Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 18:30:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Ако кума и младоженеца са чужденци?
Да - 13 (68.4%)
Не - 6 (31.6%)
Общ брой гласове: 19

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: кум и младоженец  (Прочетена 7063 пъти)
 
маринче
Регистриран

Публикации: 3


« -: август 15, 2006, 15:41:34 »

Надявам се да не е имало други такива теми до сега, но не открих отговорите на въпроса ми в прочетеното. Сестра ми ще се жени другото лято и аз ще и комувам. Въпроса е, че тя живее в САЩ и мъжът и кумът ще бъдат американци, а сватбата ще е в България. Иксам да попитам задължително ли е и двамата (кумът и младоженеца) да са православни християни, за да има венчавка в църква? Има ли проблем да не са православни? И другото, което искам да попитам е, дали това ще е проблем и за сключване на граждански брак? И ако преди това те имат сключен такъв в щатите??
Активен
Пепи
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #1 -: август 16, 2006, 10:57:56 »

Условието е те да се кръстени, което ще рече (поне според мен) да са християни.
Трябва да се пита в църквата.

Цитат
И ако преди това те имат сключен такъв в щатите??
Тук не разбрах въпроса, можеш ли да поясниш... т.е. те вече ще се сключили брак в щатите? а този тук ще бъде само за празника, така ли?
Активен
маринче
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #2 -: август 16, 2006, 11:53:39 »

да, точно така, те там ще сключат граждански брак...а тук искат църковен и евентуално ако може да се повтори гражданския....?? а иначе ще попитам в църква дали е нужно да са православни, или просто да са християни...
Активен
Luthien
Новак
*
Публикации: 16



« Отговор #3 -: август 16, 2006, 13:05:11 »

В църквата е нужно да са православни християни със сигурност. а американския граждански брак не се признава тук,т.е.трябва да минат по същия път и тук..
имам приятели, които бяха с подобни "проблеми" миналия месец.
Успех!
Активен
маринче
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #4 -: август 16, 2006, 14:03:45 »

Мерси много, това беше информацията от която се нуждаех! Явно ще се прекръстват, защото сестра ми държи на църковния брак smile А и искаха и тук да си слючат граждански, което също е добре, че е възможно. Благодаря още веднъж !  drinks
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #5 -: септември 05, 2006, 12:15:15 »

Абе няма невъзможни неща! Щом се обичат хората всичко може да се направи!  danceg danceg Dance
Активен
selina
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #6 -: септември 13, 2006, 22:36:13 »

Здравей,
аз също имам подобен проблем като на сестра ти и държа на църковния брак. Попитах поп в църквата и ми каза, че е препоръчително кумовете да бъдат православни християни, най-добре да са кръстени, но има възможност и да са католици. Но е задължително да са християнир за да бракосъчетават.
Попитай все пак и ти в църквата, в която смятат да сключват брак!
От мен много усмивки! Бъдете щастливи!
Биби
Активен
Maя
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #7 -: септември 23, 2006, 04:49:14 »

А разбрахте ли дали може кума да е чужденец при граждански брак? Какви документи се изискват от чужденци младоженци и кумове за гражданския брак? И аз съм в тая ситуация и информацията ще ми е полезна.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 23, 2007, 16:14:44 »

Ей момичета,как се разбират вашите съпрузи/бъдещи или настоящи/ с кума.Нали в щатите доколкото зная булката избира кума,а младоженеца кумата.Как е при вас
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #9 -: май 26, 2014, 15:49:47 »

Моята леля е омъжена  в Италия за италианец следователно католик тази година те ще ми кумуват в гражданското няма проблем но за църквата не ни разреши попа и ще минем без църковен брак  sad докато не се промени нещо в законите  girl_impossible
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines