Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 19:32:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 100314 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #15 -: февруари 14, 2012, 16:49:17 »

rozovka, не говори така-стресираш ни  smile
Шегувам се, благодаря че го сподели, защото все съм си мислила, че след естествено раждане ако не можеш да станеш, то е само от глезотия.

 give_rose Не е била това целта ми. Просто споделих с две думи как беше при мен. Не че не можех да стана, да не преувеличаваме сега, обаче ме болеше, особено при по-дълго застояване права.

И двата начина на раждане си имат свои преимущества и недостатъци. За секциото пък съм чувала разкази за болките при излизането от упойката.

Преди раждането трябва да събереш реална информация за плюсовете и минусите на типа раждане, а не да се повтарят клишета, разнасяни от форум на форум, докато съвсем се изкривят. И най-вече човек трябав да слуша сърцето си - ако "винаги си знаела" - нали така казваме, като имаме вътрешна увереност - че искаш да родиш нормално - значи, това е твоят избор и няма какво да се плюе секциото, за да го оправдаеш. И обратното.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 14, 2012, 16:50:19 »

Bibsi8792 , изобщо не е задължителна даже епидуралната. Аз родих без, въпреки, че искаха да ми слагат. Едната от лекарките много искаше да ми слага, че да не ме боляло. Аз й казвам, че не искам, щото не ме боли, а тя си настоява . След като родих, дойде и ми каза- Добре, че не ти сложихме, че още нямаше да си родила  Oh my .... С епидуралната , тъй като не усещаш естествените напъни, се забавяло раждането (това не го знаех, тогава ми го казаха  smile )
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #17 -: февруари 14, 2012, 16:52:29 »

Аз само се страхувам от тази епидурална упойка.... при нормално раждане - момичета тя задължителна ли е???Може ли да се мине и без нея???

О, мила, разбира се, че не е задължителна. На мен не ми сложиха, защото бях с много голямо разкритие, макар че аз много исках  Wink. Ражда се и без епидурална упойка, но съм чувала, че с нея е голяма благодат.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #18 -: февруари 14, 2012, 16:56:22 »

Ох падна ми камък от сърцето честно.Благодаря Ви момичета  give_rose give_rose give_rose

Съгласна съм с rozovka "трябав да слуша сърцето си - ако "винаги си знаела" - нали така казваме, като имаме вътрешна увереност - че искаш да родиш нормално - значи, това е твоят избор и няма какво да се плюе секциото, за да го оправдаеш. И обратното."

А всъщност упойката запазва контракциите ,но болката се претъпява нали???Съжалявам ,че питам ,но искам да разбера от вас мамчета smile
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 16:58:03 от Bibsi8792 » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 14, 2012, 16:59:05 »

Bibsi8792 , упойката обездвижва тялото ти от кръста надолу. Ти не усещаш напъните и контракциите. Лекарите ти казват кога да напъваш и така става раждането.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #20 -: февруари 14, 2012, 17:02:11 »

Bibsi8792 , упойката обездвижва тялото ти от кръста надолу. Ти не усещаш напъните и контракциите. Лекарите ти казват кога да напъваш и така става раждането.
Звучи ужасно да си призная.Ще мина без нея  определено .Благодаря мила
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 14, 2012, 17:09:09 »

аз бих раждала със секцио- имам една медицинска причина свързана със сърцето, но да и да я нямах, от прочетеното и разговорите с лекари , стигнах до моето решение за в бъдеще. Имам някакъв страх още от малка, свързан с раждането, може би съм и наплашена от разказите покрай моето собствено раждане, което едва не е завършило със смърт на майка ми .
Има и субективен елемент във всяко решение и точно него трябва да уважаваме за другите жени- всеки си знае какво е видял и какво е преживал за да вземе дадено решение за раждане. Не отричам че и жените около мен са ми повлияли освен прочетеното. Повечето които познавам след естествено раждане имаха разни усложнения и проблеми, а тези с планираното секцио- други.Но някак си вторите "скелети в гардероба" на мен лично като психика ми се сториха по -изтърпяеми , що се отнася до преживяване и тип болка. give_rose
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 14, 2012, 18:33:06 »

Момичета, аз се включвам да споделя една кауза, която мисля, че всички ще подкрепим (така мисля, де  blush ). Тя важи и за мамите избрали секцио, и за мамите избрали ест. раждане. Може да съм малко  Offtopic и се извинявам, но не знам къде другаде да постна, а цяла тема се колебая да отворя. Гучи може би ще ме насочи или премести.  smile
http://www.rodilnitza.com/blog/news-events/first-contact/ Това е кампанията - отнася се до важността на първия контакт на бебето с майката. Има инфо и за правата ни - т.е. че можем да настояваме да ни дадат бебчето (освен ако не сме с пълна упойка, разбира се, за някои мами със секцио) веднага. Аз съм решила твърдо да настоявам за това. Срам, не срам, признавам - ако трябва пари ще предлагам при предварителните уговорки - какво да се прави.  sad
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 14, 2012, 22:33:01 »

Бибси, епидуралната е частична упойка. Но пак можеш да усещаш контракциите и когато ти кажат да напъваш, напъваш. Просто болката била много по-поносима good Това е нейното предимство. Хем упойка, хем не съвсем. Но не е задължителна, разбира се! Аз бях подписала съгласия за епидурална, но пък моя док прецени, че не ми е нужна pardon И така си и родих без нея. Как стигна до тоя извод, не знам, ама е факт. Даже 1-2 пъти си попитах за упойката, да не изпуснем оптималното разкритие, ама накрая се отказах и си дочаках раждането без никакви упойки. Доверих им се тотално.
Аз също от шевовете имах доста дълго време болки. За жалост, не бяха само вътрешни, а и външни шевове, та в болницата се хранех права, защото на стол ми беше непосилно. Вкъщи успявах да седна на възглавничка, за кратко и така няколко седмици.
Д-р Пелев може да е страхотен професионалист, въобще не се и съмнявам. Ама ме подразниха ония от детското, дето така отрязаха момичето, когато то поиска бебето си. Нямат това право. Освен това, много повече вредят на бебето така, като го лишават от майчината близост и миризма, отколкото ако просто ги оставеха една на друга. Това са първите основополагащи часове и са много важни. Не са достатъчни механичните грижи на акушерките - там няма топлина и обич.
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 22:36:56 от sunray » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #24 -: февруари 15, 2012, 10:27:13 »

sunray благодаря мила  give_rose
Сега се сещам нещо ,преди време бях намерила клипче (за нормалното раждане)  което се въртеше във фейса и го споделих на стената си с моите "приятели" ...знаете ли колко много ме озадачи мнението и коментарите на майки,бъдещи и настоящи...Имаше изказване рода на "Ще повърна" - и тогава се попитах моето съзнание ли е изкривено crazy
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 15, 2012, 10:53:40 »

Бибси,просто има хора,които не издържат на такива гледки.Аз също съм от тях.Не мога да гледам такива неща,просто ми става лошо.Не бих изкоментирала с "ще повърна",но просто няма да го гледам. pardon
Много се радвам,че гучи създаде такава темичка,в която да си обсъждаме нещата покрай различните типове раждане,без спорове и караници. give_rose
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #26 -: февруари 15, 2012, 11:02:18 »

Бибси,просто има хора,които не издържат на такива гледки.Аз също съм от тях.Не мога да гледам такива неща,просто ми става лошо.Не бих изкоментирала с "ще повърна",но просто няма да го гледам. pardon
Много се радвам,че гучи създаде такава темичка,в която да си обсъждаме нещата покрай различните типове раждане,без спорове и караници. give_rose
Да съгласна съм ,че има такива хора мила,подразних се на изкзванията ужасно много
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #27 -: февруари 15, 2012, 11:58:59 »

sunray благодаря мила  give_rose
Сега се сещам нещо ,преди време бях намерила клипче (за нормалното раждане)  което се въртеше във фейса и го споделих на стената си с моите "приятели" ...знаете ли колко много ме озадачи мнението и коментарите на майки,бъдещи и настоящи...Имаше изказване рода на "Ще повърна" - и тогава се попитах моето съзнание ли е изкривено crazy

Ами то не е някаква голяма красота за гледане  smile. Нещата на практика не са като по филмите, където една жена покрита до кръста с чаршаф се напъва и за две минути отдолу вадят едно изкъпано бебе на видима възраст около три месеца. Кой какви думи използва да опише емоциите си е друг въпрос.

Не се задълбочавай в гледането на тези анатомии  Wink. Прекаленото информиране с всякакви натурализми може да навреди.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #28 -: февруари 15, 2012, 12:01:40 »

Момичета златни  сте smile  give_rose give_rose give_rose
Спирам да се ровя в нета и да си пълня тиквата с излишна информация.....че сте прави сама ще си набия колчетата..
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 15, 2012, 12:19:01 »

Аз си спомням, че си отвисях 2 часа на родилния стол, защото се случи да родя, когато се сменят дежурствата laugh Не че ми беше голям проблем - вече ми бяха дали да си гушна Ели, бях я видяла, както и баща й. Но усещах, че имам нужда от сериозно измиване, защото все пак в един момент започваш да съхнеш blush Те си ме поизмиха хората, но после трябваше още веднъж - преди да ме закарат в стаята ни.
Така е, Розовка е права, не е приказка гледката. Добре, че самата родилка не вижда blum И добре, че и мъжът ми стоеше до главата ми, та да не се "очарова" и той pleasantry Тогава не ми дремеше, де, как изглеждам, но си е истина, че не е лицеприятно.
Бибси, като почнеш да раждаш, въобще няма да се сетиш за натурализмите, дето си изчела и вероятно ти предстоят. Само се съсредоточаваш да слушаш екипа какво да правиш, концентрираш се и чакаш с всяка фибра на тялото си да си видиш рожбата. Другото - като кръв, мръсотии и прочие, бледнее със сигурност в такива моменти. А като го гушнеш веднага, особено ако си била без упойка, имаш чувството, че можеш да станеш и да се прибереш. Не че наистина ще имаш сили, но адреналина те кара да се чувстваш така. Докато чаках да ме доизмият и прехвърлят в стаята ни, 2 часа сме си бъбрили с мъжа ми. Дори аз, след като взеха Ели за тоалет, сама се обадих на майка ми да й кажа, че е станала баба Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines