Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:55:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 165321 пъти)
 
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 28, 2013, 09:57:54 »

Ей богу му ,това даже не съм го чувала ,какво е? Ти ме застреля с него.
рубарб
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #331 -: февруари 28, 2013, 10:07:11 »

Мисля, че Краси не се е сетила как се казва на Бг. Става вьпрос за ревен  good
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #332 -: февруари 28, 2013, 10:12:19 »

Това и аз за първи път го чувам. blush Какво представлява?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 28, 2013, 12:43:37 »

Извинявайте момичета, аз честно казано наистина мислех, че така се казва на български, по латинското наименование. Нямах си и на идея, че се казва ревен. (Благодаря ти, Инче за уточнението.  give_rose)

Ревенът е градински зеленчук и върви в много добра комбинация с кисело мляко, картофи и спанак. Има доста добри хранителни и лечебни дори качества, също регулиращo действие. При нас се продава в комбинация с кисело мляко, вид сладко с джинджифил и се ползва и за някои традиционни вид десерти.

Изглежда ето така:



А това е традиционен десерт с ревен: Rhubarb crumble pie

« Последна редакция: февруари 28, 2013, 12:45:58 от Princess_of_the_Dawn » Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #334 -: февруари 28, 2013, 13:48:09 »

Принцес,благодаря за инфото, но при нас на дали го има.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: март 24, 2013, 21:29:27 »

Вие кога започнахте да давате гъби? Колкото повече чета, толкова все по-различна информация намирам. Някъде пише след 7-мия месец, другаде след 10-тия, а на трети места след 2-3 годишна възраст. По принцип ми се иска да добавям не повече от 1-2 гъбки, колкото да става по-вкусна манжичката без да се прекалява, но пак сега като чета някои съветват след такава голяма възраст и взех да се двуомя.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 24, 2013, 21:45:23 »

Принцес, аз дадох гъби някъде около 2рата годинка, не помня дали преди или след като ги направи. И да е било преди 2год, може би е било много малко преди да ги направи. Моите съображения бяха - от една страна, гъбите са алерген, а от друга - тежка храна са за стомахчето. като се има предвид, че аз захраних рано, доста преди 6м.
Всеки сам си преценя, разбира се, но моя съвет да изчакаш да доближи 2год, аз го направих по съвет на нашата педиатърка и на моята алерголожка ( аз имам алергии от дете).  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #337 -: март 24, 2013, 22:00:35 »

Аз около годинка и нещо.
Марта преди не ги ядеше обаче, а сега ги обожава. Може да е вярно това, което казват, че децата усещат кое е добро и кое не за тях, ако не са им нарушени инстинктите с насилствено хранене (насилствено относно количеството, времето и типа храна).
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: март 25, 2013, 02:49:02 »

Аз още не съм давала гъби blush Напоследък често се сещам и може би ще я пробвам, но не ми е било на дневен ред сякаш.
За дете под годинка ми се струва рано да се дават - дори и без да е обременено от алергии, са си трудни за храносмилане.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: март 25, 2013, 11:27:54 »

beb4eto_na_me4o, inaxastra, sunray благодаря ви много за отговорите.  good Ще изчакам и аз с гъбите.  smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 06, 2013, 02:51:02 »

Милички мисля да почвам захранване малко по-малко след около 2 седмици и ме интересува с какво е най-добре да се почне захранването за бебе на 5 месеца? Четох че някой почват с кашички (cereal) , други пък почват направо с зеленчукови или плодови пюрета. За плод знам че авокадото е много хубаво за начало- как го давате, сурово и пасирано ли? Смесвате ли го с АМ или мляко? Добра идея ли е да започнем захранването направо с плодови и зеленчукови пюрета или най-добре да се почне с кашичките? Бебка ще е на 5 месеца и мисля да не я насилвам ако покаже че не иска. Просто искам малко по-малко да я захранвам, като ен го правя всеки ден примерно, а примерно веднъж в седмицата да вкарвам някой плод или зеленчук. След месец и половина ще си ходим до БГ и ме притеснява какво ще яде в самолета след като аз изцеждам млякото за да и го дам в бутилка понеже не иска на гърда и в самолета тва няма как да стане, а и не знам до тогава длаи ще имам мляко, тъй като почна да намалява и понякога дохранвам с 30-60мл АМ. В самолета мога да си резервирам пюрета, които също няма как да съм сигурна че ще иска да яде, но пак е вариант. Та какво е мнението ви относно начина по който да я захраня? Мерси
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 06, 2013, 22:34:42 »

Anita81, не става да даваш нещо веднъж седмично. Или захранваш или не. Всяка нова храна се въвежда по малко, като увеличаваш количеството всеки ден. Така е поне по стандартния начин за захранване. При захранване, водено от бебето не знам как стоят нещата точно. Първо трябва да решиш как точно ще захранваш, по кой от двата метода и дали искаш бързо да заместиш хранене или само искаш да свикне с новите храни и да си останете основно на кърма.

Ако решиш да захранваш по стандартната схема можеш да започнеш каши или със зеленчукови пюрета. Подходяща първа каша е оризовата, но пък запича, така че ако детето има проблеми с изхождането не е ок да започнеш с нея, по-добре с пюрета. Стандартно първите пюрета са тиква, картоф или морков. Ако искаш драсни ми в скайп и ще ти пратя схемата на захранване на Никола. Подробно съм описала кое, акк съм давал, по колко дни, в какво количество, кое как му се е отразило и т.н.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 07, 2013, 19:56:23 »

Мерси,Капризче smile

Като цяло целта ми е да допълвам хранене понеже кърмата не и стига и се налага да и давам 30-60мл АМ. Мисля че по-добре ще е да я почна с пюрета за да свква малко по-малко с различни вкусове, като разбира се основно си е на кърма и АМ когато се налага. Мислех да я почна с пюре от морков, после картоф, тиква и т.н., като от време на време давам и плодови пюрета- ябълка, круша, кайсия, праскова и т.н. А също и да давам сурови авокадо или банан смесени с кърма или АМ. Не знам дали идеята е добра, понеже захранването все още ми е тъмна Индия, както се казва, но се надявам да потръгне и всичко да е наред. Мислех че може да не е готова още за захранване, но днес докато ядяхме мекици направо ни изяждаше с поглед, подадох и парченце мекица само за да видя дали ще си отвори устата да го поеме и тя я отвори и поиска да го лапне, но не и го дадох след което ни гледаше постоянно в ръцете и устата. Пробвах пак и пак си отвори устата да го лапне но пак не и го дадох.
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #343 -: април 25, 2013, 22:25:50 »

Момичета може ли да ми пратите на лични вашата схема за  захранването . Ние сме още мънички но мисля към 4 месец вече да започвам с кашите и пюретата.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 25, 2013, 23:13:03 »

Аз исках да попитам каква храна обикновено дават в детската кухня за деца над 1 годинка и с каква консистеция? Хубава/разнообразна ли е храната, вашите деца ядяха ли я?
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines