Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 20:07:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Готвенето - част 14  (Прочетена 207636 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 20, 2012, 12:17:10 »

Ариелче довечера имаш и снимки и рецепта.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #16 -: февруари 20, 2012, 12:23:57 »

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше
Ариелче изпита ще го вземеш .....ти си нашата гордост нали знаеш  Sunshine  give_rose
А това типично холандско ястие да ти кажа хич не ми звучи апетитно с това кисело зеле ( може би защото не обичам)  и с тези мачкани картофи lol)
Ние събота бяхме на пекана рибка на барбекю + салатка от картофи с много ситно нарязан лимон и магданоз ,а за мен броколи с масълце ( картофите малко ги пропускам на салатка )
Вчера правих грах с картофки + месце и морковки в гювеч на фурна...... и само ни трябваше един едновремешен селски мек хляб от фурната - блаженство ...........ааааа забравих и една люта маринована чушчица -  tease
« Последна редакция: февруари 20, 2012, 12:25:35 от Bibsi8792 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #17 -: февруари 20, 2012, 12:30:01 »

Записвам се в новата темичка,обаче без снимка,сега готвя едно телешко варено.Много вкусно става,а е и мързеливо ястие само си се готви smile.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 20, 2012, 13:32:08 »

Браво, Ариел, моя мъж не е по готвенето, тази рецепта я даваха вчера по Ютилисима, по едно холандско предаване. Харесва ли ти вкуса му??
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 20, 2012, 18:35:31 »

Бишкотена торта
1 пакет бишкоти савоярди
1 ч.ч еспресо
2 с.л ром,коняк или ликьор
2 с.л. пудра захар
4 с.л. пудра захар
2 белтъка
1 крем за торта на д-р Йоткер-шоколад
250 мл прясно мляко
какао
Смесвате топлото еспресо с алкохола и двете супени лъжици пудра захар.Разбивам крема по указания със студеното мляко.Бишкотите се топят в кафеената смес от едната страна и се редят с топнатото нагоре.Маже се с крем.После ред бишкоти ред крем.Разбивам белтъците с пудрата захар на сняг.Най отгоре завършвам с белтъчната смес и поръсвам обилно с какао.Слагам в храдилника за около час-два.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 20, 2012, 21:08:35 »

Момичета, с какво може да се замени маскарпонето? Мисля си дали не може с крема сирене? Заради цената питам, както предполагам се досещате smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 20, 2012, 21:28:44 »

Капризче, ето една рецепта за заместване на маскарпоне: http://www.food.com/recipe/Substitute-for-Mascarpone-Cheese-28620 Дават го, че наистина крема сирене се използва, само че смесено с два вида сметана. Пише, че ако го направиш така много ще се доближава до маскарпонето.

Благодаря много за бишкотената торта Гучита!

Туитче, в началото ми беше странно на вкус този зюркоул, но сега ми е едно от любимите неща за хапване. Напълно разбирам обаче какво има предвид Бибси, хехехе!  ROFL Но аз не го готвя, ние сме си разделили - мъж готви неговата кухня, аз готвя българско, той супички, аз десерти и така всеки си е специализиран.

Вие как делите с мъжката част на семейството? Или само вие готвите?  smile



Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 20, 2012, 21:38:43 »

Ариел,у нас готвя само аз.Мъжът ми не може и едни пържени яйца да направи. tease Е,яйца може,но до тук. smile Хич не държа да готви,понеже аз обичам да го правя. girl_wink
Понеже през уикенда,сестра ми ни беше на гости,спретнах един микс от пилешки дреболийки.Вдъхнових се от скорошно посещение на една кръчма.Получи се много,много вкусно.Сложих воденички,сърчица,дроб,лук,гъби и кашкавал.Запържих всичко поотделно,после ги смесих в гювеча,залях с една чашка бира и го пъхнах във фурната.Накрая поръсих с кашкавал и запекох за още 5мин.Облизаха си пръстите.Аз не ядох,понеже не е много диетично. smile
Капризче,и аз знам,че маскарпоне се замества с крема сирене. good
Днес направих кекс с какао по рецепта на баба ми.Много лесен и бърз/и икономичен като продукти/,а резултатът е страхотен. smile
За вечеря-гювечета. Wink
Гучи,тортата изглежда много апетитно.Понеже е виртуална и няма калории,си взимам едно парченце. blum
« Последна редакция: февруари 20, 2012, 21:41:09 от carlyangel » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 20, 2012, 21:46:59 »

Gucci, супер торта.
Капризче, ползвай смело крема сирене.
carlyangel, сподели за кекса. Явно и ти се пазиш като мен, но си позволявам някои  неща, защото иначе после по-лошо. Важна е мярката и да не е много на често вредното хранене. Ето аз не обичам пържени, панирани, но понякога ми се яде сладко и си хапвам предимно шоколад.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 20, 2012, 21:51:23 »

Виждам ,че Дани е пуснала рецептата за гюзлемите от Звездев.Само да кажа ,че моите ги пекох на тиган без мазнина ,което мисля ,че е по-здравословно .И 100 мл вода мисля,че са твърде малко ,но така или иначе нали се прави т.нар "кладенче',т.е. вие сами ще прецените колко вода да сложите ,за да усвоите брашното.
Аз споделям днес с вас моите така традиционни ,но винаги неизменно вкусни локумки.В зимните месеци с чаша плодово кисело мляко е приятна и лека вечеря.

Сега ще ви помоля да споделите някоя рецепта за канелони ,ако може пълнежа да е с кайма или нещо месно и идея за нещо вкусно с кофичка маскарпоне ,но не тирамису .Обръщам се към вас ,защото имам нужда от изпитани рецепти .
Гери ,тортата изглежда ужасно вкусно smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 20, 2012, 21:55:17 »

carlyangel, аз съм си записала една твоя супа с тиква, седи ми в листата за правене! Ама сега като каза гюведжета и ми се приядоха.  От много време не съм правила и се чудя с какво да ги спретна. Сега ми даде идейка!  beating  DANCE Ако имате идеи давайте.

А много ще ми е интересно дали има съпрузи (на момичета от форума), които готвят у дома, а не съфорумките. Но те едва ли ще са в тази тема де.  smile


Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Сега видях, че Фийби е пуснала изкушения...  Torte
« Последна редакция: февруари 20, 2012, 22:00:25 от Ariel » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #26 -: февруари 20, 2012, 22:06:51 »

fiibi_bg.нещо вкусно с маскарпоне и изпитано от мен и мой гости беше десертът който показа Камен Воденичаров в Черешката на тортата.Казва се Долче вита,невероятна вкусотия прави се супер бързо и ананаса му придава допълнително свежест.Ако те интересува рецептата ще ти я пусна
ето снимка на десерта направен от мен http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,30928.15.html
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 20, 2012, 22:07:22 »

Фийбс и тука да кажа че изглеждат невероятно вкусно твоите локумки.
Ариелче моя мъж готви-мусака,пиле с картофи,боб по родопски,пататник,ориз с пиле,пържолки разни.Обикновенно готви когато аз нямам време или съм на работа уморена или ако иска да ме глези.Иначе не си пада по сладкишите и баниците-обича да ги консумира основно.
Иначе може да готви доста нещица.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 20, 2012, 22:09:15 »

И аз да се похваля, тази вечер правих лазаня с домашно кори smile Правих си ги сама.Бях много скептична, но се получи smile Колкото до това кой готви и кога, в къщи готвим и двамата кой когато има време.Обикновенно аз правя супите, а моя мъж задължително боба, а и сладкото се пада на мен.Всичко друго е според зависи кой е свободен smile

Фийбс и аз се сетих за Долче витата, но Жужи е писала, ако искаш утре ще погледна и за друг сладкиш, и моля те дай рецепта за локумките имам две кутии локум в къщи и мисля да го оползотворя с тях smile


* lazan.JPG (54.2 KB, 768x576 - видяно 674 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #29 -: февруари 20, 2012, 22:23:31 »

Имам нужда от съвет за кодрит кадира smile - 2 опита за 2 дни и се изяжда безследно, ноооооо нещо му куца външният вид.

Аз като модерна домакиня влязох в гугъл и си намерих рецепта, ама карамелената част нещо ми се разпада. Може ли някой да сподели точна рецепта?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines