Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 18:21:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 4 част  (Прочетена 174790 пъти)
 
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #45 -: ноември 23, 2012, 18:49:21 »

А твоята сватба къде беше?
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #46 -: ноември 24, 2012, 00:24:53 »

Нищо им няма, просто повечот пишещи от форума са от агенции и препоръчват заведенията, от които вземат комисионна или поне си правят взаимни услуги като си препращат младоженци. Когато организирах моята сватба един през друг ми пишеха съобщения кой ресторант да избера и коя агенция. Аз обче с помоща на момичета от форума си наех всички екипи по моя преценка без агенция. Хора, които ми харсеха и допаднаха като визия и излъчване. Гледам, че напоследък е много актуално, агенциите, фотографи, видеооператори и т.н. да пишат с имената си като разбира се публикуват и сайтовете си, и видиш ли в полза на питащите във форума дават безплатни съвети къде да си направиш сватбата.
Усещам леко закачлива нотка в тона ти. Първо искам да ти кажа, че не вземам и стотинка от това, че пиша тук нито пък от някоя агенция или ресторант.
Първо се замисли ти колко си компетентна по въпроса, който е поставила sladurche123 Защото бас хващам, че не си присъствала и на 3 сватби. Аз пиша от позицията си на професионалист, който е имал досег със стотици булки по един или друг начин. Също така като студент съм работил и сервитьор. Бил съм над 4 години в ресторантьорския бизнес преди да се ориентирам към фотографията. Имам база за сравнение и мога най-отговорно да заявя, че има ресторанти във Велико Търново и региона които аз не препоръчвам поради ред причини: Лоша кухня, лошо обслужване, и тнт.
Всяка една моя препоръка или още както ти ги нарече " безплатни съвети " са стъпили на години опит и голяма база за сравнение м/у различните хотели. Така, че ще те помоля следващия път когато се изказваш неподготвена поне се опитай да спазваш добрия тон в темата. Благодаря ти! good

Искам малко пояснение
Много ми харесаха Парк хотел Арбанаси и Арбанаси палас, но не мога да разбера защо никой не ги препоръчва. Всички са за Рачев и Севастократор. Какво им има на тези хотели. Не искам да звуча връждебно просто питам, защото може да съм пропуснала нещо съществено?
Здравей sladurche123
Ако прочетеш малко по-нагоре в темата има писано относно Арбанаси палас, че колкото и да го
харесваш комплекса не работи през зимния сезон и като прибавим това, че е доста амортизиран
и не добре поддържан, колкото и да е изискан и красив.... нормално е да не е препоръчван от мен и колегите.
Имай предвид, че Парк хотел Арбанаси е сравнително нов хотел и сватбите които са се провели там са значително по малко и логически е нормално, хората да нямат толкова добра представа за хотела. На мен лично не ми харесва терасата му (ако говорим за лятна сватба), но ресторанта е много хубав, кухнята е много-добра и обслужването перфектно!

А твоята сватба къде беше?
tinakostova хубаво е да отговориш на този въпрос, също е хубаво да кажеш защо си се спряла на твоя ресторант дали заради " визията и излъчването " или заради цената на куверта?

п.п. Много е лесно, човек да дава съвети на хора които не познава и да не отговаря за думите си пред тях в последствие... (Жалко, че аз като фотограф не мога да си го позволя, защото ако дам съвет и някой мой клиент ме послуша аз трябва да застана зад думите си..) Думичката е ОТГОВОРНОСТ good
« Последна редакция: ноември 24, 2012, 00:47:00 от Peyu » Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #47 -: ноември 24, 2012, 09:37:33 »

Благодаря за отговора. Поблема ми е такъв: искам вечерна сватба на открито но не искам ресторанта да е дървен битов и т.н. а искам нещо много лъскаво и модерно.
Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #48 -: ноември 24, 2012, 21:20:02 »

Искам да споделя нещо за Севастократор. Абсолютно съм разочарована от отношението им! Отидохме и още от третата реплика ме отрязаха, че не можело да се прави сватба на открито, защото много духало. Единствената сватба на открито била на Юлиана Дончева. Трябвали да си запазваме ние шатри и т.н. Не искали да се излагат. А те достатъчно се изложиха с отношението. Нямали резервен вариант, ако времето е кофти. Трябвало да се реши дали ще е вътре или вън и това е. Попитахме за някакви оферти те настояха да кажем дали ще ползваме и хотела или само ресторанта и тогава чак ще ни изготвят оферта. После имаме 20% намаление на храната само, ако ползваме алкохол от ресторанта, но ако си го внасяме никакви отстъпки, защото цитирам "се чупели чаши и чинии" и това било разходи ... аз не съм отишла да руша хотела! Сватбата да е до 12 часа вечерта, защото другите гости можело да имат нещо против. Едва ли не те са по-важни от мен, въпреки че аз ще дам сума пари за сватбата. Не ми казаха нито една цена дори и ориентировъчна...едва ли не, ако кажат нещо ще се излъжат и току виж са ни взели по-малко пари отколкото могат.  Така говореха надмено, че ме отказаха още на третото изречение. Едва ли не ни се караха защо не знаем колко точно ще са гостите и колко стаи ще ползваме.  Просто съм възмутена.
Иначе май ще сме в Парк хотел Арбанаси ... никак не е лошо. Пък и не можем кой знае колко да обикаляме, така че най-вероятно ще сме там. Там поне ни посрещнаха много приветливо и ни обясниха и показаха всичко и най-важното говореха с цени. А не да отклоняват темата както в Свастократор.
Активен
tinakostova
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #49 -: ноември 25, 2012, 19:28:18 »

Никак не обичам дискусия от рода на задаване на заядливи въпроси, но тъй като чета и пиша от време на време съм длъжна да отговоря.
Първо към Peyu - мисля, че не моя, а твоя тон е заядлив, но както и да е:  Извинявай, че съм превебрегнала опита ти на сервитьор и пълня темата с некомпетентното си мнение. Това, което съм написала е от собствен опит, и надявам се неискаш да ме убеждаваш, че така от добра воля пишеш в темата, а не с цел реклама. Мисля, че приключваме въпросът до тук, а и все пак всеки има право да изкаже мнението си независимо какво е, а друг е въпросът на кой му харесва и на кой не. Все пак неразбирам защо приемаш нещата лично, след като си изписал две страници да обесняваш как пишеш в полза на четящите във форума напълно безкористно. Както и да е- приключваме до тук както казах и по горе.
Sladurche, моята сватба беше в ресторант Момина крепост или по известен като Ксилифор. Тъй като бяхме харесали Севастократор, но поради грубото отношение на управителката се отказахме от там, а и заради ограничаването във времете т.е. сватбата трябваше да приключи в 12ч се спряхме на този ресторант, тъй като там нямахме никакви ограничения и спокойни си продължихме купона до 6 сутринта. Да поясня, че сватбата беше през октомври и за открито беше невъзможно, а ресторанта на хотел Янтра беше зает.
За мен лично с украсата, която ни бяха направили ресторанта придоби друг облик, но и преди съм писала в темата, че ние преди всичко държахме сватбата ни да бъде купон и всякакви истерии свързани с визията на ресторната за мен са просто глупави. Като гледам вече какви украси се правят, ресторанта може да се преобрази за часове. Не препоръчвам този ресторант за сватба през лятото.
« Последна редакция: ноември 25, 2012, 19:32:22 от tinakostova » Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #50 -: ноември 25, 2012, 23:01:14 »

tinakostova благодаря за отговора. И аз си бях харесала Севастократор обаче тази "мила" дама, която ни посрещна  ни отказа....
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #51 -: ноември 26, 2012, 01:12:45 »

tinakostova - доста се чудих дали изобщо да ти отговарям..
Все пак с първия ти пост засегна доста хора.., а като гледам колегите не са видели темата..
Първо ни сложи абсолютно всички фотографи, видео оператори, агенции и тнт. под общ знаменател и ни заклейми, че видиш ли ползваме форума за реклама на ресторантите в града.
Не рекламираме никого! Това, че пишем с реалните си имена и имаме в профила си линкове към нашата работа не противоречи на правилата в този форум. Защото ако погледнеш заглавието на форума и прочетеш добре правилата ще видиш, че не е "скрит форум на булките", а е "сватбата.бг". Тук се коментира всичко от всички, ако не ти харесва форума - спокойно можеш да го смениш или направиш твой собствен с твой правила..
Можем да го водим тоя спор доста дълго време, но реално няма смисъл! Wink

sladurche123 хотел Севастократор реално не разполага с възможност да направи сватба на открито, поради спецификата на комплекса и архитектурата му. Дори и да направи такава, както тази на Юлияна Дончева, то няма как да ви премести, ако времето не е с вас. Първият или още приземен етаж е спа център, а ресторанта се явява на второто ниво, практически терасата му е закрита. Обслужването на такава сватба се усложнява неимоверно за такова мероприятие би трябвало да се наеме допълнителен персонал и шатри. Като самите вие разбирате това какъв допълнителен разход би било с което горе долу си обяснявам защо не са искали да ви кажат конкретна цена за мероприятието. Но и да ви бяха казали крайна цена, то тя щеше да е доста висока..
Това не ги оправдава за лошото поведение и това, че не са ви го обяснили по подробно!
Попитайте и в Парк Хотел Арбанаси дали ще имате краен час на мероприятието, защото ако не сте заели цялата база на хотела и има гости... стига един да пусне сигнал на 112 за шума от ресторанта и музиката ще спре. (Тук не седи въпроса кой клиент на хотела е по-важен, просто законите в нашата държава са такива) Въпреки проблемите които си срещнала в търсенето на хотел, много се радвам, че си попаднала на твоя. Кухнята наистина е фантастична, лично познавам главния готвач и част от персонала смятам, че ще ти хареса! good
Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #52 -: ноември 26, 2012, 07:20:03 »

В парк хотела не споменаха за проблеми с шума ,а казаха ,  че се заплаща overtime тогава не помислих за гостите , но ще попитам. Много се колебая за терасата дали наистина побира 120 човека. Така или иначе ще сме по-малко, но ми се искаше да има повече място за танцуване. И много ми хареса' че нямат проблем с местенето на сватбата вътре при лошо време. Дано наистина е така.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: ноември 26, 2012, 08:54:20 »

Peyu моля те да спазваш добър тон.Форума е за булките не за професионалистите,независимо дали ти харесва или не.достатъчно сме търпеливи към вас професионалистите,но не приемам да нападате булки.
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #54 -: ноември 26, 2012, 09:44:09 »

Хора, стига сте се карали. Нека да не превръщаме форума в място за спорове. Всеки има право на мнение и не трябва да задължава никого с него. По темата с избор на ресторант, каквото и да казваме, хората от другата страна, най-добре е сами да отидете и да харесате мястото и екипа. Да, вярно е че има места, където на професионалистите ни е по-добре да бъде сватбата, било то заради осветление, заради възможност да се направи по-добра украса и т.н., но това в крайна сметка си е наш проблем и ние трябва да се оправяме с него. Така че, кой каквото и да препоръчва, накрая вие сте хората които правите ибора.
Успех с избора, както на ресторант, така и на всичко останало!
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #55 -: ноември 26, 2012, 22:25:46 »

Форума е за всички good


всичко за и около сватбата
« Последна редакция: ноември 26, 2012, 22:28:26 от Peyu » Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #56 -: ноември 28, 2012, 07:45:28 »

Като стана въпрос за избори, рано ли е да се избира от сега агенция, фото, видео, dj, водещ за сватба през юли месец?
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #57 -: ноември 28, 2012, 08:33:38 »

Не е рано, защото ако тръгнеш да избираш след няколко месеца, може да се окаже, че хората, които си харесала са вече заети за твоята дата. Колкото по-рано, толкова по-добре.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #58 -: ноември 28, 2012, 19:48:48 »

според мен, ако не ангажираш желаните услуги скоро е вероятно изборът ти доста да намелее и вероятността да не получиш каквото искаш е голяма. успех!
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #59 -: ноември 30, 2012, 18:33:42 »

Оооо, тук се разразил малко безсмислен спор. Сладурче, сподели моля те още впечатления от Парк Хотел Арбанаси - тук наистина няма все още много мнения от булки. Последно за там ли се спряхте?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines