Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 14:35:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 207077 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: септември 09, 2012, 15:49:59 »

Аз пак имам въпрос.
С какви одеала завивате бебоците още от раждането им? Подходящи ли са тези плюшените одеала от този тип
http://www.ebay.ca/itm/Winnie-Pooh-Blanket-New-/320971096601?pt=US_Baby_Blankets&hash=item4abb5e4219#ht_994wt_928

Или по-добре да се завиват с олекотена завивка или плетена пелена? Става дума за зимно бебе.

Anita81 зависи колко е топло у вас. Аз го завивах с пелена в началото, после с по-плътна пелена. Олекотеното така и не съм го ползвала до колкото си спомням. Исках да го слагам в чувалче, но той не го хареса и така си остана неупотребено, но иначе и според мен е най-добрия вариант.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: септември 09, 2012, 17:47:30 »

Мерси, за отговорите
По принцип зимата поддържаме около 16 градуса през нощта понеже не можем да спим на много топло. Четох че температурата в стаята на бебето трябва да е около 18 градуса, за да не се задушава и сигурно ще поддържаме около 18-19 градуса през нощта, а през деня може би около 21. За тези чувалчета все си мисля че някак ограничават бебето да се движи като е навряно в тях. Може би си въобразявам, но съдя по себе си че би ми било много некомфортно да бъда увита така като пъшкул. Аз просто се задушавам от самата мисъл че нещо ме обхваща така  че да не мога да се движа.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #392 -: септември 09, 2012, 18:04:46 »

Аз лично ще завивам бебо с олекотена завивка в началото.И аз като Анита немога да си представя да съм увита като в пашкул ,но пък от друга страна  е хубаво за самото бебе,че ще бъде постоянно завито ..незнам и аз  crazy
А и да си призная честно в къщи подържаме доста висока зимна температура - тази зима ще се постараем да е по ниска ,че ще изнежим бебо.
Аз съм взела 2 поларени одеалца ,тези от плюша нещо не ме радват ,но всеки преценя сам за себе си
А и имам  няколко одеалца още от както аз съм била бебе - така ,че може би и тях ще позлвам smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: септември 09, 2012, 19:16:51 »

Анита,

одеалото, което си показала според мен е много хубаво и препоръчително пред олекотена завивка. Олекотената завивка не се препоръчва за бебета, защото не ги покрива добре и им е студено, както и има опастност от задушаване.

Съгласна съм с мнението на Мири относно одеалата: до 4-5 месец (докато бебето не се преобръща по корем) е най-добре да се завива с памучна пелена. След това с чувалче за спане - има памучни, както и от fleece в зависимост от сезона и температурата във вас.
Аз съм много доволна от тези памучни пелени:
по-тънка: http://www.target.com/p/just-one-you-made-by-carter-s-pink-monkeycotton-interlock-blanket/-/A-13838920
по-дебела:  http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=12762325

Тези бархетни пеленки са прекрасни за постилане навсякъде - от количка до креват/диван: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3632472
Ако беба и харесва да е повита в болницата, ето и чувалче за повиване тип пашкул (много приятелски бебета само така заспиваха):
http://www.amazon.com/SleepSack-Cotton-Swaddle-Cream-Small/dp/B003E6OBMA/ref=sr_1_1?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1347210850&sr=1-1&keywords=halo+swaddle

Момичета, имайте впредвид, че в началото движенията на бебета не са координирани. Те буквално не знаят, че имат ръчички и се удрят, стряскат и плачат. Ако са повити, са много по-спокойни и се чувстват защитени. Естествено, при всяко правило има изключения.
« Последна редакция: септември 09, 2012, 19:22:20 от Anichka » Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: септември 09, 2012, 20:55:54 »

 и аз да се включа по темата за одиалата и споделя моят опит.

Ние използваме спално чувалче и съм много доволна. Има достатъчно място бебето да мърда с крака и ръце и в същтото време невъзможност да се отвие. Наясно съм, че в различните страни препоръчват различни неща, но детският педиатър изрично ни каза да не ползваме одеала, а само сапални чували.

"За тези чувалчета все си мисля че някак ограничават бебето да се движи като е навряно в тях." - мога да потвърдя, че не е така..поне когато става въпрос за тези нормалните спални чували..пращам и линк за визуализиране http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/00150551/

Иначе това чувалче за което е писала Anichka " тип повиване пашкул" наистина ограничава много движенията, но пък бебешорите спят като къпани. Напълно съм съгласна с поста на Anichka "Момичета, имайте впредвид, че в началото движенията на бебета не са координирани. Те буквално не знаят, че имат ръчички и се удрят, стряскат и плачат. Ако са повити, са много по-спокойни и се чувстват защитени. Естествено, при всяко правило има изключения."
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: септември 10, 2012, 11:27:14 »

Да споделя и аз за моя опит с одеялата. Първият месец я увивах с пеленка или одялце, защото както Аничка спомена бебетата се чувстват много по-спокойни така, обикновено го свързват с това, че са в утробата на майката все още и се успокояват. Да не говорим, че ми беше много по-удобно да я кърмя така, отколкото ако не е увита. Но понеже нашата от малка е адски активна и обича да си мърда крачетата постоянно, й оставях широко около краката, както и ръцете навън, тоест беше увита, но не съвсем да не може да мърда. От втория месец нататък вече не я увивам, защото е по-голяма. За спането по принцип омекотените завивки не са за препоръчване, заради риск от задушаване, те са по-тежки и по-елми, а за одеялцата на мен ми казаха в болницата стига одеялцето да е сложено под ръчичките й, както и главичката й да не е близо до края на леглото, няма опасност. Аз ползвам за завиване в зависимост от времето термични одеялца или пухени, или от по-дебелите пеленки, не бархетните и на малката й е добре. Имам и чувалчета, лятно и зимно, но като че ли понеже ми се струваха по-големи и не съм ги ползвала, но ще започна, всъщност те ще са много удобни, а и има достатъчно място за ритане и мърдане. Ползвам такова подобно на количката, когато е по-хладно и духа, нарича се footmuff, не съм сигурна как е на български и като я пъхна в него, хем й е топло, хем има достатъчно място за движение.  good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: септември 10, 2012, 20:59:33 »

мерси отново за отговорите
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: септември 17, 2012, 09:56:21 »

раглеждам бебешки колички и горе-долу съм си харесала Джейн или Хане, не знам как е на български, не мога да разбера обаче каква е точно разликата между тези 2 колички и защо има такова различие в цената.
http://kasida.bg/jane-bebeshka-kolichka-muum-matrix-p70-1-14558.html
http://kasida.bg/jane-bebeshka-kolichka-rider-reverse-matrix-2012-p55-1-16474.html
Някой ползвал ли е тази марка? Това, че кошчето за новородено се трансформира в кош за кола и може да се сгъва, значи ли че в напълно легнало положение, ще има неравност по средата, където се сгъва? Всякакво инфо би ми било полезно. Хубави ли са тези колички?Плюсове и минуси?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: септември 17, 2012, 10:32:26 »

Руми доколкото разбрах, тази втората количка има повече неща в комплекта и затова е по-скъпа
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: септември 17, 2012, 10:51:31 »

Това, че кошчето за новородено се трансформира в кош за кола и може да се сгъва, значи ли че в напълно легнало положение, ще има неравност по средата, където се сгъва?

Аз лично не виждам друг начин да се превърне в кошче за кола crazy

Нашата количка не е тази марка, но съм чувала хубави отзиви за тях good Като гледам характеристиките са добри също. Разликата в цената наистина е голяма, но предполагам е заради фабричното отделно кошче за кола. Подозирам, че и надеждността така е по-голяма, тоест като не е трансформиращо се ту в количка, ту в кошче.
Активен
Milena___
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #400 -: септември 17, 2012, 11:08:03 »

Аз лично не виждам друг начин да се превърне в кошче за кола crazy
 

Кумата ми има такава Jane.Като втората,която си дала.Коша за новородено става и на кош за кола.Няма неравност обаче.Хората го измислили.

roumyana ,трябва да я видиш на живо как е.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: септември 17, 2012, 11:11:52 »

Интересно би било да се разбере как става, любопитно ми стана smile Нещо се слага като мини матраче, за да запълва чупката ли?
Активен
Milena___
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #402 -: септември 17, 2012, 11:16:00 »

Интересно би било да се разбере как става, любопитно ми стана smile Нещо се слага като мини матраче, за да запълва чупката ли?

Ами,не съм се вглеждала точно как става.Натиска нещо отзад и се вдига или сваля.Но няма матраче или нещо подобно.Мисля,че са като две плоскости,които се наместват сами при съответните положения.От колата го сваля с кошчето за кола,слага го на рамата на количката и с натискане става кош за новородено.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: септември 17, 2012, 12:38:34 »

Моята идея е да купим количка 2 в едно , тоест да има нормална количка 0 до 3 и да има кош за новородено, който да може да се прикрепя с колани в кола, защото ми се струва излишно да се купува и отделно кошче за кола, което ще се ползва до 10кг. примерно.А живот и здраве като порасне бебето да му купим кошче за кола за по-голяма възраст. Не знам дали ми е правилна логиката.Не знам и колко време ще се ползва кошчето за новородено. Когато се изписва бебето от родилния дом в кошче ли трябва да се се слага или се държи в скута? защото ако първите месеци си стоя в къщи, ще ми трябва ли кошче въобще.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: септември 17, 2012, 13:28:36 »

Румяна, тук в БГ има изискване от новородено бебето да е в кошче в колата, друг е въпроса до колко се спазва.Дори най-слабия удар или спирачки могат да навредят на новороденото, както и на малкото дете.Кошчето за кола, поне моята сестра много ползваше когато малкия имаше колики, но това е строго индивидуално.Коша за новородено си го ползваха до 6-тия месец, като малчо си беше едричък, но пък му беше удобно в него.Имай в предвид, че барабар с кош за новородено, столче и т.н. те си пътуваха София-Плевен, София-Сливен и да много багаж е, но сигурноста на бебо, а и неговото удобство бяха на първо място.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines