Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 04:51:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 80 81 [82] 83 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 319027 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1215 -: февруари 17, 2008, 13:29:45 »

Хей Ава това е голям успех.Те свекитата винаги един ден ще мърморят,но е хубаво ,че е съпричастна с теб.Може би защото е видяла своята младост за момент.Пък и честно да ти кажа никоя майка не иска глупава жена за сина си и ако любимият ти се гордее с теб пред всички с това,което постигаш и тя ще се гордее с теб,така че всичко е на твоя страна.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1216 -: февруари 17, 2008, 13:31:43 »

avva_stz, браво на твоето свеки  Bravo Bravo Bravo!!! Радвам се, че можете да общувате и да си казвате нещата направо. Това е много ценно, особено когато чувстваш, че тя те подкрепя!!! Дано запазите тези отношения!!!
Ние с моята свекърва снощи пак се скарахме, нищо че си говорихме само 2-3 минути по телефона sad. Ама то пък нашето общуване е един театър... Жалко, че не винаги успявам да вляза в роля!
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1217 -: февруари 17, 2008, 14:18:23 »

avva_stz, браво на твоето свеки  Bravo Bravo Bravo!!! Радвам се, че можете да общувате и да си казвате нещата направо. Това е много ценно, особено когато чувстваш, че тя те подкрепя!!! Дано запазите тези отношения!!!
Ние с моята свекърва снощи пак се скарахме, нищо че си говорихме само 2-3 минути по телефона sad. Ама то пък нашето общуване е един театър... Жалко, че не винаги успявам да вляза в роля!
 Фийби, мога само да се надявам да е доволна, защото тя е от типа жени "най-важно е да съм сготвила на мъжете и да съм им сложила масата" /както се изрази една приятелка в духа на поета- боса, млада и до печката laugh ROFL
« Последна редакция: април 01, 2008, 22:09:42 от gucci » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1218 -: февруари 17, 2008, 14:56:26 »

Съвети към бъдещата свекърва

Да помни, че момичето е нежно същество и изисква повече внимание. Да я посрещне с уважение, дори и да не я харесва. Тя не е виновна за това – вкусът на синът й може да не съвпада с нейния.

Да не се поддава на внушения! Да не слуша оценките на хората за нея! Ако е достатъчно умна сама ще прецени снаха си.

Да не пести похвалите си за нея! Те ще я окуражат! Да се радва искрено на нейните успехи! Ако в нещо снахата е по-добра, да се поучи – нали човек се учи цял живот!

Да не бъде горда! Когато се налага, да отстъпи– в интерес на семейното спокойствие и хармония. Ако младите са разумни, по-късно ще разберат грешката си.

Да не иска от снаха си обезателно да я нарича „майко”. Ако почувства тази необходимост, тя сама ще го стори.

Ако младото семейство е затруднено материално, да му помогне, без да поставя условияІ Да помогне така, че да не унизи младите!

Да не говори лошо за момичето пред хората и сина си! Да не се оплаква от снаха си на родителите й – те никога няма да се обявят против собственото си дете, дори то да греши!

Да не обвинява младите, че харчат много пари за развлечения и тоалети! Ако все пак младото семейство пилее неразумно парите си, да се сърди на себе си – така е възпитала сина си!

Да не се сърди, ако внучето не носи нейното име! Младите навярно си имат свои съображения.

Да не се меси в споровете и разногласията помежду им! Повече ще навреди, отколкото ще помогне!

Да не поставя изискването да я гледат на стари години! Ако е дала добър пример на сина си, той няма да я изостави в труден момент.

Да не се лишава от самостоятелен живот! Да остави младите сами да се сблъскат с трудностите. И все пак да не бъде страничен наблюдател!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1219 -: февруари 17, 2008, 15:35:02 »

леле, Дани,
ще ги пусна на моята по майла
много ще им се зарадва pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #1220 -: февруари 17, 2008, 17:21:10 »

съветите са страхотни само ако можеше всички свкърви да ги спазват щеше да е много хубаво
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #1221 -: февруари 17, 2008, 22:27:16 »

съветите са супер, но не всяка свекърва може да ги спази.
моята например много обича да ни се меси в споровете, а и най-вече се опитва да ми казва как да си гледам детето
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #1222 -: февруари 19, 2008, 19:25:42 »

Момичета аз искам да ви се оплача.  cray
Кактобях написала преди известно време, аз и бъдещата ми свекърва се разбирахме страхотно.
Ноо..........!!!!
Преди 10 дни патето ми и брат му отвориха заведение, тип кръчма.
тъй като в момента съм в процес на изчакване за работа, реших че мга да им помогна. Те двамата са сервитьори, имат си готвач и майка им им помага. Сметнах за добре да им помогна със сервирането, въпреки че никога не съм била сервитьорка. В продължение на 4 дена аз и те двамата си скъсахме задниците от работа, не сме имали време да седнем за секунда, и тя накрая каза, че аз нищо не съм правила, само съм се пречкала. Казала на патето ми, че неискала повече да ме вижда там. Намери легален начин да ме изгони - че съм нямала здравна книжка. Казах ок няма да помагам. За всичкото това нещо аз не съм поискала стотинка, защото все пак това е бизнес на бъдещият ми съпруг и аз исках само да помогна. По мойадрес са се казали адски много думи и обиди, от сорта че аз не съм за него. Пропуснах да ви кажа , че те са близнаци. И тя винаги иска всичко по равно за тях. За тях тя искала високи стройни и хубави момичета, а не такива като мене, че сватба нямало да има..... и т.н. Може да си представите сами на мен какво ми е, да не говорим за патето ми. Той постоянно е на моя страна и се кара за това с нея. Но в един момент ще стане така, че ще му писне и незнам какво ще стане. Вече спрях да и говоря. За мен тя не съществува. Защото нещото, което съм мразила е да говорят зад гърба ми и да ме лъжат, а тя точно това прави. Ходя вечер при него в кръчмата, седя цялата вечер и думичка не и обелвам.
Кажете какво да правя?? Правилно ли постъпвам???
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1223 -: февруари 19, 2008, 19:48:26 »

Напълно правилно постъпваш, нека се усети какво прави. Само не и позволявай да ти развали сватбата, но това зависи до колко бъдещият ти мъж я слуша. Със свекървите трябва да се действа с тежката артилерия, никакво остпъване, държиш си на мнението и това е. Тя каква е там, че да се меси ти дали вършиш работа или не, това ще го оценят бъдещият ти мъж и брат му, а не тя.
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #1224 -: февруари 19, 2008, 19:55:29 »

честно казано се опитва да го раздава швфската, но и двамата и събират крилете като викнат.
Факт е, че от една седмица аз ходя там само за да се забавлявам, но не и да им помагам. А имат работа и немогат да смогват. Искам да им помагам, но уви - уволниха ме smile
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #1225 -: февруари 20, 2008, 09:15:03 »

Ауууу каква хиена! sad

Ами няма как да постъпиш по друг начин, след тези обиди и чудеса. По-добре изобщо не говори с нея.
А за да облекчиш поне малко любимия помагай вкъщи (надявам се, че живеете заедно), гледай там да се чувства добре, да си почива и т.н. Не се интересувай и не питай какво говори за теб, за да не стават скандали между вас двамата и гледай да я игнорираш доколкото е възможно.

А аз на твое място бих побързала с намирането на работа!!! Тя ще даде самочувствие, независимост, може би чувство на пълноценност..... И някои по-елементарни хора няма да мислят, че използваш синчето и имаш користни мисли ...

Просто направи всичко възможно да си в чудесни отношения с него, че е малко рискована ситуацийката, лошата мама може да се възползва от всяко скарване между вас.
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #1226 -: февруари 20, 2008, 09:35:22 »

Не им обръщайте внимание!
Моята живее в чужбина и не работи, казахме ий за сватбата по скайп и ответвата реакция беше: "Ееее, що на 31 май бе?! Аз си имам ангажименти! Ми незнам дали ще дойда!" shok
Не коментирам взаймоотношенията ни - сами се сетете!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1227 -: февруари 20, 2008, 09:35:39 »

Ами и аз да си кажа най-пресния случай... Свекървата имаше работа уикенда и цял ден се беше затворила в стаята си и си правеше някакви таблици на ексела. Ние със свекъра се захванахме с домакинството. Разбрахме се той да сготви, а аз да изчистя. Целия ден лъсках подовете като идиот, забърсала съм всяка прашинка. Изобщо всичко всетеше отчистота.И вечерта ни дойдоха на гости на милото сестра му с мъжа й и децата и тя като почна: "Ето на мен един ден ми се наложи да работя и никой не се сети да изчисти!" Oh my ... Oh my ... Oh my ... Добре, че свекъра скочи срещу нея да ме защити стана ми много гадно  cray Още повече, че тя по принцип не чисти целия апартамент, а само нейната си стая и коридора пред нейната стая. Още се дразня и само като си спомня battle
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1228 -: февруари 20, 2008, 09:39:45 »

Не им обръщайте внимание!
Моята живее в чужбина и не работи, казахме ий за сватбата по скайп и ответвата реакция беше: "Ееее, що на 31 май бе?! Аз си имам ангажименти! Ми незнам дали ще дойда!" shok
Не коментирам взаймоотношенията ни - сами се сетете!
По този повод искам да кажа, че първоначално сватбата ни беше планирана за 11 октомври, но я отменихме, защото тя на 14-и имала рожден ден и хората, които един път са пътували за сватбата ни нямало пак да дойдат за рождения й ден  Oh my ...
Съгласих се единствено, защото и аз нямах търпение да се оженим по-рано.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #1229 -: февруари 20, 2008, 11:02:10 »

d_petrovska ама тази луда ли е да си сменяте датАТА ЗАРАДИ РОЖДЕНИЯ И ДЕН според мен не е трябвало да отстъпвате защото ведниж като види че номера и минава ела да видиш после какво ще стане дано не ми се обидиш за мнението blush
Активен
Страници: 1 ... 80 81 [82] 83 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines