Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:10:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за Ariel!!!!!  (Прочетена 64517 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 01, 2012, 15:52:29 »

Мила cveta_d86, започвам с голямо удоволствие твоите въпросчета!  Coffe

1. Кога разбра че съпруга ти е твоята половинка?
Много бързо! Не ми отне много време, както и на него, за да разберем, че сме един за друг. Напук на всички "правила" нещата се развиваха доста бързо, след няколко месеца срещнах родителите му, а след още половин година живеехме заедно и след известно време съвместен живот вече говорехме за местене в друга държава.  Victory

2. Кой е любимият ти град в БГ и в Холандия?
В България са няколко - Пловдив, както и Велико Търново и Копривщица. В Холандия обожавам Делфт! На второ място е Лайден! Има толкова история в тези градове, като ходя по улиците имам чувството, че ей сега ще срещна Рембрант с четка в ръка!  butterfly Само да кажа, че Амстердам е прекалено превъзнасян, има 100 пъти по-хубави места от столицата.  Wink

Ето малка импресийка от Делфт:


3. Кой е любимият ти цвят?
С времето се променят. И зависи за какво е - за дрехи, за грим, за сватбена декорация, за цветове на стая и т.н. Преди беше лилавото (на Милка), сега е зеленото (бледо), както и бяло. Но обичам всички цветове и всички цветове използвам според настроението си. smile

4. Защо избрахте точно тези халки - имат ли по специална символика?
Ами искахме различни халки от стандартните, които да се чувстват като наши си, с нашия почерк, а не да копираме от някой друг. Гледахме много модели, но когато видяхме тези направо и двамата ахнахме и нямаше нужда от думи! Символиката не е тайна или специална - чисто и просто ударите на сърцата ни! И още една - слънцето и луната (защото моята е бяло злато, а неговата е жълто злато)!  girl_in_love

5. Сподели че имаш татус...би ли описала какво представлява?
Хм, много е трудно да го опиша. Креативна завъртулка е, изглежда малко като ключ Сол (нали знаете, от музиката), но не точно. Останалото е за въображението.  blush

6. Случва ли ви се с мъжа ти да се карате - ако да за какво най-често?
Случва се разбира се, но доста рядко. Обикновено е за маловажни неща и най-накрая разбираме, че сме имали едно и също предвид и че всъщност сме на едно мнение.  funnytooth

7. Има ли нещо без което не може да започне денят ти?
О, да! Целувка от милото преди да излезе и кафенце!  gu6

Благодаря ти сладурке за въпросчетата!  air_kiss
« Последна редакция: март 01, 2012, 18:16:07 от Ariel » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 01, 2012, 16:21:45 »

Миличка аз ти благодаря за хубавите отговори  give_rose ти си наистина един много слънчев, забавен и интересен човек  kiss2
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 01, 2012, 16:35:38 »

Ей досега писах и гадният браузър се затвори и всичко ми се изтри!  Плачещо момиче hysteric Плачещо момиче

Почвам наново!  tease

cveta_d86, страшно си мила! Нямам търпение да науча повече за теб!  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 01, 2012, 17:46:46 »

Ето и Лунна! Много се радвам, че стигнах и до теб! Ако знаеш колко се смях като прочетох за бонусния въпрос - не за друго, ами защото ми стана много мило, че и твоето  Sunshine се включва! Много се радвам!  Bravo

1. На колко години би била, ако не знаеше на колко си в момента?
Ако съм разбрала правилно въпроса - колко години бих си дала или на колко години се чувствам ако не знаех истинските си години? Поправи ме ако греша. Като характер са ми казвали, че съм зряла за годините си, демек 27. Аз на това отговарям с: тра-ла-ла.  biggrin Аз лично бих казала, че се чувствам като 18 годишна хлапачка. Всичко ми е забавно и ново, всичко ми е интересно и така ми харесва. Не искам да съм на други години от моите си и много ми е интересно какво ми е приготвил животът тук и сега и нямам търпение за следващото житейско приключение! pirate

2. Кое е едното нещо, което най-много би искала да промениш в света?
Само едно ли да е... Може би бих направила така, че всички хора да са по-малко егоистично настроени. Малко повечко алтруизъм няма да ни се отрази зле. Ако дори само това единствено нещо бъде променено много от световните проблеми нямаше да ги има. Ех, утопия!

3. Ако щастието бе валутата, в която се плаща, коя е работата, която щеше да те направи богата?
Обърках се.  Xixixi Т.е. за да стана богата ако ми се плаща в щастие трябва да избера работа, за която ми се плаща много, но не в пари, а в щастие.  huhhuh.gif  huhhuh.gif huhhuh.gif Или бъркам...  funnytooth Готини въпроси, раздвиждат ми мозъчните клетки!  DANCE На това май не мога да отговоря. Но ако въпросът е - коя е работата, която би искала да работиш ако плащаха в щастие вместо в пари то бих ти казала - работа с бежанци и хора, които са видели мизерии, които ние дори не можем да си представим. Или по-скоро не искаме да си представим, защото е по-лесно. Кажи после дали съм разбрала въпроса, че мозъкът ми нещо почва да изперква.  crazy  ROFL

4. Ако можеш да дадеш на едно новородено бебе само един съвет, какъв би бил той ?
 :DГу-гу-гага-гу.  biggrin Ако може да ме разбере с мъдростта и опита на живял и препатил човек, то бих му казала думите на Стив Джобс: "Времето ти е ограничено. Затова не го пропилявай, за да живееш живота на някой друг." Мъдър човек беше Стив Джобс...

5. Кое е нещото, което не си направила, а истински си искала? Какво те спира?
Да поговоря още веднъж с баба ми преди да почине. Да я питам за живота й през войната и за решението й да напусне Русия, за да се премести в друга държава заради човека, когото обича. Тогава не знаех, че един ден аз ще последвам нейните стъпки... И като чакаме твърде дълго става прекалено късно.

6. За какво си най-благодарна?
За това, че доброто по света все още накланя везната и е малко повече от лошото. Ако не беше нямаше да сме все още тук.

7. Кой е най-щастливият ти спомен от детството?
Коледите! Любимият ми празник. Спомням си как тръпнехме със сестра ми да отворим подаръците, как си въобразявахме, че чуваме звънчета по покрива и колко магия имаше около нас и в сърцата ни. И наистина го вярвахме. Този спомен ме топли и до днес като се сетя. Става ми едно такова хубаво!

8. В кой момент от близкото ти минало се почувства най-жива и мотивирана?
Миналата седмица. Преодолях едно голямо препядствие, доказах на себе си, че мога и можех да бълвам огън. Ако ми се беше изпречил дракон на пътя щях да го преборя, толкова силна се чувствах.  PUGILISM

9. Би ли простила изневяра?
Това е мнооооого интересен въпрос и много мога да разсъждавам по него, но ще го съкратя. Има два вида изневяра според мен - емоционална и чисто физическа без никакви по-дълбоки емоции. Втората може би бих могла да простя, но никога няма да забравя. Обаче ако говорим за емоционална изневяра, в която са намесени чувства, дори и да не е имало нищо физическо - аз съм дотам. Никога не бих делила любовта на любимия ми с друга. И ако той мислено е при друг човек какъв е смисълът?

« Последна редакция: март 01, 2012, 17:56:00 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 01, 2012, 17:47:00 »

10. Кое е едното и най-голямо качество, което цениш у себе си, а у съпруга си?
Екстремността - хем я мразя, хем я обичам. Ако си наумя нещо го правя на макс, не перфектно, ами повече от перфектно, 1000%. Обаче си има и лоши страни - ако не ми се прави нещо не го правя и това е и няма сила на света да ме накара. У съпруга ми - скромността му, която не е никак заслужена. Има много неща, за които не трябва да е скромен, но той е. Както и фактът, че обича музиката и че свири на бас Elvis

11. Коя е песента, която най-много се доближава до теб и кара мига да спре от красотата, която носи?
Нашата сватбена песен. Затова я избрахме. Тя не е оригиналната песен, но е от филм, който ми е любим - "Meet Joe Black". Поздравявам ви:
http://www.youtube.com/watch?v=m-c79oDoHHg

12. Пишеш, че те е страх от (по-точно, че не обичаш) самотата. Защо?
Има разлика между това човек да е сам и да е самотен. Много хора са сами, но не са самотни, а други са заобиколени от тълпи хора и се чувстват като най-самотните хора на света. Мен не ме е страх да съм сама, била съм и се чувствам добре със себе си. Научила съм се да ценя собствената си компания и да не ми е нужен друг човек, за да съм пълноценна. Но да съм самотна - това ми е болно. Човекът е социално животно и така сме устроени предполагам. За какво щастие можем да говорим ако не е споделено? Просто за мен двете неща са взаимноизключващи се - самота и щастие. А аз искам да съм щастлива.  Sunshine

13. Какво бебче искаш – момиче или момче и мислили ли сте за имена?
Много хора отговарят на този въпрос каквото дойде, обаче аз не им вярвам. Мисля, че всеки вътрешно и тайно, понякога неосъзнато дори си има предпочитание. Аз искам първо момиченце (ако небесата дадат). Но никога няма да го върна ако е момченце.  good Мъж ми са 4-ма братя и той също иска момиченце, защото никога не е имал сестра. О, любими имена имам мнооооого! Но все са женски някак. И все започват с "А". pardon

14. Кое е любимото ти стихотворение (българско)?
Ще те разочаровам, но май нямам. Не си падам много по поезията. Още си спомням обаче от часовете по литература и още мога да ти изрицитирам дума по дума до последната сричка "Хаджи Димитър" на Ботев, защото много го обичам:

Жив е той, жив е! Там на Балкана,
потънал в кърви лежи и пъшка,
юнак с дълбока на гърди рана,
юнак в младост и в сила мъжка.
----
На една страна захвърлил пушка,
на друга сабля на две строшена,
очи темнеят, глава се люшка,
уста проклинат цяла вселена!


и така нататък...

15. Кое е любимото ти детско филмче?
Цар Лъв! Не само като детско филмче, но и е сред любимите ми филми до ден днешен. Каква музика, каква история! Новите анимации наблягат повече на самата компютърна анимация, не толкова на хубаво разказаната история. Много жалко...

16. Кой е най-любимият и най-омразният ти домакински ангажимент?
Любим - да мия чинии, което не ми се случва много много заради миялната машина, а най-омразен ангажимент - да гладя... Пфуууууу, пфу, пфу, егати досадата и е толкова неблагодарна работа... Предпочитам да се гръмна. SUICIDE

17. Кой миг в живота си би определила като най-щастлив и кой – като най-труден?
В определени моменти от живота ми кое определям като най-щастливо и кое като най-трудно се променя. В момента, в който нещо е свършило всичко ми изглежда лесно. Трудно е да отговоря.

18. На кое място се чувстваш най-добре, най-жива и себе си?
Когато съм с любимия. Така че отговорът е - където е той. Той ме познава най-добре от всички и където е той - там е "у дома".

19. Ако ти остава само един ден живот, за какво ще съжаляваш, че не си направила и как и с кой ще прекараш този ден?
Много интересен въпрос. Наскоро прочетох една статия: Петте неща, за които умиращите най-много съжаляват. Можете да я прочетете ако искате: http://www.dnevnik.bg/istorii_na_denia/2012/02/03/1759226_pette_neshta_za_koito_umirashtite_nai-mnogo_sujaliavat/ Мисля, че хората влагат много емоция и усилие в неща, които не си заслужават и го разбират чак когато вече е прекалено късно. Не искам да правя тази грешка. Затова бих казала, че ако ми остава един ден живот бих съжалявала само, че не съм си взела поука от тази статия и от думите на умиращите. А с кого бих прекарала този ден - с майка ми, сестра ми, брат ми и моя съпруг.  smile

Бонус от Слънчо: 20. Любим плод?
Череши! Винаги и по всяко време!  blum Много благодаря на твоя  Sunshine



Лунна, чудесни въпроси! Много ти благодаря и  gu6
« Последна редакция: март 01, 2012, 18:07:06 от Ariel » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 01, 2012, 18:31:13 »

nadelina88, благодаря ти! Искам да ви опозная всичките, искам всичките да седнете на столчето, защото всички вие сте специални, интересни и различни личности! Flower

Отговарям веднага:

Кое е най-романтичното нещо, което е правил мъжа ти за теб - било то жест, думички или ситуация, в която сте попадали заедно, това което най-силно те е докоснало и впечатлило? И като подточка на въпроса ми - романтична ли си?
Много са и съм сигурна, че ако се позамисля повечко ще ми хрумне много по-добър пример, но ще ти кажа кое ми изниква в ума и кое се случи не много отдавна. Когато си говорихме с него на някаква тема, която нямаше нищо общо с нас и обсъждахме поведението на хора, които познаваме и когато той по средата на едно много дълго изказване, което както казах не беше за нас просто каза: "Аз не мога да си представя да постъпя така като него. Ти си всичко за мен." и продължи да говори по темата все едно нищо от сорта не е споменавал. Тези малки, неочаквани, съвсем естествени и чистосърдечни реакции и моменти са ми много по-скъпи и романтични, отколкото например голяма планувана вечеря-изненада в Мишелин ресторант със сервитьори с бели ръкавици.
Иначе аз съм романтична, но не по стандартния начин - не обичам розови балончета, свети Валентин, флъф плюшки, сладки бонбонки в сладникави опаковчици и такива неща. Една спонтанна вечеря по пантофи у дома ми е много по-романтична от гореописаното.  smile

Благодаря ти за интереса!  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 01, 2012, 18:43:38 »

irena_popova, което току-що казах на Надето важи и за теб!  give_rose

Падаш ли си по екстремните и непредвидени изживявания? Кое е най - екстремното нещо, което си правила или би искала да направиш?
Падам си да! Но не всичко бих правила. Най-вече обичам екстремните изживявания, за да тествам себе си, за да преодолявам страховете си! Виждам ги като предизвикателство. И колкото и да ме е страх гледам отвреме навреме да ги правя! Иначе за непредвидените неща - те са най-сладки - колкото повече планираш, толкова повече ти се покачват очакванията и толкова повече се разочароваш. Затова колкото по-непланирано - толкова по-сладко! Поне това е моят опит досега.

Най-екстремно - скачах с бънджи от Витиня! Мале, развяха ми се бузите!  Aviator Иначе имаме билети за уроци по Skydiving, които още не сме използвали. Не знам дали се води достатъчно екстремно де, хехехе. Скоро!

Нашето ще е в зала, не от самолет, все още не!  biggrin
http://www.youtube.com/watch?v=22aK7uqzZEg&feature=fvst

А ако искате да видите що е то екстремно, прескочете на 0:23 секунда и на 2:18Wink
http://www.youtube.com/watch?v=l46pFTT-rjY&feature=related

Много ти благодаря за интереса!  saludo
« Последна редакция: март 01, 2012, 19:09:34 от Ariel » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 01, 2012, 21:38:46 »

smile Хей, ArielкеFlower
Благодаря ти много за отговорите!  gu6
Особено се откроява положителният ти мироглед и това много ме привлича в теб!  Friend
С отговорите на въпросите ми, затвърждаваш досегашното ми мнение, че си оптимистичен реалист.
Харесва ми това, че си състрадателна и добронамерена, но също така и умна!  Bravo
Искаш ли да споделя едно стихотворение, което обожавах, когато го учихме в училище, към което ме навя отговорът ти на 5 въпрос? Предполагам ще искаш Wink , затова направо го пиша:

"Потомка" - Елисавета Багряна

Няма прародителски портрети,
ни фамилна книга в моя род
и не знам аз техните завети,
техните лица, души, живот.

Но усещам, в мене бие древна,
скитническа, непокорна кръв.
Тя от сън ме буди нощем гневно,
тя ме води към греха ни пръв.

Може би прабаба тъмноока,
в свилени шалвари и тюрбан,
е избягала в среднощ дълбока
с някой чуждестранен, светъл хан.

Конски тропот може би кънтял е
из крайдунавските равнини
и спасил е двама от кинжала
вятърът, следите изравнил.

Затова аз може би обичам
необхватните с око поля,
конски бяг под плясъка на бича,
волен глас, по вятъра разлян.

Може би съм грешна и коварна,
може би сред път ще се сломя -
аз съм само щерка твоя вярна,
моя кръвна майчице-земя.


Мисля, че си сходно олицетворение на лирическата героиня. smile  Тя (жената от Русия) е в теб! smile


Спрямо 9-ти въпрос - аз съм озадачена от отговора. Казваш, че би простила физическа, но не и духовна. Наистина ли смяташ, че би настъпила физическа, ако емоционалната, духовната вече не е факт?!

Споделям мнението ти за анимациите - вече нямат нищо общо с тези, с които ние израснахме. Слава Богу, че ги има и може да изберем с кои детски филмчета да запознаем в самото начало бъдещите си деца.

Отговорът на 18-ти въпрос най-много ме впечатли - т.е. стана ми много свидно и мило. Беше очаквано и ми хареса! smile

Слънчо благодари за отговорът на 20-ти въпрос.  give_rose

Много Благодарим за хубавите отговори! За нас бе чест!   give_rosesmile




Още нещо - това, което мисля за теб е следното - харесва ми, че се стремиш да живееш живота си с максимално развити бели дробове!  smile  Bravo good
« Последна редакция: март 01, 2012, 22:01:31 от lunno momiche » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #38 -: март 01, 2012, 23:00:35 »

Ариел, надявам ссе нямаш напротив малко въпроси и от мен smile

Влияе ли ти времето? В частност постоянните дъждоподобия по нашите ширини?

Срещаш ли често българи в "чужбината" и как приемаш тези срещи?

Кое предпочиташ море или планина?

Виждам, че си фен на кафето, кое е любимото ти и как го пиеш?

Кое ти допада повече - пътешествие с кола или круиз?

Имаш ли си guilty pleasure?

Имаш ли любим парфюм? А любим козметичен продукт?

Благодаря smile
« Последна редакция: март 02, 2012, 08:24:49 от Alleksia » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 02, 2012, 07:10:20 »

Ariel много ти благодаря за отделеното време и прекрасния отговор  give_rose
За бънджито не бих се престрашила, но за Skydiving в зала..... сигурна съм, че ще бъде едно невероятно изживяване smile
След като отидете надявам се да споделиш емоции вече от първо лице  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #40 -: март 03, 2012, 23:36:42 »

 Пое ли си дъх от въпроси?  Wink Виждам, че има още, а и аз няма да те оставя на мира  blum

 1. Кои са любимите ти литературни герои? На кой персонаж би се оприличила? А на кой би искала да приличаш? Защо - за всичките въпроси важи smile
 2. Кои детски книги би прочела на децата си? На коя твоя любима игра би ги научила?
 3. Ако някога решиш да напишеш книга, на каква тема би била?
 4. А ако трябва да поставиш заглавие на твоя автобиография, какво би било то?
 5. Ако можеш да се оприличиш на цвете, животинка, вкусно лакомство, кои би била?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 05, 2012, 10:23:15 »

Искам само да кажа, че първоначалното ми впечатление се затвърди, прекрасен човек, много отворен за живота и заобикалящите го предизвикателства.Опитваш се да вземеш ползите от двете култури и вярвам, че ще успееш, знаеш какво е щастие и пиеш от него с пълни шепи, имаш мнение и го отстояваш макар и нежно, последователна си и в същото време си ранима, добра и мила.Имах хиляди въпроси, но ми изчезнаха от главата.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 05, 2012, 15:30:17 »

Лунна, толкова хубав пост, просто не знам откъде да започна...

Първо благодаря за чудесното стихотворение! Уникално е! Не го чувам за пръв път, но определено ме трогна. И мисля, че разбирам какво имаш предвид, аз също мисля, че разпознавам някои неща зад редовете.  air_kiss

Относно изневярата - да, мисля, че може да има физическа изневяра без да има емоционална. За нас жените е доста трудно да го проумеем, но за някои мъже (не всички пак казвам, тук говоря на теория и като цяло) може да има такава. Чисто физическо падение. Но емоционалната (или духовната) според мен означава край. И може да има емоционална изневяра без да има физическа. Ти как мислиш? Всъщност би било хубаво ако повече момичета се включат в дискусията, много ми е интересно да чуем и мнението на повече хора.  smile

Още нещо - това, което мисля за теб е следното - харесва ми, че се стремиш да живееш живота си с максимално развити бели дробове!  smile  Bravo *THUMBS
ROFL  ROFL  ROFL 

irena_popova Като се нагласим да си уговорим дата за SkyDiving-а първо на вас ще разкажа, обещавам!  good

магито Ох, Маги, не знам какво да кажа - много неудобно ми стана. Аз съм просто човек - имам си недостатъците, имам си и позитивните страни предполагам, грешки правя, искам да се уча от тях, понякога става, друг път не... Имам много да дам стига да има кой да приеме, но не съм суперчовек и не съм толкова добра, колкото ме описваш. Просто... просто човек съм.  smile Благодаря ти, останах без думи, честно...
« Последна редакция: март 05, 2012, 15:32:12 от Ariel » Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 05, 2012, 19:04:56 »

Моля те оприличи се на два персонажа - от филм и от книга, кои биха били те и кои черти или съдби от техните мислиш, че се доближават до твоите?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #44 -: март 05, 2012, 19:23:33 »

Ариел, чета те с най-голямо удоволствие! Изглеждаш много готина мацка - ако ми беше някъде наблизо щях да те поканя да се видим и лично. Толкова си положителна. Прави ми впечатление, че има неща, за които 100% (по-точно аз така ги виждам) трябва да се ядосаш, да се подразниш, а ти гледаш на тях толкова спокойно и от високо. А с това излъчваш невероятна позитивна енергия, с която успяваш да зареждаш дори виртуално. Това е възвишено качество! Наистина те харесвам... smile Усмихвай се все така на живота!!!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines