Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:28:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ако сме във цикъл на сватбата?  (Прочетена 58493 пъти)
 
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #45 -: юли 24, 2012, 14:53:01 »

Аз съм на следната схема с Дуфастон - 10 или 14 дни по 2 таблетки на ден от 20 ден на МЦ . Наистина след като спреш да взимаш хапчетата ти идва след 3-5 дни. Обаче най- добре е преди употреба да се консултирате с гинеколог .
Активен
Bride♥
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25


Just Another Bride


« Отговор #46 -: юли 24, 2012, 14:56:34 »

Има най - различна информация в интернет за прилагането му - сега проверих в гугъл и в другите форуми, но като цяло гинеколозите предписват на всеки индивидуален прием. Някои пишат, че го пият по 5 дни, други по 10 (както и snowy) - за всеки е различно. И все пак схемата е сходна с тази на Оргаметрила. На ден се пият по две хапчета.
« Последна редакция: юли 24, 2012, 15:00:32 от Bride♥ » Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #47 -: юли 24, 2012, 15:01:29 »

Ами ако от този или следващия месец мина на противозачатъчни те могат ли да изместят МЦ?
 Offtopic Bride, можеш ли да попиташ майка ти кои дават най-малко нежелани реакции и към кои адаптивния период е най-кратък и лек  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 24, 2012, 15:03:52 »

Схемите са строго индивидуални и се преценяват от гинеколог в зависимост от големината на маточната лиогавица. Аз съм пила за предизвикване на цикъл по схема: 5 дни, 3 пъти по две хапчета. На третия ден след последните 2 хапчета ми дойде. Но това НЕ е универсална схема!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #49 -: юли 24, 2012, 15:16:22 »

 Момичета, и други са го писали преди мен, но с прилагането на хормонални продукти шега не бива.  "Дуфастон" и "Оргаметрил" се използват основно с лечебна цел (въпреки че "Оргаметрил" има показания и за отлагане на месечен цикъл). Според мен оправдание за прилагането им с нелечебна цел в случая може да е тежък и болезнен месечен цикъл. Но ако не ви е такъв, моля ви, не си играйте със здравето си.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 24, 2012, 15:36:02 »

вижте дами, ние не сме тръгнали да си играем със здравето си и да си самопредписваме лекарства....да сме наясно....аз питам чисто информативно за да знам дали има смисъл въобще да ходя да търся гинеколог за да ми ги изписва, ама щом не мога да я предизвикам по-рано, каквото исках да направя, значи няма смисъл от цялото упражнение с вземане на медикаменти, особено когато правим опити за бебе....единствено за Дуфастона ми казаха че при евентуално наличие на бременност няма да ми навреди дори ще ми помогне за задържането...
Идеята ми беше този месец да го предизвикам по рано за да може да не съм в цикъл през цялата си почивка, а другия месец за сватбата да се изтегли по-рано по този начин, а не да съм в цикъл....

Сноуи ти за регулиране ли го пиеш? Защото тази схема ми звучи като за регулиране, редовен прием...аз говоря за инцидентен прием само за 1 менструация?
Активен
Bride♥
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25


Just Another Bride


« Отговор #51 -: юли 24, 2012, 15:39:44 »

Мила, аз да ти кажа честно - щом правите опити най - доброто хапче за теб е да си правите бебе. Няма странични ефекти, освен много радост! Не се занимавай с хормонални продукти. Ако успеете още по - добре за теб - няма да се притесняваш за цикъла. Желая ти успех и да не се притесняваш за такива неща!
Като се чуя с майка ще я попитам, макар че знам какво ще ми каже - че и двете са кофти щом става въпрос за намесване в природата или прием на хормони.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 24, 2012, 15:42:16 »

да, всичко страхотно, но няма как да си направим бебе за 6-7 дни, все пак на 1ви ще ми идва smile Иначе мерси много за помощта smile
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #53 -: юли 24, 2012, 15:43:24 »

Josephine нещо подобно, че цикъла ми играе smile Даже като си гледам календара на сватбата ще съм в цикъл  sad  Обаче такъв е живота  Wink
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 24, 2012, 15:49:09 »

Josephine нещо подобно, че цикъла ми играе smile Даже като си гледам календара на сватбата ще съм в цикъл  sad  Обаче такъв е живота  Wink
да, кофти работа....при мен заради много стрес и едни проблеми преди 2 месеца ми се прецака цикъла като закъсня с повече от седмица....иначе всичко бях изчислила, ама така е...някой неща няма как да се предвидят...добре че предния месец ми дойде 2 дни по-рано, та да измести леко датата....и сега се очаква за сватбата да съм в цикъл, ама да е 2-3ти ден нещо такова....кофтито е само за тази почивка дето искам да ходя, че ще съм в цикъл...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 24, 2012, 15:51:06 »

Ами ако от този или следващия месец мина на противозачатъчни те могат ли да изместят МЦ?
 Offtopic Bride, можеш ли да попиташ майка ти кои дават най-малко нежелани реакции и към кои адаптивния период е най-кратък и лек  give_rose

Може. Аз преди това отидох на гинеколог, изписа ми противозачатъчни и ги пих с 2 хапчета повече (последното се падаше вечерта преди сватбата, защото след като ги спреш трябват 2-4 дена, за да ти дойде). В самите листовки пише, че може, може дори да изпиеш 2 опаковки без прекъсване, което за мен е прекалено, но си говоря наизуст. За мен това беше най-безвредният начин от всички хормонални, за да си изместя цикъла. Хапчетата ги пия и до сега, защото изчакваме с опитите за бебче (искаме да започнем строеж на къща, а и още не сме успели да се нарадваме на времето само за нас, та бебето ще изчака една година и живот и здраве ще го чакаме  smile )
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 12, 2012, 21:44:51 »

На мен трябваше да ми дойде два дни преди сватбата, но реших да не започвам отново да пия противозачатъчни (пила съм няколко години и ги спрях преди година-две) и организмът ми съвсем културно и цивилизовано изчака biggrin biggrin biggrin Дойде ми два дни след сватбата.
От нервите и притеснението месечният цикъл може да се промени и е по-добре да си спестите допълнителни хормонални намеси, особено без предписание от гинеколог.
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #57 -: септември 13, 2012, 12:01:18 »

За мое щастие ми дойде точно 5 дена преди сватбата... нямах никаквипроблеми и ми беше свършило за деня.
Но късмет, колкото и да го планираш...
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #58 -: септември 13, 2012, 13:21:58 »

На мен по календар трябваше да ми дойде точно в деня на сватбата. Само, че дали от стреса, или от това, че гинеколожката ми каза да спра дуфастона този месец и не съм го пила, не ми дойде.
Активен
Mariquita
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Още малко до мечтаната ми сватба :)


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 15, 2012, 08:56:18 »

Моя заковава всеки 28-ми ден в 08:00ч. сутринта. Бях си изчислила и нямах проблеми.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines