Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:51:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разкрасяването преди сватбата - 2 -ра част  (Прочетена 115634 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 03, 2012, 10:35:19 »

Още нямам, но се надявам след днес вече да се види. Wink
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 07, 2012, 19:19:23 »

И тук да се включа.

Аз от 4-5 години си ходя от време на време на фитнес, обаче чак януари се наканих да ми изготвят програма. Както Кристи я беше описала.Имам хормонални проблеми и трудно смъквам, но за последните няколко години на етапи съм свалила почти 20кг и съм много горда със себе си.
Сега поддържам от година и нещо едни килограми, но ми се иска и последните 3-4кг да заминат.
Не знам дали въобще ще стане някога, но и така е добре:)

Днес бях на проба за роклята и съвсем леко ми се освободила (явно съм смъкнала 0.5-1см от мерките) и в момента ми стои перфектно. Т.е с радост ще си хапна малко по Великден, защото освен стандартното здравословно хранене, което така и така правя, няма да се налага да съм на диета.

Зъбите - многоооо ми се искаше да ги избеля, но последните 2 години съм просто в ужас, зъбите ми изглеждат много добре, но като ги види отвътре зъболекар направо изпада в ужас. Всяка година си правя по 1-2 кариеса, а за тази изведнъж имам 4 нови, а последно ходих октомври. Малки са, но се появяват
Зъболекарката казва, че е от ген и стрес основно.. не знам какво да мисля вече. Но ще забравя за професионалното избелване. Затова съм си взела избелващата паста на Колгейт и ще разчитам на фотошоп-а на фотографа:)

Кожата -На почистване ходих миналата неделя, седмица преди сватбата пак и 2 дни преди нея на някаква освежаваща и хидратираща процедура. Моята кожа заради хормоните е доста зле и е на етапи в зависимост от цикъла ми. Понякога е просто чудесна,понякога е все едно съм на 15. Та изисква редовно поддържане, но затова пък си я знам как и на какво реагира.

Масаж - о да, задължително. Мисля да отида вечерта преди сватбата. Прекрасен метод да се отпуснеш и отърсиш от цялата лудница около подготовката. Аз ходя от време на време и съм много доволна

Малко дълго стана ... извинявам се!



Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 07, 2012, 20:11:47 »

аз днес установих че съм отслабнала с 2 кг и то без да искам..нито диети нито съм се ограничавала...даже и не спортувам напоследък...и идея си нямам как стана  smile
Вече втора седмица ходя на солариум и съм доволна...на ставам кафява но и не се зачервявам. Абе общо взето се получава цвета който искам. Днес бях на почестване на лицато, а другата седмица ще съм на процедури и така до сватбата по веднъж седмично.
Реших да не си избелвам зъбите...те са си достатъчно бели/е не са като фасените но са естествен цвят/ само ще изчистя зъбен камък и ще полирам. От 2 месеца си правя домашен антицелулитен масаж и смея да твърдя че кожата ми се заглади без спорт и диети за скромната сума от 10 лв.!! smile

Това е към момента!
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #63 -: април 07, 2012, 21:37:15 »

Пинк,браво мила,доста неща си направила Bravo
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #64 -: април 08, 2012, 11:06:14 »

А кой е този чудодеен домашен пилинг?
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 08, 2012, 13:16:28 »

Аз си правя с утайка от кафе и 1-2 лъжички кисело мляко. Смесвам ги, като утайката е добре да е прясна, нанасям на лицето и седя така 20-ина минутки. После отмивам с топла вода. Става и като пилинг и като маска. На мен поне ми влияе добре.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 08, 2012, 13:46:24 »

кафето действа и за целулит много добре, една приятелка си прави и не й се налага да си купува други козметики срещу това.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #67 -: април 10, 2012, 13:41:43 »

Моите хитрини са две маски за лице - едната хума и кисело мляко за почистване на дребно акне, другата - белтък и лимон за избелване и стягане на кожата. Аз на солариум няма да ходя, ще се пека преди сватбата на слънце ако стане. маска за коса - всяка седмица - жълтък, мед и зехтин. Мажа с нея и цялото тяло и кожата ми става като копринена ( суха ми е по-принцип). Зъбите - редовно почиствам с конец и мия с избелваща паста. Почистване за лице винаги като ходя и след седмица лицето ми буквално се покрива с пъпки. Ужас. За това всяка седмица сауна и пилинг ( аз се търкам под душа). Целулит - като започнах да пия 2л, танци и диетка - няма целулит.
 girl_wink
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #68 -: април 10, 2012, 14:27:17 »

Момичета аз започнах да се беля :angry:какво да правя сега,да се пусна ли пак на 10 минути,леле много гадно ми стана cray
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 10, 2012, 14:43:54 »

Щом се белиш (това е защото беше изгоряла, нали?), започни пак от малко минути - 5 или 6. И така постепенно стигни до 8-9. Аз ходех през ден като първо се пусках на 6. Сега обаче ходя всеки ден преди празниците и се пускам по 7 мин., тъй като ходя често. Мисля че 10 ще са ти много.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #70 -: април 10, 2012, 16:13:00 »

Веси мерси,да изгорях маци затова:))Утре ще се пусна за 5 минути.Твоето тенче как е сега?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 10, 2012, 16:22:55 »

Ами да ти кажа, имам вече някаква разлика. Аз съм всеки ден до четвъртък сега, да видим какво ще стане. Пос;е ще трябва да поддържам тена, защото до 12 май има още месец.
Активен
famille
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #72 -: април 11, 2012, 13:39:28 »

Mariajoro1984, защо не спреш за малко и да си хидратираш кожата? После пак продължи, но си карай по 5 мин., нямаш ли време?

Аз бях на почистване и микродермоабразио в петък в студиото на Мая Тачева на Руски паметник.  Козметичката ми каза, че ми е рано за мезотерапия (аз съм на 31).  huhhuh.gif Утре пак ще ми прави нещо и обеща до сватбата да светна с някакви колагенови терапии (което ми звучи като 500 лв. общо дотогава  angry).

Зъбите ги избелих, но преди това оправих няколко стари пломби и 2 нови кариеса. Yara, напълно те разбирам - аз съм мечтата на зъболекаря, имам няколко млечни зъба, без втори под тях, съответно рано-рано се сдобих с мост и 2 коронки, кариеси богато, само на фасада го докарвам.lol Избелването мина значително по-леко от първия път.

С фитнеса по принцип съм редовна (меко казано), но сега съм го ударила през просото, защото нямам мотивация: малко трябва да понамаля мускулите, че никак не стоят добре на роклята ми, а и по-скоро ще ми бъде предизвикателство да си задържа единия зимен килограм отгоре през юни, без който роклята ще ми висне.

Както казах и преди, утайката от кафе прави чудеса с кожата, а кофеинът е основна антицелулитна съставка на всички кремове, така че плескайте се обилно (на лицето обаче ми идва малко агресивно).

А за всичко - кожа, лице, килограми има едно чудо - вода!
Активен
shorty
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 25, 2012, 22:35:54 »

Мили девойки - за зъбите. Моля ви се, много ви се моля, не си ги избелвайте! Някой по-назад беше писал, че избелването представлява "ецване" на зъбите с киселина, което отваря дентиновите каналчета и предизвиква чувствителност. Всъщност веществото, което всички избелващи системи съдържат, е карбамид пероксид, който отделя кислород, премахва пигментацията (от кафета, цигари, вино, лютеница и т. н.) и дехидратира зъба, избелвайки го. Това от своя страна води не само до повишена чувствителност (към топло, студено, сладко, кисело и др.), но и до по-голяма предразположеност към последваща пигментация - тоест избелиш ли си веднъж зъбите, след това ще ти потъмнеят повече, отколкото са били първоначално. Така че ако толкова искате да имате блестяща усмивка, отидете при зъболекаря си, поискайте да ви почисти зъбния камък (с ултразвуков скалер, не е приятно, но не е и болка за умиране), след това да почисти тютюневите и кафени налепи (например със специална сода) и накрая да полира зъбите със специална четка и полирна паста. Аз самата минах през това скоро - уверявам ви, ефектът е страхотен. В зависимост от града и специалиста цялата услуга трябва да ви струва не повече от 50-80 лв. Направете я поне седмица преди сватбата, за да имат време венците ви да се възстановят от шока.

За кариесите - всичко идва от хигиената. Попитайте зъболекаря си как точно трябва да си четкате зъбите или вижте тук: http://www.colgate.com/app/CP/US/EN/OC/Information/Video-Library/How-to-Brush.cvsp
Мийте си зъбите поне по 3 минути, използвайте конец за зъби поне веднъж на ден, пийте повече вода (така ще образувате повече слюнка, естествената защита на зъбите). Избягвайте сладките и кисели храни, особено колата, а ако не можете - поне изплаквайте устата с вода след всяко такова "прегрешение". Ако все пак наистина имате твърде много кариеси, попитайте зъболекаря дали не страдате от деминерализация на зъбите - този проблем вече е решим, има достъпни продукти, които наистина вършат чудеса. Общо взето - не се пренебрегвайте, здравите и красиви зъби са всъщност много лесно постижими!

Извинявайте, ако съм станала досадна, но ако дори само една от вас се вслуша в това, мисията ми ще е изпълнена  give_rose
« Последна редакция: април 25, 2012, 22:37:30 от shorty » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 26, 2012, 08:18:13 »

shorty, изключително полезна информация даваш. give_rose Аз през живота си не съм имала кариес, но пък моите зъби са чувствителни  най- вече към кисели плодове. Първоначално обмислях избелване, но след всичко, което прочетох и след консултация със зъболекар се отказах категорично. Но нищо не ми пречи да опитам това, което си написала. Скоро си взех паста за зъби Yotuel, не очаквам чудеса, но се надявам, че и тя ще ми бъде полезна.
« Последна редакция: април 26, 2012, 08:31:35 от sunset » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines