Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:31:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 165323 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #435 -: февруари 10, 2015, 16:31:50 »

Да, защото така няма да знаеш ако има реакция от какво е тя  good

И когато даваш за пьрви пьт, дай на обяд. Звучи излишно като сьвет, но моя близка преди месец захрани детето си вечерно. Ако през нощта направи реакция е по-трудно да забележиш.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #436 -: февруари 10, 2015, 16:37:15 »

Чак до годинката едва ли ще кърмя, но ми се вижда крайно от шестия месец да замествам хранене.
С ММ нямаме алергии към храна.
Аз искам плавно да въвеждам храните, ама нали ако нещо не ми е ясно би трябвало до педито да се допитам.
Гаранция, че другия месец ще ме пита докъде съм с глутена, а много мразя да се обяснявам защо не правя нещо както е препоръчано.
Иначе за няколко дни едно и също - по-скоро първата храна 5-7 дена си мисля, че е добре, защото стомахчето не е свикнало, но иначе 3 дена си е ОК. Според мен де.
Ооох, кога порасна детето, че дойде време и ние на въртележката със захранването.

П.П благодаря, че сте ми преместили в правилната тема питането, не съобразих  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: февруари 10, 2015, 16:41:12 »

Да, защото така няма да знаеш ако има реакция от какво е тя  good

И когато даваш за пьрви пьт, дай на обяд. Звучи излишно като сьвет, но моя близка преди месец захрани детето си вечерно. Ако през нощта направи реакция е по-трудно да забележиш.
А и в БГ като се има впредвид колко е ок здравеопазването ,аз вечер не бих дала нова храна.Толкова неадекватни и некадърни лекари има по спешните центрове,че не ми се мисли.На същият принцип съм и с ваксините.Гледам да са в понеделник,най-късно в сряда ,за да не се получавам в ситуация уикенд с дете с Т ли каквато и да било евентуална реакция недай си Боже!

Noir няма нужда да спориш с лекаря си.Просто казвай ,че всичко е ок,а ти си прави каквото си сметнала за нужно. tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #438 -: февруари 10, 2015, 16:43:54 »

Това за ваксините е супер умно  good Вьобще не се бях сетила, но е изключително добьр сьвет. Благодаря ти.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #439 -: февруари 10, 2015, 17:51:47 »

Според мен идеята на 3-4 дни поред една храна идва оттам детето да привиква на вкуса. Иначе  разнообразието си го има - от кърмата. Все пак ние ядем по-разнообразна храна от децата. И аз захранвах на обяд. Вечерното кърмене е последно за заместване Wink
Странно, сега се замислям - нашата педиатърка ни е викала или в понеделник, или в сряда за ваксина. Явно сама тя е стигнала до извода да не й звънят уикенда и да се чуди какво да препоръча по телефона.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #440 -: февруари 10, 2015, 18:44:12 »

Като му се предлагат различни храни то пак ще свикне с вкуса. Пьрвите месеци не се вкарват чак толкова неща и те и без друго се вьртят.

Не влизам в спор, само си размишлявам; повече за себе си, пък ако звучи смислено и на някой друг, и за него. Че нали пак ще се сбльсквам с това, интересува ме темата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #441 -: февруари 10, 2015, 18:51:13 »

Ина, тази работа не е за спор give_rose Тук сме да си помагаме!
Сега обаче се сещам нещо друго. Декември Мария ми вдигна температура една вечер и дадох Панадол. Лошо стечение на обстоятелства, защото по обяд й дадох за първи път мандарина pardon Та на другия ден нищо. Обаче на по-другия сутринта видях, че се е изринала по корема. Нямам идея от Панадола ли е, от мандарината ли (после не е имало проблем с нея), или пък от комбинацията.
Явно затова искат може би 48 часа някъде - ако има реакция да се прояви.
И за си разсъждавам pardon
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #442 -: февруари 11, 2015, 09:23:33 »

Мда, и аз знам , че преди и след ваксина поне 48 часа да не се въвежда нова храна. Ама според педито нямало нищо такова  crazy.
Мариола е права, че май трябва да си я ползвам за ваксини и евентуално ако се разболее.
Обаче ако имам притеснение около захранването?
Аличка, някъде бях попаднала на информация точно за обрив след даден Панадол, така че може и да не е било от мандарината.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #443 -: февруари 11, 2015, 22:38:05 »

При нас също се препоръчва да се започне рано с глутена, от 6тия месец, а за ви скандализирам още малко, месо и риба също се дават тогава. Имаме история на алергии в семейството, даже първото АМ, с което дохранвах, беше антиалергично, но от 6тия месец минахме на нормално. Логиката да се дават алергени е да привикват и да не правят реакции по-късно. Ако има проблем разбира се се преустановаява и се измисля решение, при нас нямаше.
 Аз започнах с морков, после добавих няколко зеленчука, въведох плодовете и след това глутен. Захраних на 5 месеца и 1 седмица, като навърши 6 и малко дадох и глутен и месо.

За въвеждането на нова храна около ваксина, според педиатърката ни няма проблем, аз се въздържах.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: февруари 12, 2015, 10:12:32 »

Според последните изследвания е добре глутена да се въведе до 8-9 месец, а жълтъка след годинката.Това е което аз знам и въведох глутена някъде 7-8 месец с каша, жълтъка обаче го дадох в 9-ти месец.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #445 -: февруари 12, 2015, 13:58:14 »

Маги, а в кой месец захрани? Колко месеца след началото е удачно да се даде глутен? Първо глутен или месо?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: февруари 12, 2015, 14:22:49 »

Захраних малко преди 6-тия месец.Дадох първо пилешко месо някъде към 6 и половина, след това съм дала сирене към 7-ми и малко и в 8-ми и малко глутен като каша.Аз я захраних с оризова каша малката, не с пюре, но това не е водещо.Направи си таблица, поне аз така действах и в нея описвах всичко, кога какво съм дала, дали е имало реакция, дали ака или не.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: февруари 12, 2015, 14:26:21 »

Аз в 6 зеленчуково пюре, 7 оризова и елда каша без глутен.8 месо.9 глутен , даже и десети може да е било.11 месец жълтък.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #448 -: февруари 12, 2015, 16:05:29 »

Аз ще почна след 6 навършени месеца, за момента не виждам смисъл да е по-рано. Педиатърката е на същото мнение ще започна със зеленчуци и плодове по възможност по ЗВБ и след това чак глутени/жълтъци/меса и т.н. Още не ми е никак ясно кое кой месец ще го предложа, но ще се ръководя максимално от нейното поведение и нужди. Надявам се да я кърмя поне сутрин и вечер и след годинката.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: февруари 13, 2015, 09:45:31 »

Аз почнах на 5месеца и 10 дни.
Почнах с оризова каша безмлечна и безглутенова.-1 седмица
После минах на зеленчукови пюрета с комбинация с оризова каша.-1 месец
После минах на плодови пюрета.
После месо.
Около месец ,месец и половина след захранвенето заместих едно хранене. и почнах да замествам второ хранене за деня.
Към 7 месец вкарах млечни-сирене и масло.
Към 7-8 месец вкарах глутен-с овесена каша бавно и постепенно.
Към 9-я месец вкарах по особените зеленчуци като домат например и жълтък.
Към 10-я месец почнах да оставям парчета в пюретата.
Към 9-я месец ги записах на кухня.
Всеки нов продукт вкарвах постепенно за около 2-3 дни.
Мандарина и портокал опитаха за първи път на 1 г 6 м.
Все още не са опитвали шоколад и разни такиа подобни.
Мен дадох да опитат за първи път на 1 г и 2 м.Тогава опитаха и прясно мляко.

Новата тема: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36914.0.html
« Последна редакция: февруари 15, 2015, 22:40:39 от Капризче » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines