Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:10:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 204981 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« -: март 15, 2012, 08:44:18 »


« Последна редакция: март 15, 2012, 08:47:30 от Капризче » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 15, 2012, 09:27:28 »

Откривам темата с питане за мнения между следните 3 колички: http://kasida.bg/abc-design-bebeshka-kolichka-mamba-sanddark-brown-2012-301-12874.html
тази: http://www.bebe-best.com/jane-detska-kolitchka-muum-matrix-p40-city-2012-p-30402.html
и тази: http://www.slunce-bg.com/product/234/-mutsy-transporter-sand.html
Като цяло искам да е с големи гуми, маневрена и колкото се може по-лека smile
Ако сте ползвали някоя от тези три, ще ми бъде много полезно да споделите впечатления give_rose
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #2 -: март 15, 2012, 10:21:42 »

Виж и тази http://www.x-lander.bg/ , която е на картинката отпред,ХА модел. Не е моята, но имам наблюдения,страхотна е.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 15, 2012, 10:49:22 »

Виж и тази http://www.x-lander.bg/ , която е на картинката отпред,ХА модел. Не е моята, но имам наблюдения,страхотна е.
Знам я тази, една приятелка я има. Хубава е наистина, просто е по-тежичка и после пак се налага да се купува лятна (по-лека и малка), а на мен ми се иска да мина с една, дори и по-скъпа, но да не трупам ненужно вещи pardon
Затова и съм загледала тази Jane, понеже при нея пък коша за новородено се трансформира в кошничка за кола, а и може да се вози (безопасно) бебенцето в пълно легнало положение в началото.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #4 -: март 15, 2012, 10:58:01 »

XT на Макларън сьщо е тежка.

Аз си взех Макларьн Куест - за моите нужди е оптималния избор - лека (5,5кг), сьс свалящ се грьб и две позиции за крачетата. Не мога да кажа до колко сьм доволна, защото я имам само от една седмица.

Всьщност мисля, че Куеста е единствената (на Макл) лека и сьс свалящ се грьб.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 15, 2012, 11:14:49 »

Благодаря за линковете. Ами, явно за пореден път, цените в България са увеличени в пъти. В два бг сайта намерих тази Макларън Триумф и цената й е около 500 лв, това е просто лудост, предвид цената й в линка, който бяхте пуснали angry Както и да е! Отпада ми като вариант.

Кала, от трите колички най-ми харесва Jane, защото е хем лека, хем по-практична. Наподобява нашето Giordani Ethos. Муци-то също е хубава, но това че е просто един кош за новородено не ми се струва разумно да е с такава цена. Така мисля аз поне.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 15, 2012, 11:19:22 »

Кала, от трите колички най-ми харесва Jane, защото е хем лека, хем по-практична. Наподобява нашето Giordani Ethos. Муци-то също е хубава, но това че е просто един кош за новородено не ми се струва разумно да е с такава цена. Така мисля аз поне.
[/quote]
Всъщност самия сайт, е малко глупав и така я показва- реално количката с летения кош, този за новородено и спално чувалче е 970лв.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 15, 2012, 11:19:42 »

Ина, Макларьн Куест става ли за напълно легнало положение? (че в момента не мога да се сетя)
Аз си закупих Maclaren techno ХТ, защото има напълно свалящ се гръб, UV защита на някой части от количката и т.н. Вярно малко по - тежка е от Куест-а (около килограм), но пък има по - добра защита . Когато се сжали напълно сенника почти покрива цялата количка, а в същото време отстрани има мрежичка  от коята влиза достатъчно свеж въздух.
kala, нямам наблюдения за тези колички, но моята е нещо подобно (като габарити) и си купих сега лятна. Аз също исках да не давам отново пари за количка и да ги трупам и затова си купих такава, но в последствие се оказа друго. По мое мнение всички те са високи и когато бебчо порасне ще му е трудно да се качва сам, а повярвай ми то със сигурност ще иска да го прави. Иначе на мен ми харесват и трите, а като съвет мога да ти кажа ... избери по - леката, по - маневрената и по - тъмната като цвят (дори и да е няколко различни цвята).
sunray, нямаш ли познати в Анлия например. Тук тези колички са около 100 паунда? Просто да ти я купят и пратят или нещо подобно.
« Последна редакция: март 15, 2012, 11:23:54 от *mama Eli* » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 15, 2012, 11:25:56 »

[мама Ели, хич и не се бях сетила за това, че дечко ще иска сам да се качва crazy Цветовете не са ми толкова важни, модела да избера. Мутси-то ми харесва понеже е само 7.7кг с летния кош и доста компактна в сгънато положение. Само ме притеснява дали ще е проблем, че няма пълно легнало положение и това за крачетата на бебо не се наглася, иначе тя ми е фаворит.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #9 -: март 15, 2012, 11:54:18 »

Не знам на кое му се казва напьлно легнало положение  blush Има легнало, дали е напьлно не знам. Купих я в нормален магазин. Струва 235е.

За мен беше важно да е максимално лека, заради летищата, да се сгьва вьзможно най-лесно и да е има падащ грьб. Колебанията ми бяха между Куини Зап и Куеста и тьй като Куини с фиксиран грьб, избрах Куест.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 15, 2012, 12:05:32 »

Кала, за бебе до 6 месеца, ако ще няма кош за новородено, е задължително поне да има напълно легнало положение облегалката. Макар и тогава да не е като в коша за новородено. Това е важно.

Инче, скъпа ми идва около 500 лв, честно казано. За нашите бг стандарти са си доста pardon Аз за лятната количка не държа на напълно легнало положение, но искам да има някакво полулегнало, за да може, ако заспи, поне да не клюма с главичката напред blum Дори и да е под тъп ъгъл, пак става, те са големички децата ни вече. Иначе и за мен лекотата и компактното сгъване са важни good Взимаме я най-вече за пътувания и т.н. Из града нямам проблеми с моята си.

Мама Ели, не ми беше идвало на ума за вариант да ми я купят. Може ако намеря тук някъде, да я огледам, побутам, а да я поръчам да ми е купят и донесат. Уж един наш колега англичанин ще ни идва на гости с жена си като се стопли, но ще видим.

П.С. Ох, зарибихте ме по Макларъна, отново! blum Харесах Триумф, заради по-малкото тегло, а Техно - заради доста по-големите гуми. Само че ме изумява това, че седалката на широчина е 32 см! Не е ли тясно това? Или не ви е проблем? Не че Ели е едра, ама пък я взимам и за второ детенце един ден...

« Последна редакция: март 15, 2012, 12:54:31 от sunray » Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 15, 2012, 13:33:24 »

kala, ние сме с Jane Slalom Reverse - много съм доволна  good.
Коша за новородени е страшно практичен с възможността за изправяне на бебето в полулегнало положение и опцията за столче за кола. Сваля се с един бутон от шасито.
Не зная защо обаче на товя което гледам в бг сайта, няма щампи на плата  huhhuh.gif
Единсвеният недостатък, че когато ние използвахме коша за новородени все още не бяха направили от калъфите за под бебето и се наложи майка ми да ушие такъв.


« Последна редакция: март 15, 2012, 13:42:04 от bejkite » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 15, 2012, 14:06:28 »

kala, ние сме с Jane Slalom Reverse - много съм доволна  good.
Коша за новородени е страшно практичен с възможността за изправяне на бебето в полулегнало положение и опцията за столче за кола.

Bejkite, от кога търся някой да е ползвал този кош - а до колко месеца горе-долу се побирахте в него? В пълно легнало положение като кош, не като столче за кола ме интересува, че ми се стори доста мъничък, а в нета не откривам какви са му вътрешните размери  crazy
« Последна редакция: март 15, 2012, 15:02:11 от kala » Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 15, 2012, 14:13:20 »

За лятна количка препоръчвам http://www.x-lander.bg/detailsScrollers.php?model=xS - имаме я от Коледа и ми е мноого лека и маневрена, а и на разпродажба я намерих за 150лв, което е много изгодно!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 15, 2012, 14:54:01 »

Светла, това е точно модела на X Lander, за който дори вчера правих запитване в един онлайн магазин! На нас с половинката не ни хареса само едно - сгъната и разгъната е с почти еднакви размери, заради сгъването тип "книга" предполагам. Мога ли да те помоля, да измериш, когато имаш време, разбира се, колко е дълга, широка и т.н. в сгънато положение. В сайта пишеше, че разликата е 2 см между сгънато и разгънато положение, което обезсмисля за нас купуването й. На нас основно ни е нужна, за да спестим при товарене с багажи при пътувания.
Ако има някакви недостатъци, би ли споделила честно - скърцат ли колелата, меко ли вози, каквото и да е @}->--Сенникът достатъчно дълбок ли е? Тоест, бих се радвала на инфо от първа ръка, но не тип реклама като в сайтовете good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines