Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 16:32:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141438 пъти)
 
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #375 -: юни 17, 2012, 15:49:41 »

Хм, аз да кажа за нас... Не сме обикаляли кой знае колко, защото като модел знаехме какво искаме - класически изчистени халки от бяло злато, 4 мм широки. Ходихме на няколко места да проверим цените и накрая се спряхме на Еспер (откъдето са на сестра ми халките), където имаха промоция до 31 май - цена за грам 65 лв. Доволни сме за сега. Интересно с тези дискусии за пожълтяване и тн... когато си давахме поръчката и момичето ни обясни, че първоначално златото си е полирано и си блести и т.н., но след време отдолу малко пожълтява. И аз тогава я попитах защо става така и тя ми кажа, че по принцип винаги става така, защото бяло злато (както и розово) е природата не съществува - има само жълто, останалото става с обработки и тн, така че е нормално с времето малко да има лек жълтеещ отенък. Възможно най-любезно подметнах дали просто се слага някакво покритие на жълти халки и тя каза, че няма такова нещо, но че няма да намерим бяло злато, което да не пожълтее леко, което се оправя с полиране. Годеникът ми после е погледнал халката на зет ми и каза, че наистина отдолу леееко жълтее. Женичката каза, че става за различно време - може за 6 месеца може и за година и нещо - сигурно зависи от киселинността на потта и от самата кожа, колкот и гадно да звучи smile

Абе аз подозирам, че просто на бялото злато или розовото просто покритието го правят такова (на баня). Не всички златари, но някои, защото просто няма как да се покаже отдолу примерно жълто злато, ако ти от бяло злато халката. Нали това е примес, която се топи и се излива в капъл, няма логика да се показва друг цвят. То че розово злато няма е така, но се прави като се примеси мед и би следвало да си седи розово.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #376 -: юни 17, 2012, 17:54:20 »

Аз в тази връзка пак да похваля Сара Трейд. 3-та година вече годежният ми пръстен не е мръднал. Той е от жълто и бяло злато и никъде не е пожълтял. Имам и един по-стар пръстен пак жълто и бяло злато (не от тях). Където е бялото с времето се е понадраскало и има жълтеникав отенък, но според мен защото е на "баня" както казва SUNche.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #377 -: юни 17, 2012, 19:08:09 »

Нашите са поръчани вече от Valentin.  yahoo
Активен
jelly007
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #378 -: юни 19, 2012, 13:14:29 »

Някои има ли представа в Esper какви са цените? На Пиротска ми казаха 85лв грам, а имаха доста малко модели, които не ми харесаха
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #379 -: юни 19, 2012, 15:17:16 »

Имам следния проблем. Имам пет грама злато, от което искам да се направи един пръстен (халка). Проблемът е, че навсякъде, където питах до сега, ми предлагат да ми изкупят златото на цена от 44 лв и да си купя от тях халка за 80 лв прмерно за един грам. Все едно да им подаря половината ми злато, за което те не си мръдват дори малкия пръст, защото ми продават готов пръстен. Някой от вас знае ли бижутер в София или Бургас, който да претопи моето злато, или ако правим размяна, тя да е равностойна, а аз ще си платя труда по изработката на пръстена?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юни 19, 2012, 15:22:05 »

Навсякъде е така. Не вярвам да намериш другия вариант.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юни 19, 2012, 15:28:56 »

Тези 80 лв. са златото плюс труда. А може в златарските ателиета където изработват бижута да ти вземат даже повече за ръчна изработка.
Ако имаш време разходи се до Раковски в Сара трейд. Ние като си търсихме халки там беше сравнително евтино.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #382 -: юни 19, 2012, 16:11:11 »

Ок. Благодаря за информацията. Аз малко не съм от тая планета, въобще не съм се занимавала с бижута досега. Мисля да ида до Diddo. Харесаха ми като фирма. Цялата работа е, че повечето сватбени неща (с изключение на моята слабост роклята) не са ми интересни, а досадни, и не ги върша с желание, но това е съвсем отделна тема. Поне да не си фантазирам за несъществуващи варианти. Още веднъж ви благодаря!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юни 19, 2012, 17:50:37 »

Ок. Благодаря за информацията. Аз малко не съм от тая планета, въобще не съм се занимавала с бижута досега. Мисля да ида до Diddo. Харесаха ми като фирма. Цялата работа е, че повечето сватбени неща (с изключение на моята слабост роклята) не са ми интересни, а досадни, и не ги върша с желание, но това е съвсем отделна тема. Поне да не си фантазирам за несъществуващи варианти. Още веднъж ви благодаря!
нашите са от диддо и съм много доволна, Един съвет, обади се директно на собственика и му задавай на него въпросите, жената в магазина не е наясно с абсолютно нищо !
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #384 -: юни 19, 2012, 19:27:23 »

Еми, ти си съвършено права за продавачката, не беше наясно. Отидохме с моя приятел, след като бях говорила със собственика на фирмата и ми беше обяснил какво е възможно. Избрах си неочаквано съвсем друг модел. Исках обикновена изчистена, а избрах модел от жълто и бяло злато, основата жълта, бялото е по средата и се върти. За какво ми е да се върти, не знам, освен че съм свикнала да си въртя един пръстен на този пръст, сигурно ще се събират боклуци отдолу, но може и да не се събират. Бялото е гравирано с някакво като плетка, може би не беше халката, която най-много ми харесва, но поне беше тази, която най-добре ми стои на пръста. Сега ще поровя за снимка и ако намеря, ще кача в галерията.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юни 19, 2012, 19:35:10 »

мен ми казаха за този модел, да не взимам въртящ се, защото при желание за стесняване или разширяване - не можело да се променя.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #386 -: юни 19, 2012, 19:52:25 »

Много трудно го избрах. Мисълта, че е "за цял живот" много ме стресира. После си помислих, че ти откъде знаеш колко ще живееш, вземи това, което сега ти става и ти харесва, пък някой ден, ако настъпят промени, ще му мисля тогава. И така избрах. Но трудно, трудно.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #387 -: юни 19, 2012, 20:39:05 »

На мен ми помогна мнението на една съфорумка, която сподели как нейните родители, които лудо се обичат са сменили 3 чифта халки вече и нищо им няма smile

Ако се наложи ще вземете нови, важно е да се обичате цял живот, моята е на по-малко от месец, ама шило в торба съм си - надрасках я вече sad
Активен
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #388 -: юни 19, 2012, 21:06:46 »

Много трудно го избрах. Мисълта, че е "за цял живот" много ме стресира. После си помислих, че ти откъде знаеш колко ще живееш, вземи това, което сега ти става и ти харесва, пък някой ден, ако настъпят промени, ще му мисля тогава. И така избрах. Но трудно, трудно.

 :offtopic:извинявай, но просто не се сдържах. Всичко, рокля, халки, подаръци, покани е преходно. Важен е човека до теб. Не халките, а това което е между вас ще е спойката за добър и щастлив до живот брак. Сватбата е просто един ден все пак.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #389 -: юни 19, 2012, 21:11:41 »

Момичета, и аз това си мислех, за да си помогна, иначе още щях да седя в магазина и да избирам. За всички неща по сватбата си казвам, че нищо не е толкова важно, че да правя драма от него. Просто натоварването ми докара стрес, но това е за друга тема.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines