Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:34:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 148304 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: август 20, 2012, 14:49:12 »

А помислихте ли, че на хората може изобщо да не им се занимава с кумуване на вашата сватба, но да го правят само заради вас? Защото са ви приятели, защото не искат да ви отказват, да не ви обидят и т.н. Ами ако тези хора правят всичко това пряко силите си? На майка на малко бебе, която дни и нощи наред не е спала повече от два-три часа наведнъж й е супер "приятно" да я натоварят цял ден с кумови задължения. Жената явно прави всичко възможно да "огрее" и вашия празник. Нашите кумове имаха задължението само да присъстват на сватбата ни и да споделят този прекрасен момент с нас, защото ги чувстваме много близки. Тези неща не стават на сила. Като не ги искате за кумове - сменете ги на време, а не така да се тормозите взаимно. "Вторият вариант" едва ли ще се обиди от това. Все пак е чест да те изберат за кум.
А, и да се разберем за кърменето - и пет дни предварително да се цеди и да остави два литра мляко в къщи за хранене на детето, няма гаранция, че то ще яде от шише изцедено мляко. Да не говорим, че ако тя не кърми или не се цеди на няколко часа до края на сватбата ви ще си е докарала мастит.  diablo
Жосефин , извинявай ама не разбрах какво ти пречи на теб, че приятелката ти ще ангажира майка си и ще кърми на три часа?
Дано всички станете един ден майки и имате възможност да кърмите децата си! Със сигурност не можете да разберете приятелките си сега.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: август 20, 2012, 14:50:00 »

Съгласна съм с Маги, тук не става въпрос за приятелство.
Не мислете, че защото хората са били 3 пъти кумове не се вълнуват от вашата сватба, просто сега имат и други ангажименти и тревоги, и е трябвало да ги имате предвид като ги каните за кумове.
Като кърмила майка била на сватби ще кажа, че не е проблем да се замрази кърма още от по предните дни за да има за всички хранения и майката да не се тревожи за бебето, но това си е по нейна преценка. Друг е въпроса за "млекоцентралата", но ако човек внимава с храната и течностите особено, не е проблем.
Най-добре е да седнете и да се разберете, кой, какво го тревожи, защото кумовете са важни.
Сори за  Offtopic успех.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: август 20, 2012, 14:50:18 »

Още докато беше бременна ни казаха, че няма никакъв проблем, че те ще са кумовете. Дори ни помолиха да изместим датата, за да може кумата да се възстанови след раждането. Така и направихме, няколко пъти ги питахме дали има проблем,да не се притесняват да ни откажат и т.н., те всеки път казваха,че няма проблем. Малко преди да роди кумата обаче започна да мрънка,че се притеснява да не се разболее детето и да търсим резервни кумове,така и направихме...с времето това притеснение отмина, но ето, че сега други проблеми се появиха...ами да бяха казали, че не се нагърбват с тази отговорност и така...sad Никого не сме карали на сила...все пак става въпрос за хубаво нещо и искаме хората да се радват, а не да ги натоварваме по някакъв начин и да го чувстват като нещо неприятно....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: август 20, 2012, 15:29:10 »

Седнете и поговорете с тях.Ако са ви близки приятели трябва да можете да се разберете.Не мисля, че те са съзнавали каква отговорност е родителството преди тя да роди и че двете неща кумство и родителство може и да е трудно да се осъвместят.

Ние също не натоварихме нашите кумове с нищо.Те бяха почетни гости, наред с родителите, на сватбата.Имаше един ритуал с тях и толкова.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #214 -: август 20, 2012, 16:35:12 »

petenceto0, намесвам се като чужда страна:
1. Приемане на поканата - това би трябвало да е добре обмислено от страна кумовете, тук грешката е тяхна, колкото и да сте близки. Още повече, че ако ви обичат, щяха да ви спестят тези перипетии. Определено никоя жена не се чувства добре и във форма след раждане, особено когато кърми. Колкото и да ви е убеждавала, че няма проблем, проблем винаги има... И тук изцяло изключваме следродилната депресия.
2. Преместване на датата - това не е молба, с която всички младоженци биха се съгласили. Обикновено определянето на датата е нещо сантиментално и нейната смяна не се нрави на никого. Направили сте огромен компромис, който вашите кумове би трябвало да оценят много високо!!! Тук трябваше да ви светне лампичката - SOS отряд за бързо реагиране и кумски проблеми.
3. Ресторант близо до кумовете - това не мисля и да коментирам. Тяхното желание ми се струва немислимо, въпреки че е изпълнено. Още тук е трябвало да повдигнете въпроса дали са сигурни, че имат енергия да поемат този ангажимент. Няма нищо притеснително в това.
4. Проблема с кърменето - на фона на компромисите и жестовете, които сте направили за тях, кумата трябва да намери начин (при желание има варианти - адаптирано мляко, изцедена кърма, подплънки/превръзки, които попиват кърмата в бельото). Това е един ден, в който на детето няма да му се случи нищо. Пиша го абсолютно сигурно, защото имам три реални примера пред мен, и то много, много близки! Станала съм почти експерт по въпроси за кърменето и памперсите...  Wink 

И накрая - един съвет - сменете кумовете! Ясно е, че те изпитват дискомфорт, а вие съмнения и притеснения. Пак пиша, ако наистина сте близки, уважавате се, подкрепяте се и се обичате, и двете страни ще разберат, че това решение е най-правилно. И не се притеснявай какво ще си помислят резервните - кумове се сменят често и не е болка за умиране - и те ще ви разберат, особено при създалата се ситуация.

Стискам палци да намерите верния подход!  good Накрая всички ще са щастливи!
« Последна редакция: август 20, 2012, 16:39:27 от Josephine® » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #215 -: август 20, 2012, 17:55:32 »

Наистина е най-добре да седнете четиримата и да обсъдите всичко. Достатъчно взаимни компромиси сте правили. И двете страни сте си прави - всяка за себе си. Просто преценете кое ще е най-доброто за всички.
Може и да съм писала вече, но пак ще кажа. Ние още в началото бяхме поканили една двойка за кумове. После се разделиха. Започна голямото чудене какво да се прави. Взеха, че се събраха. И тъкмо да поръчваме покани - пак се разделиха. Отидохме на вариант да сменим окончателно кумовете, защото държахме да са двойка. Мога да кажа, че още в началото като поставихме картите на масата, "новите" ни кумове не са се почувствали втора ръка или резервен вариант. Аз лично най-много от това се страхувах.
Варианти има, време обаче нямате. Преценете нещата като зрели хора, за да не се дразните излишно smile Успех  Good luck
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: август 20, 2012, 21:32:32 »

Момичета,искам да ви се похваля, че "камък ми падна от сърцето" преди няколко часа се видяхме с кумовете на вечеря...поговорихме си,сериозно за това, което предстои...и искам да ви кажа, че като им предложихме варианта да ги освободим от това "бреме" (за тях) като разбира се им обяснихме, че няма да им се разсърдим, само що не извикаха от радост...странно е, че през цялото това време веднъж не седнаха да поговорят с нас и да ни обяснят, че им е в тежест да ни кумуват... ами чакаха ние да го кажем...както и да е, важното е, че този проблем е решен....имаме в предвид други хора, които да ни кумуват, но докато не ги поканим и не ни потвърдят няма да бързам да се хваля за да не предизвикам лошите сили.. secret Като цяло с моята половинка вече сме наистина спокойни..... smile

Между другото искам да благодаря на всяка една от вас, защото вие ми дадохте кураж да се състои тази среща и да си кажем каквото ни е на душа! give_rose
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #217 -: август 20, 2012, 21:48:55 »

Pete, браво за смелостта и за проведения разговор. Хубаво е, че сега най-вече сте изяснили нещата, те са по-спокойни и най-важното вие сте спокойни Bravo
Според мен сте постъпили много правилно. Пожелавам ви едни "нови" стабилни кумуве, с които да изпитате само положителни емоции, преди сватбата, на нея и след това !
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: август 21, 2012, 06:15:56 »

 danceg Супер, Петенце, много се радвам, че сте се разбрали и сте приели варианта, в който всички са доволни и спокойни. Стискам палци другата двойка да са вашите хора  Bravo
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: август 21, 2012, 09:56:37 »

Благодаря ви момичета! give_rose както казах вече, благодарение на вас извадих кураж за този разговор... girl_wink
Активен
kafe
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #220 -: август 21, 2012, 16:37:04 »

petenceto0   момичетата тук са страхотни , нали  smile И на мен са ми помогнали със съвети и контакти , евала на всички пишещи в този форум  give_rose
И да не ме скастрят пак модераторите , че разводнявам темата  Wink да питам - когато младоженецът отива да вземе кумовете , трябва ли да носи букет за кумата , при условие , че аз по-късно ще и сложа бутониера на ръката от живи цветя ? За майката на кумата сме предвидели букет (тя няма да присъства на сватбата , но кумовете ни живеят в нейната къща  ) .
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #221 -: август 21, 2012, 16:41:50 »

Колкото повече чета форума, толкова повече се убеждавам, че ТРЯБВА не съществува   give_rose Според мен ще е много красив жест от негова страна. Не е нужно този букет да го разнася цял ден, но си е едно страхотно уважение. Даже ще ти "открадна" идеята  blush
Активен
kafe
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #222 -: август 21, 2012, 16:47:02 »

Заповядай , граби с пълни шепи  Wink Аз всъщност исках да занесем на кумата букет от бонбони , че тя си пада до сладичко , в смисъл хем е букет , хем е лека шегичка , хем е нещо нестандартно , но тъкмо сега говорих с една жена за това , та тя каза , че през лятото не се занимавала , защото се разтичали бонбоните . Мисля да пробвам тази вечер ако успея да си го направя сама , ако не ще видим  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #223 -: август 21, 2012, 16:57:05 »

Аз преди време бях разпарчатосала един  TONGUE Горе долу помня структурата. Та ако нещо се чудиш - питай
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: август 21, 2012, 17:19:02 »

Patence, малко късно се включвам в темата, но исках да ти кажа, че ние бяхме в абсолютно същата ситуация, с тази разлика, че кумовете ни се оказаха доста съобразителни и най-учтиво ни отказаха още когато ги поканихме, като изтъкнаха точно това, че грижите покрай 4 месечната им бебка ще възпрепятстват пълноценното им кумуване. Ние имаме две близки приятелски двойки, но те са ни по-близките и все пак другата двойка не се почувстваха обидени, даже напротив - поласкани са да бъдат наши кумове. Така се получи дори по-добре smile Радвам се, че и при теб нещата се нареждат! Сигурна съм, че скоро ще ни се похвалиш с кумове smile
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines