Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:49:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Читателски клуб  (Прочетена 20306 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 13, 2012, 15:46:40 »

Хайде наистина.  smile Маги, може би Слънце е права, хайде да започнем с познатото и работещото и да видим как ще потръгне. Можеш ли да създадеш анкета с петте споменати книги? 5 работни дни е предостатъчно за гласуване и избор!
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 14, 2012, 23:57:36 »

Здравейте момичета! Ето ме и мен тук най-после smile Извинявам се ,че чак сега се включвам.Нямах много време да изчета предишните страници,но попогледнах отгоре отгоре...
Мисля, че 5 предложения за книги са предостатъчни! Колкото са повече,толкова по се затруднява избора. Добре е и 5те предложения да са различни и като автори и като тематика. Не знам кое е по-добре дали да се чете една книга месец и след това да се коментира или да се четат глави и те поотделно,аз и на двата вида клубове съм била и мога да кажа,че и двата в реално време незнам как е онлайн...работят. Според мен обаче в нашият случай тук по-разумно би било,ако се чете една книга един месец и след това всичко започнем дискусия.
За сега толкова по темата от мен,т.к имам да ви чета по подробно,а за момента нямам време...ако имате конкретни питания към мен ще отговарям  smile
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 15, 2012, 14:15:59 »

Момичета, идеята е супер. Аз скоро бях попаднала на един виртуален читателски клуб. В него времето за прочит на една книга зависеше от броя страници на книгата. Можем и ние така да направим, например, ако книгата е до 600-700 страници, да се чете за един месец, ако е повече- за два месеца и така. По мое мнение е по- добре да се чете цялата книга и тогава да се обсъжда.
« Последна редакция: март 15, 2012, 14:23:00 от sunset » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 15, 2012, 22:16:36 »

Момичета, тръгнахме ударно с идеята, а сега се губи инерцията Wink Дайте да включим една анкета, на книгите предложени от Мишел и да избираме  good
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 15, 2012, 23:06:14 »

И аз съм за много обичам да чета така че когато книгата привлича интереса ми ще се включвам..според мен е една чудесна идея smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 17, 2012, 13:41:04 »

Момичета много съм заета последните дни, затова ще ви помоля да систематизирате всичко в един пост и аз само да побликувам да направя анкетата и това е.Просто нямам време.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #36 -: март 19, 2012, 12:37:56 »

 Ще се опитам да направя обобщение на най-основните идеи  smile Моля, допълвайте ме, в случай, че нещо важно е пропуснато  give_rose
 1. Избират се 5 книги. Предложенията се дават така : 5 различни човека предлагат по 1 книга. По възможност от различни жанрове и автори.
 2. Време за гласуване за избор на книга - 1 седмица (5 работни дни; съботата и неделята остават за обобщаване на резултатите  Wink ).
 3. Четенето на роман ще бъде следвано от четене на разказ. Принцип на редуване  smile
 4. Време за четене на книгата:
- роман - 1 месец;
- разказ - 1 седмица.
 5. За начало може да се използва сайта Читанка - http://chitanka.info/ . Така хората, които не разполагат у дома си или нямат достъп до обществена библиотека, ще могат да намерят съответната книга (да се дава линк от сайта към нея).
 6. Предлагането на книга да е придружено с краткото й описание или с линк към такова.
 7. Копирам насочващите въпроси, предложени от Ариел  give_rose
"Какво е чувството, с което започваш да четеш книгата"
 "Как се промени това чувство в процеса на четене на книгата и оказа ли се книгата каквото очакваше в началото"
"Какво ще кажеш за стила на писане, допада ли ти"
"Кои са нещата които ти допаднаха в героите, кое не ти допадна"
"Кои са любимите ти герои, защо"
"Какво те изненада в развитието на историята, защо"
"Има ли нещо, което не разбра, кое е то"


 Имам само един въпрос - след приключване на прочита на книгата какво ще се случва? Засега виждам 3 варианта:
1. Всеки споделя своите впечатления от книгата в свободен текст.
2. Човекът, чиято книга е избрана, задава въпроси.
3. Избираме група от общи въпроси, на които се отговаря всеки път от всеки.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 19, 2012, 12:50:09 »

Супер си обобщила Мишел.
Според мен след прочитането на произведението е редно всеки да си каже мнението за него, след което, човекът предложил книгата/разказът задава въпроси, които да породят дискусията. Нещо такова?
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 19, 2012, 12:54:13 »

Според мен ще е много хубаво ако може да се задават въпроси и на човека предложил книгата и така..но според мен след като всеки изкаже мнението си несъмнено ще се породи дискусията, защото на наякои ще му е направила впечатление което на друг не е и така, но мисля че ще бъде адски интересно smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #39 -: март 19, 2012, 13:04:40 »

 Добре, а какво ще кажете за следното :
- първо всеки дава накратко своето мнение за книгата
- после се отговаря на въпроси. Да попитам - само човекът, предложил книгата ли да задава въпроси или да се направи дискусия, в която всеки да задава въпроси? Ако е дискусия, дайте идеи как да протече. На мен ми е много трудно да си представя онлайн вариант на дискусия с 10 човека, всеки от които е със собствено мнение, без да настане известен хаос. Иначе подкрепям идеята  good
 Предложение за обсъждането :
1. Една седмица, за да даде всеки своето мнение.
2. Една седмица за отговор на въпросите - общите и тези на човека, предложил книгата.
3. Две седмици, в които всички задават въпроси и дават отговори  smile Като във втората от двете междувременно тече анкетата за избор на следващата книга.
 Това, ако имаме роман. А с разказите какво ще правим?  scratch one-s head
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 20, 2012, 00:19:11 »

michelle, много добре,точно и ясно мисля ,че си обобщила и посочила нещата! Аз опит в четене на разкази нямам и незнам каква идея да дам,но вероятно ще е добре да спазваме дискусията която ще се спазва и за романите,както и да има постоянни въпроси на които да се отговаря. Аз съм напълно съгласна с всички посочени от теб неща и ги подкрепям на 100%. Има само едно нещо,което бих искала да спомена,ние в реалния клуб си избираме не класически романи,а такива които са по-съвременни и нашумели типове книги.Освен това се съобразяваме с обема на книгата максимум 350-400 страници!Когато съм член в реален клуб дори и да не ми хареса типа книга,който сме избрали се налага да я чета,но тук мисля,че ще е доста по-лесно.Всеки,които има желание да прочете избраната книга ,тогава да се включва,което на мен доста по-ми допада като вариант smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 20, 2012, 08:40:58 »

Сега ще обобщя и ще закова каквото сме изписали.Тази седмица по изклюение ще се избира книга 4 дни.Пускам направо анкетата днес.

Мисля, че точно с избора между 5 книги, предложени от 5 човека ще стигнем до различни като вид и години книги.В смисъл различни жанрове и ще има и по-нови и по-стари.Така ако искаме ще се впуснем в мислите на някой класик или пък ще ни третери сърцето докато четем книгата на някой нов романист smile

Ще е интересно.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #42 -: март 20, 2012, 09:39:12 »

 Miravarna, ако знаеш как ми се искаше да посоча книга, която да е по-съвременна и нашумяла. На второто условие отговарят според мен, но на първото на бих казала. Проблемът е, че колкото и да е голям ресурсът на Читанка, той все пак е ограничен  sad Най-вече откъм излизащите в момента книги. Но за в бъдеще ще се ровим повече за източници на по-интересни книги. Посочих тези, понеже тематиката им има звучене, което не се губи с времето. А и впечатленията ми са, че по-младата аудитория на форума в по-малка степен е запозната с литературата от годините, в които са написани тези книги. Затова молбата ми беше да ме извините, че не съм разбрала първоначалното условие и няколко човека да дадат свои предложения. И сега бих се радвала да се промени списъка на 5-те предложени, тъй като се чувствам много неудобно от създалата се ситуация. Не ми се иска да има отказали се, заради тези  sad При всички случаи се съобразявам с общото решение  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 20, 2012, 09:49:37 »

Хич и няма да се чувстваш неудобно.Пък и вече всичко е факт, от тук нататък всеки  е свободен да предлага на следващите книги.Все пак трябва да се постави началото от някъде.

Наистина в нета е много трудно да се намерят нови книги, не невъзможно но трудно.

И ще ви призова предлагайте всякакви книги.Фентъзита, исторически, романи, чик лик.Може да открием нов жанр за нас си който сме си мислели, че не ни харесва!
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 20, 2012, 20:28:53 »

michelle, няма за какво да се притесняваш и да се чувстваш неудобно! Ти даде старт чрез твоите предложения,а ние от тук нататък ще обогатяваме smile Аз съм напълно съгласна с теб,че Читанката е доста ограничена от към нови книги и заглавия. Но пък и там има какво да се намери и за всеки вкус има по нещичко. Като за начало мисля,че е добър вариянт!
Магито, съгласна съм с това да се предлагат всякакъв тип книги!
Ще помисля аз какво мога да ви предложа.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines