Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:49:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 100291 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: февруари 14, 2012, 08:29:53 »

Нека в тази тема сподели как е решил да ражда и защо е решил така.Надявам се това да се случва без нападки и обиди.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 14, 2012, 09:58:21 »

Аз избрах да родя с планово секцио поради ред причини.Преди да забременея бях твърдо против секциото и дори се чудих как жените могат доброволно да се подлагат на такова.След като видях 2-те чертички и започнах да се интересувам от различните видове раждане,постепенно  си промених мнението и не ми отне много време да реша,че искам да родя чрез цезарово сечение.Водещ при мен беше страхът от неизвестното и това,че реално в хода на раждането нещо може да се обърка.Другият ми страх бе свързан с възстановителния процес след раждането-разкъсвания,пролапс и т.н. Съзнавам,че и в хода на секциото може много неща да се объркат,но преценявайки рисковете при единия вид раждане и при другия,сметнах,че там нещата са много по-контролирани.Слава богу,всичко при мен мина като по вода и нямах никакви оплаквания.Възстановяването ми продължи около седмица.Не съм се правила на героиня и ме обезболяваха качествено. blum
Тук искам да отбележа,че лекарят по никакъв начин не ми е повлиял,напротив.Опитваше се до последно да ме разубеди,но аз бях твърдо решена и не давах и дума да се издума за нормално раждане.Беше ми някак по-спокойно да знам какво ме очаква. smile
Никога и по никакъв повод не съм убеждавала или агитирала мои приятелки да раждат по този начин.Смятам,че това е огромна отговорност,която не мога да поема за някой друг.Тук едно клише важи с пълна сила-всеки си има глава на раменете и си преценява,защото плюсовете за мен,може да са минуси за друг. good
Ето това са моите причини да избера секцио.И пак ще се повторя,че не съжалявам за избора си.Моите очаквания се оправдаха напълно. give_rose
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 10:07:11 от carlyangel » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #2 -: февруари 14, 2012, 11:02:27 »

Да, това са нормалните доводи при избора на планово секцио и на мен ми звучат съвсем разумно и ясно. Вече какво ще предпочете човек и какво за него е минус и плюс всеки си преценява.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 14, 2012, 14:50:02 »

Аз избрах да раждам нормално. Много четох за раждането , преценях кое ще е по-добре за мен и моето бебче . Моите страхове за операция бяха по-големи и твърдо бях решила да раждам нормално.
Смея да твърдя, че има наистина лекари, които се опитват да убедят бременната, че трябва да роди секцио . При мен беше- голям е плода, а ти си дребничка и с тесен таз  sad Висока съм 158 см , а родих сина ми 3150 гр (според мен напълно нормален плод, хич даже не едър  pardon )
Ако гледате "Такъв е животът" , скоро имаше едно момиче, което отиде да ражда. Беше от някакъв дом, казаха й - дребна си, голям е много плода и трябва операция. Момичето си няма никой , беше уплашено и си беше точно принуда, за да е по-лесно за лекаря (това си е мое мнение, така ми изглеждаше) Детенцето се роди по малко от 50 см и около 3 кг , не помня точните мерки.
Но има жени, който наистина не могат да родят нормално. Имам такава приятелка, тя е първо голяма паника, не може да трае на болка , просто никак не мога да си я представя да роди нормално- еми секцио избра...
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 14, 2012, 15:19:46 »


Ако гледате "Такъв е животът" , скоро имаше едно момиче, което отиде да ражда. Беше от някакъв дом, казаха й - дребна си, голям е много плода и трябва операция. Момичето си няма никой , беше уплашено и си беше точно принуда, за да е по-лесно за лекаря (това си е мое мнение, така ми изглеждаше) Детенцето се роди по малко от 50 см и около 3 кг , не помня точните мерки.
Ау, как ме издразни този лекар! Страхливите жени раждали секцио?! Аз съм страхлива и предпочитам естествено. И в двата случая има болка-при единия  трае няколко часа, при другия с дни, понякога месеци.   Бих умряла от яд да лежа на легло и някой да ми подава детето, а майките около мен да си ги дундуркат прави.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 14, 2012, 15:46:30 »

Но има жени, който наистина не могат да родят нормално. Имам такава приятелка, тя е първо голяма паника, не може да трае на болка , просто никак не мога да си я представя да роди нормално- еми секцио избра...

Така е.

За "Такъв е животът" - ако знаеш как се ядосвах аз, докато го гледах! А за момичето всеки път плачех - сама, няма си никого тук за подкрепа. Докторът си беше пълен идиот и "кон с капаци", от онези от старите редици, дето не възприемат подходи и практики, различни от техните. Много ме вбеси!
Офф: пак от предаването много се ядосах на онази "лелка", дето не й даде бебето. Трябвало да почака! То едвам се замъкна то детското, след като 4 дни беше чакала да благоволят да й го донесат....Нямам думи....!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 14, 2012, 15:54:10 »

  Offtopic Ха ха, явно всички , които сме го гледали сме потресени . Ама така си беше, много лошо се държаха с момичето. И тя самичка горката, няма упора от никъде, много мъчно ми стана  sad
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 14, 2012, 15:57:16 »

Не съм гледала точно този епизод,но знам за това момиче,понеже гледах предния.Наистина много лошо са я изнудили. NO И защо не са й дали бебето?Уж условията изглеждаха добре,дори се зарадвах за нея,че са я настанили в по-нормална обстановка,а то.. sad  На мен бебчето ми го дадоха на 3-тия час,след като ме свалиха в стаята.Не знам дали не е така,защото болницата е частна,но не виждам пречка да ти го донесат.
Има ли го този епизод качен някъде,за да го гледам?  give_rose
Редактирам си поста,току що гледах предаването/поне една част/.За д-р Пелев съм чувала само хубави отзиви,но не му прави чест да говори така за момичето и за бебчето й.Тя също не е постъпила правилно като напуска болницата без реално да бъде изписана,но .. Ох,тежка история. sad
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 16:08:11 от carlyangel » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #8 -: февруари 14, 2012, 16:00:52 »

И в двата случая има болка-при единия  трае няколко часа, при другия с дни, понякога месеци.   Бих умряла от яд да лежа на легло и някой да ми подава детето, а майките около мен да си ги дундуркат прави.

Аз раждах нормално и хич не можех да дундуркам права бебето повече от месец. Много ме боляха шевовете. Не се заяждам, просто казвам как беше при мен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #9 -: февруари 14, 2012, 16:08:44 »

По мое време нямаше искам така, искам иначе, даже упойки нямаше..но това е друга тема. Включвам се и аз като зрител на "Такъв е животът". Детето се роди почти 4 кг., но видяхте ли колко е голяма главата му? Майката също има несъразмерно голяма глава. Лекарят е един от най- добрите в Пловдив, шеф е на отделение. Преди 6 месеца точно той ме оперира - отстраниха ми всичките женски работи. Има златни ръце и много голям опит. Но е от старата генерация и говори доста "серт". При него няма 5 - 4, всичко е под конец, изключителна дисциплина и чистота. Той каза "избира се сирене, а не как да раждаш.." Не се съмнявам в преценката му, още повече, че ние не знаем какво е психическото състояние на майката. Лекарите учат 5 години, после цял живот се явяват по изпити и гледат комплексно на случаите, а не като нас. За страхливите жени говори другият лекар  Wink. Моята операция беше подобна на раждане секцио - с две думи мога да сравнявам. И болката и страхът в двата случая са еднакви. По повод на това, че не и дадоха веднага бебето, мисля, че причината е пълната упойка. И повтарям - ние не знаем нищо за психическото състояние на майката......Медиите често "изрязват" доста неща и биха могли да насочат вниманието ни в грешна посока.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 14, 2012, 16:17:19 »

 carlyangel , мисля че това е епизода, или следващия ще е. На работа съм сега и не мога да го гледам в момента.  http://www.btv.bg/shows/da-badesh-roditel/videos/video/88730379-Takav_e_jivotat_Da_badesh_roditel__Epizod_4.html
svekarva , не успорвам качествата на лекаря. Не го познавам. Почти съм сигурна , че бебчето не беше едро, защото точно това ми направи впечатление. И да, вярно е, че ние не виждаме как  стоят нещата. И точно това изказване за сиренето пък на мен ми дойде в множко  nea
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 16:19:33 от leni_beni_ » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 14, 2012, 16:18:57 »

http://www.btv.bg/shows/da-badesh-roditel/videos/video/88730379-Takav_e_jivotat_Da_badesh_roditel__Epizod_4.html-  това е епизода, в който решиха да е секцио, после потърси в сайта епизод 5, за да видиш как момичето стана и отиде до бебетата,а лелката и каза:"ще почакаш".
rozovka, не говори така-стресираш ни  smile
Шегувам се, благодаря че го сподели, защото все съм си мислила, че след естествено раждане ако не можеш да станеш, то е само от глезотия.
svekarva, току-що го гледах-3.200,49см. От там нататък не споря, защото не съм веща.
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 16:29:47 от angel4e » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #12 -: февруари 14, 2012, 16:29:38 »

angel4e [/b, не се стресирай, това не е най- лошото  Wink! Щом повечето жени раждаме по още един път, значи изобщо не е толкова страшно. Май не ви казват по консултациите /все още/ какви екстри съпътстват радостното събитие. Четете темичките на майките, от там може да се научи и много за причината за раждането по единия или другия начин.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 14, 2012, 16:33:58 »

Аз бих раждала един ден секцио.Не заради болката-аз имам висок праг на болка.По скоро заради контрола и някакси не мога да си представя 5-6 че и повече часа да се мъча.Сигурно ви звучи тъпо.Знам че винаги може да се объркат нещата,както и знам че всичко е много индивидуално.Има жени дето са раждали бързо и безпроблемно нормално и такива дето не са,какот и има бързо възстановили се и след секцио и след нормално.Въпрос на късмет.При мене има и медицински показатели за секцио,но и да нямаше пак бих избрала секцио.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #14 -: февруари 14, 2012, 16:42:54 »

Ако ми позволите и аз ще се включа - моят избор ще е нормално раждане.Не осъждам  бъдещите и настоящи майки ,които са решили секциото - това е въпрос на личен избор.Един ден когато ми се наложи да родя ,наистина ще избера нормалното раждане ,независимо каква ще е болката - макар и аз да се страхувам ,но има ли бъдеща майка ,която не се страхува за детето си и за себе си ???Аз не познавам такава  smile  Отделен е въпроса ,ако ми се наложи да раждам със секцио от медецинска гледна точка - тогава ща не ща ,ще раждам така както лекарите ми кажат.
Аз само се страхувам от тази епидурална упойка.... при нормално раждане - момичета тя задължителна ли е???Може ли да се мине и без нея???
Междудругото сестра ми ражда под пълна упойка секцио - когато вече се чувстваше добре и дадоха бебчето в същия ден !

Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines