Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 00:21:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 151821 пъти)
 
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #240 -: април 26, 2013, 22:04:02 »

дам от русе съм,при нас е така smile, чувала съм, че в южна бг, на годежа от родата на младоженеца крадат нещо от дома на булката,че да й бъдел прехода в новия дом по лек , при нас това го няма

Аз знам нещо видоизменено малко....но вече не съм сигурна от кой край е, но го имаше и на една сватба в Русенско. В деня на сватбата, когато отидат да вземат булката който влезе в дома й - роднини, приятели, всеки открадва по нещо. Като след това (не знам след колко време точно) се ходи на гости на младото семейство и се връщат предметите. Предполагам пак е същата символиката, за да има нещо и от бащината си къща в новият дом. 
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 26, 2013, 22:05:38 »

Отклонявате се от темата.Има си тема за традициите и обичаите.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: май 10, 2013, 14:00:28 »

Момичета, я да ви питам, кой трябва да хвърля късметите пред църквата?
Аз мислех, че няма значение, а сега май дочух, че задължително кумата ги хвърляла  huhhuh.gif
Натресаха ми една "малка шаферка" и трябва да ѝ измисля поне 1 задължение, та мислех да е това...
Какво ще кажете?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: май 10, 2013, 14:02:52 »

Попринци ги хвърля кумата и то трябва да ги хвърли зад вас, над главите ви. Малката може да хвърля листенца от рози пред вас, когато излизате от църквата примерно
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #244 -: май 10, 2013, 14:47:23 »

Ами малката шаферка може да ги раздава, вместо да ги хвърля /сигурно е малка и на ръст/. Те се радват много повече от другите на сватбата и наистина е хубаво да си имат задължение.
ПП В някои църкви не дават да се "цапа" двора с хвърляне на жито, късмети, стотинки, рози и др.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #245 -: май 10, 2013, 16:36:07 »

Ами малката шаферка може да ги раздава, вместо да ги хвърля /сигурно е малка и на ръст/. Те се радват много повече от другите на сватбата и наистина е хубаво да си имат задължение.
ПП В някои църкви не дават да се "цапа" двора с хвърляне на жито, късмети, стотинки, рози и др.

 Не съм забелязала такова нещо - на всички сватби, на които съм присъствала, и след църквата  се хвърля жито,  късметчета и т.н. Както казва рататуи, това го прави кумата, а шаферчетата - розови листенца, пред младоженците.

 
Момичета, я да ви питам, кой трябва да хвърля късметите пред църквата?
Аз мислех, че няма значение, а сега май дочух, че задължително кумата ги хвърляла  huhhuh.gif
Натресаха ми една "малка шаферка" и трябва да ѝ измисля поне 1 задължение, та мислех да е това...
Какво ще кажете?

 Само да добавя, че не винаги шаферчетата им се възлагат разни неща, особено, ако са в по-невръстна възраст. Даже обикновено  ги преобличат в ресторанта. В някои църкви например им дават да държат свещите,  които се подават на младоженците при започването на венчавката. Или пък държат шлейфа, роклята на булката.  smile
Активен
Irrrka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #246 -: май 26, 2013, 13:23:04 »

Нашето шаферче /почти на 4г./ носеше възглавничката с халките в ритуалната, вървейки пред нас, беше много очарователно. А късметите ги хвърля кумата, зад нас, през главите ни. Шаферчето нямаше как да се справи с тая задача  smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: май 26, 2013, 14:42:04 »

2те ми големи шаферки, ще имат грижата за чашите,свещите , и такива все важни неща, а малката шаферка, просто мисля да бъде за украса,да си стои и хубавее,ако може да носи халките,нп, но ако не може ще измислим нещо
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юни 13, 2013, 22:18:02 »

Момичета хрумна ми една идея,извинявам се ако вече е споменато но от толкова четене във форума свят ми се зави. Та идеята е следната, за да не се налага гостите да ни чакат с часове докато си правим фотосесия, да ги включим и тях. Първо снимки с роднини приятели и т.н. след което ги пращаме в ресторанта и ние си правим снимките за около половин час примерно докато те се настаняват. Мисля да изберем предварително мястото за снимки и да го впишем в поканите,като упоменем и час, за да може тези,които ще присъстват само в ресторанта да дойдат и за снимките. Как ви се струва идеята. Извинявам се ако съм объркала раздела.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юни 14, 2013, 09:10:08 »

 Lorka888, на мен ми звучи като добра идея, понеже бях на сватба безн икаква организация за нсимките и се получи ужасително... sad Аз бих поканила гостите, които искат да се снимат с вас на място/час и така!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #250 -: юни 14, 2013, 11:56:26 »

lorka888,
Трабва да прецените дали ще е удобно да разкарвате всички госит до някъде където ще е фотосесията, после до ресторанта. Ще трябва много специална организация за това.
А и като сте само вие с кумовете ще сте по-гъвкави и мобилни по отношение на по-бързата смяна на местата на фотосесията.
Трябва много добре да прецените тази ситуация.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юни 14, 2013, 12:45:03 »

Смятам фотосесията да бъде някъде близо до църквата,до където да отидем пеша след церемонията. Ако някой се сеща за подходяща църква с хубаво място за снимки около нея (в София) да свирка.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #252 -: юни 14, 2013, 13:38:05 »

Като човек, който е много години по сватби, бих дал следния съвет: Най-добре е да си направите снимки пред църквата (обща снимка, снимки с родителите ви и отделните гости). А самата фотосесия, да бъда с вас и кумовете на определено и красиво място. Снимки с гостите може да си правите и в ресторанта, на поздравленията по масите. Но все пак вие решавате кога, къде, как.smile
Успех в организацията и весела сватба!  good
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #253 -: юни 15, 2013, 16:09:01 »

Смятам фотосесията да бъде някъде близо до църквата,до където да отидем пеша след церемонията. Ако някой се сеща за подходяща църква с хубаво място за снимки около нея (в София) да свирка.

Проверете в Семинарията или както едно време и казваха - "Пионерския Дворец"
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юни 15, 2013, 16:18:47 »

Смятам фотосесията да бъде някъде близо до църквата,до където да отидем пеша след церемонията. Ако някой се сеща за подходяща църква с хубаво място за снимки около нея (в София) да свирка.
Писала си, че може и извън София, затова си позволявам да пиша за църквата в Банкя. Много е красива, а парка е страхотен. Има доста мяста за снимки. Църквата също е много красива, а я и е значително по-евтино от централните софийски църкви.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines