Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:48:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цистит  (Прочетена 67539 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 03, 2012, 16:13:48 »

Хроничен е,когато не е инцидентна проявата му,а продължава да се появява.Бактерията е много устойчива и веднъж завърти ли се в пикочните пътища,става трудна за лекуване.За това не се препоръчва да се пият лекарства само,докато симптомите изчезнат и почувстваш облекчение/както много хора правят,включително и аз преди/,а да се пият 1-2 месеца редовно.На мен последния път ми назначиха лечение,което продължи 2 месеца и въпреки това,мисля,че лятото пак ми се появи.Отмина бързо още на същия ден,не беше така силна болката,както при предните пъти,за това и не съм сигурна дали беше цистит или някакво общо неразположение.След това не се е появявал близо 2 години.
Не съм чувала за такава ваксина.До кръв в урината не съм стигала,но усетех ли парене,веднага започвах с Уринала.Ципрофлоксацина включвах само след консултация с лекар,понеже уврежда черния дроб при продължителен прием.
Етърва ми прекара много остър цистит миналата година-веднага започна с кръв в урината и жестоки болки.
Забравих да кажа и нещо много важно-лечението няма да има ефект,ако не е назначено такова и за интимния ви партньор,понеже той е само носител и всеки път ще ви го предава отново.Моят мъж пи антибиотик в продължение на 7 дни,за да няма рецидив при мен.Назначи му го моят гинеколог. good
Естествено,като при всеки мъж,отначало имаше как и ама защо,аз не съм болен,но след разговор в кабинета,в който му се обясни за какво става дума,си приемаше чинно хапчетата. Wink
« Последна редакция: март 03, 2012, 16:21:37 от carlyangel » Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 03, 2012, 16:31:34 »

sunray,българската ваксина се казва Уростим(това са хапчета 30бр.пият се 3 мес.сутрин на гладно),аз съм го пила 2-пъти но ефекта беше малотраен.Другата(тази която почвам от утре )е Uro-vaxon и е португалска.По предписана схема от доктора ще я пия 3мес.и после още 3мес.само че първите 10 дни само.Т.е ще изгълтам 4 опаковки аз и 4 милото(само за информация струва 40лв.едната опаковка  cray)
Какво да се прави,за здраве пари не се пестът,ние от тук до там толкова пари сме пръснали,че направо не ми се мисли.Дано сега да се преборим завинаги с тая гад.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 03, 2012, 17:33:13 »

Че ваксината хапчета ли са?Аз мислех,че се слага 1-2 пъти,а не да се пият хапчета.Какъв е тогава смисъла,след като ефект няма? sad Много са скъпи,а щом не помагат,бих помислила за друго лечение.
Ако правилно съм сметнала това са 8 опаковки по 40лв.= 320лв?!  angry
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 03, 2012, 19:50:42 »

Аз съм пила Уростим, но нямаше никакъв ефект. Хапчетата не бяха скъпи, но не помня цената им.
С Уро-Ваксом не съм пробвала, но се надявам да не ми се налага. За момента съм доволна от витамините, които пия. За жалост универсално лечение за цистит няма. На всеки му помагат различни неща. При мен почти винаги започва с много силни болки и кръв. Ето тук има информация за Уро-Ваксом.
« Последна редакция: март 03, 2012, 22:03:21 от sunset » Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 05, 2012, 13:11:59 »

Скъпи са,но били качествени и изграждат имунитет с/у Е.Коли.Ще плащам какво да правя huhhuh.gif за здраве пари не се пестът,защото проблема може да стане много голям.Е.коли доколкото знам при завишено количество при бременност пукала околоплодните води и водила до аборт.Така че какво да ви кажа,надяваме се сегашното лечение да помогне.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 06, 2012, 12:53:42 »

Ще разпитам доки за швейцарската ваксина. Дано не забравя, че отиваме всъщност на ДК тогава.
При мен също почти веднага започва с кръв в урината, няма предвещаващи симптоми, де да имаше...
Мъжът ми никога не се е противопоставял при нужда от лечение. Ама той е от мен по-наясно, затова Wink
Активен
ivalinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #21 -: март 06, 2012, 15:19:36 »

момичета, хващам се за главата като чета за тоя цистит и аз съм преминавала през този ужас, аз като ходих при моето джипи той ми предписа комбинация от антибиотик плюс уронат протект, за 3-4 дена се стабилизирах, но продължих да пия уроната плюс билкови чайове за пълното изчистване на организма.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 06, 2012, 18:13:34 »

ivalinka, пусна ли ти изследване на урина за бактерии?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 15, 2012, 11:05:10 »

maianiki, ще ми е интересно да споделиш дали тази ваксина е имала ефект при теб, след като мине време, разбира се.
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 07, 2013, 14:52:45 »

Ненавиждам го това чудо! Антибеотици, треви , какво ли не пих и то по колко пъти не знам.... Последно лятото имах този проблем и баща ми (който слава богу е лекар) ми даде Цистостоп рапид мисля.... пих го него, после доста дълго от същата серия поддържащия Цистостоп.... и оттогава да чукна на дърво, съм добре.Но иска постоянство.Даже преди това ми сложиха някакви мощни инжекции , които убивали бактериите, ама уви... На моменти се отчайвам...
Успех на всички с лечението на тази напаст....
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines