Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:38:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Коя книга искате да прочетете?  (Гласуването приключено: март 24, 2012, 08:48:52 )
"Quo Vadis" на Сенкевич - 2 (11.8%)
"Атинянката Таис" на Ефремов - 1 (5.9%)
"Бялата крепост" на Орхан Памук - 4 (23.5%)
"Парфюмът" на Зюскинд - 4 (23.5%)
"Името на розата" на Умберто Еко - 6 (35.3%)
Общ брой гласове: 17

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първа книга за читателския клуб!  (Прочетена 6751 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: март 20, 2012, 08:48:52 »

Хайде гласувайте.В петък я затварям, а от другия понеделник стартира голямото четене smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 24, 2012, 09:27:52 »

И така мили съфорумки, първата ни книга е "Името на Розата" на Умберто Еко.

Нека четенето започне от днес 24.03 и продължи до 24.04

Тогава започваме с въпросите smile

Приятно четене. Reading
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #2 -: март 24, 2012, 17:36:37 »

 Ще си позволя един предварителен коментар  smile Изненадана съм от крайния избор, понеже целенесочено или случайно се спряхме на най-сложната и донякъде трудна от петте книги. Надявам се да бъде интересна за всички. За жадните за знания ще е изключително удовлетворяваща - има енциклопедичен характер. Препоръчвам да си намерите вариант на хартия, възможно е онлайн да ви дотежи. Има я кажи-речи във всяка библиотека, преиздава се постоянно, а и все при някой познат може да се открие (при излизането си е била със статус на бестселър  Wink ).
 Приятно четене на всички!  give_rose
 Да се преброим 17-те или тези, които ще се включат? Или пък може и на 24-ти април?  smile
 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 24, 2012, 18:28:33 »

Аз лично съм я чела, но ще я препрочета, защото е доста сложничка и съм я позабравила.

Мишел, на мен Орхан Памук ми е в пъти по-сложен.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #4 -: април 01, 2012, 21:05:15 »

Здравейте! Аз искам да споделя само нещо, а и да кажа, че искам да се включа в клуба! А именно - учихме Естетика в университета и професора ни не искаше да учим от никакви учебници, категорично забрани, защото това е материя, която не може да се научи, трябва да се усети. Препоръча ни, ако все пак искаме да четем от някъде, да прочетем "Името на розата". Аз така и не го направих тогава. Сега ще гледам се вместя в срока ви, навреме открих темата! smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 23, 2012, 09:57:30 »

Утре започва обсъждането на книгата, интересно ми е вие до къде я докарахте, че аз имам още някакви си 100 страници.Оказа се, че препрочитането и ми показва нови нейни страни.Интересно smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 24, 2012, 11:31:33 »

Тук няма никой, изглежда интереса към книгите отшумя или сте много заети, или не знам
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #7 -: април 24, 2012, 12:02:37 »

Привет, Маги.

Аз не се включих в клуба, но надничах тук, за да видя какви книги предлагате. 3 от тях бях чела преди, сега просто ги повторих, две ми бяха познати само като заглавия - "Парфюмът" и "Атинянката Таис", така че прочетох и тях. Не знам дали ще мога да коментирам нещо, защото литературният клуб ми е малко непривичен като идея, но мога да споделя съвсем по повърхността, че "Атинянката" беше интересна и въздействаща, макар и малко излишна откъм детайли на моменти, а в "Парфюмът" историята беше просто удивителна, да не говорим за стила на писане. "Парфюмът" ми беше и най-интересната книга в този тур на четенията.

"Името на розата" винаги ми се е струвал много тежка книга, с която все водим епични битки да се разберем и в крайна сметка я преборвам аз, някак си тя не успява да си играе достатъчно с ума ми, не ме кара да мисля за нея, когато не  я чета, не ме разтърсват проникновенията й. Определено не изпитах удоволствие от повторните борби с нея.

"Бялата крепост" също ме разочарова. Отдавна се опитвам да разбера защо Орхан Памук е толкова популярен и ценен като писател, затова опитах да прочета и други негови книги, но честно казано не успях да довърша нито една, а по принцип трудно оставям книга. Разказът му не ме увлича, думите му не ме грабват.

"Quo Vadis" беше една от първите класически книги, които съм чела преди доста години и към нея съм малко амбивалентна. Винаги ми е била интересна епохата, за която разказва, но стилът й ми е малко скучен.

Аз имам иначе предложения за следващите четения, които мисля, че ще са интересни на другите и чакам с нетърпение хем да чуя мненията ви за тези книги тук, хем да стигнем и до следващите. 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 24, 2012, 18:09:36 »

Ох, Умберто Еко.Чета книгата за втори път с друго око.Сега се опитвам да чета всичко.И частите с описанията и историческите препратки и религиозната част.Еми досадно ми е, особенно това с религиозната част, а и се отвратих от римо-католическата църква тотално.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 02, 2012, 08:40:44 »

Голям ентусиазъм и накрая нищо  nea
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #10 -: май 02, 2012, 08:52:41 »

 Не е хубаво човек да се оправдава, понеже е малко или много безмислено, но да кажа защо не мога да се включа с коментар по избраната книга. Което е голяма излагация, при все че аз бях дала предложенията.
 При мен се случи така, че вече повече от месец ми е толкова натоварено и в професионален, и в личен план, че нямам време даже и да погледна книга. Предполагам, че с част от хората се е станало нещо подобно.
 За другите - може би в процеса на четене не им е допаднала книгата. Ако нещо не ти е приятно, просто не го довършваш.
 Последното ме притесняваше още при избора, ала се надявах да не се случи. Надявам се също така следващите предложения да бъдат по-удачни и приятни. Извинявайте, че с моите обърках първото четене.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 02, 2012, 09:23:48 »

Аз нямам против хората да кажат, че са били възпрепятствани и т.н. Аз самата се забавих с прочитането и защото бях започнала друга книга и исках да си я довърша.

Че книгата е тежка и трудна така е, това е факт и мисля, че нито една от петте книги не беше лека като стилистика.
Следващия път ще видим какво ще се предложи, но очаквам и другите да пишат, за да видя, ще има ли желаещи и да пускам ли нова анкета.
Активен
Ellito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 02, 2012, 09:51:21 »

Не пиша често, но пък честичко надничам тук и ви чета. Аз лично "Името на розата" съм я започвала поне 5 пъти и до момента не съм я прочела до край. Това и беше причината, да не се включа в началото на дискусията.  smile Но пък за сметка на това, покрай вас се запалих и съм преполовила "Парфюмът", за която книга и гласувах. Надявам се вече за следващи книги, да се включа и аз .  give_rose
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines