Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 07:14:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 168879 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 28, 2012, 00:16:04 »

Хм, въвеждането на глутена и оптималното време за това явно се различават. Аз почти навсякъде съм чела, че най-малко рисковото въвеждане е през 8-9 месец, не по-рано, но не и по-късно.

А за маслото, според мен е много 1 ч.лъж. Аз знам масло колкото грахово зърно, поне до навършване на годинка. Говоря за дневна дажба.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 28, 2012, 00:32:08 »

Carlyangel, и аз знам, че е глутен, тя е на 8 месеца и ще изчакам, даже мисля аз да й правя хляба.
Знам, че дори и в овесената вода дето я препоръчват против запек има и никога не съм давала, но малко от педиатрите го знаят.
Да, 5-6 к.л ми каза.
Аничка, явно от рано си започнала захранването. Аз започнах на 5,5м, но й бше рано, не искаше да яде. Благодаря за статията.
Сънрей, какво да ти кажа, аз имам позната нейното бебе е на 6,5м й му е дала вече жълтък, не е давала плод досега, само плодови сокове, направо ме изуми. Но всеки си преценява.
Аз въвеждам всичко много бавно. Не бързам за никъде. Ще опита от всичко.
Днес й дадох готово пюре 3л. пилешко със зеленчук в оризова каша. Ще чакам след ден да ми донесат пиле. Иначе и аз й слагам масло обезсолено даже колкото грахово зърно, не на всяко пюре.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 28, 2012, 10:50:18 »

Моите чаени лъжички са много малки и може би за това ги давам като мерителна единица.
Ами и аз знам за глутена,че е по-добре да не е след 9-тия месец.След това имало по-голяма вероятност от реакция към него.
На мен много ми се вижда това месо.Аз слагам по-малко.Овесена вода не съм давала никога,нито пък педито ми е казвала.Ние нямаме особен проблем със запека,де.Ако се запече,изчаквам и когато,тогава. blum
Много добре си решила да си правиш хляба сама. good Плодове ние не обичаме,така че и аз не давам.Пробутвам й понякога плодово пюре в кашата,но определено не ги харесва. pardon
Сокове не давам.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #33 -: февруари 28, 2012, 12:14:10 »

Такаааа, понеже ни предстои да започнем захранване (ще стане на 5 месеца след седмица, педи каза че е удачно да започнем по малко) започнах да чета темите назад за съвети, предложения и т.н. Вчера в един магазин се зачетох в състава на готовите пюрета и ми стана лошо. Най-фрапантното беше пюре на Хипп, Био тиква, около 1.85лв за 125гр бурканче (цена в промоция), в чийто състав пишеше био*тиква 70% (*био - от проверен източник, а не както на мен ми се иска екологично чисти, без химикали и т.н.), останалото беше нишесте и суроватка?!?!?!?!?!?! Пишеше още - без консерванти*, без оцветители*, без подобрители*, като * означава - в допустими рамки  - WTF?  diablo При такъв състав на най-скъпите пюрета, които имаше в този магазин, не ми се мисли какво има в другите  cray
Предвид тази ситуация, въпроса ми е към Варненските мами - моля, споделете място, от което да мога да закупя сравнително качествени плодове и зеленчуци, проверен продавач, от който сте доволни и се връщате редовно при него. Ако някой има село наблизо, и баба и дядо - производители, ще се радвам да купувам от тях! И преди съм си мислела аз да му приготвям домашно пюренцата, но с този състав на готовите съм повече от категорична. Предполагам, че за разнообразието може и да му вземам по някое от време на време, ако не мога да намеря пресни броколи примерно, но иначе.... 
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 28, 2012, 12:19:34 »

Дени, ако сте на кърма, защо не си изчакаш да навърши 6 месеца? Ако няма медицинска причина да избързате, разбира се.
Относно био-то, знам, че сега сигурно някои мами ще ме нападнат, но...Няма идеално щастие и няма идеално чист продукт вече, за жалост. Напълно те разбирам в стремежа ти да дадеш най-доброто на детенцето си, аз също съм майка. Просто... Не знам дали е възможно вече да се намери 100% натурален, чист продукт някъде. Хубаво е че си предпазлива, но все пак и въздуха, който дишат децата ни е мръсен вече.
Само искам да кажа, че няма начин да ги опазим така както ни се иска. Не се ядосвай и просто не се вторачвай във всеки детайл. И пак казвам, с уговорката, че напълно те разбирам и бих искала това, към което се стремиш да беше възможно give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 28, 2012, 16:50:23 »

И на мен ми направи впечатление, че повечето пюрета в България не са 100% чисти. Мисля че имаше 1 или 2 , които нямаха нищо друго освен зеленчука/плода и малко вода, но повечето бяха с нишесте и разни други прибавки. Погледни и на Гербер, мисля че някои от тях нямаха примеси, а са с чист плод/зеленчук, ХИП също имаха , но не мога да се сетя кои точно.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #36 -: февруари 28, 2012, 17:51:34 »

Ами за изчакването - аз нямам особени претенции дали ще е сега или след месец. Педи препоръчва така, аз нямам против. Не смятам да замествам хранения, просто да започнем да опитваме и други неща. Той е много ящен и наддава отлично - на 4 месеца беше 7.800 и 68см. Сега на 6-ти март ще се мерим и теглим пак, така че не знам актуални мерки  pardon Но аз съм станала като вейка, колкото и да ям, имам чувството че скоро няма да мога да му смогвам, шегуваме се че ме е изпил цялата... Яде 5-6 пъти на ден между 9 сутринта и 10 вечерта, като на всяко хранене изпразва и двете гърди, слава богу че през останалото време спи, защото наистина няма да мога да му насмогна с производството... Разбира се, че ще го кърмя докато иска, ако ще и след годинката, не ме притеснява, искам да му осигуря най-доброто, а какво по-добро от майчината кърма?!
А колкото до пюретата - ами как да не се вторачвам? За тази цена и тези претенции за "био" и "еко" някак си очаквам много повече. Ако бяха без претенции и на нормална цена, от обикновен производител, може би нямаше да обърна чак такова внимание - заобиколени сме от боклуци, нищо ново! НО Тази марка, с Тези претенции, на Тази цена, айде няма нужда! Знам че всичко, което ни заобикаля е мръсно, вредно, пълно с химикали и прочие - не храня излишни илюзии. Но именно поради тази причина не трябва ли поне храната на невръстните да бъде качествена, нас кучета ни яли, ама поне бебешките пюрета и каши не трябва ли да са без химикали? Афектирана съм и разочарована, затова може би се паля малко повече...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 28, 2012, 20:05:33 »

Дени,напълно те разбирам.Именно поради тези фактори-цена,грамаж,качество,предпочетох аз да си готвя и само няколко пъти месечно,за разнообразие откъм месо,да купуваме някои пюрета.Просто не ми се връзват 125гр. пюре за тези пари,за които аз ще сготвя цяла тенджера с ядене или там каквото е.
Мисля,че е прекалено.Аз купувам някои зеленчуци,други ми носят от село,но определено смятам,че е по-добре дори с купени зеленчуци.Пробвайте така. Wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 28, 2012, 21:43:05 »

Аничка, явно от рано си започнала захранването. Аз започнах на 5,5м, но й бше рано, не искаше да яде. Благодаря за статията.
tweety bird, захраних Леа в деня, когато направи 6 месеца. До тогава беше само на кърма и вода от душа, ако си пийне сама. Видеото, което пуснах по-рано в темата, където Леа яде авокадо и беше първото запознаване с храна.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 29, 2012, 14:02:57 »

Браво, Аничка, аз много бавно й въвеждам нещата.
Та нека обобщим, сега обезкостих пилето (намерих домашно), ще го разрежа на
парценца колко една супена лъжица и по толкова да слагам в  дневното пюрето когато яде месо нали??
Никой не отговори, така че аз ги направих, ето как изглеждат , сложила съм нарочно лъжицата, за да се ориентирате. Половин ден ми отне тая кокошка smile Но пък за бебе си заслужава. Някои,които дават само готови сигурно ще ме Помислят за луда.smile [/

« Последна редакция: февруари 29, 2012, 17:22:02 от tweety bird » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #40 -: февруари 29, 2012, 19:03:45 »

Мами здравейте,

чета ви редовно но не ми се рови да търся назад а съм сигурна, че сте коментирали...интересува ме как сте приготвяли кисел и с какво нишесте и какви плодове и т.н.... Още няма да го предлагам чак като направи 6 месеца и малко но искам да имам представа girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 29, 2012, 19:08:26 »

Туити,горе долу такова парче месце слагам и аз към около 200гр. пюре. smile
Иве,не мога да ти помогна с кисела.Приготвих един с царевично нишесте и компот,след което настъргах ябълка,но не се хареса.Ние сладко не ядем. blum
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #42 -: февруари 29, 2012, 21:23:02 »

Туити, споко не си луда и не си сама много мами купуват домашно месо за децата.
Ще опиша как процедирам аз.Имам домашни пилешко, заешко и телешко.Разделям си месото на няколко порции. Едната я слагам да се вари, останалите ги слагам в торбички в камерата, защото сготвенотото месо има по-малък срок на годност /1-2 месеца или нещо такова / в сравнение със суровото месо. Когато месото се свари го пасирам в блендера или с пасатора и го слагам в пликчета /количеството е около кибритена кутия, даже повечко, защото ние вече сме по-големи и с възрастта количеството месо се увеличава/ . Пликечтата слагам в кутии с надпис за вида месо и датата на приготвяне. Когато варя правя 10-ина пликчета, но тъй като имам няколко вида месо ги редувам и така осигурявам разнообразние за детенце.. При телешкото пасирам с малко бульон, тъй като е по-жилаво и не мога да го смеля с моите машинки добре. По същия начин процедирам и с рибата. Месото размръзявам от предната вечер в хладилника и прибавям към сготвенто за обяд.
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 21:25:07 от kokiche » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: март 01, 2012, 13:13:07 »

Ивето,аз ползвах рецептата на Боги: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,28045.msg492585.html#msg492585

Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 02, 2012, 08:51:22 »

Момичета имам следните питания:
Четох че глутенът е добре да се въведе в 8-мия месец. Обаче нашето захранване върви доста бавно и аз още не съм въвела никакво месо. Мисля след около седмица и половина да започна с домашно заешко. Може ли след заешкото, което мисля да въведа за около 10 дни да дам глутен или е добре да вкарам още поне 1 вид месо и тогава? В този случай обаче ще закъснея с глутена, което също четох, че не било добре.

Искам да давам на Никола сок от ябълка. Имам домашна и мисля, че ще му хареса. Той пие доста вода, за  това си мисля, че сокчето би му харесало. Как да въведа сока, лъжичка по лъжичка и направо някакво по-голямо количество, предвид факта, че вече е ял пюре от ябълка?

Как се дават пресните плодове? Пак питането ми е относно тези домашни ябълки. Четох, че 8-мия месец вече може да се дават сурови плодове, но не ми е ясно кога да ги предлагам? След хранене или между храненията? Освен това ми се иска да му дам и авокадо. Аз много го обичам и се надявам и той да го хареса.

Още нещо, тъй като Никола яде кашата сутрин, а следобяд давам мляко, с какво мога до разнообразя следобедното мляко? Той сутрин яде каша с плодово пюре и дояжда с мляко отделно, не съм му заместила цяло хранене все още( на обяд също не е само на пюре, а си хапва и мляко). Чудя се следобяд за този кисел, дали да не пробвам? Или някакви бебешки бисквитки без глутен с плодово пюре? Той сутрин яде 1/3 от бурканчето плодово пюре, може ли да давам следобяд още?

Много се извинявам, че така ви затрупвам с въпроси и благодаря помощта!  give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines