Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:21:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141290 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #105 -: март 16, 2012, 08:33:59 »

Честито на всички момичета за халките! Всички са много хубави.!
yara, мисля, че ще се събере надписа, който искаш. Може би съм писала - нашите също са с дълъг надпис - Нека винаги се обичаме + малкото име на другия. Събра се спокойно. За протокола - И нашите каот Делийски са от Принцес и сме много доволни.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #106 -: март 16, 2012, 08:58:46 »

Vivid, това вляво камъче ли е? Иначе виждам, че са биколор. good
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 16, 2012, 09:03:44 »

Момичета, честито на всички за халките! :bravo:Ние на нашите гравирахме само имената си (и двете са доста дълги, особено моето) плюс датата на сватбата и то почти не остана място, но много зависи от шрифта. На сестрата на моя приятелка цял откъс от стихотворение се е събрал, така че не е невъзможно.
Тук има повече за гравирането на халките.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 16, 2012, 10:27:06 »

Vivid, това вляво камъче ли е? Иначе виждам, че са биколор. good

Не, няма камъче, и всъщност не са биколор smile Изцяло жълто злато са, като улея в средата е от рудирано такова.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #109 -: март 16, 2012, 10:48:45 »

Значи е отблясък. smile На мен точно улеят ми се видя като бяло злато. А какво означава рудирано ?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #110 -: март 16, 2012, 10:53:09 »

Вчера взехме нашите. Много добре са станали. Надпис на този етап нямаме, понеже не сме измислили, а не искаме да е нещо банално. Ето моята в готовия си вариант:

Вивид,

Много са красиви. От ЕСПЕР ли са? Моите са почти същите, поръчахме ги с бяло и жълто обаче. Утре ще ги взема, нямам търпение smile
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 16, 2012, 11:00:53 »

Благодаря, kiwi. Не са от еспер, от Virtuosa са. Там имахме отстъпка, защото годежния ми пръстен е оттам. Иначе и аз мислех за бяло и жълто, но видях халката на сестра ми след само 5 години носене - покритието на бялото е изтрито и се е показало жълтото - което обезсмисля всичко...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 16, 2012, 12:00:47 »

Аааааа мъжът ми се обади, че в момента взима халките и били страхотни! Нямам търпение да ги видя!
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 16, 2012, 12:30:11 »

Значи е отблясък. smile На мен точно улеят ми се видя като бяло злато. А какво означава рудирано ?
Рудирането значи, че е матово, а не лъскаво като целия пръстен. По принцип рудирането предпазва от надраскване, ако целия пръстен е рудиран, но в моя случай е просто за красота...
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 16, 2012, 12:59:23 »

Кристи честито! Чакаме снимки smile
Активен
rubijou
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #115 -: март 16, 2012, 13:37:15 »

Да се включа и аз с малко разяснения за родирането.  girl_wink
Родирането означава обработка на бяло злато или сребро с родий, за да се придаде повече блясък и за се засили "белия" цвят.
Мисля, че при халките на Vivid става дума за матиране. Това пак е вид обработка с обратен ефект - се "убие" блясъка. По принцип стои добре в съчетание с нематиран метал, защото така една част от бижуто изпъква повече.
И матирането, и родирането с течение на времето се изтриват, но всяко бижу при постоянно носене се захабява и има нужда от подръжка и освежаване.

Надявам се да съм била полезна.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #116 -: март 16, 2012, 15:42:27 »

Аааааа мъжът ми се обади, че в момента взима халките и били страхотни! Нямам търпение да ги видя!

Честито, Кристи! Ние решихме да ги вземем заедно, за да пробваме на място, как ни стоят, ако евентуално имат нужда от корекция да ги дадем веднага. Дано са точния размер smile

Нямам търпение да ги видя! Дори за роклята се вълнувам по-малко ...
« Последна редакция: март 16, 2012, 15:49:22 от kiwi » Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 16, 2012, 16:02:19 »

А, нас ни викаха за проба като бяха още в "суров" вариант. Пасваха ни идеално, сега само са ги дооформили, направили са им канта от бяло злато и т.н. Вече разбрах, че целия офис се е изкефил като ги е видял, ама булката още не е.  Bravo
Активен
svetlif
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #118 -: март 16, 2012, 17:23:19 »

Иначе и аз мислех за бяло и жълто, но видях халката на сестра ми след само 5 години носене - покритието на бялото е изтрито и се е показало жълтото - което обезсмисля всичко...
На нас ни обясниха, че има два вида халки с бяло злато, при едните е само като боядисано и се изтрива, при другите си е цял дебел слой бяло и няма да се изтрие.
Активен
sea_flower
Ентусиаст
**
Публикации: 70


« Отговор #119 -: март 18, 2012, 11:46:40 »

И ние вчера си поръчахме халки. Много са красиви, след около две седмици ще са готови. Тогава ще споделя повече. Не сме поръчали да ни ги надписват, но може, като отидем да си ги вземем да кажем какво сме решили и да ги оставим за още няколко дни. Иначе ги купихме от Чирпан, минавахме оттам и изкарахме късмет. Ако има момичета от този край, аз препоръчвам магазина. Цената е добра, може и старо злато да дадеш, приспадат го.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines