Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 20:04:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143513 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: август 22, 2012, 07:49:03 »

Ние имахме поръчани три букета, които младоженецът да раздава - един за кумата (тя си го остави в къщи естествено, но смятам, че е красив жест), един за майка ми и един за мен. Тези букети са по-скоро жест на внимание, отколкото част от церемонии и традиции.
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #226 -: август 30, 2012, 09:33:05 »

Моля някой за съвет как да постъпя в тази ситуация. Мерси предварително. http://prikachi.com/images/279/5203279n.jpg
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: август 30, 2012, 09:49:00 »

iuliq83, защо въобще държиш това момиче да ви е кума? Според мен човек, който неосъзнава какъв жест е това, не заслужава да е кум/кума...защо трябва да си вгорчаваш подготовката за сватбата, с някакви такива хора, които наричаш свои приятели pleasantry Моят съвет е въобще да не се занимаваш повече с нея nea Намери друга твоя,истинска приятелка, която би се зарадвала на предложението ти...която вместо да те товари допълнително с капризите си да ти помага Wink
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #228 -: август 30, 2012, 09:54:56 »

Благодаря ти за бързият отклик, мила!
Ами... просто се чувствам сякаш имам някакъв ангажимент към нея след като вече съм я поканила и гледам да не излезна аз лошата... защото не искам скандали и внимавам да не сътворя такъв. Имаме една позната, която каза че ако имаме проблем няма страшно и че тя ше ни стане кума.
Но ми е тъпо, че правиш жестове за някой, а той не оценява и дори се държи все едно си му длъжен. И не зная от какво беше породено това отношение, винаги съм била мила с нея, а тя ми се прави на интересна сега.
Не зная как да постъпя...
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #229 -: август 30, 2012, 09:56:46 »

Моля някой за съвет как да постъпя в тази ситуация. Мерси предварително. http://prikachi.com/images/279/5203279n.jpg

Не се отваря нищо. Тоест отваря се, че файлът не може да бъде намерен.

Но, доколкото схващам за какво иде реч от постинга на Петенцето0...ще ти кажа само, че кумовете трябва да са ви приятели на първо място, след това позитивни и добронамерени хора и това, което беше за мен най-важно семейство за пример. Ние избрахме нашите по тези показатели и не сгрешихме... И наше мнение, но и на семействата ни е, че по-добър избор нямаше как да бъде направен.
Помисли много добре още веднъж, сватбата е един ден, но с кумовете си се сродяваш за цял живот.

Предполагам, че не всички гледат толкова задълбочено, колкото нас на тази тема. Поне около мен, на хората им е все едно общо взето, често се избират и хора, защото "нямало кой друг". За моите разбирания това е абсурдно, но да кажем, че съм консерва...
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #230 -: август 30, 2012, 09:58:48 »

Аз успях да прочета какъв е проблема и ще ти кажа само едно - на такива като нея ИГНОР!!! Спри да се занимаваш с нея, аз на твое място бих и се изплюла в лицето ако се засечем някъде след това!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: август 30, 2012, 09:59:53 »

ех аз не успях да видя. Но ще ти кажа че който не те уважава сега, няма да те уважава повече след 1, 2 или 10 години. Ще става все по-зле. Така че си търси хора , които искрено да им пука за теб и да те обичат.
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #232 -: август 30, 2012, 10:02:30 »

Изпратих ви линка на лични. Момичета благодая за подкрепата. Много ми е объркано, понеже става въпрос за най - важният ми ден, какъвто сте имали или ще имате всички вие тук, а някой се опитва да си придава важност и да ми го съсипва...
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #233 -: август 30, 2012, 10:04:12 »

Благодаря ти за бързият отклик, мила!
Ами... просто се чувствам сякаш имам някакъв ангажимент към нея след като вече съм я поканила и гледам да не излезна аз лошата... защото не искам скандали и внимавам да не сътворя такъв. Имаме една позната, която каза че ако имаме проблем няма страшно и че тя ше ни стане кума.
Но ми е тъпо, че правиш жестове за някой, а той не оценява и дори се държи все едно си му длъжен. И не зная от какво беше породено това отношение, винаги съм била мила с нея, а тя ми се прави на интересна сега.
Не зная как да постъпя...

Просто я смени. Кумството е и отговорност, и чест... Очевидно нито едно от двете няма да получиш от нея. А брака е за цял живот...е, поне с тази идея се омъжваме!
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #234 -: август 30, 2012, 10:07:08 »

Просто ще ангажирам новата кума, другото момиче, което само ми предложи да ми бъде кума. А тази да прави каквото ще... би трябвало да ми е на разположение и да се радва с мен, но уви...
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #235 -: август 30, 2012, 10:08:48 »

Изчетох съобщението ти. Имаш време да поправиш грешката си. Трябва да си луда да не го направиш. Действай... Пък онази ще си остане посредствена и невзрачна форевър!!! diablo
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #236 -: август 30, 2012, 10:12:47 »

Благодаря за подкрепата! Тежеше ми и страшно много имах нужда да споделя с някого. А знам, че тук винаги мога да получа подкрепа от момичетата. Ще поправя грешката си навреме.
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #237 -: август 30, 2012, 11:17:08 »

Успех и от мен,мила!    diablo Не се занимавай с тази завистливка и използвачка!
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: август 30, 2012, 17:40:24 »

"Но ми е тъпо, че правиш жестове за някой, а той не оценява и дори се държи все едно си му длъжен. И не зная от какво беше породено това отношение, винаги съм била мила с нея, а тя ми се прави на интересна сега."
Юле,аз преди  година  направих  тази  грешка.А  не  трябваше.Нашата  Кума( кумове) ,които се  ожениха  малко преди нас,решиха  месец  след  сватбата да  ни  зарежат  и като наши кумове и като приятели.Година  по-късно продължавам да  служам  измишлъотините  им.Между другот  само  да  вмъкна как  стана  всичко - обаждаме  се  да им  чиститим рожденните  дни,при което получаваме  отговор не ни  търсете повече.Почнаха какви ли  не  спекули.По -принцим  аз  съм по -избухлива, а  държах на  тези  хора,стисках  зъби по молба на  съпругът ми.Но  един  ден "Кумата" имаше  наглостта  да  се похвали  със снимките от  нашата  сватба,които беше  получила по  трети начин от  фотографа.Е  тогава не  издържах.Няма  да  продължавам,защото  като  се  сетя и направо полудявам.

Та мила  Юлия,не  прави  грешката  да   се  кланяш  на  грешни  хора,после  боли повече.Все  още ми  тръпне  и боли,а и да не  ти казвам как  гледам  снимки и  видеа  с  тях...след  като  знам какво направиха,нищо  че  обвиняват  нас,без да  са ни дали  дори обяснение.
Седмица  преди нашата  сватба моята  приятелка  ме  попита :Сигурна ли  си,че  искаш  точно те  да  са  ти кумове? Защо ли  не я послушах,сигурно  сега нямаше д аме  боли  толкова.
Послушай сърцето  си ,щом  то  ти подсказва  да  се обърнеш  към  другото момиче,направиго,приеми  го като знак.Кумството  е  за  цял  живот,а  не  кукла с която  да с е играе и после да  се  захвърли.
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #239 -: август 30, 2012, 19:38:58 »

Здравейте, съжалявам, че нахлувам така в темата ви, но помагам по една предстояща през зимата сватба (моята вече мина) и с булката сме в голяма дилема...

Младоженците искат да поканят за кумове свои много близки приятели, които са двойка от доста години. Момичето обаче е българка от турски произход. Въпреки че всички винаги сме си я броили за чиста българка и знаем, че харесва всички традиции и ще се справи перфектно с ръченици, хора и т.н., сме повече от наясно, че църквата няма да разреши да е кума като е с ислямска религия. Тъй като младоженците държат много на църковен брак, мислите ли, че е редно да поканят тази двойка за кумове, а само в църквата кумата да е друга? Моля за съвет или идея как сте се справили с подобен случай, че сме в голяма чуденка...
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines