Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 02:03:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333569 пъти)
 
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #675 -: ноември 03, 2007, 10:18:34 »

Bulechka_TS искам да те попитам какво е накарало сжекарва ти да се държи така с теб .ето например моя свекър не му допада това че съм така да се градско чедо и не ми е приятно да ходиа при него на село .а в теб какво не е харесала обидила ли си и я с нещо.......просто няма начин да не е споменала какво не харесва в теб и заради какво се държи зле .изглеждаш свестен  човек и за това ми е странно неиното държание crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #676 -: ноември 03, 2007, 10:25:21 »

аз не мисля е нужно да има причина за да ни харесат свекитата! pardon просто понякога попадаш на злобни хора и каквото и да направиш не можеш да им угодиш!!!!аз например какво съм направила на моята???да че винаги ми е неудобно от нея и съм се притеснявала и страхувала и такив анеща да така е!ама е защото просто съм срамежлива а и съм по-малка от сина и доста!ако това е причина да не ме харесва  crazy crazy crazy crazy която и да вземе синът те все ще мислят че има по-добро и на най-богатат красива умна домакиня и така нататък ще намерят кусур аз съм се убедила!!
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #677 -: ноември 03, 2007, 10:40:35 »

Bulechka_TS искам да те попитам какво е накарало сжекарва ти да се държи така с теб .ето например моя свекър не му допада това че съм така да се градско чедо и не ми е приятно да ходиа при него на село .а в теб какво не е харесала обидила ли си и я с нещо.......просто няма начин да не е споменала какво не харесва в теб и заради какво се държи зле .изглеждаш свестен  човек и за това ми е странно неиното държание crazy
Аз се чудех напоследък, дали самият факт, че им ставаш снаха (ама как звучи само)..е почти достатъчна причина да преминеш в графата на неприятни и дразнещи ги хора.. Oh my ... Oh my .......нещо като задължителен момент...е това не винаги се случва, но моите наблюдения водят към този извод. Най- лошото е, че момичето-жената, започва веднага да търси в себе си причината и тогава става още по неприятно, тъй като положеното старание за "нормално" общуване заради благото на съпруга (обикновенно) въобще не се стимулират, напротив кризата се задълбочава.  По този въпрост е говорено...и писано.. Girl_hide много, но това не е довело до кой знае какви големи промени обаче.. End
Така че, индивидуалния подход е решението, а когато и това не помага...просто решение е да не позволяваш тези хора да ти се бъркат в живота и решенията pardon
А и не разбирам, защо причината за лошото държание трябва да е снахата..някой свекърви са приели дразненето и недоволството като своя цел в живота след като любимото чадо се ожени..така че...момичета вие сте достатъчно разумни същества да се засягате от недобронамерени към вас хора ..спазвайте и простичкото правило, че по умният винаги отстъпва...и гледайте на ввас да ви е добре.
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #678 -: ноември 03, 2007, 10:41:42 »

ОО НЕ КЛЕО НЕ СЪМ СЪГЛАСНА .ти сама каза че си по малка и може би това е причината да не те искат.други пък са бедни трети са по грозни други са ниск и дебели разбираш ли какво искам да кажа.има причина да не те искат и да не те харесват.не е просто така събудила се  е и решила да не те харесва
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #679 -: ноември 03, 2007, 10:44:14 »

аз мисля че това че съм по-малка е най-голямата причина да ме хареса blush и не за друго ами защото всеки предпочита (катоп стане въпрос за продължаване на рода)млада силна здрава жена за да са такива децата!ами ако бях някоя я вече женена и разведена ако имах дете от друг мъж или просто по-голяма от него с 10 години!на длаи иска да се ожени синът и за някоя на 40 все пак!!!така че аз в това не виждам причина!
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #680 -: ноември 03, 2007, 10:53:14 »

аз мисля че това че съм по-малка е най-голямата причина да ме хареса blush и не за друго ами защото всеки предпочита (катоп стане въпрос за продължаване на рода)млада силна здрава жена за да са такива децата!ами ако бях някоя я вече женена и разведена ако имах дете от друг мъж или просто по-голяма от него с 10 години!на длаи иска да се ожени синът и за някоя на 40 все пак!!!така че аз в това не виждам причина!

е аз ти казвам пак ти посочи причините  :DANCE:млада силна здрава жена за да са такива децата!ДЕЦАТА СА ЗДРАВИ И СИЛНИ И БЕЗ ДА СИ НА 20-22 СЕСТРА МИ РОДИ НА 30 И ИИМА СИЛЕН ЗДРАВ БЕБОК ДА И Е ЖИВ И ЗДРАВ.ти маи не разбираш че за да не те харесва ниакои си има причина
« Последна редакция: ноември 03, 2007, 12:40:05 от maria_lakova » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #681 -: ноември 03, 2007, 10:57:46 »

ама да ти кажа не ми и пука каква и е причината!майка ми има цял куп с причини д ане харесва мъжа ми но пък поне не му показва даже се държи много добре!!! good
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #682 -: ноември 03, 2007, 11:09:12 »

Taka e kлео и с нашите е така ама да ти кажа и с нашите е така.
аз обаче не обръщам внимание на свекъра просто не го понасям bad
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #683 -: ноември 03, 2007, 11:29:30 »

като цяло много зле
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #684 -: ноември 03, 2007, 11:33:13 »

pleasure много хубаво си го казала!
Аз мисля, че свекървите се дразнят най-вече от факта, че ги изместваме от централната им позиция в живота на сина им и затова са бясни.  diablo Те смятат и искат и се стараят всячески да запазят тази позиция (което разбира се е невъзможно, защото вече той си има ново семейство) и оттам се ражда конфликта. Ние се превръщаме във враг номер 1 за тях. Независимо дали сме най-хубавите, най-трудолюбивите, най-богатите или най-умните. Ние сме пречка, която трябва да бъде отстранена или най-малкото трябва да ни бъде демонстрирано надмощие и да ни бъде показано, че никога няма да бъдем по-важни от майката. Ей това целят - да ни натрият носовете и да ни заврат в миша дупка ако може, само и само да ни покажат, че винаги ще си останат по-важни за сина си!
« Последна редакция: ноември 03, 2007, 11:35:57 от prin4ipessa » Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #685 -: ноември 03, 2007, 11:58:54 »

Ние сме пречка, която трябва да бъде отстранена или най-малкото трябва да ни бъде демонстрирано надмощие и да ни бъде показано, че никога няма да бъдем по-важни от майката. Ей това целят - да ни натрият носовете и да ни заврат в миша дупка ако може, само и само да ни покажат, че винаги ще си останат по-важни за сина си!---НЕ НЕ НЕ НЕ не съм съгласна ти принцесо например се представияш тук като жизнен и позитивен човек..........какво не би харесал някои в теб....весела забавна пълна с идеи но...въпреки вички прекрасни неща в теб ТЯ не не харесва е пак ти казвам има си причина и тя не е тази която ти си писала ...леле как звучи едва ли не воина са ни обявили ........направила си нещо или си казала нещо и за това сега не те приемат......... :(според мен иам еднаприказка каквото повикало такова се обадило.а и маи и много снахи тръгват с такива негативни мисли кам сжекитата и се получва конфликт а и като  че ли сами си търсим този конфликт
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #686 -: ноември 03, 2007, 12:23:50 »

Мила не мога да разбера, защо си толкова убедена, че причината винаги трябва да е в снахата. Не знам дали си женена, но ми звучиш сякаш не си. Доколкото си писахме на лични разбрах, че не живееш в близост до свекърите си и може би редките срещи те карат да мислиш по такъв начин. Както сама казваш аз съм позитивен и весел човек - да точно така е - и съм била и с нея винаги такава, но тя още от първата ни среща се държи пренебрежително с мен. Дори аз в началото не го виждах и дори да го виждах все намирах с нещо да я оправдая (че нещо друго я е изнервило, че просто реагира по-остро на нещата, че има други проблеми, които я карат да се държи така). Какво ли не измислях за да оправдая държанието й. Отказвах да приема (както ти в случая откаваш да приемеш), че тя се държи просто нарочно така, за да ми покаже надмощието си. Но в един момент когато държанието й взе да излиза от границите на нормалното си казах, че нищо не може да оправдае толкова грубо държание към мен което по никакъв начин не съм заслужила. Миличка искам да ти кажа, че това е просто лицемерие, което никоя снаха не иска съзнателно или несъзнателно да причини, това е качество на характера. Ти казваш, че ние снахите тръгваме с негативни мисли, не е вярно и мисля, че всяко едно от момичетата тук ще ти го потвърди. Аз например от разказите на душито за майка му имах представата за една страхотна жена. И бях много възторжена преди първата ни среща, но когато аз отидох с добро, тя ми отвъна със зло. И в продължение на 2 години аз все ходех с добро и с надежда и тя да ми отвърне с добро, но миличка когато ти се раздаваш и получаваш само лошо отношение в замяна, един ден ти писва, защото това е низ от мъчение. Много боли, повярвай ми!
И недей да търсиш грешката само в себе си! Има хора, които може да не те харесат без никаква причина, така е устроен света, не за всичко има причина.
« Последна редакция: ноември 03, 2007, 12:26:35 от prin4ipessa » Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #687 -: ноември 03, 2007, 12:27:03 »

isabel така е и 48 часа са много, но пък аз оставям мъжо и беба да се гледат със свекито и зачезвам за цял ден и нощ DANCE Не мога да търпя вечните съвети как да си гледам детето, с методи от преди 50 години diablo и за да си спестя нервите просто се махам pardon
Иначе и аз мисля, че не е нужно нещо да сме направили, че да не ни харесват, просто не могат да преглътнат че тяхното скъпоценно синче вече слуша друга жена beating
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #688 -: ноември 03, 2007, 12:41:22 »

да принцесо омажена съм.на 18.08.2006 ни беше сватбата аз лично със свекито съм ок.йената трепери над мен и каквото кажа е закон за нея.свекара също но тои си ми е неприятен а и тои маи е искал мома от село  :DANCE:ма не се е получило....но и тои ми угажда по принцип .абе маи не съм за темата.тук всички сте срешнали лошо отношение. sad.аз и вчера изкомандвах свекито какво ми трябва и в неделя ще го получа.така че не съм за тази тема ...дано да се запазят такива отношенията ни   
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #689 -: ноември 03, 2007, 12:44:45 »

извинете за правописа но все още не мога да се справя с тази кирилизация и някои букви буквално ми се губят  blush
Активен
Страници: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines