Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:29:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви проблеми сте имали с гостите си на вашата сватба?  (Прочетена 25790 пъти)
 
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #30 -: юни 14, 2012, 11:47:52 »

Не знам дали живеят заедно... кумата прецени, че ще дойде сама за да може да ни отдели нужното внимание  smile
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #31 -: юни 23, 2012, 07:39:36 »

Да споделя и аз - ако поканят мъжа ми за кум, а мен ме сложат на някаква друга маса с непознати, просто мъжа ми няма да приеме да кумува на такова семейство. Все пак уважението е двустранен процес. Ако двойката ще иска уважение, нормално е да уважава и половинката на кума, а не да се държат с нея като някакава ненужна притурка, която трябва да се смести някъде сред гостите.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 23, 2012, 08:55:32 »

Да споделя и аз - ако поканят мъжа ми за кум, а мен ме сложат на някаква друга маса с непознати, просто мъжа ми няма да приеме да кумува на такова семейство. Все пак уважението е двустранен процес. Ако двойката ще иска уважение, нормално е да уважава и половинката на кума, а не да се държат с нея като някакава ненужна притурка, която трябва да се смести някъде сред гостите.
  Offtopic аз съм убедена обаче, че ако ви дадат покана и поканят мъж ти за кум, ти ще сидостатъчно възпитана поне да благодариш за поканата. В нашия случай, неведнъж съм казвала че не знам какво да правя с мъжа на кумата- нито рождени дни ни честити, ни празници, а за поканата , която получи, една дума не съм чула от него . Дори едно мерси в ФБ , би било достатъчно. Просто си има дружки и не иска да ни е близък. Еми и аз не искам да е на моята маса, тогава.
И тя го защитава и се опита да го пробута дори на ергенското на мъжа ми, където е негова работа кой ще кани. shok angry
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 23, 2012, 09:53:53 »

Да споделя и аз - ако поканят мъжа ми за кум, а мен ме сложат на някаква друга маса с непознати, просто мъжа ми няма да приеме да кумува на такова семейство. Все пак уважението е двустранен процес. Ако двойката ще иска уважение, нормално е да уважава и половинката на кума, а не да се държат с нея като някакава ненужна притурка, която трябва да се смести някъде сред гостите.

Аз не съм съгласна с това и това, че няма да седиш на сватбената маса не означава че тези хора не те уважават, но я си представи- родителите да поискат да се седят там, братята и сестрите на младоженците и кой ли още не , ...еми нека цялата сватба седне на една маса.
Да не говорим, че ако има добри взаимоотношения , както беше на нашата сватба, приятелката на кума ни беше с нас на моминското парти и на неговото организиране и се запозна с повечето хора с които седеше после на масата.
Но ти не можеш да органичиш мъжът ти да бъде такава важна част от изграждането на едно ново семейство, ами ако ситуацията е обратна- твоя приятелка те покани за кума, а него не???
Той пак ще присъства на сватбата, пак ще се веселите заедно, да не говорим , че сватбата е такова събитие, на което хората не се канят да седят на столовете, а да се забавляват.
Недейте така момичета, много сте крайни!!
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #34 -: юни 24, 2012, 21:17:55 »

Няма значение дали ще седиш на сватбената маса или не. Въпросът е, че ви разделят с половинката ви. И да - не е нужно да седят всички гости на сватбената маса, ама си ги подреждате по другите маси на групички - роднини/приятели/познати, нали? Ами сложете ги само непознати, разделете приятелите, половинките, роднините и да видим кои колко ще се забавлява.
Крайно е да мислиш само за себе си и да не можеш поне малко да прецениш кои как ще се чувства на подобно събитие в непозната компания.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 25, 2012, 12:39:39 »

Според мен, ако младоженците нямат против - нека да сложат на масата и половинките на кумовете. Аз лично бях против това - щеше да стане манджа с грозде в нашия случай. Затова, за да не делим кумовете, просто ги сложихме до половинките им, а ние седяхме сами на масата. Беше много хубаво. Ние се забавлявахме, а и те също. И никой не ни гледаше с изцъклени очи, макар да е нетрадиционно. Нямаше никакво напрежение, нито сръдни, въпроси и недоволства от ничия страна. Обсъдихме го и с тях предварително, разбира се и те ни бяха благодарни, че не ги делим от компанията им, от половинките.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 25, 2012, 14:13:09 »

Не сте по темата.Има тема за резпределение на гостите в ресторанта, има тема и за кумовете.И в двете можете да пишете за тези си терзания.Тази е за СЛЕД сватбата, проблемите който са настъпили по време на събитието с присъстващите гости!!!
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #37 -: юли 27, 2012, 16:49:13 »

Ще споделя малко по темата. Виждам, че е замряла, но ще я подбутна така леко за да продължим дискусията. Ходила съм на много сватби и приятели и близки са ми разказвали много изцепки като има три, които най - ясно грабнаха съзнанието ми. На един познат кумовете го зарязаха. Имам предвид, няколко седмици преди сватбата си хващат парцалите и заминават за чужбина без да кажата и повече не се връщат. На една приятелка шаферката и я заряза и не и отиде на сватбата, а на една друга сватба гостите крадяха от бутилките с алкохола по масите...
Мислех си, че повече няма какво да ме изненада в този живот, но явно човешката простотия край няма...
Иначе на моята сватба проблеми нямаше - за щастие, пожелавам и безоблачни сватби на всички други и да си канят само близки хора, иначе стават такива изцепки като по - горе описаните...
ХОРА, НЕ КАНЕТЕ ЗЛОНАМЕРЕНИ, ЗАВИСТЛИВИ ХОРА НА СВАТБИТЕ СИ - това е вашият ден не са ви нужни такива хора!
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 06, 2012, 21:37:17 »

ivatodor, много си права за грабенето  на бутилки от масите и на нас ни се случи,но разбира се първо ни питаха гостите ,а и много се изненадах ,когато видях,че нашите гости  щяха да се изтрепят, за да си вземат от късметите,които кумата хвърляше Wink, неприятно ми се струва когато ,(забелязала съм и на други сватби),си дърдорят гостите по време на ритуала в църквата- beating
относно призива" ХОРА, НЕ КАНЕТЕ ЗЛОНАМЕРЕНИ, ЗАВИСТЛИВИ ХОРА НА СВАТБИТЕ СИ" - и аз си мислех,че моите хора не са от злонамерените и завистливи ,но уви-всъщност ми се промени преценката за голяма част от гостите -точно поради характера на събитието се вижда,кой крив ,кой прав,кой какъв е всъщност:) tease
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #39 -: декември 07, 2012, 13:00:12 »

ivatodor,
Нали тези бутилки са за гостите ?! Дали ще ги изпият на место или ще си занесат в къщи има ли разлика ?! Нищо фатално не е станало. А ако са били шофоьори и тези бутилки са били за тях да си ги изпият с удоволдтвие в къщи ?!  Wink А ако младоженците са казали - каквото остане по масите всеки да си го прибере ?! Варианти всякакви.
Понякога като гости на чужда сватба се случват неща които за вас са необясними но за вътрешните хора от сватбата може да са в сценария ?!
« Последна редакция: декември 07, 2012, 13:03:17 от DjNick Mc » Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #40 -: декември 07, 2012, 14:39:40 »

При нас, както и DjNick Mc каза, имаше доста шофьори. На нас ни беше доста криво, че не можаха да пийнат. Никой не си е взимал бутилка /оствен 1-2 от родата/, ние им дадохме. Остана доста неотворен алкохол и най-вече на шофьорите им дадохме по бутилка.
Алкохола съм го предидила за тях, така че за мен по-добре те да го вземат, вместо от ресторанта и да го продадат после. Въобще не съм си помислила да се обидя, че някой си взел от алкохола, украсата за масата или прочие...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 07, 2012, 14:42:51 »

При нас единственият проблем се оказаха едни хора, които не ни предупредиха че ще водят 3ти човек със себе си и така объркаха точния брой места в малкия ресторант.Пълно невъзпитание. beating
А за бутилките не мога да се изкажа тъй като при нас нищо не бе по масите от питиетата, само чашите и сервитьорите минаваха и разливаха на всеки каквото иска.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #42 -: декември 07, 2012, 14:52:38 »

относно призива" ХОРА, НЕ КАНЕТЕ ЗЛОНАМЕРЕНИ, ЗАВИСТЛИВИ ХОРА НА СВАТБИТЕ СИ" - и аз си мислех,че моите хора не са от злонамерените и завистливи ,но уви-всъщност ми се промени преценката за голяма част от гостите -точно поради характера на събитието се вижда,кой крив ,кой прав,кой какъв е всъщност:) tease
И при нас се оказа, че е имало няколко злонамерени  huhhuh.gif , хора от които не сме очаквали такова нещо.
При нас се разграби украсата по масите, което много ме зарадва. Гостите, разбира се, бяха предупредени, че може да си я вземат за спомен.
Останаха само няколко тейбъл-благодарствени картички, не знам защо не са си ги взели и дали изобщо са разбрали, че това е пликче с картичка вътре  pardon
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #43 -: март 05, 2013, 22:40:49 »

При нас също имаше хора, които взимаха от украсата, то бяха букети реално, но никой не си е позволил да вземе каквото и да е било без да попита. И да не ме бяха питали, честно казано не бих се разсърдила, макар че си давам сметка, че някой младоженци наемат от агенции разни детайли за украсата си и ще е крайно тъпо да изчезнат.
 На моята сватба проблеми нямаше, но бях на друга, където имаше доста пияни гости, правещи простотии, което си беше грозно отвсякъде, колкото и широкоскроена да съм. Била съм и на една сватба, където диджеят беше много зле и с наистина лоша техника, никой нищо не каза, ама това наистина скапа купона
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #44 -: март 05, 2013, 23:57:29 »

При нас също си взеха украса, но си беше нашата така че даже ми стана много мило, че я искат за спомен heart

Прекалили с алкохола нямахме, но приятно почерпани да. Даже единият ми батко беше много весел и щастлив, прилично пийнал и цяла вечер викаше на Кръстника "да покаже как става" - това по повод горчивото biggrin , но всички даже много се забавляваха danceg

Иначе проблем, по-скоро наша грешка беше, че имахме вегетарианец и си бяхме поръчали меню за него. Той беше много близък мой роднина, но после се оказа, че и на мъжа ми една братовчедка и мъжа й също били вегетарианци, за което за мен си е виновен изцяло мъжа ми, че не си знае роднините diablo Добре, че бяха на маса с мои роднини с деца (те бяха на свободна консумация), близки техни приятели, че си направили някаква врътка децата взели техните менюта, а те си поръчали други. И даже нямаше да разберем, ако не бяхме отишли на моите роднини на гости и не бяха казали. Но ми стана супер неудобно, даже звъняхме да се извиняваме... Така че момичета, имайте предвид и това с вегетарианците...
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines