Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:58:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Читателски клуб  (Прочетена 20305 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 11, 2012, 20:23:04 »

Много ми харесва идеята!!! Надявам се да успея да се включа в четенето smile.
Аз пък напоследък съм фен на http://www.avtori.com/ - аудио книги. Идеални са ми за слушане на работа.
Изборът не е много голям и е далеч от истинското четене,  но е вариант.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 11, 2012, 20:24:53 »

    -На мен много ми хареса идеята да има на първата страница на темата ориентировъчни въпроси!  good Предложените от Ариел са много добри, а който се сети още - може да се добавят.
    -Харесва ми и идеята номинираните книги да са 5, предложени от въпросния водещ, като се редуваме кой да бъде този водещ. Нещо от сорта на това, при всяка среща да "гостуваме" на някого, както при реалните клубове.  smile
    -Харесва ми и правилото "ако една книга, предложена от даден човек, е избрана, при следващото четене този човек не може да предлага книга".
    -Краткото описание за всяка предложена книга също ще е много полезно!!!
    -Също съм "за" прочитането на цяла книга, а не на глави.
    -Давам и глас за правило да класираме /да подреждаме/ предложените 5 книги с позиции 1,2,3, а не да даваме гласа си само за една.
    -Само ме притеснява срокът за прочитане - месец не е ли много? В смисъл, че и за 2 седмици до 20 дена ще може да се прочете, ако разбира се не е много обемна книга. А и ще бъде оптимално времето за коментари след това. Месец за коментари на една и съща книга ми се струва маааалко дълго.  scratch one-s head Или просто може би ще е добре срокът да се съобрази с обема.

michelle, предложила си страхотни книги! 1 и 5 обаче не съм ги чела все още, макар че вкъщи ги имам и петте.  blush Браво и за линковете - не ги знаех някои. Много полезно!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #17 -: март 11, 2012, 20:30:52 »

 Радвам се, че са ви допаднали предложенията  give_rose Още повече ще се радвам, ако още четирима човека, както svekarva предложи дадат своите.
 Идеята за водещ я разбирам така. Пет човека дават свои предложения от по 5 книги. Останалите гласуват за този от тях, чийто предложения най-много харесват. Когато гласуването приключи, се пуска гласуване за 1 от петте книги. Всяко от двете гласувания може да бъде от 2-3 дни. Така в рамките на една седмица ще има избрана книга. Ако се даде време за четене от 1 месец, може в последната седмица на този месец да се пуска гласуването за следващата книга.
 Предлагам водещият да има свободата да задава каквито въпроси сметне за добре. Идеята за начални общи въпроси ми харесва  good Тя ще бъде чудесен ориентир  give_rose В същото време ми се иска да се насърчаваме сами себе си да бъде креативни във въпросите, които ще задаваме.
 Нека всеки от петимата предлагащи по 5 книги да прецени на какви критерии да отговарят. Може да са примерно : "български класически автори", "любовна история", "съвременна европейска литература" и т.н.
 Много е добро предложението за редуване на роман с разказ  good
 Предлагам, ако някой е предлагал предишния път книги, следващия да не го прави. Така ще се стимулират всички да дават предложения   Wink  Не е задължително да сме чели всички книги от своите предложения. Ето в моя случай третата не съм я чела, но пък съм други от автора. На тази основа го препоръчвам.
 Месец според мен е добър срок, когато една книга е средно до 400-500 страници и се чете вечер след работа или по време на път до работа. Ако книгата е над този обем, може да се даде и по-голям срок или да я разделим на части. А и обикновено един роман от над 500 страници е разделен смислово на части от самия автор.
 Много ще се радвам да споделяте без притеснение по колко страници за какъв период от време ви е възможно да прочетете. Всички имаме различен ритъм на живот и ще е хубаво да изберем осреднен вариант.
 Ако нямаме водещ, всички ли включили се в четенето ще задаваме въпроси?
 Поезия ще четем ли?  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: март 11, 2012, 20:33:11 »

И аз чакам включване от Miravarna, за да разбера как практически стоят нещата по тези клубове. Предложих да има водещ, защото по филмите има такъв  Wink, не зная какво точно прави. Мисля си, че той задава точно тези разширени въпроси след прочитането, за които говори Ariel, за да не стане говорилня и да можем да се изслушваме /пардон, изчитаме/, преди да минем към следващия проблем. Водещият /примерно го нарекох така/ ще трябва и да ни разхлажда, ако се разгорещим и да ни връща в темата, ако се случи да я "забозим"
Не виждам лошо, човек с избрана книга, да участва отново в номинациите. Едва ли има някой от нас, който твърдо стои в един жанр и ще предлага книги само от там.
Не ми се иска да губим номинирани книги. Ако ползваме схемата от Горещ стол, ще имаме още 4 предложени книги, които губим. Какво ще кажете да поставяме отново на номинация втора и трета книга и да добавяме само три?
Ariel предлага много добри общовалидни въпроси. Съгласна съм с предложението за менкане книга разказ, както и със сроковете.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 11, 2012, 20:38:02 »

А аз имах предвид пет човека да предложат по една книга, така събираме пет книги, предполагам и в различни жанрове, защото всеки чете различни неща.!5 или 20 книги са много за избор.Наистина.

Утре ще разсъждавам още.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: март 11, 2012, 21:07:39 »

магито, такива сме си жените - говорим едно и също, без да се разбираме blum.
Последно предложение- вече имаме 5-те книги с линкове на michelle, дали да не почнем с гласуването първия път направо с тях и да видим какво ще излезе? По повечето предложения имаме съгласие, магито ще ги обобщи, допълни и разясни. А ние да почваме да "четем с разбиране"- това е термин от моите ученически години Reading
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 11, 2012, 21:39:29 »

Чета всичко, но има толкова много въпроси и питанки, че се пообърках.  crazy  biggrin

Може би не е лоша идея да решаваме въпросите един по един, а не да говорим за всичко общо. Кои са най-важните неща за клуба? Според мен какво да се чете, как да се избира книга + срокове за избор и какви да са сроковете за четене. Три въпроса. Искате ли да решим първо тях и тогава другите като водещ, дискусии и т.н.?  smile

Моето мнение по трите въпроса е:
1. Въпрос 1 - Какво да се чете? - книга и след това разказ и после пак книга и т.н.
2. Въпрос 2 - Как да се избира книга и срокове? - с гласуването предложено от svekarva - точки, а не гласове. Книга 1 -> 5 точки, книга 2 -> 4 точки и т.н. Според мен е хубаво книгите да са 5, предложени от първите петима вредили се да предложат книга. Срокове за избор - една седмица, както е казала michelle това може да е последната седмица от времето за четене на предишната книга. Ако се избира книга това ще е седмицата, в която четем разказа, защото тя е една (евентуално).  smile
3. Въпрос 3 - Срокове за четене - Аз съм член на библиотеката тук до нас и тук книгите се дават винаги за 3 седмици. Това е хубав срок според мен, но 4 седмици пак е добре като се има предвид, че много хора имат много други задължения. За разказ - 1 седмица.

Така, аз се изказах, какво мислите вие за пърите 3 най-важни въпроса?
« Последна редакция: март 11, 2012, 21:41:53 от Ariel » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #22 -: март 11, 2012, 21:44:42 »

 Ох, явно съм чела не както трябва предложението на Маги и цели 5 книги наредих  sad Извинявайте! Хайде, момичета, кажете по една книга. Нека да се подложат за гласуване първите  пет предложени книги (както в Горещ стол)  smile
 Нека използваме оринтировъчните въпроси по желание. Наистина ми се иска всеки да задава свои въпроси  give_rose Не ми се струва добре всеки път да има сходни или еднакви въпроси. А може и за начало да имаме ориентировъчна група въпроси и да видим как ще е след 3-4 обсъждания  smile
 Ariel, подкрепям напълно това, което си написала за първите три въпроса  good
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 11, 2012, 22:08:57 »

Аз съм да се редуват книга, после разказ, а след време може и стихове да включим, може и да е интересно  pardon
Срока за четене на книга , мисля че е добре да е месец. В крайна сметка повечето съфорумци работят или имат малки деца  pardon За разказ е идеално седмица  good За избора на книга май се стигна до оптимален вариант  blum
Нямам търпение да започнем  Bravo
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 11, 2012, 22:26:35 »

Мишел, нека останат тези книги, които си предложила, като за пръв път! Следващите пъти ще започнем с предлагането от 5ма души, засега е ок. Хайде да гласуваме за тях, искате ли?
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #25 -: март 12, 2012, 00:31:25 »

 Ariel, някак ми е неудобно и петте предложения за книги да са мои  give_rose
 Много ми се иска още хора да дадат такива.
 Аз оставам засега с "Бялата крепост" на Орхан Памук :
 http://chitanka.info/book/2073-bjalata-krepost

 Чакам идеи за книги от вас  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 12, 2012, 08:26:34 »

Добре, ще си изпия кафето, ще прочета всичко написано още веднъж и ще обобщя в първия пост с удебелен шрифт.Колкото до книгите хайде да изберем между петте на Мишел и да започваме с четенето.Това за точковата система ми е интересно, но не мога да създам анкета по този начин, а ще трябва всеки да пише пост и после да се събират точките, но не е невъзможно.Хубаво е да определим и за колко време ще избираме книга в смисъл от предложението до края на гласуването колко време да мине аз предлагам 5 работни дни т.е. от понеделник до петък, тогава масово сме на компютрите всички.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #27 -: март 12, 2012, 09:01:01 »

магито , гласуването за всяка книга е повече емоционално, така нареченото "положително отхвърляне". Крайният резултат е същият, както при всяка анкета. Не е належащо, според мен, да го променяме. Разгледах отново Горещия стол, вижда се всяка книга колко точки е получила. Ако оставим некласираните книги да влизат в следващия избор, мисля, че ще уважим повече предложения, ще си спестим търсенето на подходяща /с общ достъп и анотации/ книга, емоционално ще сме удовлетворени  Wink, а и ще ползваме готова програма. Ако смяташ за разумно, да започнем по стария начин, пък да видим.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #28 -: март 12, 2012, 16:17:09 »

Подкрепям svekarva за последния й пост. Нека започнем с простите, ясни и работещи неща. След това, ако има нужда и/или желание, можем да надграждаме.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 13, 2012, 09:52:29 »

Хайдеее, уляга ли идейката...? Давайте да избираме книжка   yahoo
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines