Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 22:54:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 168870 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 14, 2013, 00:42:01 »

Краси на година и 3-4 месеца, както съветват тук. Ако те притеснява нещо изчакай.

Нашата ХВ ми беше казала, че след годинка мога да давам доколкото помня, но ще поизчакам тогава още малко. Не искам да й давам да пие мляко, а само да слагам няколко лъжици в кашата за закуска за по-вкусно или да й правя бисквита с мляко.  smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: май 14, 2013, 10:09:15 »

Краси, мислех, че за пиене става въпрос. Аз мисля от по-рано започнах да готвя с мляко за малката- пюрета, мюсли и овесени ядки. Странно, но не си спомням точно от кога  crazy. Знам, че съм се придържала към съветите на ХВ-ките(+месец два). За пиене, почнах да давам, когото малката беше на 1г и 3-4 месеца. Купувам органик мляко, защото не изпозват ГМО храни за кравите, от които идва това мляко.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: май 14, 2013, 10:20:10 »

Да, за готвене ставаше въпрос, аз не се изпразих правилно.  blush Значи вече мога да слагам тогава за закуска мислиш. Защото точно мюслито и овесените ядки засега още ги правя с гореща вода и плод, но с прясно мляко ще е много по-вкусно и затова се чудех дали да започна. За пиене няма да давам още, поне докато кърмя. Със сигурност органик ще купувам. Има и ферми, които доставят на адрес и ще разуча този въпрос. Аз и кисело мляко не съм й дала още, защото искам да е домашно производство само.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: май 14, 2013, 13:55:20 »

Да, Краси мисля е ок да го използваш за готвене. Е, защо не каза преди щях да ви донеса кисело млекце  smile Аз квася с мляко на yeo valley, когато без да искаме изядем заквасата и си се хваща, което за мен значи че ОК за ядене и от деца  good (ако решиш)  Фермерско бях абонирана за малко, но пак ми го носят в пластмасови шишета и пастерьозирано т.е. не видях никаква разлика с това от магазина (+ не е органик). Може във вашият район да е друга компанията. Аз изпозвах Милк анд Море.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: май 17, 2013, 14:00:40 »

Аз да попитам мога ли да дам на Явче череши?Хич не обича плодове горкия - пробвах банан,пъпеш,ябълка и слива.Хареса само пъпеша.И ако мога да дам череша трябва ли да я варя преди това?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: май 18, 2013, 12:58:00 »

Аз бих изчакала малко с костилковите. Още повече пък варени. Имам спомени, че тогава се отделят някакви вещества, но не претендирам за достоверността на второто...
Опитала ли си го с круша, авокадо, манго? Скоро може и нектарини да се появят, сладки, имам предвид. Ели миналата година много ги ядеше, сега чакам по-истинските.
След 2-3 месеца мисля че спокойно можеш да дадеш праскова и кайсия, но сега на тази възраст, поне за моите представи, е малко рано за череши, да речем.
Не че пречи да пробваш.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #381 -: май 19, 2013, 13:08:00 »

Копирам един пост на Косе Босе, който съм си запазила като захранвах:
Череши се препоръчват около 10 м. именно защото са трудносмилаеми поради:
- ципата
- пектина
- фибрите
За възрастта около 9 м. може фино пасирани или пасирани+обелени. Така е най-щадящо за стомахчето.

Другата причина да се обелят е, че черешите са сред 12-те вида плодове и зеленчуци, които задържат най-много пестициди. Ако са купени, трябва да се измият обилно с вода или да се махне ципата.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #382 -: май 19, 2013, 13:10:55 »

Пресни червени плодове дадох лятото,след годинката. Черешката я дълбаех с лъжичка в началото,заради ципата. Но аз не съм критерий, захраних късно и мноооого бавно.
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #383 -: май 22, 2013, 22:21:10 »

Момичета как започнахте захранването с кашите.Първо с без млечна ли се започва.Аз ще започна първо със зеленчуково пюре но искам и каши да му давам и просто не знам коя се дава първо.Вие кога започнахте да давате глутен,овес и пшеница.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: май 23, 2013, 20:29:42 »

Аз кашите търсех да са безмлечни, защото кърмя. Глутен дадох на 7 месеца, но може и на 6 да се дава. Ако детето ти е на  2месеца не знам как се процедира и дали важат моите съвети.
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #385 -: май 23, 2013, 21:24:52 »

Аз за сега само чета и се подготвям  smile Мисля да започна да го захранвам като навърши 4 месеца не по рано. Сега му давам от време на време изцеден сок от ябълка колкото да опита вкуса по 20 - 30 мл. не повече и си го пие с удоволствие. Ние сме изцяло на АМ и мисля че като навърши 4 месеца може спокойно да започвам да му давам пюрета да им свиква с вкуса пък и да заместваме едното хранене. smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: май 25, 2013, 04:52:04 »

Мамчета, бебка е на 6 месеца и 1/2  и почти заместваме едно ядене с пюре или оризова каша и си дояжда  с мляко. Интерсува ме кога можем да заместим и второ ядене? В смисъл мога ли освен зеленчуково пюре и оризова каша да давам сутрин примерно плодоов пюре и след това да си дояде с мляко? А отделно да и давам зеленчуково пюре или ориозва каша следобед когато замества едно ядене. Дали не е прекалено скоро да и намалям млякото? И един въпрос относно авокадото- добре узрялото авокадо меко ли трябва да е или да стои леко твърдо? С какво го измивате отвън? Четох бананите приемрно да се мият  с разтвор от бял оцет и вода.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #387 -: май 25, 2013, 05:32:37 »

Аз захраних с каша. Според някои източници,кашата е прехода между мляко и пюре. Започнах с млечна,з-то беше на АМ, елда /без глутен/. Глутен започнах след 9-тия, с по малко сухар в пюрето-четвъртинка пр.

Анита, защо искаш сутрин да даваш пюре и после да дохранваш? Като искаш да заместиш-замести. Оризова каша с плод е супер за закуска. Аз като захраних с каши на обяд, ги изместих за сутришно, че са си доста тежка храна и никога не съм давала следобяд. Млякото няма да й го намалиш, нали и правиш кашата с мляко.
Авокадото не го мия с оцет,за разлика от други зел-ци, просто не го дълбая много близко до кората. Трябва да е меко, но и да не ти потъват пръстите вътре, з-то вътре си е поне 2 идеи по меко.
П.С-2 пъти съм давала кремче авокато+ банан и детето се смля да повръща. По отделно нямам проблем с нито единия плод.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: май 25, 2013, 19:44:41 »

Аз досега не съм и давала оризова каша с плод. На тези които продават тук пише от 8 месеца да се дават та затова не съм дала още смесена. От кашите само оризова съм давала и я разреждам с вода понеже пише че в нея има АМ и да се разрежда с вода а не с мляко. Яде я но не е харесва особено. Най харесва пюренцата от сладък картоф и от тиква. Досега зеленчуковите пюрета и ги давах все около 5 вечерта, но ми се иска да и давам и пюре или каша за закуска и отделно следобедното пюре. Засега само морков, тиква, сладък картоф и ябълка съм и давала. Тези дни мисля банан и авокадо след това да и дам и после може би праскова. След като си изяде пюрето следобед винаги после си иска и мляко, може 30мл да е но си го иска и си го изпива. Затова казах да и давам нещо за закуска като си дояжда с мляко ако е нужно. Засега яде около 1 пюре или 1 с.л каша разредена с 3с.л. вода и 1/2 или 3/4 пюре и отделно около 800мл мляко на ден. Освен да взема сутрин да и давам кашата а следобед пюренцето.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: юли 12, 2013, 23:56:08 »

Мамчета, кога почнахте да давате масло, залъчета хляб и бебешки бисквитки на бебчовците?

Ние доста напреднахме със захранването макар че само 2 пъти на ден яде пюрета. Яде морков, сладък картоф, спанак, ябълка, банан, круша, праскова, кайсия, царевица, грах, пилешко, пуйка, обикновени картофи, ориз. Давам и от време на време залъчета хляб потопен в нашата манджичка, а с много апетит си хапна от картофките в нашта мусака и от ориза, който готвих с пилешки бутчета. Давам и и бебешки бисквитки от време на време, надробени в пюрето но ми се виждат малко сладки и затова питам дали не е рано за тях още. А хляба го давам с цел да се научи да дъвче, че една комшийка ми каза че до 3 години тяната не е искала да дъвче и е видяла голям зор с нея.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines