Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:43:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за Hecate  (Прочетена 15013 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« -: март 30, 2012, 16:00:06 »

Ето го и столът за Hecate:

Този е малко странен и може би харесва само на мен, но дано се чувства удобно на него.
Почвам с няколко бързи въпроса за загрявка:
1. Кой стои зад никнейма Hecate и откъде идва той?
2. Разбрахме, че обичаш животните, а имаш ли някакъв талант, свързан с изкуството?
3. Как и кога разбра, че бъдещият ти съпруг е точният човек за теб?
4. Какво те кара да се усмихваш, а какво те ядосва?
Като за начало е това, после още. smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 30, 2012, 18:14:32 »

Това се казва изненада. Харесва ми стола, много даже, но може би не бих познала, че е стол  blum
1. Кой стои зад никнейма Hecate и откъде идва той?
Зад него стои едно нормално 27 годишно момиче на име Катерина.
Ника си го избрах още в гимназията. Това е английското за Хеката, трилика гръцка богиня, тя самата е изменчива, както съм и аз самата. В началото е покровителствала съдилищата, лова, занаятите, в последствие магиите. Свързва се с тъмнината и нощта, като е притежавала и странна свита от стигийски кучета. Триликата Хеката е изобразена тройна с факел - символ на лунния огън, със змия - олицетворение на безсмъртието и с нож - на акушерството.
Когато си малък пубер, които се занимава много с литература и митология за удоволствие тези неща го увличат. Наричах се Kate Hecate, дори се римува на английски и се възприемам с този ник. Станал е неразделна част от мен самата.

2. Разбрахме, че обичаш животните, а имаш ли някакъв талант, свързан с изкуството?
Не мисля, че изкуството ми е силна страна, със сигурност не мога да рисувам. Бъдещият ми съпруг, който е музикант по хоби, твърди, че съм музикална, но не съм имала шанса да развия това, въпреки желанието. Родителите ми някак си не го поощриха.
Със сигурност умея да пиша и литературата и поезията ми бяха хоби до едно време. Този ми талант ми спечели и олимпиада по литература в 12ти клас и не се наложи да държа изпит. И трите кръга минах с анализа на непознати произведения, за да не съм в една категория с "зубърите", които пишат по темите. В момента все по-рядко оставам сама със себе си, за да пиша. Просто не ми остава време.

3. Как и кога разбра, че бъдещият ти съпруг е точният човек за теб?
Разбрах може би година и нещо след като тръгнахме. Всичко започна на шега, за забавление, но след един определен момент разбрах, че той е всичко, което търся и ценя в един мъж. Имахме и един драматичен и независещ от нас момент през 2007г., които много спои връзката ни. Когато виждаш, че колкото и да ти е трудно, има кой да застане до теб. За съжаление беше свързан с много лежане по болници, за което не обичам да си спомням.
4. Какво те кара да се усмихваш, а какво те ядосва?
Кара ме да се усмихвам, когато някой друг ми се усмихне, някоя хубава новина, хубав филм или шега, когато заспивам до любимия... много неща. Когато тръгна на път в хубаво време и почувствам свободата... Макар да се възприемам като сериозен човек, сигурно първите ми бръчки ще са от смях.
Ядосвам се на човешката глупост, на политиците ни, на алчните хора и когато искат от мен невъзможни неща, но най се вбесявам, когато ме лъжат.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 30, 2012, 18:31:23 »

Мнооого се радвам, че точно ти си на това столче, защото съм убедена, че си страхотен и интересен човек  give_rose Ето ги и моите въпросчета:

1. Как протича един твой ден?
2. Как се виждаш след 20 години?
3. Как научи за форума и какво те "запали" да бъдеш активна в него?
4. Лесно ли допускаш хора до себе си, и какво те кара да го направиш?
5. Любима песен, книга, филм?
6. Разкажи за работата си, удовлетворена си от нея, какво ти дава и какво ти взима?
7. Обичаш ли да готвиш и имаш ли любимо ястие?
8. Разкажи за вълненията ти в момента - около сватба, около работа...?

Ами това ми хрумва на прима виста, дано въпросите ти бъдат интересни  Wink give_rose
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 01, 2012, 22:22:33 »

Здравей, Инлов, радвам се, че мислиш така  give_rose и се извинявам предварително за закъснението, но както винаги и този уикенд мина динамично.

1. Как протича един твой ден?
Ставам, колкото се може по-късно, но за мое съжаление -  никога достатъчно късно. Денят ми започва с избор на дрехи за деня според плануваните срещи/дела или липсата на такива. Задължително си взимам душ сутрин, независимо дали съм си взела вечерта, това ми е начина на събуждане. Кафе вкъщи пия рядко или никога през седмицата. Изхвърчам за автобуса, в него ако имам възможност чета книжка. Понякога един от стажантите минава да ме вземе и тогава си лафим. Прекарвам доста време на работа, често се случва да си тръгна в 8-9 вечерта, така че по-голямата част от деня ми е писане на искови молби/жалби, договори, становища, разходки до съда, съдебни изпълнители и др., телефонни разговори и срещи. Като цяло си обичам работата и динамиката й и не ми тежи. Вечерите обичам да излизам дори и през седмицата, директно от работа за хапване навън/ купон с приятели. Ако се прибера, няма да излезна, домързява ме, но се е случвало. Ако се приберем с милото, гледаме някой свален филм или ако има някое интересно шоу, ровя си се из интернет, ако той има да свири и гледам да свърша някоя домакинска работа.
Уикендите е различно, тогава обичам да се излежавам до късно, но напоследък не ми се е случвало. Тогава по цял ден сме двамата заедно и или излизаме извън София, или наваксваме с домакинската работа вкъщи, или обикаляме мамите да ни видят и да помогнем с каквото можем. Когато сме си в София ходим на народни танци събота и неделя от 4 следобед. Отдавна не сме го правили, но събота вечер има караоке в един клуб наблизо и ходим с приятели. Уикендите си позволявам и да довърша някоя интересна книга или да поиграя някоя игра на компа. Общо взето това са повтарящите се неща, иначе всеки ден си носи своите изненади и е уникален и различен, внимавам да не влизам в рутина. Винаги съм на принципа "да не е мома у дома" и не си се представям много домошар дори и след брака.

2. Как се виждаш след 20 години?
Надявам се развил се добре юрист, човек с кариера, стъпил на краката си. Все така обичана за това което съм. Надявам се в малко по-широко жилище, обитавано от някой буден и умен тинейджър. Видяла повече нови места и срещнала още интересни личности.
3. Как научи за форума и какво те "запали" да бъдеш активна в него?
Научих за него, когато се опитвах да намеря ресторант за една от най-добрите ми приятелки и бъдеща кума. Мацката живее в Холандия и се омъжи тук миналата година. Тогава вече подозирах за бъдещето предложение, защото мъжът ми беше започнал да се държи странно, а той си е отворена книга за мен. Сложих един букмарк, защото ми се стори пълен с полезна информация. Започнах да пиша на по-късен етап, вече в процеса на подготовката на моята сватба, защото започнах да го чета редовно и ми харесва атмосферата на много момичета пълни с положителни емоции. Вие ме зареждате и разтоварвате и ми показвате, че подготовката може да е и приятно занимание, макар и аз лично никога да не съм го виждала такова.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 01, 2012, 22:24:29 »

4. Лесно ли допускаш хора до себе си, и какво те кара да го направиш?
Изключително лесно допускам хора до себе си, аз не съм доверчива, но подхождам с презумпцията, че всички хора са добри. Ако някои я обори, толкова по-зле за него. Аз самата нямам тайни или какво да крия за себе си. Истинските ми приятели са малко обаче.
5. Любима песен, книга, филм?
Много труден въпрос... правилният отговор е "Много са!", но ще се опитам да класифицирам. Ако трябва да съм пряма трябва да давам по един отговор за детето в мен и един за възрастния.
Любима песен - Кейт Буш "And So Is Love" за детето в мен /не е детска, просто я свързвам с детството си/... и Брус Дикинсън с "Tears Of A Dragon" за възрастния.
Книга - "Братята с лъвски сърца" на Астрид Линдгрен за детето и "С дъх на лимони" на Антъни Капела за възрастния
Филм - "Кунг Фу Панда" за детето и тук за възрастния са много наистина, но да кажем "Хубава жена", защото ме усмихва, иначе най ме е разчуствал "Цветният воал"

6. Разкажи за работата си, удовлетворена си от нея, какво ти дава и какво ти взима?
Удовлетворена съм, че работя това, което исках и наистина си обичам работата. Искаше ми се да имам повече различни случаи, за да разгърна потенциала си и да науча повече нови неща на практика по-бързо. Иска ми се в България да има по-добри мениджъри като цяло в нашата сфера, както и адекватно заплащане, но за съжаление сме далеч от това. По-нагоре съм разказала горе-долу с какво се занимавам, работя предимно с гражданскоправни науки и предпочитам да остане така. Работата ми дава опит, а ми взима прекалено много от това, което иначе бих заделила за лично време. Понякога ми коства и малко нерви, но никога не го показвам, но това пак не е заради работата, а заради човешкия фактор, което го има навсякъде и във всяка професия.
7. Обичаш ли да готвиш и имаш ли любимо ястие?
С една дума - не обичам да готвя, толкова отдавна не съм го правила, че дори не знам дали мога изобщо. Вкъщи готви мъж ми, аз се занимавам с останалите домакински задължения. Той например дори не знае откъде се пуска пералнята, аз съм горе-долу така с готвенето. Мога да пека месо, да пържа разни неща, като цяло се оправям, когато ми се наложи. Най съм зле с рязането на разни неща, ако всичко ми е нарязано, мога да сготвя каквото кажеш, имам усет и за подправяне, и за печене. Сигурно един ден като имаме дечица ще се хвана да готвя, защото съм доста отговорна и надали ще разчитам на готова храна.
Трудно ми е да кажа и за любимо ястие - обичам много неща - картофи във всичките им форми, обичам и броколи, ям месо - предпочитам агнешко и се радвам, че сега му идва сезона и се опитвам да не мисля откъде идва sad Покрай любимия се научих да ценя добре сготвената паста в какви ли не форми и сосове, но това е неговата страст, а не моята Wink В различните моменти ценя различни храни, обичам да експериментирам и се храня много разнообразно. Обожавам сладки неща и винаги можеш да ме изкуши човек с тях. В момента си пийвам фреш от лимон и портокал  good

8. Разкажи за вълненията ти в момента - около сватба, около работа...?
Все още се вълнувам повече покрай работата и ежедневието, отколкото около сватбата. Например мозъкът ми е по-зает с утрешната реакция към становището ми от петък и ремонта, които нашите захванаха, отколкото с факта, че разбрах, че са ми забравили роклята! Със сватбата мисля, че съм готова на 80%, но ето че винаги изкачат непредвидени неща и не мога да им се ядосвам на всички по веригата, които не си вършат работата като хората. Накрая нещата все ще се наредят, а пък и да не се наредят сватба все ще има! В момента по се притеснявам, че няма да раздам поканите навреме и затова направих фейсбук страница, на която да поканя по-младите поне.
« Последна редакция: април 02, 2012, 00:28:16 от Hecate » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 03, 2012, 10:35:07 »

Здравей, Hecate, радвам се, че ти си на горещият стол и ще имам възможност да ви задам няколко въпросчета, които ми хрумват сега. Ще се радвам да ми отговориш на тях  give_rose

1. Кое би избрала - книга или компютър?

2. Ако имаше възможност да промениш една черта от характера си, коя ще е тя?

3. Кариера или семейство?

4. Какво харесваш в мъжа си? С какво те спечели?

5. Денят ти минава доста динамично. Как релаксираш и как си почиваш най - добре?
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 03, 2012, 15:26:22 »

Здравей, ще се радвам да отговоря smile
1. Кое би избрала - книга или компютър?
Компютър, защото той може да съдържа много книги Wink Нямам сантимент към хартията, макар вкъщи да е пълно с книги. Напоследък все по-често прибягвам до електронната си книга или от четене от компютъра. Още повече, ако имам и връзка с интернет с две ръце за компютъра. Единствено, ако искам напълно да почивам и да се излежавам прибягвам до добрите стари хартиени книги.
2. Ако имаше възможност да промениш една черта от характера си, коя ще е тя?
Ако съм имала желание - да съм я променила... Според мен в това отношение няма нещо, което да е отвъд възможностите ни. Живея добре с това, което съм.
3. Кариера или семейство?
Надявам се и двете. Сигурно ще ми е трудно да балансирам, но все ще се оправя някак си. Не мисля, че взаимно се изключват, напротив. Кариерата е важна част от самата мен, ако не я имах, надали щях да имам необходимия баланс и спокойствие, за да създам семейство. Не искам голямо семейство или много деца, казвам си честно. Предпочитам да имам партньор в живота и да са концентираме върху възпитаването на една или в краен случаи две страхотни личности. Не си се представям  и като жена домакиня, която е вързана за печката и пералнята. Представям си семейния уют по друг начин.
4. Какво харесваш в мъжа си? С какво те спечели?
С това, че е интелигентен, талантлив, грижовен и ме обича. Умее да ми подкосява краката все още girl_wink Има хубаво чувство за хумор и си прекарвам времето страхотно с него. Проявява разбиране към всичките аспекти на характера ми, дори и да не е съгласен с нещо. Казва ми истината, дори и да не ми харесва. Спечели ме с това, че му имам пълно доверие за всичко.
5. Денят ти минава доста динамично. Как релаксираш и как си почиваш най - добре?
В ежедневието с дълги душове и сън, нищо не ми липсва така както дългия сън.
Но най-добре релаксирам на път и на почивка с любимия. Няколко дни извън София, независимо дали на някое село, море, планина, хотел в нищото или в чужбина, най-добре е да сме само двамата. За мен няма нищо по-зареждащо от това. Нямам претенции къде, стига да не е на палатка /насекомите ме изнервят, защото към някои от тях съм алергична/.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #7 -: април 03, 2012, 22:19:24 »

Hecate, страхотни въпроси и по-страхотни отговори! give_rose
Ще се включа и аз  някой от идните дни, че съм се затрупала с разни неща и само хвърлям по едно око тук  smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 04, 2012, 08:52:25 »

Благодаря, Hecate, много интересни отговори си дала и ме накара да погледна някои неща по друг начин и да се замисля над други  give_rose
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 04, 2012, 09:47:23 »

Благодаря, момичета! Радвам се, че съм ви замислила  give_rose
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #10 -: август 29, 2012, 12:48:09 »

Hecate, за мен беше удоволствие да прочета написаното от теб! smile
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines