Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 12:26:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 165830 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 09, 2014, 21:14:48 »

Аз вече съм давала риба-сьомга от готово пюре.Не им допадна особено.
Днес започнахме с глутена и се надяваме да нямаме проблем.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #421 -: януари 11, 2014, 11:11:21 »

Риба давах от месните бурканчета на Плазмон,понеже не ядеше купените и готвих. Чисти меса са, и само добавях половината бурканче. http://www.plasmon.bg/index.php?m=320&lang=1&id_prod_grupa=7&category=3&pc=3   Започнах след годината. Нямах доверие за прясна риба на БГ пазар,затова предпочетох тази.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 11, 2014, 11:55:51 »

Аз риба дадох около седем месеца ,захранен на 5 и 10 дни.Дадох сьомга в комбинация с червена чушка.Яде я само в тази комбинация .Сега няма проблем с рибата.Хапва ,но в кухнята я готвят на яхнийка.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 11, 2014, 12:40:34 »

Риба дадох около 8-мия месец, само прясно филе от бяла риба. Смесвах го със сладък картоф в началото. В кухнята в Бг наистина я дават на яхния или супа.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: март 04, 2014, 22:50:31 »

Аз риба още не съм въвела, а минахме годинката преди ехееей 3 месеца. pleasantry
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: април 02, 2014, 14:20:04 »

Мами, давали ли сте пюретата Бебевита? Имат доста интересни комбинации. Притеснява ме, че има 1 % рапично олио. Това може ли да се дава, при положение, че съм захранила преди месец и половина? Като гледам във всички с месо вече има. Дори на Хип.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #426 -: април 02, 2014, 19:15:54 »

Аз слагах масло, колкото грахче, от пържото пюре. Бяхо ходила на лекция на една диетоложка, та тя препоръчваше маслото от началото. Рапичното също го беше препоръчала пред олиото.
Бебивита съм давала само плодови.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #427 -: февруари 10, 2015, 15:31:28 »

Преди малко се връщаме от консултация и съм леко казано шокирана.
Педито каза вече да захранвам Ния (на 5м) с безмлечна глутенова каша!!! По новите изследвания било така. Бавно и славно по лъжичка на ден, втория 2 и т.н, докато достигна пълното количество. После 10 дена пълно количество каша, като заместя хранене и след това започвам зеленчуци като: един ден картоф, на втория картоф+морков, на третия 3 зеленчука и така...
И първо давам храната после кърмя, за да намалявам кърменето.
Значи тази информация никъде не съм я срещнала до сега. И съм много притеснена - не е ли вредно за бебето директно глутен? И къде отиде постепенното въвеждане от по няколко дни на нова храна? Как ще намалям кърменето като до годинката е основна храна?
А аз смятах да захранвам след 6-ия месец с картофче, явно мноого съм изостанала от новите модни тенденции... crazy
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: февруари 10, 2015, 15:37:05 »

Noir има доста различни начини на захранване. Определено захранване 6 месец с картоф, както си решила за мен е правилен и в никакъв случай остарял метод. Нашата педиатърка е много добра , наясно е с всички съвременни тенденции и ни препоръча захранване със зеленчуци 6 месец. Така че действай, както ти си решила. Глутен е доста по късно. Може да захраниш  с каша , но оризова или от елда.те са без глутен и без мляко.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #429 -: февруари 10, 2015, 15:37:42 »

Noir, ти си втората, която последния месец ме шокира с подобни лекарски твърдения. Първата беше с даване на сокове на 2-месечно бебе и захранване по стария режим (от преди 25 години).
Аз не бих рискувала с глутена! Според мен си изчака 6-я месец и си захрани или с оризова каша (безглутенова), или с картоф, след 2-3 дни морков и тн.
Хубаво е първо да дадеш новата храна, а после гърда. В противен случаи бебето си се нацоква с мляко и не иска да яде и без това странната нова храна.
Аз лично давах по един алерген на месец - зеленчуци, каша, глутен, месо (или месо после глутен беше. Оф, трябва да погледна pardon
Изчети Захранване на бебето Wink
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #430 -: февруари 10, 2015, 16:04:07 »

Аз такава стройна схема си изградих за захранването, а ми я направиха на пух и прах с няколко изречения  Wink
Благодаря за успокоението, момичета!
Тя бебка е готова за захранване, реално мога да я започна след няколко дни, че й биха ваксина, но тази глутенова каша много ме притесни. Не смятам да правя Ния опитно зайче на новите тенденции и да стискам палци да не прояви алергия.
Наистина, ние като родители, решаваме в крайна сметка кое е най-доброто за децата, но ми се искаше да се доверявам на педито за захранването.
Надявам се да не сбъркам някъде по пътя, не ми изглежда толкова сложно като цяло.
За всеки случай ще се консултирам и с моя личен лекар, също педиатър, а със сигурност и тук ще досаждам с въпроси  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #431 -: февруари 10, 2015, 16:11:17 »

Това за глутена и ноите тенденци и тук го казват. Че ако по-рано се почне, по-лесно се свиква (май) и е по-малка вероятността от алергични реакции.
Скромното ми мнение е че трябва да са особено внимателни хората с алергичен терен, за другите няма толкова значение.

Аз и мьжа ми нямаме алергии (всьщност той има кьм котки) и го давах смело. Не че сьм за пример де, беше по-скоро щото бях много обьркана и захранването беше лудница при мене. Но слава Богу оцеля детето, яде всичко и няма алергични проблеми. Глутен яде в деня на 6ия си месец (малко, колкото успя да изсмука от парче хляб). Но тогава се казваше глутена да се вкарва от 8-9 месеца.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #432 -: февруари 10, 2015, 16:13:22 »

Навсякъд получих съвети че педиатрите от много неща разбират но не и от захранване и че това е нещо което сама ще си водиш. И да ти кажа очакванията от педиатъра са ми точно такива, консултации и назначение на лекарства и диагностика а не какво да яде детето ми. Така че слушай я за неща свързани със здравето на Ния  а захранването си го води ти. give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #433 -: февруари 10, 2015, 16:20:58 »

Забравих да те питам, ти искаш ли да намаляваш кьрменето? Ако не, не слушай тая работа с пьлното заместване.

Иначе за няколкото дни все едно и сьщо има логика и тук се казва, че няма смисьл от него. Защото алергична реакция се появява в часовете след приема, а не след няколко дни. Няма смисьл да мьчиш детето 4 дена на една и сьща храна.

Пак да кажа, че само излагам логиката де, но в никакьв случай не ти казвам слушай мен, защото не сьм специалист.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: февруари 10, 2015, 16:26:21 »

Аз също съм на мнение ,че няма смисъл да се изчаква по три дни между въвеждането на новите храни.Просто на ден да не се въвеждат по два - три наведнъж!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines