Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:13:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви проблеми сте имали с гостите си на вашата сватба?  (Прочетена 25788 пъти)
 
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #15 -: юни 13, 2012, 10:33:51 »

Привет,

Ето че вече мина сватбата и за съжаление имам какво да кажа по темата. На нашата сватба е имало един гост от страна на младоженеца (дори не го познавах до деня, а сега не си спомням как изглежда), проблема с него е бил че ...Аз такава ракия и такава салата не пия и ям?!... Oh my ... crazy beating и пича си е поръчвал. Само да кажа, че ракията беше домашна  не силна, а пивка, салатата беше овчарска. Ако бях лично свидетел на подобно изказване....щях да му покажа вратата.... bqsnasym
Да не говорим след сватбата, като отваряхме подаръците за техния, изненадата беше  Oh my ...
През цялата вечер си е поръчвал ракия и салата за собствена сметка ест. Даже и вчера питах свекърва ми каква салата и каква КУПЕШКА ракия си е поръчвал. shok

Ма то си е казано, простотията ходи по хората не по животните!!!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 13, 2012, 10:42:14 »

ради не разбрах много добре- какво е станало с подаръка ви?
Радвай се че поне за собствена сметка си е поръчвал наново....
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #17 -: юни 13, 2012, 10:49:23 »

Подаръка, не знам дали пак няма да прозвучи грубо от моя страна, но с претенциите на този човек 50лв. от цялото им семейство, не помня колко имена бяха изредени точно на картичката, ми се стори като ...аре земи да не си капо.... (казвам го защото очевидно този човек парадира за някъв висок клас и аз нз на какво точно)  huhhuh.gif

А за това че си е плащал, ние казахме в ресторанта, че всяка различна поръчка извън куверта се заплаща от гостите.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #18 -: юни 13, 2012, 10:55:12 »

Аз от сега си знам какъв ще ми е един от проблемите. Приятелката на кума иска да седи до него на официалната маса.  beating beating beating Колкото и егоистично да прозвучи това си е моята сватба и няма да позволя на някаква глезла да ми поставя условия! Явно ще сменяме кума  diablo за да си седи до него на друга маса. Толкова съм й бясна, че съм решила изобщо да не я отразявам - невидима е за мен.  beating
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 13, 2012, 10:57:13 »

Подаръка, не знам дали пак няма да прозвучи грубо от моя страна, но с претенциите на този човек 50лв. от цялото им семейство, не помня колко имена бяха изредени точно на картичката, ми се стори като ...аре земи да не си капо.... (казвам го защото очевидно този човек парадира за някъв висок клас и аз нз на какво точно)  huhhuh.gif

А за това че си е плащал, ние казахме в ресторанта, че всяка различна поръчка извън куверта се заплаща от гостите.
ами на мен не ми звучиш грубо= като е имал толкова претенции  към вас, да е имал и към себе си и своята рода...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #20 -: юни 13, 2012, 10:58:26 »

...... един съвет- Канете си приятелите и ги настанявайте на централните маси, понеже те правят купона. На родителите дайте някакъв лимит или поне им вкарайте една строга нота относно хората, които да канят. Точно покрай тези знайни и незнайни роднини после възникват проблемите. Предполагам, именно защото не ви чувстват особено близки и не се чувстват длъжни да се съобразят с факта, че това всъщност е ВАШИЯТ ДЕН!

Ние точно това направихме - поканихме нашите близки хора и само тези приятели и роднини на родителите, които ние като двойка познаваме и чувстваме близки. Нямаше никакви проблеми, хората искрено се радваха с нас и стана страхотно. Е, да... трябваше да понесем известна доза мрънкане от родата преди това ... ама как и защо еди кой си няма да дойде, но после всички се убедиха, че е трябвало да ни послушат.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #21 -: юни 13, 2012, 11:05:19 »

ами на мен не ми звучиш грубо= като е имал толкова претенции  към вас, да е имал и към себе си и своята рода...

И на мен не ми звучиш грубо, но няма смисъл да се ядосваш - човека очевидно не ви уважава, показалго е и с поведението си в ресторанта, ти подарък ли очакваш sad Жалко, че изобщо е присъствал, мен щеше да ме е яд, че сме го поканили.

От друга страна, аз имах гости, за които знам, че са материално затруднени и изрично ги помолих да не ми взимат подарък (дори 50лв) и за да не се чувстват неудобно, че нищо не са дали и ги помолих да се включат по някакъв начин в подготовката. Така и те бяха доволни, че са допринесли и аз, че са там с мен, на този важен ден smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #22 -: юни 13, 2012, 11:11:20 »

Аз от сега си знам какъв ще ми е един от проблемите. Приятелката на кума иска да седи до него на официалната маса.  beating beating beating Колкото и егоистично да прозвучи това си е моята сватба и няма да позволя на някаква глезла да ми поставя условия! Явно ще сменяме кума  diablo за да си седи до него на друга маса. Толкова съм й бясна, че съм решила изобщо да не я отразявам - невидима е за мен.  beating

Практиката показва, че хората се въртят около половинките си - на няколко сватби вече се случва, кумовете изчезват при половинките си веднага след речта на кума и никакви не се вясват при младоженците. Ние бяхме 6 човека на официалната маса. Не се впечатлявай толкова къде щяла да седи - няма и да я усетиш, до теб ще седне кума. Ако кума ви е важен и близък не си разваляйте отношенията с него заради това smile
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #23 -: юни 13, 2012, 11:12:28 »

Да и мен ме хвана яд, че сме проявили уважение да присъства на сватбата ни. Иначе за подаръците не ми пукаше изобщо, но от такива хора като него просто няма как да не ти направи впечатление.  huhhuh.gif
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #24 -: юни 13, 2012, 11:52:05 »

Кума е приятел на младоженеца... близък... ами не е много близък. Той първоначално се е учудил защо тя иска да седи до него... явно не е имал нищо против да е сам на нашата маса, но явно после вкъщи е имало  vivasvat vivasvat prepare-fish focus Заглеждане Заглеждане   и той си е променил мнението laugh
Активен
rosito_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 13, 2012, 14:39:16 »

zai4e_mia, а приятелката на кума познава ли някой друг от гостите? Защото пък няма да и е много приятно да седи сама през половината време. Постави се на нейно място-отивате на сватба и твоя мъж седи на официалната маса, а ти непознаваща никой седиш на друга... Или сменяйте кума или кума да я слага на място и да и каже,че ще изтърпи. Все пак казваш, че той се е съгласил да е сам- значи не му пука много много  blum
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #26 -: юни 13, 2012, 14:43:50 »

Ами познава бегло две от момичетата. Тя го слага на място, не той нея  pleasantry А в ситуацията мъжа ми да е кум, а аз да не познавам никой - сигурно ще си остана в къщи  pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #27 -: юни 13, 2012, 14:55:33 »

Не става така, кума ти е  близък човек, дето се вика ставате рода след сватбата. Трябва да се постараеш да балансираш нещата, ако искате да сте само 4ма наофициалната маса, сменете кумовете и изберете семейство.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 13, 2012, 19:31:34 »

Зайче, наистина е кофти ситуацията, но както каза и Киви, помисли малко и за момичето. Постави се на нейно място и виж колко, неловко би се чувствала ти, при такива обстоятелства. Аз лично, бих се засегнала ако ме изтипосат на маса с почти непознати хора. За оставане в къщи, не може и дума да става, ако говоря за себе си разбира се. Просто, човека до мен не би го допуснал никога. Наистина ти съчувствам, но това е риска, в случаите когато кумовете са необвързани.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #29 -: юни 13, 2012, 20:13:27 »

заиче_миа, защо не искаш момичето да седи с вас? Щом дори живеят заедно, мисля, че няма проблем. Кумата сама ли бъде?
Бъди сигурна, че ако ги разделите или кумът ще е с половината си през голяма част от времето, или тя ще идва при него smile
Ние също бяхме 6 човека на нашата маса, масата ни беше голяма квадратна, а не един ред и се получи красиво с кумовете и половинките им от двете страни.

Вие си решавате, но не виждам защо трябва да сменяте кум поради такава причина. Още повече, че в самия ден, надали ще мислиш постоянно защо половинката на кума е на вашата маса smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines