Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 05:39:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 5 "  (Прочетена 166001 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: декември 20, 2012, 01:58:25 »

Roxanne_ , аз само първите 2-3 дни смесвах с кърма и после спрях, освен това не пасирам, само с вилица и лъжица процедирам. Целта ми е Вероника да свиква с малки парченца и различна консистенция. На бананът изрязвам вътрешната част и после намачквам с вилица и доизглаждам с лъжица. Той си изпуска сок и всъщност става на доста гладко пюренце.
Иначе Вероника досега е опитала картоф, морков, сладък картоф, пащърнак, ябълка и банан. Утре ще й дам авокадо, а сладкият картоф всъщност е на вкус и вид почти като тиква. До края на месеца още смятам да включа спанак, броколи, круша и тиква да видим дали ще й харесат, ще направя и комбинации.  smile
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: декември 20, 2012, 07:50:08 »

Краси,за всеки случай си приготви и нещо друго освен спанака ,защото 2 майки около мен пробваха да дадът спанак с катоф е и двете бебета поотделно го отказаха. Незнам защо,аз не съм пробвала все още ,но те споделиха и те като La_Fleur ,че детето само малко като го пробва и почва да бута с език.
Roxanne_  оризовата  каша кога я включи? Ние засега сме яли-катоф,морков с картоф,тиква с картоф,нашето педи каза че не е задължително да давам само еднокомпонентни пюрета,незнам дали е права.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #272 -: декември 20, 2012, 09:39:05 »

Значи ще поизчакаме с елдата. Нека стане на 6 месеца поне.
Аз също не му давам с кърма, противно на очакванията ми му харесва повече с вода. Обаче още всичко му пасирам до гладкост, защото се страхувам да не се задави. От другия месец ще го пробвам дали ще може да се справи с парченца.
Ели, оризова каша давам от 5 дни. Първоначално направих колкото аз да я опитам, защото си мислех, че няма да му хареса нещо толкова безвкусно, но като му дадох една лъжичка много му допадна. Сега започнах да давам по малко каша следобедното хранене като му я смесвам с ябълка или круша. Вчера с крушата толкова му хареса, че като свърши се разплака. Докато яде мрънка да бързам с лъжичката и посяга. Но той си е много ящен за сега. Много ми стана смешно, че на картофа се мръщи и потреперва от погнуса, но отваря тая уста и чака. Незнам, може да е решил, че трябва да го угоим за Коледа. tease
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #273 -: декември 20, 2012, 10:47:53 »

sunray, за пореден път съм се изразила неясно, взе да ми става навик pardon - в момента от няколко дни на обяд Павел изяжда цяло бурканче пюре от 190 гр., но не пие АМ след това, т.е. получи се заместено хранене макар че аз не бързах, но много му се услаждат пюретата и все по-малко млякото. Само че явно не го засища за толкова дълго, колкото очаквах и към 17.30 часа, когато при него е следобедното хранене (т.е. изминали са поне 3 часа и половина от обеда му) се хвърля като вълк на кашата и плодовото пюре. Та затова се чудя дали след като навърши 8 месеца да не започна с по-големия грамаж на обедните пюрета. Това е, дано този път съм обяснила правилно smile. Сега един въпрос, срам не срам, с който съм пропуснала да се запозная - даването на млечна каша брои ли се за млечно хранене или непременно след нея трябва да се допълни и с хранене с АМ?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: декември 20, 2012, 13:10:56 »

Ели, да със сигурност ще подготвя и нещо друго, нямам големи очаквания, че ще й хареса спанака, но да видим.   smile

Roxanne_ така ме разсмя с описанието как е реагирал Михаил на картофа хихи.  smile Вероника също не харесва картоф, изяде 1-2 лъжички и двата пъти. Но си права да изчакаш поне 6 месеца да му даваш на парченца. Досега Вероника се задави много леко само веднъж, но се изкашля, не се е налагало аз да се намесвам и по-големите парченца винаги избутва с език.

La_Fleur според мен млечна каша не се брои за млечно хранене, какво е количеството на мляко в нея? За дохранването след храна, мен ме посъветваха в никакъв случай да не го правя, защото по този начин детето ще свикне, че след храна винаги ще има мляко и има вероятност да отказва храната, а като не се дава, ще знае, че това е, ако не яде, няма после друго.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #275 -: декември 20, 2012, 13:43:27 »

Princess, 37% е преходното мляко в състава на кашата. Що се касае до другото, честно казано никога не съм имала проблем, че практикувам наобратно с дохранването - първо захранващата храна и след това млякото. Недълго след като свикна да яде пюрета малкият започна да отказва АМ-а, което му предлагах слeд това. А ако пък го давах предварително, след това с нетърпение си чакаше пюрето. Може би това да е проблем за кърмените бебета, не знам и аз, Павел си чака пюрето и това е, сега като яде само пюре на обяд, след него не търси мляко, а може би, както и за много други неща е индивидуално. smile
« Последна редакция: декември 20, 2012, 13:51:13 от La_Fleur » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: декември 20, 2012, 15:21:32 »

Ясно smile

И аз мисля, че е индивидуално това с млякото след твърдата храна. При нас не е имало проблем.
Хубаво е поне до годинка обаче всяко хранене да е млечно. Аз го разбирам така - тоест, във всяко хранене да присъства млечен продукт. Ние до годинка и половина дори стриктно на всяко хранене имахме или масло, или мляко, или сирене. Сега също рядко пропускам.

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: декември 20, 2012, 15:40:56 »

Да, така е, всичко си е индивидуално и всяка майка се нагажда според детенце.  smile Предполагам са ми го казали като съвет, в случай, че детето не иска да яде храната и стане злоядо. Но и при мен така или иначе кърменето е преди яденето и няма проблеми със захранването засега.
След малко започвам да приготвям пюрето от авокадо, да видим дали ще й допадне на госпожицата.  pleasantry

sunray, ти откога започна да включваш масло? На мен консултантката ми каза да слагам по съвсем мъничко в картофеното пюре, хем каза по-вкусно, хем и допълнителни протеини.
Също да попитам кога започнахте да включвате ягоди, тъй като доколкото знам те се водят алерген. Във втората ми фаза на захранване, която ми предстои след няколко седмици гледам са включили кашичка с ягоди за закуска.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: декември 20, 2012, 16:08:34 »

Принцеска, вече не помня точно кога, но първо маслото и сиренето бяха първите млечни, които въведох. Може би около 8-9 месец...Аз захранвах бавно обаче. Почнах в 6-тия месец, наложи се. И много внимавах и следях, правих препоръчваните паузи, но при нас така и трябваше. Помня че около 9-10 месец предложих попара, значи съм била въвела маслото и сиренето.
Маслото, като е хубаво масло наистина, е полезно. Четох статия, че до навършване на две годинки е добре да се дават на детето пълномаслени млечни продукти, защото те "хранят" развиващия се мозък. Опасност за нивото на холестерола и други "екстри", свързани с маслеността, идва след втората годинка, когато вече мозъкът спира да се изгражда, затова след тази възраст се препоръчват нискомаслени продукти.
Стига съм писала фермани blush

Ягодите се водят алерген, както и другите видове семчести плодове. Аз опитах да дам това лято, тоесто беше на година и половина. Но тя ги изгледа подозрително (изненадващо за мен, предвид факта, че обича плодове, но ще видим другата година как ще реагира).

Дано Рони хареса авокадото, обикновено се приема, защото е с неутрален вкус good Е, аз не съм го давала в чист вид. Ако случайно пък не го хареса, можеш да го прибавяш към другите пюрета. Аз добавях към ябълка, круша и т.н.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: декември 20, 2012, 17:14:24 »

Благодаря ти sunray за отговора. Не знаех тази информация за пълномаслените продукти.  smile Значи по-малко масълце веднъж в седмицата мисля е добре, както ми казаха.
Авокадото много й хареса, толкова колкото банана за мое учудване, изяде цялото количество, което приготвих, не съм смесвала с вода или кърма. Радвам се, че и хареса, защото авокадото е много полезен плод. А за ягодите ще помисля, има време поне още месец, месец и половина. За втората ми фаза всъщност предлагат да включа закуска: попара, оризова каша с ябълка, попара с круша, попара с банан и зърнена попара с ягода. По рецепти приготвям всичко.
« Последна редакция: декември 20, 2012, 17:17:02 от Princess_of_the_Dawn » Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #280 -: декември 27, 2012, 18:26:22 »

Момичета аз искам да попитам с какво месно пюре трябва да се започне? blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: декември 27, 2012, 22:21:10 »

В България се препоръчва леко месо като пуешко или заешко, както и пилешко. Тези три вида са лесни за храносмилане. После вече и телешко, а към края на въвеждане на месата - свинското като най-тежко.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #282 -: декември 28, 2012, 21:58:21 »

Благодаря ти, sunray! Ще я пробвам с пилешко.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 02, 2013, 18:49:36 »

Здравейте момичета ,За много години. Да са живи и здрави всички бебоци и техните майки и татковци. Искам да ви попитам за кашата и следобедното хранене. Досега ядем само зеленчукови пюрета,но искам да включа и плодовите. Нашата педиатърка ни препоръча да почнем с оризова каша смесена с плодово пюре. Но напоследък ни е запечено коремчето и все ми се вструва ,че тази оризова каша ще влоши нещата.  
Та въпроса ми е вие как вкарахте кашата и плодовите пюрета-отделно ли ги дадохте,смесвахте ли ги. Аз реших да заместя оризовата с елда-дали това е добра идея или да не бързам с нея?
След плодовите пюренца в чист вид давате ли мляко,а когато се смеси с кашата- давате ли мляко?

« Последна редакция: януари 02, 2013, 19:11:04 от ellimink » Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #284 -: януари 02, 2013, 19:07:05 »

ellimink, аз малко по-нагоре бях писала, че давах каша от елда и много се харесваше, но мисля, че започнах в средата или края на 6-ти месец, такава ми беше препоръчителната информация. Някъде към края на 5-ти месец предложих оризова каша, защото нея посочват като най-щадяща за стомахчето, но тя не се хареса на малкия в чист вид и я смесвах с плодово пюре, т.е. първо вече бях въвела плодовото пюре следобяд (ябълка, круши, банан и т.н.) и тогава кашата, може би в рамките на около две седмици се случи това. Но не мисля, че ако решиш в обратния ред ще има проблем - чрез кашата да въвеждаш по някое пюре. Не сме имали сериозни проблеми със запичане досега, а ако един ден пропусне Павел да свърши работата пюре от тиква или от сини сливи при нас върши чудесна работа.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines