Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 08:43:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333838 пъти)
 
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #720 -: ноември 06, 2007, 10:32:10 »

хаха за гответено laugh
аз не давам да готви понеже не мога да и ям "произведенията" bad
но след секциото не можех да се занимавам и тя дойде и наготви разни манджи, които мъжо сам яде, но поне не се занимавах с това и бях доволна Wink
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #721 -: ноември 06, 2007, 10:38:49 »

Ох момичета,как си ревнуваме кухните!!! :laugh:Но сте прави и аз не обичам някой да ми се меси или пък още повече да ми виси на главата!!! tease
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #722 -: ноември 06, 2007, 10:40:41 »

Тонитка съгласна съм с теб.Моята свеки никога не е налагала мнението си за нищо.с мъжа ми живяме 5 месеца заедно преди да сключим брак и в началото аз не можех да готвя и и званях по тел да  я питам кое как се готви.тя много беше доволна че искам рецепти и други съвети.за сватбата винаги се допитваше това искате ли онова добре ли ще е ......защото те с моите родители подготвиаха всичко ние сме в чужбина те бяха се справили перфектно с подготовката.после лятото гостувахме на свекито и свекъра......ама те направо трепереха направо ми беше неудобно да кажа че нещо ми харесва ..набързо ми се доставяшв..последно беше 3 дни преди да си тръгнем.........със свеки подреждахме в кухнята и аз споменах че обичам овче мляко.....тя казала на свекъра и на другият ден тои стана рано и отиде до вдно село и се върна със 4 буркана домашно овче млекце........а сега ми е пратила много готин анцуги каза че ако ми харесва ще ми купи още един.........е как да кажа лошо за свеки.....дано да сме си дълго време така  
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #723 -: ноември 06, 2007, 10:45:11 »

Благодаря ти summer_sky !така си е и пожелавам на всички да имат такива свекита,ама за жалост са много рядко такива!Аз мога с чиста съвест да кажа че никога,ама наистина никога не ме е подразнила ни най-малко с каквото и да било!Чак аз се чудя как е възможно!Даже нещо повече-аз съм й задължена за всичко,което е направила за мен...то не може  сдуми да се опише.И съзнавам,че това е мнооого важно за нас-един семеен проблем по-малко!Дано наистина винаги да е така girl_in_love
MIXAELA радвам се да чуя,че има и още такива сладки свекъри като моите!Аз за подаръци няма да говоря,че направо ми е неудобно...Радвай им се и гледай да си запазите отношенията все така добри! give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #724 -: ноември 06, 2007, 11:06:59 »

tonitta, MIXAELA, desislavka, вие сте от щастливките, които са попаднали на готин мъж, респективно и на готина свеки  good дай Боже всекиму такава две в едно комбинация  Good luck

prin4ipessa , майка ми е точно това, което описваш за твоята  give_rose  същото поведение и отношение е понасяла цял живот и на края какво се случва за благодарност  crazy Само те си знаят какво и как го преживяват, истински силни и борбени жени! РЕСПЕКТ  god god god

Още помня как баба й казваше, че била дошла гола и нищо не донесла в тази къща  crazy, а самата тя в началото казвала, че не е нужно да носи нещо и че всичко необходимо си имат  crazy и такива глупости .... но айде да не ви занимавам, че и аз самата се дразня като си спомням  hysteric


Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #725 -: ноември 06, 2007, 11:08:56 »

и моята мама не се разбирала със свеки и ако не е била баба ми(нейната майка )нямало къде да живеят с баща ми!!тя направила и цялата сваба!!!аз съм убедена че мам ще е една прекрасна свеки един ден защото като гледам как обича милото girl_in_love girl_in_love
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #726 -: ноември 06, 2007, 11:14:23 »

Да са ни живи и здрави свекитата значи  give_rose give_rose girl_in_love
Моите както и преди съм казвала също са много готини и носят отвреме навреме разни работи за ядене, но аз не съм минала още този период с дразненето от това  Girl_sing  И то се дразня защото си мисля, че все едно излиза, че аз не мога да направя или сготвя нещо - а те хората го правят ей така ама сега като съм чувала понякога някоя и друга  реплика е въпрос на чест да им покажа че мога  laugh
В неделя милото сготви зеле с месо и точно тогава идват свекитата и чувам- "Ами то готварската книга май на теб ще я оставим"   Mad girl Страхотни са, но просто отвреме навреме изтърсват такива неща и затова ми става гадно  Girl_sing
А и аз да кажа че също не обичам като някой ми седи на главата и дава много акъл като готвя  laugh Много обичам когато приятелките ми помагат да правим салатки, да режем мезета ама хич не ми харесва като започна да готвя и да се лепне някой за мен и да ми казва кое как да напрява  Girl_hide blum
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #727 -: ноември 06, 2007, 11:17:58 »

tonitta, MIXAELA, desislavka, вие сте от щастливките, които са попаднали на готин мъж, респективно и на готина свеки  good дай Боже всекиму такава две в едно комбинация  Good luck


И мене ме пишете в списъка с готините свекърви. Аз даже за моята изобщо не мисля като за свекърва. Тя е на Петър майка му, а за мене си е само Тони и винаги така е било.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #728 -: ноември 06, 2007, 11:35:19 »

Ина и при мен е така!!!Свекърва ми е майката на моето Петърче,не ми е свекърва!Аз споделям с нея доста неща и се чувствам добре в нейната компания!Както съм писала и по-напред тя страшно много ми помогна за подготовката на сватбата и не само за нея и затова аз съм й много благодарна и съм много привързана към нея!!!Немога да кажа,че вечно сме на едно мнение и не е имало момент,в който да съм се подразнила от нещо,но ми се струва че е съвсем нормално!!!Та аз със собствената си майка имам пререкания понякога....Това, в което съм сигурна е,че няма да нарочно да ми навреди или да ме обиди и освен това разчита на мен за някои неща,което е достатъчно показателно,че ми има доверие!!!Не мога да се оплача... blush
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #729 -: ноември 06, 2007, 11:55:19 »

Смятам, че доста от вас са прави, че свекървите искат да си останат същите за синовете си, както са били преди да се врекат на някоя smile  laugh и че те са били единствените жени които са били миродавни за тях и се е слушала тяхната дума. Съгласна съм, че уважението трябва да си остане и не съм против в никакъв случай, но все пак вече има и друга жена в живота му.
Бях споменавала, че мойта свеки си е точна, но сега след сватбата взех да се дразня от някои дребни неща, примерно "ще те изгладя, не ми е представлява трудност", а аз й казвам като се прибера ще го свърша но тя почнала и така. Но това се случва на 3-4 месеца едни път Wink добре е че не сме заедно и тя я няма през повечето време. И още нещо веднага като каже нещо че иска и тя хоп става да му даде, да не я изпреваря аз и все иска да мие чиниите, при условие че аз съм ги почнала вече... и само ми казва, "почини си ти си се уморила цял ден на работа - дъръбъръ" абе аз съм ги почнала ще ги довърша няма половината аз тя другата  shok. Не реагирам остро, просто казвам, че днес съм аз утре е тя  laugh laugh laugh, но това почва да се дразня и мисля, че те наистина искат да се докажат пред синовете си че са незаменими и неговата жена не може да се  справя като нея и то ТОЧНО пък с тези всекидневни и домакински задължения blum
А за сватбата като я нямаше и всичко ние си приготвяхме и чувам че говори с приятелка по тел. - незнаела и тя къде щяла да бъде, на коя маса ще е  laugh ама моля ви се angry angry, да сте дошли вие да наредите гостите и без това беше извикала сума ти народ...  shok
Сори за дългия пост, но и аз преди сватбата имах едно мнение, сега вече малко по друг начин гледам на нещата!!! незнам защо така, а може би си има и причина - но аз съм си същата, и преди и сега не съм се променила!!! Дори споделях с нея доста лични неща, но вече не мисля така...
А свекъра е душица, даже готви  good много е точен и добър. Въобще свъкър-мечта  danceg
« Последна редакция: ноември 06, 2007, 11:58:56 от emily » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #730 -: ноември 06, 2007, 11:57:34 »

desislavka все едно аз съм го написала за моята!И точно това щях да кажа,че даже моята мйка понякога ме дразни повече от свекървата :laugh:И си казвам момичета дали ако имаше тема и за тъщите нямаше да прочетем същите неща и за майките си от нашите мъжлета... crazy
а emily то при вас точно си идва от живеенето ан едно място...две жени в една кухня...
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #731 -: ноември 06, 2007, 12:02:11 »

 nea nea nea Аз имам въпрос към всички мацки тук с "проблемни" свекърви: с чиста съвест и ръка на сърцето можете ли да кажете че никога ама никога не сте търсили под вола теле и не сте разчитали нещата извадени от контекста на ситуацията?????  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #732 -: ноември 06, 2007, 12:05:04 »

не не живеем заедно - дори сме в различни градове, това е когато отидем на гости за събота и неделя и тя си е дошла /защото работи в чужбина/ . А гладенето вече не е проблем, тъй като вече всичко е пренесено на мястото където живеем, просто го дадох като пример ... Това беше в началото като пренасяхме леко полеко нещата.  А може би си внушавам, но не мисля така...

« Последна редакция: ноември 06, 2007, 12:30:45 от emily » Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #733 -: ноември 06, 2007, 12:08:33 »

nea nea nea Аз имам въпрос към всички мацки тук с "проблемни" свекърви: с чиста съвест и ръка на сърцето можете ли да кажете че никога ама никога не сте търсили под вола теле и не сте разчитали нещата извадени от контекста на ситуацията?????  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif
Аз мога да кажа че е така, не съм "търсила под вола теле", даже споменах че много лични неща й споделях... и не мисля че с нещо съм я предизвикала или се е почествала в опасност от мен.
И още нещо чух, че на сина й рано му било да се жени, а на мен ми каза че му е време е как ги разбирате вие тези неща  shok shok shok
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #734 -: ноември 06, 2007, 12:15:12 »

Разбирам ги така - не им се обръща внимание и тва е положението. Че на всеки син му е рано да се жени докато не стане на 30 примерно, че то това си е моето мнение даже. Коя майка иска да си отиде детето и без значение момче или момиче. Незнам, мацки, някак си ми идва положението едно такова хем боли хем сърби. Не вярвам всяка една от вас да се претрепва от любезности и жестове към свекървите а те видиш ли да ви правят сечено. То отнякъде е тръгнало за да се стигне дотук. И сега вече отношенията са каквото повикало такова се обадило. Без значение кой е първопричината за обтегнати отношения, винаги има начин да се оправят нещата. Ако се налага де. Иначе - шапка на тояга и тва е положението, дреме ти че някой ти говорил зад гърба. Да не те е раждала тази жена че да е такова предателство.
Аз така си разсъждавам, с право или без .
Активен
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines