Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 20:36:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333390 пъти)
 
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: септември 14, 2007, 09:34:47 »

Момичета много съжалявам че сте попаднали на такива жени-змии  Oh my .... Аз и преди съм писала за мойто свеки че е страхотен човек smile. Тя направи почти цялата организация за сватбата, цялата къща беше със списъци кое трябва да се направи, какво трябва да се поръча. Аз нямах почти никакви грижи само трябваше да избирам кое какво да е. А колко много ни помагат за всичко и не ни се месят в нищо. Когато ни подариха апартамент, цялото обзавеждане беше от тях но ние сами си избрахме всичко. В нито един момент свекито не каза това няма да е такова а такова, никога. Когато си построиха новата къща имаше една част за нас за когато им ходим на гости и свекито ме помоли да си изберем в какъв стил и како искаме да е обзавеждането на спалнята, гардеробното, банята абе просто ми е перфектна. Скоро след сватбата ми се обажда и "Миличка искате ли да разгледате Щатите?"  DANCE. Мога да пиша с часове разни примери, но нека да не отекчавам.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: септември 14, 2007, 10:34:46 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Мила просто ти си една голяма късметлийка!Благородно ти завиждам!Даано винаги се разбирате така добре! good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: септември 14, 2007, 11:34:19 »

Маленка много е хубаво че така добре се разбирате с твоето свеки  @}->--ние с моето не се разбираме защото тя не говори просто :'(не желае и думичка да ми каже а не знам защо само здравей и чао и до там сме дистанцията е много голяма.верно не я харесвам никак но ми е много болно че така се отнася към мен :'(аз съм такъв човек че искам да се разбирам с тези които ме заобикалят а с нея не се получава тя е непробиваема :'(и ми е болно искам милото да види че отношенията ни са добри9 но тя все е намусена и недоволна и като ме види сякаш вижда дявол така реагора.с нищо не е съгласна като си отворя устата да кажа нещо и тя само цъка и гледа пренебрежително но не мен настрани гледа :cray:не знам с какво го заслужих никога не съм я обиждала верно че преди време бях скована и притеснена но нормално разликата между мен и милото е 12 години как да не се притеснявам в нейно присъствие тя може да е майка на майка ми
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: септември 14, 2007, 12:20:07 »

Миличка Клео не мога да си представя какъв човек трябва да е тази твоя свекърва щом не харесва такова мило същество като теб...Явно да ти кажа е консервативна и сигурно си мисли,че искаш да й отнемеш любимото синче,а си млада и глупава и кой знае как ще му завъртиш главата и после ще си тръгнеш.Съжелявам,ако е прозвучало гадно,но просто съм чувала една,две свекърви,които разсъждават така и дори съм спорила с тях,защото ми е било гадно за горките момичета,а те са като някакви фанатички и говорят за синовете си като за някакъв свещен паметник на културата :girl_impossible:Просто съм се чудила и маела и се питам дали ще са по-щастливи да си живеят със синовете до дълбоки старини и да гледат как хората около тях са щастливи и гледат внуци,а те си стоят в къщи и си кукуват,а и 100% ще са нещастни и синовете им ще ги обвиняват!Това щастие ли е?
Слава Богу,че и аз страшно се разбирам със свекито и тя ме гледа като свое дете,но не мисля,че сега е времето да се хваля,когато вие си имате такива проблеми! cray
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #574 -: септември 15, 2007, 09:38:40 »

От доста време живеем със свекитата, защото милото не искаше да оставя майка си сама - брат му работеше в друг град,  а баща му извън България пополовин година. Разбираме се, не се караме, естествено има неща, които мен ме дразнят, а сигурно и неща които тях ги дразнят, но това са битови проблемчета и не мога да се оплача разбрани са си хората. Но от известно време брат му се прибра и той с приятелка и всичко щеше да е добре, макар и малко пренаселено, започвам много да им се ядосвам и твърдо съм решила милото след сватбата да го изнасям от там, защото усещам, че майка му прави някакво деление между синовете си. Моичкия каквото и да направи вечно е недоволна от него, не че се сърди ами пуска реплики от рода: е хубаво, че си направил еди какво си, но защо не си направил и другото. Преди милото беше единствения мъж в къщата и нормално цялата мъжка работа да е за него, но сега нали и брат му е тук, само че майка му излиза с номера: ами той брат ти не му се отдава. Как не му се отдава как ще си гледа семейството, утре като трябва да сменят гумите на колата или изгори бушон в къщата / това второто дори аз мога да оправя/  жена му моя мъж ли ще вика. Направо вече бяс ме хваща майка му като натири милото нещо да прави, а другия само топли краката на булката си. А и за сватбата няма радост няма някаква емоция, ако аз сама не и кажа какво съм направила, тя няма да знае къде трябва да отиде  /ама и аз три пъти смених сценария, то и милото накрая каза да му дам една покана и на него, че да не обърка   laugh / Просветва й от време на време, че трябва да участва, но не там където наистина ми трябваше помощ и съвет за по големите организации, а ми уговорила на едно място да гледам за торти. Аз цял живот торти ям, все ще успея да си избера, но нямам два часа да вляза в две-три сладкарници. Не че е лошо, но уредих ресторанта, оределих менюто, фото, DJ, облякохме младоженеца и тогава като видя костюма, май нещо я жегна и се сети, че трябва итя да се включи. Представете си милото като малко дете се радва, че има нов костюм и й се хвали, а тя само: е да не е лош, направо му секна радостта.

Май доста се увлякох в поста, но вече ми се беше посъбрало и ртябваше да го споделя, а на милото не мога да му кажа такова нещо.
Активен
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #575 -: септември 22, 2007, 14:39:48 »

момичета в никакъв случай не си мислете че проблема може да е във вас,защото ако беше така нямаше да има тоооооооолкова много коментари е тая тема.аз се убедих вече че нещата са много по лесни.просто свекървите още преди да са си видяли снахите вече ги ненавиждат:)Аз съм много лъчезарен човек и до сега наистина не е имало хора които да ме мразят или да не ме харесват.Но тя.......Обади ми нсе преди два дена да ми чистити рожденния ден и какво беше пожеланието и:
''Пожелавам ти да ти се роди бебче хубаво и умно като моя син'' при което аз я попитах
''Е какво да не прилича на мене изобщо ли?'' и тя отговори:
''ми аз тебе не те познавам и за това не те знам каква си''   shok shok shok

Е това може ли да бъде нормален човек???
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #576 -: септември 22, 2007, 14:43:26 »

Олелеее, Светли, от такива малоумни и дебилни коментари, направо лошо ми става  bad  hysteric Тези свекърви проклети до лудост могат да те докарат!  crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #577 -: септември 22, 2007, 14:57:10 »

сладуранка мила не и се връзвай на тая патка изветряла crazy да си седи дома и да не ти се меси в нищо тая гад beating да си гледа работата!не заслужава и здрасти да и кажеш и да не си и дала да гледа детето мръсницата.лелле побеснях честно ти казвам и моята е такъова животно и за това така остро реагирам извинете ме за езика
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: септември 23, 2007, 01:02:07 »

Момичета, аз нещо не мога да заспя слде като гогврих с мъжа ми за свекър ми. Започвам да го намразвам за това което причинява на милото ми. В предните постове бях писала ,че той е много алчен човек и минава през трупове за най-малка сума. И тъйкато милото ми е много добричък и доверчив чак до наивност си пати от собствения му баща. Много мразя да говоря за материални неща, тъй като аз не съм материалист, но простопостъпката му ме отвръщава, защотот знам какви са моите родители.... Както и да е ....всъщност мъжа ми и свекър ми имат общ бизнес - инвестиции в зърното и съответно имат обща банкова сметка...свекър ми го излъга и му взе всичко, което е общо и сега му вкарва само около $120  всяка седмица...Аз питах мъжа ми защо не работи с баща си договори, споразумения и т.н. А ти ми казва "Нали все пак ми е баща", та в предните постове бях споменала, че дядото на Крис по майчина линия почина и Крис му е наследник , заедно с чичо му -брат на майка му...преди няколко месеца свекър ми най-безцеремонно му заяви ,че щял да вземе повече от половината, а той може, защото са на обща банкова сметка. Мъжа ми беше потресен как баща му може да бъде толкова алчен - знаейки ,че за преместването ни в Щатите тезипари ще са необходими ....както и да е мъжи ми си откри онлайн нова само негова банкова сметка и писа на адвокатаката си за положението - баща му няма да успее да му вземе парите, но не в това е въпроса ,ами в това ,че мъжът ми е много отчаян ,заради това ,което собствения му баща върши спрямо него. И сега като си легнахме беше много тъжен, аз си мислех ,че е заради един филм , който гледахме, но си призна,че преди два дни като е говорил с баща му, свекър ми отново е започнал да разпитва за наследствотои му казал :"Вие все още ли смятате да се местите в Щатие? Трябва да спестявате , иначе няма как да си купите билети ". А този човеки стотинка не е дал за сватбата... При което тези няколко дни милото ми е умувало и стигнал до заключение,че сега баща му иска да вземе въобще всичко. Толкова е подтиснат, заради това безочие и лицемерие, аз се опитах да го успокоя, акзах му ,че го обичам и ще го подкремям с каквото мога, но май не успях да го успокоя много, все пак той заспа, но аз не успях....момичета много съм разочарована , незнаех ,че може да има такива хора...Съжалявам за прекалено дългия пост, но няма на кого друг да споделя .....
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #579 -: септември 23, 2007, 10:57:37 »

свекарвата не е лоша но е простовата ...но свекара е неприатен селиандур.преди им виках маико и татко обаче след неприатна изцепка на сверкара ре6иь на него никога да не му кажа татко....имам си такав готин татко на тоиа селианин ниама да му казвам така.йенена сам от 2 месеца.но това което ме обиди е отношението му след сватбата.биаьме се сабрали роднини на маба ми и свекара не спориа да хжали каква прекрасна кума имаме и го повтариаше на 2 мин.направи доста тапа шега по маои адрес и аз реших да спра да му викам татко.пониакога човек обибда с поведение и си заслужа последствиата
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #580 -: септември 23, 2007, 12:35:33 »

Miri,  съжалявам наистина най-много боли от такова отношение от близък човек. Наистина мъжа ти трябва говори с адвоката си, за да подели бизнеса с баща си, да се определят дяловете им и или да се отделят и всеки да работи за себе си или когато заминете и баща му остане да ръководи бизнеса да ви изплаща реална част от печалбата /пак няма да бъде всичко, което ви се полага, но ще е близо/ или ако няма повече да се занимавате с това баща му да му изплати дела му и сам да си работи. Ще бъде доста неприятно и съвсем ще се влошат отношенията им, но според мен това е най-доброто. Все пак докато сте тук мъжа ти трудно успявя да удържи старанието на баща си за вземе всичко, а представи си дали ще получите нещо, когато заминете. Според мент ака е най-добре за вас и сигурно на милото ти му е много тежко в тази ситуация, но важното е, че се обичате и подкрепяте и двамата заедно полагате основите на едно ново семейство и на първо място вече е вашето семейство, а другите остават малко по-встрани. Надявам се нещата да се подредят успешно и спокойно да заминете за Америка. Good luck LOVING

mesalinka не се връзвай на приказките на свекитата, Помни, че ти не си избирала тях, а си си избрала мъж, с който да бъдеш и той по стечение на обстоятелствата върви с малко кофти роднини, които са сдруги разбирания и манталитет. Ако продължава със селски те си подмятания и груби шеги, все ще ти се отдаде случай да му отвърнеш подобаващо на майтапа та дано се усети, че не е най-забавния тип, когото си срещала и те обижда по този начин, а дори и направо да му кажеш пред всички, че те обидил и както ти се въздържаш да го бъзикаш така може и той да се удържа с неуместните си шеги, ще има ефект и ще го поставиш на място. А за обръщенията "майко и татко" мисля, че отдавна мина периода задължително така да се обръщаме към тях и при всеки е както го усеща. Добре че моята свекърва е рускиня и при тях е малко по-различно повече на име си говорят и поне от приказките й предпочита да им казвам на име, само дето аз още и така не мога  да си изкълча езика.       
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #581 -: септември 23, 2007, 15:10:52 »

Мири, скъпа, надявам се да не прозвучи много грубо това, което ще кажа, но нали нямате намерение да живеете в близост до баща му когато се преселите в Америка? И за двамата ви като че ли ще е най-добре ако не сте в близост до този човек, защото колкото повече ви се налага да общувате с него, той толкова повече ще трови здравето и на двама ви и най-вече на сина си. Опитай се да обясниш на Крис по възможно най-дипломатичния и мил начин, че няма да ви се отрази добре и на двамата ако живеете в близост до него и че той може да се възползва от вас ако сте близо до него. Опитай се да го убедиш наистина да ограничите контакти и го посъветвай да говори с адвоката си в най-скоро време и по отношение на общия им бизнес, защото според мен ще трябва спешно да се направи нещо по въпроса преди да е станало твърде късно. Извинявай ако мнението ми е твърде крайно, но създалата се ситуация е наистина доста притеснителна за финансовото ви положение! Казвам го само с най-добри мисли към теб!  give_rose
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #582 -: септември 24, 2007, 09:01:50 »

Мила Мири, наистина и аз съм дълбоко възмутена от държанието на свекър ти към собствения си син  girl_impossible Продължавам да се удивлявам как е възможно да съществуват такива хора- да се държиш толкова долно и подмолно и то към собствения си син е нещо ужасно- направо нямам думи  Mad girl Мила то на мъжа ти няма как да не му е болно и мъчно от това което става, и е естествено да се чувства така- но ти можеш да бъдеш до него и да му даваш цялата си любов и подкрепа на която си способна give_rose Това означава много за него сигурна съм, защото в момента ти си неговото семейство и човека който го обича безрезервно give_rose Много е трудно в такива отношения да се меси друг човек, но наистина говорете с адвоката си за бизнеса и банковите сметки, защото нещата не може да продължават така до безкрай  Girl_sing Той ще ви посъветва и ще намерите разумно решение, което най- малко да ощетява страните good
Знам че ще бъде много тежко, но искрено се надявам да решите тези проблеми в най- скоро време, за да може да се наслаждавате на съвместния си живот  good Мила пожелавам ти много търпение, кураж и късмет Good luck Ще видиш че всичко ще се нареди- просто трябва време give_rose
Месалина мила, наистина понякога хората могат да бъдат отвратителни и да казват неща които нараняват повече от действията  Mad girl Кажи на свекър ти какво не ти харесва и от какво си се обидила- може да има резултат  pardon И на теб ти пожелавам много търпение- че понякога със свекитата е нужно доста от него NO
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #583 -: септември 24, 2007, 09:13:27 »

Скъпи Танички и Бени , много благодаря за окуражителните думи. За съжаление с бизнеса нищо не може да се направи.Когато преди година са започнали заедно крис е разработил програма, по която да инвестират в зърно , т.е. да няма загуби(или ако има загуби да са само печалбата без това , което сиинвестирал като капитал). Баща му е предложил заедно да инвестират  т.е. така сумата , която се влага да бъде по-голяма. Крис се е съгласил , но не са подписвали никакви договори и споразумения, освен една обща банкова сметка. Аз го попитах защо е пропуснал това и той каза "Ами той все пак ми е баща, за какви договори говориш?!" Но поне наследството , което очаква да получи много скоро, баща му нищо не може да направи, защото Крис успя да си открие банкова смтека онлайн. Говору преди няколко дни с адвокатката си и я инструктира , къде ще бъде преведена сумата. Но...проблемът е Крис, който много тежко изживява всичко това и вчера цял ден беше много тъжен един умислен и тих. направо ми се къса сърцето. За мое най-голямо облекчение няма да живеем въобще близо до баща му , ще бъдем на разстояние хиляди километри. Свекър ми е много алчен човек, а и има мания за контрол и с еопитва чрез парите да контролира всеки. В началото не вярвах , но след като се запознах с него се убедих, на всичкото отгоре не пожела да дойде на сватбата на единствения си син с оправданието ,че жена му (на Крис майка  му е починала) не понасяла добре дълги полети. Това е най-алчната особа, която някога съм срещала. Щом като успя д аме разплаче с коментарите си от рода, че все едно аз много държа да замина Америка все едно драпам за там , а всъщност го правя заради Крис, който няма никакви шансове да направи нещо в България. Важното е ние двамата да се обичаме и подкрепяме, но в случая много боли, когато си измамен по този долен начин от най-близкия си човек  - от баща си ..
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: септември 24, 2007, 09:20:44 »

Мила Veselyashko, аз лично много го подкрепям или поне така мисля. просто в тези моменти му показвам колко много го обичам. На както казах по-горе радвам се ,че ще живеем на хиляди километри от свекър ми, защото ако живеем близо това означава,че в един момент аз каквато съм си устата да взема д акажа нещо с което ще нараня и Крис (въпреки всичко му е баща). Момичета благодаря ви за подкрепата и насърчителните думи. За съжаление няма  с кого друг да споделя , много ми е болно като го гледам как Крис страда. просто предната нощ не успях да заспя и до 5 часа сутрината съм седяла в интернет. Но ще го преодолеем и това.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines