Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:20:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А прическата ? - 6 - та част  (Прочетена 227065 пъти)
 
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юли 19, 2012, 15:40:50 »

Здравейте, момичета! И мен отскоро ме е затресла сватбената треска и редовно ви чета. Реших и аз да се включа. Относно воала - добре е да го занесеш, все пак има най-различни варианти как и къде да бъде захванат. Аз лично не харесвам прекалено сложни кокове, но има и хубави по-раздвижени варианти. Щом роклята ти е принцеса мисля, че ще е по-добре пусната коса, иначе свалиш ли воала има опасност да стоиш като топлийка в главата на фона на по-богатата рокля. Моята рокля ще е принцеса и съм се ориентирала за пусната коса с тиара или цветя, но без воал.

Много зависи. Аз също бях с рокля тип принцеса и косата ми беше пусната, на къдрици. Поначало си бях решила да съм с пусната коса, но мнението на моя стилист беше, че тъй като роклята ми е с бюстие, по- добре ще стои вдигната коса.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юли 19, 2012, 15:45:44 »

аз също си мисля да съм с пусната на къдрици...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #227 -: юли 19, 2012, 15:51:22 »

Много зависи. Аз също бях с рокля тип принцеса и косата ми беше пусната, на къдрици. Поначало си бях решила да съм с пусната коса, но мнението на моя стилист беше, че тъй като роклята ми е с бюстие, по- добре ще стои вдигната коса.

Да разбира се, че е така. Много зависи не само от роклята, а и от фигурата на булката. Моята също ще е с бюстие без крилца, без ръкави и тн. Понеже аз съм 1,80 и още 10-тина санта токове и затова не мисля, че кок ще ми стои добре. Прибраната коса дава и допълнително височина в повечето случаи.
А относно екстеншъните - не е добра идея. Имам такива и ги ползвам само за бар, където светлината е приглушена. На естествена светлина и още повече на светкавици от апарати много личи. Колкото и да са качествени и колкото и да са доближени до цвета на косата, пак личи.
Активен
RunawayBride
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #228 -: юли 19, 2012, 15:52:22 »

И мен ме посъветваха да бъда с кок, понеже роклята ми е тип принцеса. Моята коса е много дълга и ако я пусна ще закрия целия корсет и накрая на снимките няма да има булка, а само коса. Ако правя кок, обаче искам да е много голям и обемен, но изчистен и без фибички и други такива неща, защото май зализани прически не ми утиват или поне аз не се възприемам добре с тях. Според мен всяка дама трябва да си направи поне две пробни прически преди да прецени за себе си, защото за всеки е строго индивидуално какво му утива.
« Последна редакция: юли 19, 2012, 15:54:54 от RunawayBride » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #229 -: юли 19, 2012, 15:57:08 »

О, щом имаш много дълга коса не се чуди - направи си кок. Дължината ще ти позволи да има повече творчество от страна на фризьора. Можеш дори да направиш нещо с игра на цветове или нюанси, ако ти се експериментира с цвета на косата.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 19, 2012, 16:15:32 »

RunawayBride е права. Който се колебае между кок и пусната коса, най- добре да опита и двете. Понякога си мислим, че едно нещо ще ни хареса, а после се оказва друго. good
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 20, 2012, 12:00:04 »

може да е кок, но косата отстрани примерно да е сплетена, на верига или на плитка, стои много стилно....и пак е прибрана smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 22, 2012, 22:13:10 »

аз нещо не виждам темата за прическите  blush
днес ми правиха къдрици като пробна, исках ги с обем. получи се добре, но тя ме предупреди че не ми слага такъв силен лак , който ще ми сложи в деня на сватбата, и ми каза че иначе гарантира че офиц й прически траят до 2 дни.
Моята коса е доста жива, и къдриците започнаха да падат на 2рия час.
Момичета, при вас как беше, които сте били само къдрени с маша? На пробната слагаха ли ви повечко лак или само пробвахте формата на прическата, както при мен?
Въпреки че сама ми каза че ще е другояче в деня на сватбата, се притеснявам . crazy


* P12406201.jpg (42.96 KB, 274x347 - видяно 3197 пъти.)
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юли 22, 2012, 22:40:04 »

аз нещо не виждам темата за прическите  blush
днес ми правиха къдрици като пробна, исках ги с обем. получи се добре, но тя ме предупреди че не ми слага такъв силен лак , който ще ми сложи в деня на сватбата, и ми каза че иначе гарантира че офиц й прически траят до 2 дни.
Моята коса е доста жива, и къдриците започнаха да падат на 2рия час.
Момичета, при вас как беше, които сте били само къдрени с маша? На пробната слагаха ли ви повечко лак или само пробвахте формата на прическата, както при мен?
Въпреки че сама ми каза че ще е другояче в деня на сватбата, се притеснявам . crazy
Еми, на мен ми харесва, аз съм си фен на къдриците smile . По мое мнение с малко повече обем в горната част би седяло по-добре  give_rose Мислила ли си дали да не прибереш назад някои кичури, които са отстрани спрямо лицето, за да седи по-прибрана?
Ето какво имам предвид:



* 121526889914349867_WqQ4NDKK_f.jpg (14.68 KB, 144x261 - видяно 3566 пъти.)
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #234 -: юли 22, 2012, 23:05:06 »

аз нещо не виждам темата за прическите  blush
днес ми правиха къдрици като пробна, исках ги с обем. получи се добре, но тя ме предупреди че не ми слага такъв силен лак , който ще ми сложи в деня на сватбата, и ми каза че иначе гарантира че офиц й прически траят до 2 дни.
Моята коса е доста жива, и къдриците започнаха да падат на 2рия час.
Момичета, при вас как беше, които сте били само къдрени с маша? На пробната слагаха ли ви повечко лак или само пробвахте формата на прическата, както при мен?
Въпреки че сама ми каза че ще е другояче в деня на сватбата, се притеснявам . crazy
Веднага отговарям от личен опит. При мен къдренето с маша не дава добър резултат, колкото и силен лак да сложат. За първите час-два е добре  и после налице са само съвсем леки извивки. Не знам защо така се получава. В няколко салона съм го пробвала и навсякъде е едно и също. Естествено всичко е индивидуално, от значение е и косата. За да си спокойна и ако не е проблем, пробвай отново с повече и по-силен лак и ще прецениш. Успех!!  good
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #235 -: юли 23, 2012, 07:17:31 »

И моят мъж искаше да съм с пусната коса. Показах му снимки от пробната прическа с кок и каза, че съм много хубава, така да съм отишла на сватбата. Показах му и един висок кок който сестра ми ми показа с гъба - "ааа супер, така бъди на сватбата". Имам чувството, че и гола глава да се подстрижа, той пак ще си ме хареса.

Аз избрах с вдигната коса, защото ми се струва по - практично, особено в августовските жеги.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юли 23, 2012, 07:42:44 »

Тонина, нямам излишни пари да пробвам втори път, знаеш как цедят като чуят сватба. smile Иначе с преса е правена.
Flying, обемът отпред е доста голям, тук не се вижда. А за прибраните кичури- хич не харесвам, затова и не поисках.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #237 -: юли 23, 2012, 08:03:33 »

Уффф, мила, ама така е като пиша по никое време...За ПРЕСА говорех и аз, ама явно съм се отплеснала "среднощно". Както и да е.  Права си и за сватбения "рекет" за съжаление. Щом фризьорката обаче е проверена и те е уверила в издържливостта на прическата, предполагам че всичко ще е ок.
Още един път ти пожелавам успех, хубаво настроение в подготовката и прекрасен, сватбен ден!!!  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #238 -: юли 23, 2012, 14:16:12 »

Момичета, и аз се чудех за къдренето - с преса или с дебела маша. За пресата - правили са ме един път и да си кажа честно не съм очарована - много бързо падна. Не знам дали беше от лака, от пресата, от фризьорката или от нещо друго. Все пак моята коса е с мек косъм и е чуплива. Сега се чудя, ако ме направят с маша, дали би издържало повече?  pardon
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юли 23, 2012, 14:23:02 »

emmmmmy, моята коса също е много жива, а е и дълга. На снимката косата ти изглежда супер.
При мен на пробната прическа къдриците ми издържаха цял ден, без да мръднат. На сватбата паднаха много бързо. Вероятно причината беше в жегата, а и фризьорът ми ги разреса, след като ги направи, за да изглеждат по- естествени. Стояха наистина много добре, но и паднаха доста бързо.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines