Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 20:53:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За сватбените погачи  (Прочетена 80326 пъти)
 
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 19, 2014, 22:47:58 »

При мен няма кой да меси погачи освен аз и баба ми. Но аз да тръгна да меся погачи преди сватбата е кофти.. Хаха не че не бих го направила,ама ще е странно.  funnytooth lol Баба ми ако й кажа,ще направи една или две,но не ми се иска да я тормозя. Поръчката ми се вижда най-добрия вариант,но ако наистина са по 20лв. едната  angry shok, то по-добре аз да си ги меся.  huhhuh.gif
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #76 -: март 20, 2014, 08:34:52 »

нели ето цените на Ни-кай
http://www.ni-kai.com/products/view/103/5

зависи какъв грамаж е smile
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 20, 2014, 11:08:39 »

Някой от Пловдив за препоръка на пекарна- зная доста, но са все малки фурни ..., не см сигурна дали ще правят такива ритуални
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #78 -: март 20, 2014, 12:15:22 »

При мен няма кой да меси погачи освен аз и баба ми. Но аз да тръгна да меся погачи преди сватбата е кофти.. Хаха не че не бих го направила,ама ще е странно.  funnytooth lol Баба ми ако й кажа,ще направи една или две,но не ми се иска да я тормозя. Поръчката ми се вижда най-добрия вариант,но ако наистина са по 20лв. едната  angry shok, то по-добре аз да си ги меся.  huhhuh.gif

Повярвай ми няма да ти е до месене, при нас ги меси свекървата, беше станала в деня преди сватбата в 5 сутринта питки да меси, направо я съжалих жената - страхотни и бяха питките и всички ги харесаха много, ама тя горката се измори много и това е млада жена все пак, а баба ти не знам ... да я караш да прави нещо такова си е кофти, а и имай предвид, че е малко вероятно да ги яде някой, така че не е много от значение колко са вкусни (при нас просто гостите знаеха, че са домашни и не им простиха Wink)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #79 -: март 20, 2014, 12:40:53 »

Виви при нас ги хвана пиянския глад в 3 сутринта и си ги хапнаха питките  girl_impossible
Иначе питките са или 3 или 4 на брой

За Цръквата
За Захранването
Кумската Питка ( за разчупването на главите)
И за играта на кума, това е за София

обаче всичко зависи от къде сте и какви са традициите, май миналата година някой расказваше че в Пловдив се чуи питката в гражданското  blush
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #80 -: март 20, 2014, 12:51:48 »

Е, Мариолка с тоя пиянски глад, едва ли им е било до вкуса на питката Wink

В Бургас за кума се ползва пиле, а не питка, а иначе ние имахме отделни питки, но си мисля че за захранването и разчупване над главите може и да е една, понеже то за захранването се ползва съвсем мъничко. Wink Но всеки си преценя.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 20, 2014, 15:21:15 »

Ние имахме 4бр- църква, захранване, чупене и за кумата. Тази за захранване и чупене може да е една, макар че те погачите не са излишни и могат да се раздадат после по масите.

От НиКай поръчвах погача за малката ми кръщелница и за освещаването на дома ни и бяха много вкусни. Особено сладката питка за кръщенето, както всеки искаше по малко, така накрая си занесоха и за вкъщи  blum
 Offtopic
В Благоевград е прасе за кума, но ние се разбрахме прасето в отделен ден да го носим и хапнем, а на самия ден имаше погача и торта за кумовете.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 20, 2014, 18:52:42 »

Повярвай ми няма да ти е до месене, при нас ги меси свекървата, беше станала в деня преди сватбата в 5 сутринта питки да меси, направо я съжалих жената - страхотни и бяха питките и всички ги харесаха много, ама тя горката се измори много и това е млада жена все пак, а баба ти не знам ... да я караш да прави нещо такова си е кофти, а и имай предвид, че е малко вероятно да ги яде някой, така че не е много от значение колко са вкусни (при нас просто гостите знаеха, че са домашни и не им простиха Wink)

От нашата рода знам,че всички ще ядът от погачите. И преди на празници и събирания съм правила и аз и баба ми и всички много са ги харесвали. Така че не се притеснявам,че никой няма да ги яде. Притеснявам се,че няма да стигнат.  lol По мое мнение още си държат хората на майсторски изработените и превъзходно вкусни пити и погачи и все още се харесват. Поне от моите хора. И на наши приятели като са ни идвали на гости винаги е имало и погача  на трапезата. Може да ме наречете старомодна,но няма нищо по-хубаво от домашен хляб,който сам си си направил. За сватбата наистина едва ли ще имам време да меся и да правя,не че няма да имам желание,но най-малкото - ще трябва да си пазя маинкьора.  funnytooth
Свекървата не готви. Тя е на работа всеки ден по 12 часа милата и няма време за нищо.  smile Но по-готина жена от нея няма! По-добра е и от майка ми!  smile

Мариолка - благодаря ти за линка.  give_rose Като гледам пита като грамаж килограм ще ми е достатъчно. Мога да взема няколко такива. Вие от там ли ги взехте и такива ли бяха?  smile
« Последна редакция: март 20, 2014, 18:55:51 от crazynelly » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юни 17, 2014, 10:58:52 »

Прощавайте за двойното мнение,но искам само да похваля УниПек. Страхотни погачи! Уникално меки и вкусни!  yahoo Толкова много се чудех откъде да ги купим и с УниПек определено не сгрешихме!  yahoo danceg
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines