Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:20:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 165317 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: януари 22, 2013, 23:27:35 »

Свинско след като се въведат по-леките меса - заешко, пуешко, пилешко, телешко. Тоест около годинка, ориентировъчно, при захранване на 6 месеца, разбира се good

За млечните са ти отговорили вече.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: януари 23, 2013, 04:00:31 »

Незнам дали е пускана вече тази схема,но днес се натъкнах на нея и може да е полезна на някоя мама,затова си позволявам да я кача:
http://www.homemade-baby-food-recipes.com/baby-food-chart.html
Активен
lola_bunny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: януари 26, 2013, 13:47:28 »

Благодаря за  отгожорите. Ние вчера направихме  8 и  вече  отдавна си ядем пиле, пуйка и заек, но  искам вече  да  вкарам  и  друго  месо. Мисля  да  я пробвам в  такъв  случай с телешко, а за  млакото  ще  изчакам още  малко... А когато  започнахте с  киселото  мляко, как го давахте. Замествахте  го вместо  АМ ли?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #303 -: януари 26, 2013, 13:57:15 »

Кисело мляко давах за следобедна закуска с плод, бисквита,чисто. Много обича, но направя ли айрян категорично се отказва.Не съм замествала АМ с кисело мляко.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: февруари 01, 2013, 00:46:01 »

Една приятелка ми каза днес, че в България много педиатри препоръчват след 7-мия месец да се дава пюре от черен дроб. Потърсих информация в интернет, но мненията са доста противоречиви. По принцип черният дроб е полезен, заради витамините от Б-група, но от друга казват, че е вреден, тъй като през него минават токсини и вредни вещества, освен ако не е от домашно гледани животни. При нас пюре от черен дроб не продават така или иначе, а и няма откъде да купя домашен, но все пак ми беше интересно да разбера дали вие сте давали на децата си.
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: февруари 01, 2013, 02:39:55 »

На повечето ми познати педиатрите препоръчват захранване след 6м навършени. Според схемата ни за захранване дроба е след 3г
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #306 -: февруари 01, 2013, 11:46:08 »

Аз не съм давала, тук също не продават дроб в бебешките пюрета. Има суров само. Аз скоро правих "проучване" за черния дроб, понеже е с високо съдържание на желязо, а ние имаме нужда от жялазо.
Прецених, че няма да давам дроб, ами повече телешко месо Wink
Ето една статия по въпроса
http://www.homemade-baby-food-recipes.com/can-babies-eat-liver.html
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: февруари 01, 2013, 23:35:04 »

Благодаря за мненията katerinaatan и prety, както и за статията.  good Наистина и при нас не продават пюре с черен дроб, обаче в книгите, които имам, а и в сайтовете има рецепти с черен дроб след 7-мия месец. Но щом телешкото месо в добър заместител, на това ще наблегна, като го въведа.  smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: февруари 02, 2013, 07:35:50 »

Мамчета, и аз да попитам, с какво започнахте да захранвате? Четох че около 4 месец може да се почне захранване със cereal за бебета, богата на желязо, като се почва с оризов cereal и се смесва с кърма или АМ без да се добавя захар. Аз няколко пъти пробвах да и дам лъжичка сок от моркови и сок от ябълка поотделно. Морковите не ги хареса особено, но на ябълка се въсеше само в началото след това се облизваше, но не и дадох повече от 1 чаена лъжичка. Не знам дали не е рано да и давам такива сокчета. Тя е още на 2 месеца и 1/2, а четох че май се почват от 6 месец. Просто ми беше любопитно дали ще ги хареса понеже знам че нас едно време са ни захранвали от 3 месец. Също четох да не се дават домашно приготвени пюрета от моркови понеже имат високо съдържание на нитрати, а вместо това да се дават купени, в които нитратите са унищожени. По магазините като гледам пюренцата на едните пише за beginners, т.е. за начало а на другите от 6 месеца. Какво значи това beginners обаче не знам- ясно е че преди 6 месеца, ама колко преди 6?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: февруари 03, 2013, 22:59:48 »

Anita81, аз започнах да захранвам със зеленчуци и плодове - морков, картоф, сладък картоф, пащърнак, ябълка, круша. По принцип ако се започва ранно захранване съветват да е с бебешки ориз, който се смесва с кърма или АМ, защото е по-леко за стомахчето. Затова дали да са домашно приготвени или купени, всяка майка си преценява. При нас ни съветват да са домашно приготвени, като купувам био продукти, мия ги добре и ги беля по-надълбоко, тъй като в готовите витамините са унищожени. Иначе ако се захранва по-рано, най-вероятно е по-добре купено пюре, заради гладката консистенция. При нас пюретата, които са за най-ранна възраст са за след 4-тия месец. За соковете не мога да ти помогна с информация, тъй като аз не давам.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 03, 2013, 23:44:37 »

Анита, и тук готовите пюрета са за най-рано 4 месеца. Вярно, че аз съм за захранване на 6 месеца, но все пак, дори и по-рано да почнеш, на 2 и половина си е доста рано. Пак казвам, че така виждам аз нещата. Не гледай едновремешното захранване. Ако не бързаш поради конкретна причина или не се налага, не си го слагай на главата отсега Wink good Нормално е да не й допадне всичко различно от млекце, та тя е толкова мъничка още, за стомахчето да не говорим smile
Отделно, точно със сокчета масовото мнение е че повече вредят, отколкото помагат. Агресивни са към стомахчето и могат да го раздразнят. Или пюренце или кашичка като начало.
Пак подчертавам - това знам аз от четено, препоръчано, от лекарски мнения и от личен опит good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: февруари 05, 2013, 04:08:51 »

Аниата, Sunray  много добре те е посъветвала. Тук  нашите педиатри ме посъветваха , ако е възможно въобще да не давам сок, тъй като има високо съдържание на захар. Мария е много малка за rice cereal, а и аз не бих започнала с тази храна. Що се отнася до купени или домашно направени пюрета, бих казла че информацията ти погрешна или дадена от човек , който има икономическа изгода , ти да купуваш пюретата. Тук само няколко вида са чисти , без никакви филъри и това са ябълковото, морковеното и банановото за beginners. Ако погледнеш етикета и прочетеш съставките можеш просто да настръхнеш. Да не говорим, че тези пюрета са преминали през страхотна химическа и топлинна обработка и нямат никаква , ама никаква хранителна стойност.Добавят някакви синтетични витамини, които естетсвено не абсорбират добре от тялото. И така даваш на детето си празни калории без никаква хранителна стойност. Ако толкова се притесняваш за нитратите (лично аз не смятам ,че те са най-големият проблем) , можеш да си купиш био продукти и сама да си приготвяш пюретата, ако си решила да захранваш с пюре естествено. Аз захраних по Рапли метода или т. нар. Baby Led Weaning, който се прие доста по-добре от първоначалния опит с пюре. Но дъщеря ти е твърде малка за този вид захранване , така че изчакай да стане поне 6 месеца.

Пускам един линк който наши съфорумки побликуваха във ФБ за готовите пюрета

http://www.thealphaparent.com/2013/02/the-truth-about-baby-food-jars.html
« Последна редакция: февруари 05, 2013, 04:11:42 от Miri » Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: февруари 06, 2013, 12:21:46 »

Аз също захраних след 6-тия месец по Baby Led Weaning, като през 6 -тия и 7 месец давах само и единствено зеленчуци и плодове на парчета.

Anita81,много е хубаво,че питаш и търсиш съвети,аз също нямах идея как и кога да започна със захранването.Аз лично в края на бременността четох главно за кърменето и като потръгнаха нещата около 2-3 месец,започнах да чета и да се подготвям за захранването.Отне ми около месец ,два- да прочета и събера доста инфо.Затова бих те посъветвала да дадеш време на теб самата и детенцето да се подготвите взаимно за тази следваща стъпка.
Мири, аз искам да те попитам ти ли дава на Крис сурово Козе мляко?Имам спомен,че бях чела в твой пост,но не съм 100 % сигурна.Понеже от извесно време чета много за млечните продукти-кисело,прясно мляко и т.н. (краве) и месните колко са вредни всъщност за нас и съм в голяма чуденка какво всъщност да давам и предлагам на детето. Ако все пак не се бъркам ,сподели моля те дали Крис го прие добре и не се ли притесняваше,че не е минало през топлинна обработка?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: февруари 06, 2013, 17:11:38 »

Matsinka, да, аз давам на Крис сурово мляко, вече и краве. Проблемът с млечните продукти е , че минават именно през висока топлинна обработка, в която всички ензими, пробиотици и витамини загиват. Не случайно по кутиите пише, че е обогатено с вит D, който е синтетичен в случая. Много хора , които са лактозо нтолерантни, могат без проблем да пият сурово мляко. Всъщност суровото мляко може да се съхрано до 10 дни в хладилника без да се развали. При пастьоризираното , на 3 ден го изхвърлям. Крис страшно много се запичаше , когато му давах пастьоризирано, но със суровото , този проблем го елиминирахме. Преди време четох една статия, как един фермер правил експеримент със сурово и пастьоризирано мляко . Само да вметна, че тук имаше страшно много дебати относно суровото мляко, като естествено законът е винаги в полза на големите корпорации. Та този фермер сложил микроби , като еколи , салмонела и т.н. в сурово и пастьоризирано мляко. Тези бактерии не оживяли във суровото мляко, докато останали за не знам колко дълго време в пастьоризирането. Проблемът със заразите идва и от това, че големите производители хранят тревопасните животни със зърнени храни. Техните стомаси не са пригодени за такава храна. естествено имунната система отслабва и предлга среда за развиване на бактериални инфекции, болести и т.н. Да не говорим ,че зърнените храни , ако не са сертифицирани био , съдърьат пестициди, а тук в САЩ със сигурност ГМО . Този проблем не съществува, ако животното си е оставено да пасе на свобода. Млякото е полезно , но само в естествения си вид или ферментирало , т.е. кисало мляко, кефир, сирене. Аз купувам по 4 л на седмица , което е достатъчно за детето и за мен да си правя кефир. Кефирът съдърьжа около 50 вида добри за стомашната флора бактерии, т.е. повече от киселото мляко. Естетсвено като всяко нещо и млечните продукти трябва да се консумират умерено.
От години насам се опитвах да открия , кой е  най-здравословният начин на живот и стигнах до заключение , че ако е от природата и в естествения си вид е полезно. За това и чета какво пише на етикетите и ако не мога д апрочета съставката или е доста дълга и не знам какво е , не купувам.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 12, 2013, 03:41:50 »

Мерси за съветите момичета. Ще изчакам. Нямам конкретна причина да бързам, все още имам достатъчно кърма. Просто питам, понеже забелязвам как ни гледа в устите миличката, когато ядем и тя е до нас. Става ми гузно че ние си хапваме а тя е само на мляко вече 3 месеца, но явно не е добра идея да почвам захранването още от сега.
 

Много ми е хикс цялата процедура по захранването. Как, с какво се почва и как се процедира?

Мири, казваш, че моята бебка е малка за rice cereal, с което съм съгласна, но кога тогава е ок да почна да я захранвам с него? Това ли е първото нещо с което се почва захранването? Имам предвид- не се ли дават и разни плодови и зеленчукови пюрета, след като се захрани с rice cereal, разбъркан в кърмата? На тукашните пюренца пише кои са за в началото и кои за след 6  месеца. Това означава ли че тя като стане на 5 месеца примерно, мога да почна да и давам от тези които са за в началото, за да мога когато направи 6 месеца да и давам от тези които за след 6 месеца? Като пише 6 месеца, какво точно означава- навършени пълни 6 месеца, т.е. когато почва 7, или навършени 5 пълни месеца, когато почва 6?
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines