Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:18:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 166062 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #360 -: май 03, 2013, 19:13:01 »

Ние почнахме с ябълка smile Вие поне ще почвате точно в сезон, което е супер good И ние така бяхме.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #361 -: май 03, 2013, 20:33:46 »

Аз започнах с круша, пюре. Пресен плод,пюриран, дадох сигурно месец и нещо по късно. Няма да му се отрази много запичане/разхлабване в началото,не изяждат цялото.
Принцес,няма никакъв проблем. Даже може и по рано някой да я вземе, з-то само вторник продават купони за цялата седмица /зависи кога пристигате/, в часовете когато дават кухнята,мисля от 11 до 12,30.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: май 03, 2013, 20:45:51 »

roumyana, може да го боли коремче, трябва им време да се нагоди коремчето. Давай по-малко докато свикне. Алергия означава да му се зачерви около устата ( на всички бебета които познавам така им се отразява ако нещо не им понесе) и алергичната реакция се появява до половин час след приема. Можеш да замразяваш във фризера и в хладилник може да се пази определени часове, аз никога не съм го правила, защото все ме  е страх. В нета има информация как, кое и колко дълго можеш да замразиш.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: май 04, 2013, 11:59:17 »

благодаря за отговорите.  НаНики му се появиха пъпчици по бузите,но немисля,че е от картофа, затова питам за алергичните прояви,тпъпките от няколко дни си му стоят.
имам още един въпрос,когато въведа втория зеленчук - морков първия ден колко давам? цяла доза 140 или няколко лъжички?или пък да смеся малко морков и повече картоф?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #364 -: май 04, 2013, 13:36:24 »

Смесваш си нормално морков с картоф, но даваш няколко лъжички и дохранваш с картоф, ако вече сет го вкарали напълно smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 06, 2013, 16:47:33 »

Момичета, аз да попитам.
Понеже ни предстои пътуване със самолет другия месец,а пътуването е общо около 12 часа, ме интересува длаи мога да дам на бебка само пюрета без мляко. Става дума за пюрета които вече съм пробвла и знам че не е алергична към тях. Питам понеже ние не се кърмим, а аз изпомпвам млякото и и го давам в бутилка та това няма как да стане в самолета, а за АМ сме на специално АМ което е течно и не знам дали ще разрешат да го взема, а дори да го взема като отворя кутията трябва да я сложа в хладилник а там няма къде да го прибера и ще се развали. А това АМ е хипоалергично, ако и давам обикновено АМ се оказа че е алергична към млечния протеин в него и ако и  давам от него ще трябва да яде поне 5-6 пъти от него и не знам дали положението няма да стане сериозно. Казаха че мога да си резервирам пюрета та затова питам за да знам колко да резервирам. ДАно някой успее да помогне.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 06, 2013, 17:25:03 »

Аните и тук да ти отговоря на питанията:
За течното АМ,щом е за бебето няма проблем да си го носиш,само внимавай да не прекаляваш с количествата все пак.А защо не си вземеш помпата в самолета?Моята е и на батерии и съм се цедила дори и в колата.Слагаш си покривалото за кърмачки и се цедиш,но това е само при положение,че не летиш сама с детето.Вземи си от термо чантите,те се продават и с течност,която ще замразиш предварително у вас и ще те издържи доста,така кутията с млякото ти няма да се развали! За пюретата ти отговорих в другата тема.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: май 12, 2013, 07:09:33 »

Мамчета, захранени сме с морков, сладък картоф и тиква. Тези дни мисля да захраня и с грах, макар че съм почти сигурна че няма да го хареса. Мисля също и да дам малко оризова каша.Понеже ми се иска и да и дам някой плод- ябълка, банан и т.н., въпросът ми е дали плодовото пюре трябва да се дава като второ или просто замествам зеленчуковото с плодово? Имам предвид че сега като и давам зеленчуково 128мл, тя го изяжда и после си дояжда с малко мляко, но предполагам че те засищат, докато плодовите са по-скоро десертни и няма да я засищат така както зеленчуковите. Та мисълта ми е, като и давам плодови пюрета, трябва ли да продължа да и давам и зеленчукови, т.е. примерно сутрн зеленчуково пюре или оризова каша и следобед или вечер да дам плодово след като вече е яла мляко. С плодово не мога да заместя едно хранене, предполагам?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #368 -: май 12, 2013, 08:51:00 »

По принцип плодовото се дава за следобедна закуска - това хранене към 15-16ч, а зеленчуковото на обед smile

П.П. Ние вкарахме грах чак след като вкарахме месото. Така само грах (ако само грах мислиш) и аз не знам дали ще се хареса...
« Последна редакция: май 12, 2013, 08:52:44 от casky » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: май 12, 2013, 20:26:27 »

Anita81 по принцип в началния етап на захранване, плодовете се дават като основно ядене и вече впоследствие когато си въвела няколко хранения, може да се дава за следобедна закуска или като десерт, така че както ти си прецениш според това на какъв етап сте. За граха и мен ме съмнява да й хареса в чист вид само. Иначе други подходящи първи плодове и зеленчуци, които можеш да дадеш са картоф, пащърнак, тиквичка, броколи, карфиол, авокадо, ябълка, круша, банан.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 12, 2013, 20:27:59 »

И аз да попитам вие кога дадохте прясно мляко за първи път? Някъде чета след 1 годинка, на други места след 18 месеца?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: май 12, 2013, 20:32:35 »

Аз да ви кажа въвеждам някои от плодовете смесени със зеленчук.Примерно днес направих следното пюре - картоф ,тиквичка и ябълка.Баща му на Явката беше сложил пюре от сини сливи във зеленчукова смес от картоф и морков .И двата варианта ги прие много добре.Днес за първи път дадох за следобедно хранене плодово пюре - банан и ябълка.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 13, 2013, 06:44:01 »

мерси за мненията
Аз съм и давала само морков, сладък картоф и тиква, като понякога и ги смесвам и тя си ги хапва с апетит, но понеже вече 3 седмици ги яде искам да и вкарам нещо ново. Та затова си мислех някой плод, като за начало- ябълка, банан и авокадо да вкарам. В началото по един плод а после да ги смесвам, като мога и да ги смесвам и с зеленчуково пюре. Примерно мога ли да вкарам ябълката смесена с морков, след което примерно да и дам ябълка с банан? Тъй като тя яде пюре около 6 часа вечерта, ок ли е по това време да се дава и само плодово пюре  или пък оризова каша?
Ние нямаме точно установен режим- Тя яде около 6 сутринта, после около 11, след това 3-4, после яде пюре около 6, след туй яде в 9-10 и после около 12.30-1 през нощта.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 13, 2013, 11:43:54 »

Анита,тук. в Бг. съветват да се яде обедното ядене пюре,първо зеленчуково,може да даваш освен картоф,морков и тиква, тиквички,чушки,домат,карфиол,броколи.аз не съм почнала още плодови пюрета, чакам лекарката да ни каже,мисля че катомине един месец се почват плодовите като следобедно хранене.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 13, 2013, 23:37:38 »

И аз да попитам вие кога дадохте прясно мляко за първи път? Някъде чета след 1 годинка, на други места след 18 месеца?

Краси на година и 3-4 месеца, както съветват тук. Ако те притеснява нещо изчакай.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines