Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:23:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141665 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: април 25, 2012, 09:13:21 »

 и аз съм на мнението на Готик, В събота отиваме да пробваме в Ге оро, че ни е близко и ги харесвам и следващата седмица- направо при златар, да ни ги направи. Харесали сме  модели, даже ги разпечатах. Ориентира ме и тази страница, за различните форми на халките, дано е полезна и на вас :
http://www.hkjewellery.co.uk/web/page/weddingrings-shape
http://www.weddinggiftscardiff.co.uk/page/wedding_rings
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #241 -: април 25, 2012, 10:11:28 »

Нашата е първият модел - по мое мнение е най-удобна като такава  good
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 25, 2012, 10:33:41 »

Емиииииии,супер си *YAHOO*Точно такава информация търсех за формите на халките Bravo
Аз от всички не съм пробвала само този вид ,а имам чувството че ще ми е най-удобен,как да им го обясня на продавачките,има ли някакво специално наименование,че аз като кажа плоска отвън и обла от вътре ме гледат като марсианец и твърдят,че няма такова нещо shok
Между другото се сетих да те питам-вие ще вземате ли и  чифт сребърни халки или само златни?


* orig_FlatCourt.jpg (11.96 KB, 320x320 - видяно 2742 пъти.)
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 25, 2012, 11:02:53 »

gothic_queen Нашите са точно такива и по малкото носене (пробване) наистина са страшно удобни. Милото много държеше на тази форма - и той твърди, че са най-удобни от всички, които е пробвал. Поръчахме ги от Esper и казаха, че като си им кажем вътре-обли, отвън-плоски те ще си се сетят (между харесването и поръчката имаше малко време за размисъл и ме беше страх, че после няма да си ги познаем)  smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 25, 2012, 11:20:04 »

абе като не разбират те, отидете при златар, готик, как да няма такова нещо. shok
аз се колебая за втори чифт, зависи в събота какво харесаме и дали ще стигнем до компромис.
затова ще си нося точно снимката дето си постнала, и аз искам от този тип.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: април 25, 2012, 11:24:21 »

Еми, наистина много ценна информация си дала give_rose А за размера - пробвайте сега, докато не е станало супер жега! Моята лятото ми беше точно, но зимата направо ми падаше angry и имаше случаи, когато не я слагах, защото ме беше страх да не я загубя.
Готик, няма да се отчайваш - ще си намерите моделче Wink А щом не ви пасва ширината и на двамата, може твоята да я направите малко по-тясна и така и на мъжа ти ще му стои добре(по-широките пасват много добре на мъжка ръка), а и на теб малко по-тясната ще ти стои по-нежно. Мисля, че ако моделът е един и същ, различната ширина няма да е такъв проблем girl_wink
Ние още не сме почнали да гледаме .. представям си и при нас какъв проблем ще е и колко ще обикаляме girl_impossible
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 25, 2012, 11:31:11 »

Moonlight, мерси give_rose
аз искам бяло злато и плоска с заоблени краища, той иска жълто злато, в никакъв случай не ще плоска  Girl_hide girl_impossible . Не знам, дано се влюбим едновременно в някое общо моделче наживо, че...
аз сега харесах това :



а единственият модел който и двамата харесваме ( аз по-малко  huhhuh.gif ) е този, както и един смесен бяло и жълто злато, пак на Дона Оро, поствала съм го преди :
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 25, 2012, 11:52:06 »

Като отидете да пробвате, ще стане ясно Wink Дано да стигнете до консенсус blum И аз на снимка харесвам разни модели, но сигурно половината ако ги пробвам изобщо няма да ми стоят nea При мен пък има друг проблем - 98% от халките са ми толкова широки, че изобщо не мога да придобия представа как би ми стоял точния размер shok
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 25, 2012, 11:56:08 »

Ами и аз най-вероятно ще си кача снимката на телефона и ще настоявам ,че има такова нещо.Уж те си ги произвеждат,пък накрая се оказва ,че не могат да направят модел,различен от предлаганите в магазините им,странна работа.А при златар как да ида,като искам сребърни huhhuh.gif huhhuh.gif
Еми ,и трите модела са много готини,ама като сложите на пръстче,вече със сигурност ще знаете.Ако бялото злато е малко и е акцент,те пак ще са си основно жълти.Успех!
ylith,след написаното от теб вече съм сигурна ,че това е нашия модел,добре че мъжо няма други претенции,освен широчината.Иначе и той не харесваше комбинацията от жълто и бяло злато,но се 'влюби' в този модел girl_wink(жалко,че на мен едва ли ще ми е удобен)


* thumb_IMG_2220_60032_6.00g.jpg (20.74 KB, 286x196 - видяно 2794 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 25, 2012, 11:58:12 »

аз все си мисля че един златар, истински, работи с всички материали. Иначе кой в крайна сметка, изработва всички сребърни бижута? Така че мисля че трябва да идеш да питаш.  good good
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 25, 2012, 12:03:16 »

Благодаря за съвета ,Еми, утре ще ида да разпитам и по златарските ателиета give_rose
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: април 26, 2012, 08:42:01 »

Криси, до колкото ми е направило впечатление си от София, ако не се лъжа, намерих ето този сайт за лазерно гравиране, има и адрес, на който можеш да отидеш на място. Мисля, че в гугъл ако напишеш излизат доста сайтове за различните градове и от там си им гледаш адресите, но не зная дали е точно това, което търсиш. Ако си от друг град кажи за да се интересувам отнякъде за такива услуги. Заповядай. Но нека и другите се включат, понеже не съм от София.
http://laser.free.bg/Kontakti.htm

Само за инфо - там със сигурност не гравират халки, пробвахме вече  good Аз затова се надявах на информация от някой, който е гравирал халките си, защото много от тези студия не извършват тази услуга. Все пак реших да проверя....
Активен
rubijou
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #252 -: април 26, 2012, 11:17:54 »

И аз да се включа тук с малко вътрешна информация за златарски ателиета.
Наистина не всички изработват сребърни бижута, при тези цени на среброто просто не си заслужава. По-голяма част от сребърните бижута по нашите магазини са внос - от Италия, Тайланд и др.
И все пак, може да питате конкретния златар, който сте си избрали, възможно е той да предлага и някои модели от сребро.

Да добавя и малко разяснения за изработката на модел по поръчка (от снимка, или по описание). Първо моделиер трябва да направи восъчен модел, след това се прави отливка от съответния метал. Не във всички ателиета има такъв моделиер, а и изработването на уникален восъчен модел значително оскъпява самото бижу. По тази причина не всички ателиета предлагат изработка на модел по поръчка, а само модели, които имат налични (восъчния модел вече е изработен и платен).

Надявам информацията да ви е била полезна.
Успех в избора на най-подходящите за Вас халки!
 good
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 26, 2012, 11:22:51 »

И аз да се включа тук с малко вътрешна информация за златарски ателиета.
Наистина не всички изработват сребърни бижута, при тези цени на среброто просто не си заслужава. По-голяма част от сребърните бижута по нашите магазини са внос - от Италия, Тайланд и др.
И все пак, може да питате конкретния златар, който сте си избрали, възможно е той да предлага и някои модели от сребро.

Да добавя и малко разяснения за изработката на модел по поръчка (от снимка, или по описание). Първо моделиер трябва да направи восъчен модел, след това се прави отливка от съответния метал. Не във всички ателиета има такъв моделиер, а и изработването на уникален восъчен модел значително оскъпява самото бижу. По тази причина не всички ателиета предлагат изработка на модел по поръчка, а само модели, които имат налични (восъчния модел вече е изработен и платен).

Надявам информацията да ви е била полезна.
Успех в избора на най-подходящите за Вас халки!
 good

Много полезна информация. good
Моята сребърна халка я изработиха по поръчка. Казах им, че искам да е същата като златната. Цената беше 35лв.
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: април 26, 2012, 11:28:29 »

rubijou,благодаря за информацията,наистина е много ценна!
Сънсет ,на мен не ми се струва да има оскъпяване  за сребърната ти халка,зависи и колко грама е ,но 35 си е стандартна цена за сребърно пръстенче ,ще взема да ида до магазина,за който ми писа преди време good
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines