Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:08:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 204937 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: октомври 22, 2012, 21:10:09 »

Момичета, Аничка в частност, като чета какви удобства и неща ви осигуряват в болниците извън БГ, направо си мисля, че тук да роди жената е истински подвиг. Особено в държавно АГ sad
sunray , надявам се, че не се сърдите. Не искам по никакъв начин да се изтъквам с това. Просто това са условията за моя радост. Гледам да отговарям на Анита, защото тя не е в БГ и си мисля, че нещата между САЩ и Канада са подобни, макар че вече почвам да се съмнявам за болниците.
 Offtopic Когато сестра ми роди 2002 в БГ, си носи дори електрическа печка за топлене...Системи, обезболяващи, лекарства, чаршафи. Всичко. На изписването излезе с бебето + 5-6 чанти...

Искам да уточня, че моите гащи за еднократна употреба бяха без превръзката, само мрежичка (mesh underwear).
Показах какви превръзки ми дадоха в темата за раждане, но и тук:

 другите подобни на тези, но по-малки:

В банята имаше следните неща:

бутилка да се миеш, ако имаш хемароиди ти даваха крем + превръзки за тях, 2-та вида превръзки, гащи за еднократна употреба, 2 нощници, хавлии за къпане.
Предоставяха хлабилните хапчета като тези:

Тези пикливки са също полезни:
 
===============
За препарати за къпане на бебето: съгласна съм, че в началото на едно бебе му трябва основно водичка smile Аз и сега къпя Леа 1-2 пъти максимум на седмица с препарат.
До сега съм ползвала California Baby, Weleda - лосион и за подсичане. Sudokrem сега използвам за подсичане, като ги използвам само при подсичане, а не превантивно.
В нас мия на мивката. На вън само използвам мокри кърпи.
Ето линк към сайт за проверяване на козметиката (сега е в ремонт за съжаление sad )
http://www.ewg.org/skindeep/
« Последна редакция: октомври 22, 2012, 21:13:50 от Anichka » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: октомври 22, 2012, 22:47:07 »

Ооо, Аничка, аз го казах съвсем добронамерено и въобще не съм засегната good Информацията ти е полезна за някои мами, а за такива като мен е най-малкото интересна smile Просто е неминуемо човек да не направи сравнение и да му стане тъпо защо трябва тук жените да бъдат подлагани на какво ли не, когато им предстои най-хубавото. Не всяка може да си позволи частна болница.
Иначе, условията в болницата, където аз родих бяха супер и сходни с тези, които ти описваш, но защо само там...Но това е дълга тема.

На нас също ни осигуряваха от тези превръзки, които си показала на втората снимка. Отгоре слагах от еднократните бикини и така.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: октомври 23, 2012, 13:49:37 »

      Момичета преди време бях писала и допитвала до вас относно възглавницата за кърмене.ех аз кърма нямах да я ползвам за тази цел но Мария обожава да спи в нея , за това искам да споделя с вас а и ако мога да бъда полезна с мнението си ако някоя от вас се двоуми , за нас е супер полезна и си струва парите а бебчето спи във вътреутробна поза
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: октомври 23, 2012, 15:41:10 »

мерси, милички

Аничка, и аз си мислех че нещата тук са както в САЩ, но май не е така. Може би се дължи на факта че при вас здравеопазването е по-скъпо, но пък по-качествено, докато при нас тъй като е безплатно и общо взето чакаме като луди за часове, доктори и т.н. а в болниците е такава мизерия, че са доста под нивото ми за чистота. Не знам как изобщо е възможно в отделението където минават бременни за ултрасаунд да правят ремонт и вдигат прах без да затворят тази част така че да не пречи. Както и да е няма да се оплаквам защото не е тук мястото да го правя.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: октомври 23, 2012, 18:48:32 »

Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines