Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 21:28:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141629 пъти)
 
biba_love
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #225 -: април 24, 2012, 10:28:25 »

Моми4ета здравейте:)аз не нося злато и ми е странно да си сложа златна халка.какво ви е мнението за сребърните?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 24, 2012, 10:33:00 »

Аз съм по същия начин - не харесвам и не нося злато. Нашите халки са сребърни. Някои познати реагираха доста остро, че не можело така, трявало злато и т.н. Но защо, след като много си ги харесваме. Освен това са ни и различни, всеки си хареса моделче, така че по никакъв начин не се вписваме в традициите. Има много хубави моделчета на сребърни халки.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 24, 2012, 10:34:57 »

biba_love, няма нищо лошо да си направите сребърни халки. Аз си поръчах сребърна и златна халка. Нося злато, нося и сребро и така ще комбинирам халката според бижутата. Други момичета по- назад в темата също са заложили на сребърни халки.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #228 -: април 24, 2012, 10:38:59 »

Халките се правят от благороден метал. Смята се , че колкото е по-скъп, толкова повече пари ще влизат в къщата. Иначе халките на баба ми и дядо ми бяха стоманени ( оженили са се след войната и злато нали се сещате колко е струвало) Направили са така въпреки, че са имали злато, но са го пазели. Златни си направиха чак на Златната си сватба, а баба се ше гуваше, че бракът им бил излят и твърд като стомана  DANCE DANCE DANCE И така си беше. Според мен халките символизират една връзка и трябва двойката да ги направи както се усеща най-добре. Ние с мъж ми сме големи традиционалисти, даже малко консервативни и нищо друго не ни харесва така както класическото бомбе от жълто злато, за това и такива направихме.
Така, че съобразете ги с вътрешното си аз и бъдете щастливи  give_rose give_rose give_rose
Активен
flirt_85
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #229 -: април 24, 2012, 13:07:03 »

Здравейте на всички! Аз като нова във форума бързам да поздравя всички бъдещи булки ( и себе си включително  Wink ). Та да си дойдем на думата..... обикаляхме златари, обикаляхме магазини, гледахме каталози,сравнявахме модели, събирахме мнения.... Накрая дадохме злато и си поръчахме класическата изчистена халка-с надпис от дата и име- без камъчета,без орнаменти,без никакви излишни кичове. Смятам че това е най-удачния вариант и да си призная-много се радвам  blum (макар да има много време дао сватбата).
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: април 24, 2012, 14:28:54 »

Момичета, моля ви кажете ми къде има лазерно гравиране на халки, а не ръчно, направо не мога да намеря....
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 24, 2012, 16:18:18 »

Криси, до колкото ми е направило впечатление си от София, ако не се лъжа, намерих ето този сайт за лазерно гравиране, има и адрес, на който можеш да отидеш на място. Мисля, че в гугъл ако напишеш излизат доста сайтове за различните градове и от там си им гледаш адресите, но не зная дали е точно това, което търсиш. Ако си от друг град кажи за да се интересувам отнякъде за такива услуги. Заповядай. Но нека и другите се включат, понеже не съм от София.
http://laser.free.bg/Kontakti.htm
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 24, 2012, 16:28:02 »

Момичета, искам да питам някоя от преминалите вече през носенето и пробата на халки, следното :
При положение че сватбата е края на август, не е ли добре да отидем за мярка и проба в един не толкова топъл месец, като май , да речем? 
Правилна ли е логиката ми, че тогава ( през май месец ) пръстите ни нито ще са твърде свити като размер ( както са зимата ) , нито - твърде подпухнали ( от жегите на юли и август ) ?   give_rose
Мерси kiss2
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #233 -: април 24, 2012, 16:31:04 »

Моите се променят страшно много, зависи от състоянието на ръката мога да си я сложа на средния пръст (толкова са свити) или ми е съвсем добре на безименния, чист късмет, че сме си дали мерките, когато са ни били подути. Ходихме през март.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 24, 2012, 17:06:21 »

Еми да ти кажа много си зависи...примерно мойте пръсти и крака доста отичат лятото и се  надявам до тогава да ми стане халката... сега в по-топлите дни имам съвсем леко отичане, което почти не се усеща...надявам се да остане така и лятото...ако имам проблем щи я занеса да ми я направят по-голяма  Girl_hide girl_wink обаче се надявам, че няма да се налага.
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 24, 2012, 17:35:41 »

Аз да си споделя моите неволи след едно обикаляне и пак не можах да харесам нищо cray
На всичкото отгоре навсякъде ,където питам ми отказват родиране,а на едното място ми казаха,че даже било вредно за здравето,някой чувал ли е нещо подобно,става въпрос за сребърни халки,продавачката доста ме стресна shok И не мога да се спра на модел -мъжо иска да са еднакви,а на мен ми отиват само класическите халки под 5 мм,които пък на неговите пръсти стоят смешно.От малко по -широките модели и плоските и облите ме ''ръбят'' ,възможно ли е?По отношение на цените,излизат около 50-60лв с гравирането.
За халките и отичането  на пръстите само да дам една идейка-ако в самия ден са ви подути пръстчетата и за да нямате нашите неволи и мъки с трудно ставащи халки,може да си сложите малко крем за ръце,действа безотказно.
Ем,мисля че добре сте го решили *THUMBS*Знам ли,ако пък купите халки,когато са ви най-подути пръстите,за сватбата ще са ок,да,ама зимата ще ви падат :huh:Така по-средата е най-добре smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 24, 2012, 18:03:58 »

Нашите също са една идея по-широки, ама не е умишлено, не знам защо така се получиха. Мисля че лятото ще са добре, а за зимата ще си вземем други. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 24, 2012, 18:10:46 »

ето точно това се опитвам да избегна , да не взимаме втори чифт, но явно си е до доза късмет, освен другото. по -добре по-големи, отколкото по -малки, поне за мен де.
не знам какво да правя, ще питам и златар.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #238 -: април 24, 2012, 21:43:00 »

Момичета, не вярвах, но халките се оказаха голям проблем....обиколихме 100 места и халките които харесахме "евентуално" са все некви "маркови" с космически цени....започвам да се отчайвам....а на милото, да не говорим как нищо не му стои добре, той като никога не е слагал пръстен и с тия си нежни пухкави пръстенца....сори за може би  Offtopic, но да се оплача...
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 24, 2012, 22:54:47 »

А не може ли харесания от вас 'марков' модел да ви го направят в някое златарско ателие,мисля че ще ви излезе по-евтино като цена :)На по-пухкави пръсти(и мъжовите са такива)като че ли отиват повече от плоския тип халки,не от бомбето,ама по-важно на него да му е удобно Wink
Успех с търсенето!То и аз съм отчаяна вече,но съм сигурна ,че ще си намерим точните халки smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines