Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 19:35:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143507 пъти)
 
elenna93
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #195 -: август 13, 2012, 16:23:34 »

Здравейте! След месец и аз ще буда кумица, а си нямам и на идея какво трябва да правя на сватбата, как трябва да изглеждам и т.н. Ще може ли да ми изясните?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #196 -: август 13, 2012, 16:47:26 »

За идеи и разяснения - много можеш да четеш от форума. Конкретно за твоя случай трябва доста да разпиташ за:
- сценарий на сватбата - изнесен ритуал или не;
- сватбата по-официална ли ще е или просто едно весело събиране на приятели;
- църковен брак ще има ли;
- ще има ли взимане на кумовете и от къде;
- булката ще има ли було и ще я забулваш ли;
- ще има ли кумско пиле и торта;
- ще си разменяте ли подаръци и дали това ще става в ресторанта пред гостите - свързано е с обявяването на това от ди джея;
Има още много неща, но първо трябва основното да го разясниш с младоженците  smile
Активен
every_me
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118


Сутрешна...


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: август 13, 2012, 20:15:41 »

Аз за кумата ще купувам бижута, които тя иска да носи на сватбата. Нещо сребърно, изчистено, надявам се да избера точно такива, които ще хареса. А за кума, мислихме, мислихме и май ще му купим часовник. Двамата не са двойка и съответно няма как да им подарим общ подарък.
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #198 -: август 14, 2012, 08:31:02 »

Благодаря ви, момичета!  give_rose
А искам и нещо друго да попитам.... значи... кумовете взимат булката заедно с младоженеца. Кумата дава булченския букет в дома на булката. Ако има було правят обичая със забулването и разбулването. Какво друго трябва да правят те? Халките в тях ли стоят до ритуала? Младоженеца носи ли им ги като отиде в тях? Какви други задължения имат? Минават ли с младоженците по масите за наздравицата? Ох... мъгла ми е  crazy  pardon
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: август 14, 2012, 09:04:54 »

Попитай булката, кое как е решила да бъде smile
Аз моите кумове ги ангажирах само с присъствие и подпис  blush Не сме си разменяли подаръци, не съм ги ангажирала с разни ритуали и т.н. Кумата дойде сама вкъщи уж, за да ме успокоява, ама закъсня и дойде малко преди младоженеца (кума пък беше с него). Халките и другите неща си бяха в нас, букета си го правих сама, нямах було... Е, за подаръците си минахме заедно де  smile И въпреки че кума се беше притеснил и му бяхме казали, че не държим на реч, той си ни каза. А кумата игра за питката (кума се скри и само се подхилква отстрани).
Та, традициите не са това, което бяха - при всеки си е различно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #200 -: август 14, 2012, 09:49:16 »

При мен кумовете ще дойдат заедно с младоженеца. Тъй като няма да имам було, кумата ще влезе заедно с кума и младоженеца. После ще им закича бутониерите. Иначе ще има реч на кума, кумско пиле и торта, размяна на подаръци... Едва ли ще ги ангажираме финансово с купуването на чашите, чантата ми и букета.
Халките, чашите, бокала за църквата, една питка и късметите за хвърляне видео операторът ги иска подредени на една маса, за да ги снима. Така че, най-вероятно ще са в свекърва ми тези неща, оттам всичко се товари и тръгват за кумовете.
Нямам си идея обаче кой трябва да ми подари букета вкъщи - дали кумата или младоженеца  pardon Ама както стане в движение  blum
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: август 20, 2012, 08:58:47 »

Здравейте, момичета! Имам нужда да споделя своите разочарования от нашите бъдещи кумове... cray Преди време ви бях разказвала как бъдещите ни кумове очакват бебе и как кумата е много притеснена, недай си боже да й се разболее детето на нашата сватба и тя да не може да присъства. Слава Богу, тези притеснения отминаха, но се появиха нови sad Проблемът сега е как ще си храни детето...и дори предложиха моя мъж да не ходи да ги взема в деня на сватбата, както е по традиция, ами да сме се чакали направо в ритуалната.. :GROAN:Е, това вече премина всякакви граници на нашето търпение...Не стига, че заради тях променихме датата и решихме сватбата да е чак септември, не стига, че заради тях сватбата ще ни е в кв. Овча купел, за да им е удобно на тях, ами сега и това не им изнася...направо честно казано много ми писна  angry cray Разбирам, че да имаш дете хич не е лесно и че времето ти е посветено изцяло на него, но в случая става въпрос за един ден...щом им е такъв проблем, защо въобще приеха да ни кумуват...sad Освен това искам да ви кажа, че раздадохме всичките покани, само тяхната все още не сме дали, защото все ненамират време да се видим...според мен подхождат супер несериозно.. sad Аз такива неща бях намислила да ги изненадаме и въобще всичко да си е по традиция..да се почувстват наистина специални за нас, но заради тяхното безхаберие някак вече нямам желание за нищо свързано с тях, дори честно да си кажа ми идва да отида до тях и просто да им оставя поканата и да си тръгна...Разбирам, че при тях я няма тръпката от това да кумуват, тъй като до сега са били кумове 3 пъти... но ние каква вина имаме за това, че да търпим цялото това отношение cray cray cray..те въобще не се интересуват от нищо свързано със сватбата....ето дори сега моминското ми парти ще го прави една приятелка, защото кумата не можела...но иначе като я попитах дали ще дойде, тя ми потвърди,само да й кажем кога и къде и щяла да дойде...просто съм безкрайно разочарована,никога не съм вярвала,че точно тези хора могат да постъпят така с нас sad cray cray cray
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #202 -: август 20, 2012, 09:09:48 »

Petenceto0, не се ядосва напразно! Вече и без това назад не можеш да се върнеш и да каниш други кумове. И при нас ще има три жени току що родили (за щастие ще са само гости). Тъй като ние сме резервирали ресторант с хотелска част към него, ще се наложи едната стая да я правим детска  smile Та там който иска нека си ходи и си кърми бебето. Помислете за подобен вариант, в който детето на кумовете ви да не е на шумотевицата, а и така ще е по-удобно и за вас  pardon
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: август 20, 2012, 09:15:47 »

Alichka, детенцето ще е при родителите на кумата, които живеят много близо до ресторанта в който ще сме...та тяхната идея е от време на време да ходят до там,за да може кумата да си го кърми...
Активен
kafe
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #204 -: август 20, 2012, 11:24:12 »

petenceto0 , а кога е сватбата ? Защо не ги питаш в прав текст , че ако се чувстват неспокойни и много затруднени да потърсите други кумове , а вие няма да им се разсърдите и ще ги разберете ? Голяма работа , че са раздадени поканите , корекция винаги може да се направи . Аз специално съм била на сватба  , на която кумовете претърпяха инцидент в същия ден и ги замениха с друга двойка . Нямаше как иначе , защото сватбата течеше и всички бяха готови да помогнат . Все пак истинските кумове успяха да дойдат , но чак в ресторанта след всички ритуали . Така че , всичко се случва и още имаш време да реагираш  give_rose   Да ти кажа честно това с прескачането на кумата да кърми бебето не ми се струва добър вариант . Без да те шашкам , някои бебета сучат по 30 мин та и повече , отделно ако майката е под напрежение кърмата не тръгва веднага , а и си трябва техническо време докато отиде и се върне...
« Последна редакция: август 20, 2012, 11:27:23 от kafe » Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: август 20, 2012, 12:32:18 »

kafe, сватбата ни е на 22 септември. Преди време го мислехме този вариант да ги попитаме и да ги сменим,обаче тъпото е, че няма кои други да ни кумуват, тъй като сегашните кумове са от кръга приятели на моят бъдещ съпруг, и вече всички знаят, че ще са те, си мислим,че ако помолим някой друг, ще се чувства като резервния вариант sad А това с ходенето и кърменето, до колкото знам има и друг вариант, кумата да си източи кърмата и родителите й да го хранят...все пак за един ден става дума,не вярвам да е голям проблем...вече друг е въпросът дали тя би го направила това или си държи лично да си отиде и да си го нахрани...
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: август 20, 2012, 13:41:26 »

kafe, сватбата ни е на 22 септември. Преди време го мислехме този вариант да ги попитаме и да ги сменим,обаче тъпото е, че няма кои други да ни кумуват, тъй като сегашните кумове са от кръга приятели на моят бъдещ съпруг, и вече всички знаят, че ще са те, си мислим,че ако помолим някой друг, ще се чувства като резервния вариант sad А това с ходенето и кърменето, до колкото знам има и друг вариант, кумата да си източи кърмата и родителите й да го хранят...все пак за един ден става дума,не вярвам да е голям проблем...вече друг е въпросът дали тя би го направила това или си държи лично да си отиде и да си го нахрани...

при нас имаме подобна история с една моя приятелка която скоро роди и пак иска да взима и бебето на сватбата и да го кърми, ама не иска да е на джангъра с нас, та иска да взима и майка й която да обикаляла с количката около хотела с бебето а моята дружка да излиза да го кърми през 3 часа  mega_chok
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #207 -: август 20, 2012, 13:48:13 »

petenceto0, вие като избирахте кумуве нямахте ли и "резервен вариант", ако те бяха отказали или нещо стане /болест например/. Помислете за евентуални други кумуве и им кажете, че за вас важното е да са до вас и да ви помагат /а  не да ви създават грижи/.  sad
Моя приятелка, която има 2 месечна дъщеричка ще е на сватбата, но няма да присъства на риталите в у нас,църквата и т.н. защото детенцето яде през 3 часа, а не става ти както казваш да изцеди кърма за цял ден. Това не "концерт по желание", не винаги става този номер. Според мен естесвено майката ще е по-спокойна да е при детенцето и няма да е на 100 % разположение при вас.
Аз също имах съмнения, че след като раздадохме поканите можеше кумувете да кажат "ами размислихме", аз не виждам никакъв проблем да се изберат други кумуве, дори и седмица преди това или поне за мен не би било никакъв проблем.  pardon Важното е на този ден да си спокойна   good
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: август 20, 2012, 13:58:55 »

Петенце, и аз мисля че не е проблем да смените кумувете. Ако само това ви притеснява - че всички са уведомени, че ще са те - това мисля, че не е причина да си съсипете празника. Защото ще е много кофти, ако например трябва да чакате кумата ту за едно, ту за друго  angry. Да не говорим, че дори когато е в ресторанта има опасност да е само тялом там ...  huhhuh.gif. Ние също сменихме кума (2 пъти дори  crazy), но съм много, много доволна, че стана така, защото видяхме на кого може да се разчита истински и кой само ти се води за приятел. В крайна сметка това е празник на младоженците, а нали именно кумовете трябва да са им опора за напред.
Успех  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: август 20, 2012, 14:29:52 »

Извинявайте, но като сте знаели, че тази жена е бременна и ще има дете или виждате, че имат малко дете, защо сте ги поканили за кумове?Грешката е във вас, не в тях.Нормално е да иска да кърми детето.Възможно е да няма достатъчно изцедена кърма която да оставят за да го кърмят от шише, гърдите и като се напълнят с кърма какво да ги прави, да протече като млекоцентрала ли?

Вие мислите за себе си, но погледнете и от тяхна страна нещата.

Грешката е изначална, и тук не става вече на въпрос до приятелство, защото със същата сила те могат да кажат, детето е най-важното за мен, ако са приятели ще ме разберат!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines