Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:51:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви проблеми сте имали с гостите си на вашата сватба?  (Прочетена 25581 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« -: март 12, 2012, 12:31:17 »

 Правя тази тема, за да могат бъдещите и бившите младоженци да споделят какви проблеми са имали с гостите, поканени на техните сватби. Вероятно ще си кажете, че това е много индивидуално и всеки си познава добре гостите. Уви, понякога се оказва, че не е съвсем така. Затова се надявам тази тема да бъде от полза на хората, които тепърва ще канят своите гости - да бъдат подготвени какво евентуално би могло да се случи  smile
 Нека да не даваме квалификации и коментари за другите младоженци и техните гости. Такива неща се случват на всеки и не би било уместно  give_rose
 
Ще споделя тези, които си спомням, че имахме ние с нашите гости :

1. Проява на несериозно отношение към поканата за сватбата. Въпреки изричната ни молба за отговор в определен срок, се наложи да звъним на повече от половината за потвърждение. Даже картички "save the date" не помогнаха.
2. Бяхме осигурили нощувки за всички, които желаят. Пет човека (с техните половинки, значи общо 10) до последния момент - буквално 1 седмица преди сватбата, се колебаеха дали да им поемем нощувките или не.
3. Някои от поканените просто не дойдоха  sad Без предупреждение, без нищо. Излишно е да говоря за неизползваните в случая куверти в ресторанта и ангажиментите за нощувки.
4. Непредвидимо поведение на сватбата. Да, може и да познаваме някой наш близък като възпитан човек, ала това не пречи да ни изненада с грозна постъпка (примерно напълно неоснователен скандал на управителя на ресторанта  crazy ).
5. Въпреки посочените в поканите телефони за връзка в деня на сватбата (не на нас двамата с младоженеца) до 2 часа преди церемонията някои от гостите звъняха и на двама ни. В един момент се ядосахме и просто си изключихме телефоните.
6. Настаняване в хотела в последния момент...Имахме няколко човека, които намериха добре да ни ангажират с посрещането и настаняването им пак около 2 часа преди церемонията...

 Това е от мен Wink Кажете при вас какво се е случвало.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: март 12, 2012, 12:52:42 »

1. Един гост се опита да плаща на дисководещия за да изпълни желанието му.
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #2 -: март 12, 2012, 13:30:00 »

svekarva по-лошо щеше да се получи ако дисководещият беше поискал парите. А че някой гост е решил да се направи на "Аз съм много голЕм, вижте ме" според мен не е фатално, със сигурност го е направил от добро чувство да поздрави семейството.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 12, 2012, 13:37:56 »

1. Наложи се да прозвъним всички гости дали ще присъстват на сватбата не зависимо от написаните телефони на поканата и молба за потвърждение до определена дата от тяхна страна.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: март 12, 2012, 13:42:45 »

desirer , така е  Wink, но той се опита да лепне парите със слюнка на челото на дисководещия. за да не се случи и твоето опасение, хубаво е да има някой, който да държи "под око" зоната.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #5 -: март 22, 2012, 02:56:21 »

В темата за самопоканилите се гости се оплаках надълго от едната от гостенките, която не познавах.
За други проблеми - и при мен се наложи да звъня на всеки по няколко пъти, за да ми потвърдят присъствието си в сватбения ден. И накрая пак имаше 2-3 човека, които не дойдоха, дори не се обадиха. За сметка на това доста хора пък си бяха взели децата без да ни предупредят. Имаше близо 10 малчугани, за които нямаше места и порции, ама те не се и спряха цяла вечер, така че не се е получило особено сконфузено.
Имаше лека изцепка със свекито, която реши демонстративно да напусне ресторанта при свалянето на жартиера...  crazy
Към края на вечерта един роднина на мъжа ми взе микрофона от ди джея и започна да поздравява хората на неговата маса, буквално олюлявайки се из целия дансинг. Ама бързо го прибраха  smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 22, 2012, 10:49:10 »

michelle, много добре си се сетила за такава темичка, дано да бъдем полезни на бъдещите младоженци  give_rose Ще се опитам и аз да си припомня изцепките от нашата сватба:

1. Въпреки навременното раздаване на поканите, в които изришно бяхме написали всякакви контакти за връзка с нас(телефони,имейли дори), се наложи да прозвъним голяма част от гостите за повтърждение, а на някои още 1-2 пъти за окончателно потвърждение. Защото до последния момент имаше гости, които не знаеха дали ще дойдат ...  crazy Да не говорим заради окончателната бройка колко пъти пренареждахме масите.
2. Тъй като голяма част от гостите не бяха от града, предложихме вариант нощувка в хотела на символична цена и им дадохме срок, до който да потвърдят дали желаят стая или не (срокът ни беше даден и от хотела, тъй като все пак беше във висок сезон на един от най-известните български морски курорти - нормално е да ни поставят срок). Естествено имаше до последния момент умуваха "ще си вземем-няма да си вземем", а някои без да потвърдят после питаха "Ама вие нали ни запазихте стая?"
3. Малки изцепчици в сценария на единия водещ, но нищо фрапантно. Все пак някои от ритуалите щяха да се получат по-добре, ако ги беше поел водещ
4. Нямахме кой знае колко деца на сватбата, но имаше две момченца, които ни изпилиха нервите, защото са адски палави и успяха да унищожат едни водни лилии, които играеха важна роля при разрязването на тортата. Идеята беше когато режем тортата, от двете ни страни да има фонтан-фойерверки и отзад в басейна тези лилии също да се запалят и да стане много красиво. Уви, всичките ни усилия отидоха по дяволите относно въпросните лилии, за които хвърлихме толкова усилия и нерви докато убедим някоя агенция да се съгласи да ги направи(нищо, че ние после ги донаправихме, защото в агенцията явно са били толкова съобразителни, че не бяха изпробвали дали водните лилии могат да се задържат на повърхостта на водата  funnytooth)
5. На моменти сервитьорките ни лазеха по нервите, че бавят някои поръчки, пречкаха се по време на сватбения танц  hysteric и бяха сложили фонтан-фойерверките върху тортата, а трябваше да са на земята  beating

Мисля че при много сватби един от проблемите е потвържадане присъствие и уточняване точната бройка на гостите. Явно хора, които не са правили сватба, не си дават сметка колко е важно това за младоженците и че всичко е свързано с немалки разходи
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 22, 2012, 11:58:42 »

Moonlight, ти ме уби! Хубаво че все пак сте запазили настроение и самообладание.
Аз за гостите ще им звъня месец преди датата, защото има вариант при намаляване на гостите да ми се върнат парите за излишните куверти до 30 дни преди тържеството. След това ми връщат само част от парите.
Украса за разваляне няма да има ииии ако щете ме замеряйте с домати  tease , но дете ще има само едно на сватбата-племенницата ми. според мен не може родителите да си самопоканват децата- аз примерно не искам тичане и бутане на чинии.  NO
За пиянството- това е неминуемо, някои се напиват и от много малко-въпреки че ние сме предвидили да няма твърд алкохол- не го обича почти никой от гостите ни, а и по други причини... beating
аз не мога да разбера едно- всички хора, дори когат си купуват ластик за коса, държат подробно да им се обяснява защо трябва да си го купят и дали правилно инвестират парите си, а  когато ти ги поканиш на сватба и си им платил куверт или преспиване, си мислят че си милионер  и няма нужда да те уведомяват-предполагам че смятат че по презумпция си наела целия хотел, пък който дойде-дойде funnytooth sarcastic
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #8 -: март 22, 2012, 12:05:38 »

по-лошо щеше да се получи ако дисководещият беше поискал парите. А че някой гост е решил да се направи на "Аз съм много голЕм, вижте ме" според мен не е фатално, със сигурност го е направил от добро чувство да поздрави семейството.


 good good good
« Последна редакция: март 22, 2012, 15:17:10 от DjNick Mc » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 22, 2012, 14:43:18 »

emmmmmy,
Ами да, сега като се сетя ми става смешно, но тогава мъжа ми много се беше трогнал за тези лилии, защото вложихме много усилия и едва ли не се молихме на много агенции да ни ги направят по този начин и всичко това се случи буквално в последния момент и като разбрахме, че са станали на пух и прах ... Даже на видеото го има тоя момент (сега ми е толкова смешно като се сетя  funnytooth ROFL) - аз съм на дансинга и тантувам, след малко пристига мъжа ми видимо бесен и уж танцува, но на ухото ми шепне какво се е случило. След малко пристига цяла делегация - родителите, кумовете и застават около нас и всичко това се случва в центъра на дансинга - всички се правят, че танцуват, но всъщност слушат разказа на вбесения младоженец  funnytooth funnytooth funnytooth И последната сцена е баща ми и младоженеца напускат дансинга, за да отидат до мястото на престъплението focus
Сега ми е смешно, но тогава не беше и не пожелавам на никого да гледа как нещо, в което е вложил много усилия и немалко средства отива по дяволите  give_rose
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #10 -: март 23, 2012, 05:28:36 »

Ооох, сега се сетих за още една изцепка покрай една гостенка и семейството й. Тогава бях бясна, ама сега направо ми е чудно какви несъобразителни хора има.
Вече беше изтекъл срокът за потвърждение и тя никаква не се беше обадила. Наложи се да й звънна, за да я попитам дали ще идва. Тя ми заяви, че за момента не можела да ми даде отговор и ми обясни, че искали да отидат със семейството й на някаква почивка, ама им била много скъпа за момента и чакали с надеждата, че ще намалят цената. Поиска "да й вляза в положението" и ми заяви, че ще се обади, ако решат да дойдат на сватбата. Обади ми се точно деня преди сватбата да ми каже, че "за съжаление така и не намалиха цената на почивката и ще дойдем". Трябваше да мисля на коя маса да ги вместя, да ги вкарвам в списъка с хората за настаняване, да им поръчвам по спешност тейбъл картички, да им поръчвам меню и да ангажирам хотел. Абе само до тях ми беше и бях бясна. Спомням си, че си го изкарах на майка, понеже въпросната особа е нейна първа братовчедка и съответно майка ми я беше поканила smile.

 Offtopic Във връзка с горното и не много по темата, един съвет- Канете си приятелите и ги настанявайте на централните маси, понеже те правят купона. На родителите дайте някакъв лимит или поне им вкарайте една строга нота относно хората, които да канят. Точно покрай тези знайни и незнайни роднини после възникват проблемите. Предполагам, именно защото не ви чувстват особено близки и не се чувстват длъжни да се съобразят с факта, че това всъщност е ВАШИЯТ ДЕН!
Активен
svegest
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #11 -: май 08, 2012, 16:30:33 »

Още една интересна и ползотворна тема! Мерси на всички за споделеното. Евалина, деиствително - благодаря за този съвет  good
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #12 -: май 08, 2012, 18:17:37 »

Evalina,
С всички тези премеждия и изненадки, определено не Ви е било скучно нито при подготовката нито на сватбата  smile
« Последна редакция: май 08, 2012, 18:21:50 от DjNick Mc » Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #13 -: май 08, 2012, 21:04:03 »

хахаха, никак не беше скучно, вярно си е. Бая нерви изкабих, чак се чудя на себе си, как не теглих по една майна на всички smile.
Но от друга страна, сега когато се събираме приятелки и си разказваме за сватбите, всяка си разправя изцепките и пада голям смях  tease. Май накрая, въпреки че искаме всичко да е перфектно, точно нещата, които не сме искали да се случат остават най-ярък спомен и най-интересна тема за "клюкарстване по женски" smile
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 11, 2012, 10:22:25 »

браво за темичката Bravo
Evalina.мерси за съвета-много точно си го казала-аз в момента прозвънявам мойте хора и снощи като разбрах,от леля ми ,че 1 ми братовчедка била тогава на работа и нямала май да дойде-мн се ядосах P-(да е рожден ден-ще го възприема-а то е сватба-може ли такава безотговорност,при условие ,че сме раздали поканите март месец още-всеки да си уговори  работния график от по-рано. nea
Ще следя с интерес темата-то без изцепки май няма да се мине:))) pardon
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines