Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 17:37:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 204888 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: октомври 15, 2012, 22:23:29 »

мерси, момичета
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: октомври 16, 2012, 08:56:26 »

Никола през първите месеци не съм го мила/къпала с друго освен с вода. За мазане , и за къпане след това , ползвах продукти на Авен (синята серия) , след това А-дерма .
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #482 -: октомври 17, 2012, 15:39:54 »

Моето дете се изприщи от А-Дерма, ползвам Уриаж.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: октомври 17, 2012, 17:14:46 »

Ние сме с А-derma синята серия и съм супер доволна. малкият след къпане мирише страхотно, за тяло и коса е ,а и опаковката е голяма. Даже днес намерихме промоция 2 битилчици от по 500 мл за 32лв,което си е супер. За всяко дете си е индивидулно.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: октомври 17, 2012, 17:28:38 »

Ели от нищо изпробвано досега не се е обривала, пу пу. При мен показателно е дали й хидратира достатъчно кожата или не. А-дерма-та не променяше нещата, затова и от нея се отказах.
Не държа на аромати, дори предпочитам да няма.

Uriage така и не съм опитала, може да взема crazy
*mwpo, имат ли хидратираща серия или нещо по-интензивно? Ароматизирани ли са?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #485 -: октомври 17, 2012, 21:21:51 »

Много леко са ароматизирани, изчистена от боклучки козметика,хидратира добре. Аз спрях да мажа всеки ден, а през ден,да му подиша малко кожата,и е мека,добре хидратирана.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: октомври 18, 2012, 07:50:19 »

Благодаря ти! И аз гледам да са по-изчистени продуктите. Щом хидратира ще взема поне да опитам.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: октомври 21, 2012, 06:17:53 »

 И аз да се включа с малко закъснение. Ние първите две седмици въобще не го къпахме, чак коагто му падна пъпчето започнахме и то не всеки ден.  Шампоан използвахме веднъж на седмица на Welleda. И понеже крис е зимно бебе, го мажех с естествени студено пресовани масла като шеа, какао и от кайсиеви ядки. През лятото го мажех с лосиона на Welleda. От около 1/2 година насам , обаче преминахме на Dr. Bronners Castil Soap и това му се отразява доста по-добре на кожата (която е доста суха и заради самия климат на Колорадо) .  Крис се подсичаше всеки път , когато му избиваха зъби. Кремът против подсичане на Welleda е хубав, но при едно от подсичанията му единство помогна етерично масло от кедър. 1-2 капки с маслото , което го мажа и на следваата сутрин всичко беше изчезнало.
За Джонсън - не бих те посъветвала да купуваш, защото е бъкано с химикали. Мустела, също съдържа парабени, доколкото си спомням. Аз на твое място, бих отишла в някой от вашите health food stores и да се осведомя какво се предлага. Прегледай продуктите , прочети съставките и ако е нещо, което не можеш да прочетеш и не знаеш какво е , не купувай този продукт, защото най-вероятно става въпрос за някоя химия. Angel baby e добра марка също. Като избираш продукт , гледай да е възможно най-естествен.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: октомври 21, 2012, 17:39:16 »

Мири, мерси за отговора

Аз в крайна сметка купих baby wash на Little twig, който е органик и няма никакви химикали, дори е без парфюм. Беше ми препоръчан от моя приятелка и реших това да купя. АКо не ми хареса, понеже го поръчах онлайн и не е дошъл още, ще видя и марката Angel baby, за която чух добри отзиви също.

Сега да ви питам за тези еднократни гащи за след раждане.

Няколко момичета ми казаха да си купя от тях понеже в болниците не им давали да седят с тяхно бельо, а и понеже има обилно кръвотечение след раждането и е най-лесно да се хвърлят. Добре обаче каква  е причината да не позволяват ползването на собствено бельо. Да кажем че искам мойто си бельо, пък аз ще преценя дали да го хвърля след това или не. Предполагам най-вероятно ще го хвърля, но пък хич не ми харесва как изглеждат тия едноркатни гащи и не ми се струват удобни. Та, мисълта ми е до каква степен е нужно да ги купя тези гащи и колко ще са ми нужни за 2-3 дни престой в болницата, ако съм със секцио? Също доколко обилно е кървенето след секцио, че да не може да се попие от обикновена нощна превръзка и води до цапане на бельото?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: октомври 21, 2012, 17:46:45 »

Анита, аз почти не съм си цапала бельото след раждането. Ползвах такива, уж специални гащи за родилки, но не мибяха удобни, лично на мен. При второ раждане ще си карам с мое бельо, дори и да го хвърля после.
Има шанс да ти тече обилно, почти винаги май е така в началото поне. Не знам доколко превръзка за МЦ ще свърши работа. Поне гледай да са с памучно покритие, а не копринено, че запарват допълнително. Аз си бях взела на Либрес, тук те са памучни отгоре. Но почнах да ги ползвам чак вкъщи, там карах с болничните - огромни, на принципа на лигнина, но наистина вършеха чудна работа good

Така че за бельото си е въпрос на личен избор smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: октомври 21, 2012, 19:06:07 »

Анита,
гащите за еднократна употреба, които ми дадоха от болницата бяха тези:

http://blog.hospitalbag.org/archive/2009/01/20/why-on-earth-do-i-need-mesh-underwear.aspx

Невероятно удобни.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: октомври 21, 2012, 19:19:04 »

мерси, момичета
аз нямам идея тук как се процедира, дават ли нещо в болницата или не, затова искам да имам всичко необходимо. Аничка, тези изглеждат удобни, но тези които аз намирам в нета ми изглеждат доста неудобни.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: октомври 21, 2012, 19:51:05 »

Момичета, Аничка в частност, като чета какви удобства и неща ви осигуряват в болниците извън БГ, направо си мисля, че тук да роди жената е истински подвиг. Особено в държавно АГ sad
Аничка, много удобни изглеждат наистина! Като са като гащи, а не като превръзки без залепяне, определено е по-добрия вариант good

Анита, аз също се бях подсигурила с мои си еднократни гащи, а и с памучни превръзки.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: октомври 21, 2012, 20:48:43 »

За козметиката: ние сме с Биодерма и сме много доволни, защото нашата госпожица е с много чувствителна кожа и каквото и друго да пробвахме не и беше добре. Малко по-скъпичка е, ама е медицинска и поне аз съм супер доволна, няма аромати никакви. Препоръчвам я  good
А в болниците, поне в тази, в която аз раждах ми осигуриха всичко: нощница с халат (сменяха ми ги всеки ден), превръзки, които ми ги напояваха с реванол, заради шевовете, кремове за зърна, дрехи за бебето, абе отидох само с дамска чанта smile така, че предварително се поинтересувайте какво ви осигуряват, за да знаете да не купувате излишно  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: октомври 21, 2012, 22:42:31 »

Същите гащи, които Аничка е показала и на мен ми дадоха и бяха страшно удобни. Аз у дома пробвах с мои сии дамска превръзка , но ми беше много неудобно и така около седмица с тези еднократни карах. Sunray, наистина тук в болниците се грижат добре за пациентите. На ми подариха ръчна помпа на Медела, дадоха ми добър запас от превръзки, гащи, Witchhazel екстракт за шевовевте, завивка (леко юрганче) за бебо, както и плетени чорапки. Формула не са ми предлагали, но ние така или иначе се кърмехме вече успешно.
Анита, може да сме говорили за мокри кърпички и ако се повтарям , моля да ме извините. У дома ние си го мием директно на мивката. Влажни кърпички , използвахме само , когато сме навън и няма къде да го измиеш. Ползваме бебешките кърпички на Natracare, които са направени от био памук и не съдържат парабени, содиум лаурил сулфат и др. глупости.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines