Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:44:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143485 пъти)
 
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 02, 2012, 10:14:48 »

и аз така мисля
кофти е с поканите
но пък гостите ще разберат после
не знам... не мисля че някой ще гледа дали имената са същите и кумовете са същите ...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #16 -: април 02, 2012, 10:26:53 »

 Bulka88, не се опитвайте да ги сдобрявате. Това е много деликатна ситуация и не се знае дали няма да има обратен ефект. А нищо чудно и да ги настрои срещу вас двамата като двойка.
 Нашите кумове не бяха семейна двойка и  бяхме на мнение, че това не е от чак толкова голямо значение. Много си ги обичаме и държим на тях. Сега, обаче, бих посъветвала всеки който прави сватба, да се спре на много сериозно обвързана двойка или семейство, или на хора, които нямат нищо общо помежду си. Но хора, на които можете да разчитате наистина. Идея си нямате в каква драма бяхме въвлечени със съпруга ми при раздялата на кумовете ни около 6 месеца след сватбата. Стигна се до изказвания на кумата, че е било грешка да приеме да ни кумува. А на кума, че тя не осъзнавала своята роля, но той пък много ни обича, че не сме ги били поканили подобаващо (това година и половина след сватбата)...Изобщо настройване един срещу друг и "дърпане на чергичката". Вярно, никой не е застрахован от подобна ситуация, ала ако можете с една добра предварителна преценка да отсеете хората, бихте си спестили доста разочарования. Спрете се на стабилни и сериозни хора.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 02, 2012, 10:38:16 »

michelle...знам колко си права....Но е късно вече,нито аз нито милото имаме очи да ги отрежем...да става каквото ще става....ще се надяваме някой добри хора да ни поканят.... cray cray cray А и сърце не ми дава да ги отрежа...толкова ми е мъчно сега за кумата,много страда милата  cray
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #18 -: април 02, 2012, 10:47:06 »

 Bulka88, разбирам, сега ти е и мъчно, и са ви скъпи тези хора. Напрежението и стреса ви са огромни. Помисли, обаче, за следното : кумовете ви ще могат да са кумове още много пъти. А вие двамата ще си имате едни единствени кумове в живота. Без да подценявам ролята им, та те все пак ще бъдат ваши духовни родители, наставници (в най-положителния смисъл на тази дума), подкрепа през целия ви живот. Ако смятате, че не са способни на подобно нещо, по-добре причинете едно разочарование сега и на вас, и на тях, отколкото после да съжалявате. Дадох ти примера с нас, за да видиш как хората, които така обичаш, могат да съсипят частично с думи и постъпки част от спомените от сватбения ден, да не говорим за взаимоотношенията. Може да е твърде прагматична и егоистична тази гледна точка, ала след време ще ме разбереш.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 02, 2012, 10:51:00 »

За пореден път съм на едно мнение с Мишел- за мен просто съдбата ти е предоставила удобен момент да ги смениш. Да не мислиш че ако вие ( недай Боже) ги бяхте поставили в подобна ситуация, не биха ви казали в очите че ще си вземат други кумове?
... иначе цял живот ще стоите между тях като пазачи... angry
Не си мисли че хората са толкоз добри, щяхте да сте аут на минутата, а тези хора ще са ви за цял живот good
 п.с  Ние затова си взехме необвързани помежду си, непознати един на друг кумове. И пак създава грижи кумата- прави си сметка тези хора  в какво могат да ви дозабъркат на сватбения ден примерно.
« Последна редакция: април 02, 2012, 10:52:42 от emmmmmy » Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 02, 2012, 10:56:55 »

 cray cray cray cray cray
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 02, 2012, 10:57:49 »

michelle: "Спрете се на стабилни и сериозни хора."  goodpost judges
Bulka88 , най-добрия съвет ти е дала Мишел!  Bravo  good
Когато на нас ни предстоеше сватба, ние искахме определени кумове, които значеха много за нас и не си представяхме други да са наши кумове. Молих по различни начини, но те отказваха и изтъкваха финансови причини, които за мен не бяха основателни, тъй като нямах изисквания , свързани с финанси и т.н.
Впоследствие наши кумове станаха хора, които тогава не познавах толкова добре (бяха близки на моя мъж), но видимо бяха чудесни хора. Сега грам не съжалявам, защото оценявам тогава какъв прекрасен подарък ми е направила съдбата, предоставяйки ми възможност именно те да са Нашите кумове.  Good luck
« Последна редакция: април 02, 2012, 11:04:57 от lunno momiche » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 02, 2012, 11:01:18 »

да, да не говорим че лунното момиче ме подсети- започне ли някой да увърта че не можел или да си помислел , или да има претенции за / на вашия ден -забрави !
Ето -кумата ми направи така, и сега ни вопъл , ни стон от нея- въобще не разбира с какво се е захванала, а прие уж след размисъл ! NO NO NO
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #23 -: април 02, 2012, 12:43:06 »

Мале, като ви чета и съм така  shok
Когато нас ни поканиха да кумуваме толкова много се зарадвахме, че нямам думи...това е чест за нас...консултирам се за всичко с булката...показах и роклята си, обсъдихме прически ала бала...помагам и винаги и с каквото мога...не мога да си представя как някой няма да иска да кумува при предположение, че традициите отдавна не са това, което бяха. Те нямат абсолютно никакви претенции към нас...искат само да сме там, а аз настоявам да им купувам това онова...не, че разполагаме с много средства, но за нас са близки приятели и малко или много искаме да им помогнем. За нас наистина е чест, че ни канят в този най-специален ден да бъдем до тях и че разчитат на нас и изобщо... heart
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 02, 2012, 13:43:53 »

Толкова е трудно днешно време да намериш свестни хора и добри приятели.... resent
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 02, 2012, 13:47:55 »

Bulka88, понякога е така, но пък това не бива да те отчайва!  give_rose
Често една врата се затваря, но скоро друг се отваря и зад нея има чудесна изненада. Wink  Good luck
« Последна редакция: април 02, 2012, 13:59:40 от lunno momiche » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 03, 2012, 13:01:34 »

Bulka88, момичетата до голяма степен са прави, че кумовете трябва да са или много стабилна двойка, или хора без никаква връзка помежду си.
Преди няколко години моя близка приятелка ни покани с годеника ми да им станем кумове. Ние бяхме гаджета на няколко месеца и аз не бях сигурна как ще се развие връзката ни, затова й отказах, като обясних причините. Тя не се обиди. Намериха си други кумове (семейна двойка), с които сега са много близки.
И все пак всичко е индивидуално. Те изживяват тежък момент и ти не искаш да ги засегнеш допълнително. Обсъдете го с годеника ти и преценете, защото вие ги познавате най- добре.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 03, 2012, 19:49:57 »

Булка не се отчайвай, ще се оправят нещата. Ще става каквото е писано, в каря на краищата големи хора са и , ако се обичат ще се съберат smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #28 -: април 03, 2012, 22:14:20 »

булка, според мен смени кумувете докато имаш още малко време. ситуацията е доста рискована и не можеш да разчиташ кой с кого ще се сдобри и дали в самият ден няма отново да се скарат, просто абсурдно.
също защо каните за кумуве хора, които не са ви близки и казват че ще си помислят? според мен е немислимо да трябва да се моли някого за такова нещо...
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 04, 2012, 08:24:55 »

Момичета в процес на оправяне на отношенията са.... Bravo Сега на фона на този проблем,забравих колко ме дразнеха...искам да са заедно...и сватбата да мине прекрасно....другото не искам да го мисля...

 theone кума е първи братовчед на милото...и те не са казвали че ще си помислят...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines