Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:50:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 204077 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #15 -: март 15, 2012, 14:56:18 »

Инче, скъпа ми идва около 500 лв, честно казано. За нашите бг стандарти са си доста pardon Аз за лятната количка не държа на напълно легнало положение, но искам да има някакво полулегнало, за да може, ако заспи, поне да не клюма с главичката напред blum Дори и да е под тъп ъгъл, пак става, те са големички децата ни вече. Иначе и за мен лекотата и компактното сгъване са важни good Взимаме я най-вече за пътувания и т.н. Из града нямам проблеми с моята си.

Знам, че за Бг са много пари, но понеже Ели говореше за цените в Англия и Бьлгария, казах колко струва и вьв Франция, за да се направи сьпоставка. Ясно, че стандарта не е сьщия.

Широчината за Марта е Ок  good
« Последна редакция: март 15, 2012, 15:06:24 от inaxastra » Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 15, 2012, 15:11:56 »

kala, почти до 6-тият месец го използвахме (по това време той беше 9 кг и 72 см).
Пускам ти снимка от последният ден с този кош- доста го беше изпълнил, а и е доста облечен.
Даниел за тукашните размери е голямоооооо бебе  pardon Може би затова го изпълни така бързо. Иначе на самият кош мисля, че пише до 13 кг. Ако те интересува ще го измеря отвътре и ще пиша.


* 100_2395_s.JPG (66.17 KB, 384x512 - видяно 568 пъти.)
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 15, 2012, 16:06:22 »

Berjka, миличкия сладурко изглежда да му е доста тесничко. Аз също чакам момченце и предвид, че съм се родила аз самата 4.6кг и съм висока, си мисля че и бебо ще върви големичък Wink
Ще съм ти благодарна да ми пуснеш вътрешните размери за лежане на лични, за да сравнявам с тези на другите кошчета give_rose
А, като столче за кола, става ли наистина до 13кг/една годинка да се ползва?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 15, 2012, 16:43:21 »

Да се изкажа принципно, не за марката, която обсъждате.

На повечето кошчета за кола пише, че са до 13 кг, ама истината е, че рядко се ползват до тогава. Ели върви фина и по-скоро висока (сега е 9200 почти, но е 80см). Сменихме кошчето още на 10 месеца, защото й беше дискомфортно. В новото се чувства прекрасно. Та, мисълта ми е че е рядкост да се ползват наистина до 13 кг, по мои наблюдения и от разни познати pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 15, 2012, 16:52:10 »

Кала,и нашето столче го дават до 13кг,но вече й е тясно,а е едва 8.Изобщо не е едра,а едвам се побира в него и спряхме да я слагаме.Повечето мами,с които сме си говорили на тази тема,споделят същото. smile
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #20 -: март 15, 2012, 18:04:43 »

За столчетата за кола килограмите според мен са само ориентир. Но за да бъде ефективно главичката на детето не бива да се подава извън столчето и крачетата да не опират седалката /нали кошовете за новородено се монтират по посока обратно на движението. Аз имам някакъв мътен спомен, че на нашето столче за новородено имаше ограничение 9кг. Но има деца на 6 месеца с тези кг и други на 1г. Водещо е височината.
За количката и мен ме гложди идеята за нова blush. Аз съм доволна от старата, но проблемът ми е че асансьора ни е многооо тесничък и с нея е голям проблем да вляза. Едни маневри правя, едно чудо  huhhuh.gif
В един магазин ни препоръчаха като избираме лятна количка да гледаме за амортисьори. Те осигурявали мекота на возенето и конфорт.Но тук идва ноооо-то  Количка с тази есктра си имат съответната цена, която мен далеч не ме устройва - 500лв и нагоре. Продавачът много ми похвали немската марка Хартан, макар че аз не намерих точно летен техен модел. Това се води лятната им количка.
http://bebemax.eu/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8/Hartan-made%20in%20Germany-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%20iX1/27.php
,
« Последна редакция: март 15, 2012, 18:32:36 от kokiche » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 15, 2012, 18:52:17 »

kokiche,тази количка хич не ми изглежда лятна  huhhuh.gif А  марката хуч не съм я чувала  pardon
За мен е важно количката да има напълнолегнало положени. Макар, че Дани е уж голям вече не ми се иска като заспи в количката и после като се събуди да го боли врътлето. Тук по улиците е пълно с деца на около 3-4 годишна възраст, който спят в количките с изкривени врътове и изплезели езици. Та затова неискам да причинявам това на детето ми.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #22 -: март 15, 2012, 19:03:40 »

Много ми харесва този Макларън Куест, и цената е Ок в Ибея, но тези малки гуми ме притесняват. Харесах и едно Косато, с доставката до Бг ще дойде към 150 лева, но и то с малки гуми.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 16, 2012, 11:52:17 »

sunray, за количката първо да кажа, че и ние я сменихме, за да не носим много багаж, а често ходим някъде (даори да е само до мола) - свита определено не е голяма колкото разгъната - като всички колички с такава кнструкция тя става дълга, но много тясна. Много малко я ползваме, защото малката отказва да стои на едно място - все ходи и ми е дори на 90% излишна, но от опита с нея мога да кажа, че е мног маневрена, по - твърдо вози от комбинираните колички и сенникът няма да пази достатъчно през лятото - трябва си и чадърче. В компекта няма дъждобран, но може да си ползваш някой универсален. Не ми харесва, че чантите от тази марка ми идвад скъпо, но си я ползвам със спортна раничка, а и вече не нося толкова неща. Мисля, че е доста подобна на Косато, Макларън и дръги подобни - заглеждала съм се в конструкцията. А да - не ми харесва плата - много твътд стои! юда не рекламирам, но я взех от Ново Бебе - те май са представители на марката и понеже чакат нова колекция ги бяха намалили, но не знам дали са им останали. Поздрави !
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 17, 2012, 21:36:16 »

Уф, Светле, разколеба ме! Но благодаря за откровеността - от това имам нужда give_rose
Такааа, моето търсене и оглеждане на летни колички продължава...
Предложиха ми вариант Chicco Simplicity или Chicco Lite way. Първата отговаря на всичките ми изисквания, но днес пък я видях на живо и... грозна ми се стори. Вярно, че не това е най-важното, ама пък малко от малко да ми харесваше поне sad Една тромава и недодялана...
Макларън са теснички и най-вероятно ми отпадат от списъка. Освен това и такава видях днес - много са малки гумите наистина, дори и на живо NO Поне за нашата бг действителност ще е кофти тръпка с такива.

Кокиченце, днес ми показаха една марка с амортисьори  - Espiro. Като цяло изглеждат добре в сайтовете количките им, но ако някой случааайно пък има или е чувал нещо за тях, нека сподели. Ще съм му благодарна give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 19, 2012, 23:31:34 »

 blushАз бях решила да прескоча тази покупка тъй-като Раличка никога ни ми е спяла в количката освен това на 10 -та минута и започва да мрънка и бях решила да и купя триколка за лятото. обаче количката ни се счупи когато бяхме за триколката - на Илиянци и ми предложиха лятна  количка която аз изгледах с недоверие и ми свалиха цената на 65 лева. Количката е много здрава с 3 степени на защита да не се свие. Иначе се свива много лесно малка е и има различни положения за краката и се разпъва до полу-легнало положение така че да не увисва главата на бебчо и е толкова ниска че Раличка сама скача и се качва. Много ми е лесна и удобна за каране и тя вече спря да ми ривтуни на всяка разходка. Иначе за количката с амортисьорите...не съм много съгласна - докато бяхме по-малки търсих места с павета или каквото и да е само да тръска че ревеше като магаре в количката.
Иначе днес след дълги колебания ходихме до един аутлет зад Метро на цариградско и и харесах спортни обувки на Гиокс - пиша на български че и латиницата ми се скапа diablo - със светещи диоди и сега голямо тропкане и скачане настана. Иначе цената е нормална от 100 на 50 лева и са много стабилни от към петата и са със сравнително мека подметка а и като всичките им модели са дишащи. Имаше по 6-7 вида модели и за двата пола...
« Последна редакция: март 19, 2012, 23:37:25 от m_eleva19 » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 19, 2012, 23:36:59 »

Иначе за количката с амортисьорите...не съм много съгласна - докато бяхме по-малки търсих места с павета или каквото и да е само да тръска че ревеше като магаре в количката.

Е, да, ама комбинираните колички друсат съвсем различно от летните. Не толкова много, тоест, дори и по павета.
Ели не ми е ревала в количката обаче, та търсех по-друсащи местенца само докато се унесе.

Да кажа за триколката Smart trike. Все още я разцъкваме само из къщи, но Ели определено й се кефи и това е една от игрите в домашни условия. Чакам да се постопли още малко и ще излизаме и с нея.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #27 -: март 20, 2012, 10:58:08 »

m_eleva19 , май си доволна от покупката - лятна количка? Аз се чудя дали за нас това е необходимо, до сега сме си карали с комбинираната...Можеш ли да ни покажеш какво сте взели?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 21, 2012, 17:20:38 »

Ние също продължаваме с комбинираната количка на Chicco май беше Cortina Travel System. Доволна съм, защото има напълно легнало положение, а сенника се мести, така че може да го наглася според това как точно го огрява слънцето. Това, което не ми харесва са колелата. Малки са и не са гумени, въпреки че има амортисьори. Ние все още ползваме кошчето към количката, което е до 10 кг. Имаме и нова седалка за него, но за момента ми е страшно удобно, когато е заспал в колата , да го взема с кошчето, вместо да го будя, когато се налага да върша някаква работа.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 23, 2012, 12:26:28 »

Момичета, някоя от вас да има http://www.mothercare.com/Mothercare-Spin-Pram-Pushchair-Jacquard/dp/B003UM4QBO?ie=UTF8&ref=sr_1_7&nodeId=598241031&sr=1-7&qid=1332498256&pf_rd_r=0BZ6GMSQBSHXS3H3DTKQ&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=598241031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5

или тази
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_171/products_id/17155?osCsid=702a46df4b8c113ab856259254072822


И двете ми изглеждат почти еднакви.Но нямам отзиви за тях.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines