Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:42:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ако сме във цикъл на сватбата?  (Прочетена 58494 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 12, 2012, 19:47:28 »

Дуфастон не спира цикъла. Пила съм го по други причини.
Оргаметрила наистина е хормонален препарат.  good Но цикъл не се спира току-така.  pardon Затова е не се препоръчва да се прави. Какво да се прави - женски неволи!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 12, 2012, 20:22:24 »

Дуфастон не спира цикъла. Пила съм го по други причини.
Оргаметрила наистина е хормонален препарат.  good Но цикъл не се спира току-така.  pardon Затова е не се препоръчва да се прави. Какво да се прави - женски неволи!
Не съм казала, че го спира. С него може да се контролира цикъла. Съдържа прогестерон, което също го прави хормонален препарат. Пие се по схема и като спреш да го пиеш, до няколко дни ти идва. Не може да ти дойде докато го пиеш!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 13, 2012, 03:14:58 »

veseto_87,   smile При мен не се получи така, но щом при теб е било - сигурно си права. От това не разбирам и -затова не искам да споря.  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 13, 2012, 08:55:55 »

Monikamariagive_rose и аз не споря. Просто знам, че се използва за това. Разбира се, че има изключения. Във всеки случай, мисля че всички сме на това мнение, такива действия трябва да се предприемат само по лекарски съвет и в крайни случаи. smile
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #19 -: февруари 13, 2012, 10:21:03 »

Момичета, извинявам се за грубия тон, но вие просто си играете с огъня. И Оргаметрил и Дуфастон са хормонални хапчета с две различни действия. Предполагам и тези мистериозните, които отлагат цикъла са също такива, защото няма как иначе да влиаят на цикъла. Пила съм и двата препарата (и още един куп други) - докато изпия само една опаковка от Оргаметрил качих 7 кг. - вие сами си правете изводите дали си струва преди сватбата да качите толкова. На всеки действат различно и не е задължително да повлиаят точно теглото, но се случва и няма как да знаете предварително какви точно ще са страничните ефекти. Ако имате редовен цикъл с поносими болки, бягайте надалеч от всякакви хапчета, защото щетите са много по-големи от ползите. Дори временно всичко да ви се струва ок, след като ги спрете също настъпват редица странични ефекти.
Казвам ви всичко това като човек, който има проблеми с цикъла и трябва да пие някакви хапчета - изпробвала съм какви ли не и винаги нещо не е наред - наддаване на кг., омазняване на коса и кожа, нервност, депресия. Не искам да ви плаша - не при всеки е така, но според мен не си струва риска.
Вече от година и половина пия Дуфастон, който за момента ми действа най-добре. Но той не е противозачатъчно и не съм сигурна дали може да отложи цикъла.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 13, 2012, 10:45:55 »

Защо смяташ, че си играем с огъня? Коя от нас е казала нещо различно от това, което ти си написала?
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 13, 2012, 12:22:27 »

Аз преди няколко години имах гинекологични проблеми и ми изписаха противозачатъчни,май се казваше Диане-7,или нещо подобно.Пиех ги от първия или последния ден на цикъла,не помня точно,пих ги 21 дена и на 23-24 ден ти идва.Така, че това ми е най-удачен вариант,разбира се след консултация със лекар. sad
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 13, 2012, 12:23:36 »

Аз преди няколко години имах гинекологични проблеми и ми изписаха противозачатъчни,май се казваше Диане-7,или нещо подобно.Пиех ги от първия или последния ден на цикъла,не помня точно,пих ги 21 дена и на 23-24 ден ти идва.Така, че това ми е най-удачен вариант,разбира се след консултация със лекар. sad
Да не е било Диане - 35? Не напълня ли много от него?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 13, 2012, 14:06:15 »

аз  съм пила противозачатъчни, качих 4 кила, но при мен болките бяха непоносими  преди хапчетата. след тях не съм имала грижи, но преди да ги пия бях на лекар и на хормонално изследване.
с такова изследване е най добре да се действа и при темата ни тук за цикъл по време на сватба. ако ще пиете хапчета заради това, най -добре е да е след изследване, не само след консултация при лекар smile
дано е полезно smile
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 13, 2012, 14:18:08 »

veseto,аз ги пих само месец и не помня нещо да съм качила.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #25 -: февруари 13, 2012, 19:38:36 »

Момичета ,като за начало лекър!Но да ви кажа аз какво съм пила:Прималут Нор 7,сутрин и вечер по едно,в момента в които се спрат идва месечния цикъл.Пила съм го след лекарска консултация поради нередовен цикъл.Дуфастона го пих докато бях бременна,заради риск от спонтанен аборт.
Активен
Лилияя
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #26 -: февруари 17, 2012, 12:42:32 »

Витамин Ка спира цикъла, но не ви препоръчвам... не си струва!
Който има редовен цикъл може да си изчисли smile
Аз така направих на моята сватба и цикъла ми свърши точно 2 дена преди нея, всичко беше по план smile
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 17, 2012, 11:15:10 »

Лилияя,и аз така направих исега нещата вървят по-план-даже си мисля,че ще ми подрани от притеснение:)Бих споделила  от опит -1 диета ,която направих-безвъглехидратната-не стига ,че свалих 5 кг за 20 дни,а и цикъла ми дойде по-рано от предвиденото с 1 седмица-това  пак е вариант-за тези,който предвиждат "да загазят"(така си го отбелязвам идването  на цикъла:)) в деня на сватбата:) good
Активен
Amour♥Occasion
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #28 -: май 17, 2012, 11:25:11 »

Току - що го изчислих... трябва да ми се случи 'онова хубавото нещо' около два - три дена преди сватбата... много кофти! Горе - долу преживях мисълта, че ще стискам кълките под пластовете тюл, успокоявам се, че поне няма да ги има менструалните болки и всичко ще е 'поутихнало' в Големият Ден.
mery_bery, ще споделиш ли? smile
« Последна редакция: май 17, 2012, 12:04:23 от Amour♥Occasion » Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 17, 2012, 11:52:24 »

Amour♥Occasion,с най-голямо удоволствие ще споделя:)
Диетата се спазва в ранките на 20 дни(после се спира)-ядеш меса-аз наблегнах на шунката,филетата,варени ,печени ,но не и пържени,яйца -във всякакъв вид се приемат-те са разрешени,зеленчуци,чай-с подсладител-аз не мога ,без да ми  е сладко да го пия:) good Wink и много минерална вода-към 2,5 л на ден ми се събираше с чая:),за да може д се изчисти и организма от токсините Wink,повече салатки и това е good-забравяш за сладкото за 20 дни,а и до 8 вечерта само ядеш.При мен това спазване на храните ме оттърва от 5 кг,и цикалът ми дойде по рано  с 1 седмица:)оттогва не съм и качила кг до сега ,а има вече 1 година.В началото първата 1 семица -ядях и все ми стържеше корема-после нищо вече н еми правеше впечатление-даже си намалих и порцията ,като количество в ежедневното си хранене good.
РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ!!!

Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрашени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни и печени чушки, домати, краставица, прясна и кисела зелка, цвекло, салата от марски дарове, салата от кормид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ!!!

Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени да за конумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. Забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!
ВАЖНО!!!
Можето да направите диетата два пъти по 25 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини - С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines