Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 08:10:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цистит  (Прочетена 67612 пъти)
 
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« -: февруари 17, 2012, 15:47:23 »

Здравейте! Спешно ми трябват съвети за болкоуспокояващи л-ва или билки при цистит. Моля, ако някой е боледувал от цистит да сподели с нас какво е пил. От една седмица имам остри болки в корема преди и след ходене до тоалетна по малка нужда, често ходене през 1/2-1 час и парене. В началото на другата седмица съм на преглед, но дотогава не знам какво да пия. Всякакви съвети ще са ми от полза. Благодаря
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 17, 2012, 16:04:38 »

Ако наистина е цистит, защото при него няма болки в корема а само при уриниране много силно парене и може да видиш все едноимаш кръв в урината, по-тъмна е.Аз при цистит пия мнооого чай.Като казвам много варя една тенджера от 1 литър и я изпивам за 1 час максимум.Дали съм слагала захар или мед не си спомням, целта е когато отидеш дотоалетна да има какво да уринираш така боли по-малко.Пий много течности.На мен ми изписват ципофлоксацин, а последния път и уринал.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 17, 2012, 16:33:48 »

Много е неприятно, няколко пъти ми се е случвало и винаги е супер дискомфорт. Значи освен това, което докторът ще ти изпише ми препоръчаха и да пия много вода, както и сок от червена боровинка и касис. Доста търсих преди години, изходих сума ти магазини, но си намерих и наистина помага. Четох тогава много по въпроса за червената боровинка и обяснението е следното: тя предотвратява застояването на бактерията в пикочния мехур, но ако бактерията е вече налична помага да се облекчат симптомите, но не и да излекува. Т.е. не може да премахне бактерията, но облекчава определено. Касисът е много добър за борбата с бактерията, заради съдържащите се в него проантоцианиди (ако правилно си спомням, че така се казваха). Касисът е много по-богат на тези вещества от боровинката и съдържа и още много други полезни вещества, които се борят срещу цистита и които придават този дълбок черен цвят на плода.
Ако те боли супер много парацетамол помага за временно облекчение.

Абе много си е неприятно и поне няколко дни ще си те боли (при уриниране). А и при сядане е доста неприятно.  nea
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 19, 2012, 16:23:45 »

Ох,как го мразя този цистит :angry:Миналата зима за пореден път  го хванах :\По принцип ми помагат 4аиове от ме4о грозде и от 4ервена боровинка.Последният път ме успях да се справя само с тях,стана инфекция на бъбреците,отка4их от болки и трябва6е да пия антибиотик и нурфен за болките,друго обезполява6то не ми помогна.
Винаги съм подценявала проблема,за6тото мразя лекари,но съвета ми,ако няма подобрение след 2)3 дена макс,задължително преглед,най-добре веднага.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #4 -: февруари 19, 2012, 16:27:13 »

Към изброеното до момента да добавя - чай от лайка, случайно открих, че много добре действа.

Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 19, 2012, 16:28:03 »

Циститът е мъка на мъките!  cray Имала съм за една нощ и един ден и ми стига за цял живот! И аз като Готик куйн се справих с чай от мечо грозде и от червена боровинка. В голееееми количества!
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #6 -: февруари 19, 2012, 18:11:42 »

Имам хроничен цистит. Или поне имах, в последните години получавам кризи само по няколко пъти през зимата и съвсем рядко през лятото.

Причините може да са различни, най-често са бактерии, така че за лечение си трябват изследвания и лекарски предписания. Аз и до днес не знам от какво го получавам, защото първоначално ми казаха бактерии, но последния път като получих криза и си направих изследвания, нямах никакви бактерии. Със сигурност го получавам, ако съм стояла на течение или съм била с гол кръст или леко облечена (не е задължително да настина).

Билките, лекарствата и отварите, които помагат за облекчаване на ужасните симптоми са много. Към казаните вече добавям:

отвара от орехови черупки за пиене,
карамфил (този, който се продава за сладкарство, на зрънца) - по една-две кафени лъжички на ден
отвара от смрадлика за промивки (действа дезинфекциращо)
неоренал (лекарство, което освен това помага за чистене на целулита  blum)
греяна ракия  Wink - сериозно, не се шегувам, помага за моментално загряване, което най-бързо облекчава симптомите.
много, много, много вода, чайове, бира, ако щеш (чисти гадовете)

Иначе съм се обзавела с електрическо одеяло, медицински колан за кръст и потници-бодита, ризи-бодита, поло-бодита, за да пазя кръста топъл.

При мен специално това е цаката за най-бърз моментен ефект - да загрея кръста и долната част на корема - правя го с ракия, колан и/или електрическо одеяло, но ако щете ми вярвайте, топлата ръка на мъжа ми върху кръста е най-ефикасното средство!  blush
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 19, 2012, 22:06:50 »

Цистита е едно от неприятните заболявания  bqsnasym Адски болезнено и много дисконфорто с една дума УЖАС!!!На мен това ми е едно от слабите места,но съм забелязвала, че ме хваща ако краката ми са били много време на студено  sad  дори вечерта преди сватбата ми се появи,незнам дали от нерви или от нещо друго  GROAN  mega_chok  Хубавото е, че майка ми беше до мен и я послушах  girl_wink Сложи ми краката във вряла вода с морска сол,когато започне да истива долива пак вряла вода и така около 20 минути докато краката се зачервят така сякаш имаш червени чорапки  blum Водата затопля кръвта и мигновенно се чуствам по-добре,а и някъде съм чувала, че водата е здраве(СПА от латински здраве через водата)  smile Този метод е за успокоение,защото когато съм имала цистит не мога да седя на едно място нито седнала,нито легнала никак  NO Пила съм чай от мечо грозде,червена боровинка няма кой знае какъв резултат при мен...аз гледам да се консултирам с доктор защото това не е шега работа...а и при мен винаги си е доста сериозно и не се повлиява от алтернативните методи на лечение nea Нош Па и Циплофлоксацин са най-често предписваните, при мен още от първото хапче има действие  smile

П.П Надявам се повече да не ме хваща  Good luck но при евентуален проблем ще пробвам касиса който Ariel препоръча  girl_wink
« Последна редакция: февруари 19, 2012, 22:11:40 от miauka » Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #8 -: март 02, 2012, 12:06:31 »

това е едно от най-неприятните възпаления, които могат да се случат при жената, при мен помагат Уронат в двете му форми здравит и протект, плюс много чайчета от лайка и мента.
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 02, 2012, 12:28:56 »

Момичета,това е много опасно възпаление,и ако не се лекува навреме става лошо.Така стана с мен,от неправилно лечение цистита стана хроничен,бактерията която предизвиква цистита е E.Koli,коята при мен се развиваше като в инкубатор.Имах от нея във урината и влагалището,от там я пипна и моя приятел и от тогава няма спасение.Той също я развъжда във урината и спермата(за правене на бебе и дума не може да става).Лекувахме се и двамата,но ефект голям няма.Мин.месец пуснахме изследвания и пак излезе E.Coli,отидохме при др.доктор-уролог.Предписа ни лечение-антибиотик с инжекции,прахчета,хапчета и ваксина Uro-Vaxon,която се пие 3м.(струва 40лв.за 1м.).Назначеното лечение ще ни удари 500лв.,ако не и повече.
Съветвам всички,които имат оплаквания,да обръщат внимание и да се лекуват паралелно с партнора,да не допускат моята грешка(първо се лекувах само аз,а е имал и той,и сме си прехвърляли бактериите,без ефект от лечение).Ние вече 3г.се борим с тая гадина,и сегашния док.ни даде гаранция,че след това лечение няма начин да не оздравеем. nea
Ще видим.
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 02, 2012, 12:42:46 »

Да добавя,какво в момента взимам.Пила съм Уринал и какво ли не,но при мен имаше само краткотраен ефект.Това което пускам по-долу е с доста добри отзиви.
http://neopharm.bg/cystostop
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 02, 2012, 18:03:59 »

За болките и кошмарите от този цистит книга мога да напиша. Имаше един период в продължение на повече от година, в който абсолютно всеки месец бях на антибиотици. "Лекуваха" ме с една торба лекарства и нищо не помагаше- на следващия месец пак бях или със стафилококи и стрептококи, или с Е. коли. Накрая на човек не приличах, толкова се бях измъчила. При цистит задължително се прави посявка на  урина (в аптеките се продават стерилни шишета), за да се види има ли бактерии. След това според антибиограмата се изписва антибиотик. Моят цистит стана хроничен благодарение на лекарите, които ме лекуваха неадекватно. Лекуваха ме едновременно уролог и нефролог. Единият ми казваше да си направя цистоскопия, а другият цветна снима. Този, който препоръчваше цистоскопията ми казваше, че цветната снимка е опасна заради контрастното вещество и нямало нужда от нея. Другият, който препоръчваше цветната снимка ми казваше, че цистоскопията е опасна и може да ми се вкара бактерия и ми изрисува такива ужасни картини, че аз се уплаших и от двете манипулации. Отделно ходих при гинеколог. Една уроложка пък директно ми изписа антибиотик, който не действаше на бактерията, която имах при положение, че антибиограмата беше пред нея и този АБ не беше заложен в нея. crazy Останах потресена. Накрая спрях да ходя по лекари, защото от техните лекарства ставах още по- зле. Това го реших за себе си тогава, като не съветвам другите да постъпват така, просто аз вече нямах никакви сили.

Моят съвет е при цистит да се пият едни витамини. Казват се Imunobor Uro. На мен те ми предотвратяват цистита. Аз ги пия много рядко, но ефект има. Съдържат червена боровинка. Не бях получавала остър цистит от две години, но преди няколко седмици пак се разболях. Купих си антибиотик. Сега пия витамини и се надявам скоро да не ми се случи. Ще изчакам още малко и ще си направя изследвания за бактерии, но тогава не можех да чакам, защото болките бяха кошмарни, а и започнаха да ме болят и бъбреците. При мен минава само от антибиотик. Много рядко съм успявяла да го туширам с чайове. След прием на АБ е добре да се изчака близо две седмици и пак да се направят изследвания. Също така по време на приема на АБ е препоръчително да се пият противогъбични лекарства. Всичко това след консултация с лекар, разбира се. Жалко, че при мен не се намери такъв, който да ми каже тези неща и си препатих доста. Иначе аз винаги усещам кога имам бактерии, просто вече съм се научила наизуст.
« Последна редакция: март 02, 2012, 18:32:05 от sunset » Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #12 -: март 02, 2012, 20:07:40 »

Maianiki, това, което казваш, е ужасно и наистина ти съчувствам, както сигурно и всички тук, изпитали тая гад.  cray Надявам се да сте получили правилната диагноза и лечение и да не чуете повече за E. Coli. Иначе за първи път чувам да се предава и на партньора, когато аз бях на фаза "от бактерии е", никой от безбройните доктори не ме е предупреждавал за подобна опасност!

Sunset, твоята история е почти едно към едно с моята. Аз обаче отдавна вече не пия антибиотици, защото освен да ми отровят организма и да ми създадат нови проблеми, ефектът от тях е не по-траен от лечението на симптомите с боровинки, отвари и лекарствата без рецепта като Уринал, Неоренал и пр. А когато последния път видях и че нямам никакви бактерии, а имам цистит, тотално ги зачеркнах. Изводът - изрядни изследвания и пазене.  girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 02, 2012, 22:04:25 »

Имам хроничен цистит от години.Откакто забременяха,не се е обаждал.Помагахше ми "Уринал' капсули и "Ципрофлоксацин".Много го мразя тоя цистит..При мен се получи от работата-влизах в едни студени камери и оттам дойдоха проблемите. sad
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 03, 2012, 12:09:19 »

Как се разбира дали е хроничен? Аз съм имала 3 кризи през живота си. Единият път стигнахме до инжекции, а последният път ме принуди да спра кърменето, защото се проточи и ме повтори, та се лекувах дълго и сериозно.
Освен това, моята лична сподели, че има ваксина срещу цистита - имало българска и швейцарска. Подозирам, че втората ще е по-добра pardon Сериозно се замислям да си бия, защото такава болка едва се търпи. А когато е придружена и с кръв в урината си е направо ужас!
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines