Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:05:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 4 част  (Прочетена 172852 пъти)
 
MirellaStefanova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #390 -: септември 27, 2016, 12:30:01 »

Здравейте булки!

Някой сеща ли се за ресторант в Търново и областта за около 90 човека, който да не е хотелски, а да бъде в самостоятелна сграда. Тъй като по мненията тук , а и от личен опит като гост на сватби, разбирам че масово тържествата в хотелски ресторанти приключват рано заради шума. sad


Поздрави от слънчева Варна smile
Активен
anipetrova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #391 -: октомври 12, 2016, 11:05:36 »

Нашата сватба се състоя на 27.08.16 в Арбанаси. За ресторант избрахме комплекс Българка, заради голямата и закрита градина и добрите препоръки. Като цяло сме доволни от избора си на ресторант - единствените забележки, които имаме са спрямо сервиза, който беше неорганизиран и хаотичен - иначе храната беше вкусна и персонала беше много отзивчив.

За декорация се доверихме на агенция Сиана, поради добрите отзиви в интернет за тях. За съжаление, не оправдаха очакванията ни. От тяхна страна нямаше никаква креативност и идеи. Може би очакванията ни бяха много високи, но очаквахме повече инициатива от тяхна страна. Поради тази причина накрая бяхме принудени сами да направим  повечето неща като реално те се погрижиха само за текстилната част и цветята. За цветята Сиана работят с Афродита Флора, от които сме доволни като изключим факта, че в деня доставиха различен набор цветя от предварително уговорения!

За DJ и водеща се доверихме на Анелия и Пламен Азманови, които свършиха отлична работа и горещо препоръчваме на всички бъдещи младоженци! Благодарим им от сърце!

За грим и прически се доверих на Ива Петкова (Iv's makeup) и салон Чар (Ванина Петрова). Изключително съм доволна от тях. Направиха страхотна работа! И на тях благодаря!

За фотограф избрахме Петър Крусев, защото много ни хареса неговия по-различен и художествен почерк, който той демонстрира на своя уебсайт и фейсбук страница. Като цяло снимките ни са много хубави и сме доволни, въпреки че очаквахме да видим повече обработени снимки с художествено оформление (като тези, които той качва на уебсайта). Също би било добре да имаше малко повече непринудени снимки на гостите по време на вечерта, за да се запечата атмосферата и настроението на всички (напр. Някои от гостите нямат нито една снимка от вечерта). Въпреки това, много ни допадна отношението и професионализма на Петър.

Видеограф на сватбата беше Пламен Шопов - все още не сме получили видеото, така че нямаме отзиви.

За тортата благодарим на сладкарница Лучия - направиха точно това, което искахме и вкусът беше невероятен!

Накрая, но не на последно място благодаря на ателие Жана Жекова за невероятната ми сватбена рокля - Одри Хепбърн стил 70те с уникална дантела - точно това, което си представях!

Успех с организацията на всички бъдещи булки!
Активен
yasminn
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #392 -: октомври 14, 2016, 11:13:20 »

Благодарим много за изчерпателната информация. Така се помага истински на бъдещи младоженци, които ще трябва да се справят със същите неща!
Активен
shuhi
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #393 -: октомври 19, 2016, 13:20:03 »

Здравейте, в момента подготвяме сватбата си за догодина...лятото. Искаме да е във Велико Търново или Арбанаси. Сватбата ще бъде околко 170човека. Знаете ли хотел с ресторант или лятна градина за толкова хора. Благодаря предварително
Активен
tina_mm
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #394 -: януари 26, 2017, 22:23:06 »

Здравейте бъдещи булки  Сватбаааа
Най-накрая отделих време за да споделя как мина и нашата сватба.
След като тотално се отказахме от варианта Арбанаси, се насочихме към Елена и местата в Еленския Балкан.
Сватбата ни беше на 3.09.2016- избрахме за място един нов комплекс в Еленския Балкан, и нашата бе първата сватба в този комплекс. Църковен брак сключихме в гр.Елена.(храм  “Успение на Пресвета Богородица” ). Граждански брак сключихме предварително, и в деня на сватбата имахме бутафорен ритуал от сватбената агенция. Всички се справиха достатъчно добре. По-принцип съм много критична, но предварително се бях настроила повече от положително  Така че, малките забележки които мога да направя към хората от които зависеше нашият празник са по-скоро незначителни 
За агенция избрахме Сватбен Ден-Габрово.Страхотниииии. Съветвам всички булки които са решили да правят сватба в района на Търново/Арбанаси/Елена, да потърсят услугите И на агенции извън Велико Търново Wink
Ще изброя всички услуги които използвахме със ФБ линкове и малък коментар предимно за тези от района на ВТ, защото знам на мен колко мн ми беше полезна информацията споделена  тук от всички булки преди мен.Благодаря ви 
За комплекса и ресторанта: Ваканционно селище Балканъ village balkana, https://www.facebook.com/vilibalkana/
Хубавото при нас беше, че запълнихме почти целият комплекс(около 100гости на сватбата + около 20 придружители) и повечето гости останаха за 2-3 нощувки(дадоха ни промо цена 10лв на нощувка на човек  ). Ресторанта е на 2 етажа, като ние избрахме 2рия етаж за сватбата..гледката и залеза са уникални. Липсваше ни малко повече място за танци. За около 80 гости би бил перфектен.  Храната беше вкусна и добре поднесена, и при нас (както май при почти всички сватби) имаше забавяне с вечерята, но не го усетихме защото веселието продължи до 3-4ч в ресторанта, след това на групички до 6ч покрай басейна  . Ако някой има нужда от меню/цени ще споделя информация. Управителката е много отзивчива, 95% от нещата уточнихме по скайп и телефон.
Агенцията.. Сватбена агенция Сватбен ден, гр. Габрово, https://www.facebook.com/svatbenden.event/
Мн отзивчиви и усмихнати. Собственичката  е и водеща  Даниела Пенчева..мн добра нямаме нито една забележка-справи се страхотно. Цените мн по-добри от тези на агенциите във ВТ, отношението при комуникацията също(за мен беше важно защото не живея в БГ). А смятам повечето булки ще разберат колко голямо перо отива за агенцията и услугите който тя предлага. DJ- също от агенция Сватбен Ден-Валери…всички си потанцувахме доволно..и как да разберем колко добре се е справил.. ами пропусна да пусне любимата ни песен за сезона(имахме лист с доста песни подбрани)..а ние.. ние нямахме нужда да си я поръчаме..защото всичко което пускаше харесваше и на нас и на гостите. danceg
Фото..фото..фото.. . Макс и Женя,  Макс Буковски Фотография,гр. Казанлък, https://www.facebook.com/MaxBukovski.photography/
Отделихме не много но достатъчно време за снимки, имаме мн хубави кадри.. нямам мн снимки сама(замислих се за това заради предишен пост в темата), но имаме толкова мн хубави снимки с всички останали…а и все пак всеки иска снимка с булката 
Съвет към бъдещите младоженци е ако искат нещо конкретно видяно от друга сватба/пинтерест/галерия.. нека го споделят с професионалиста към когото се отнася било то фото/видео/декор/сватбени игри.
Активен
tina_mm
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #395 -: януари 26, 2017, 22:25:01 »

.... един пост не ми стигна  Speech
Видеооо.. Боян Байчев, In focus,гр.Велико Търново, https://www.facebook.com/VideozasnemaneSvatbiInfocus/
Все още чакаме трейлъра. Пълното видео вече видяхме и ни харесва, мн добре са подбрани всички основни моменти.Харесват ни мн и всички тейлъри от други сватби които сме гледали на тяхната страница и нямахме колебания за избора 
Роклятаааа.. ушита за мен в седмицата преди сватбата.. такава каквато исках 2 в 1 с махаща дълга пола. Шивачката (Снежана Думанова, има ателие в гр.Лясковец), уникално добра …изпипа я до последният детайл.  Happpyyy Happyyy.
Тортата.. Лучия, гр.Велико Търново,
Направиха корекция уточнена само по телефона в деня преди сватбата за цветята на тортата.. бяха красиви… тортата беше на 3 етажа и се беше килнала ..хи хи.. нямаше драма..само повече усмивки  Но беше УНИКАЛО вкусна. Дават възможност на място да се опитат различни видове кремове за торти, за да можете сами да изберете не само на думи, но и вкусово 
За прическата бях повикала фризьор/гримьор от гр. Казанлък (от където съм)..основна причина..бяха ОК с пътуването, и ми спестиха моето разкарване.
Подаръците за гостите…. Smart Art, https://www.facebook.com/SMART-ART-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%86%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B0-812479232181754/
Всички получиха малка тяхна карикатура 13х18… мн забавни, уникални..и се приеха с голям възторг и усмивки .
Виното… държах да е добро и българско, съвсем случайно попаднах на винарска изба Medi Valley,  и си избрах вината „A Good Year”- Добра година…символично или не..бяха мн добри избрахме Шардоне и Каберне (защото са класически БГ избор) и Розе… розето свърши първо. От винарната- мн отзивчиви, предлагат персонализирани етикети по техен дизайн и по желание на младоженците(цената за етикетизирането (изработка +залепяне) беше около 0.86ст на бройка за 50 бутилки).
П.С. И понеже все пак е тема за болярските булки, ще споделя и за тези които като мен нямат възможност да ходят на място и да уговарят всичко лично. От вариантите в Арбанаси. Най-лесна ми беше комуникацията с Българка. Хората дори се обадиха да потвърдят дали със сигурност няма да се възползваме от техните услуги за тази дата, защото имаха и други запитвания.
Не съм пропуснала и извинението от страна на Парк Хотел Арбанаси, приемам го но няма да го коментирам  А и са оставили подробен коментар със съвети към булките.
И като последен коментар..търновските агенции  . Уникално лошо впечатление ни направи похвата който използват за да привлекат клиенти..анти реклама(на колеги от техния град). Та ако с високи цени не можаха да ни откажат, с тези похвани направо ни отвратиха.
Пожелавам лека и успешна сватбена подготовка на всички бъдещи булки! Нека вашият ден бъде усмихнат и специален!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 26, 2017, 23:44:35 »

За "Българка", потвърждавам,  останах очарована.
Лятото организирах семейно тържество от чужбина и те бяха единствените,  които се отзоваха на комуникация чрез имейл,  отговориха на всички  изисквания,  като кухня и обслужване,  на самия ден,  всичко беше много на ниво.

Агенциите не искам и да ги коментирам. Първоначално мислех чрез тях да е организацията,  но събитието не беше голямо,  а тарифите бяха като за сватба.
Това не е лошо разбира се,  желаят ако ще се ангажират и ще откажат сватба за същата дата,  то да си струва.
Но неприятното беше самото отношение.
Повечето не желаеха да комуникират по друг начин освен лично и по телефон.
« Последна редакция: януари 26, 2017, 23:47:06 от Marri » Активен
anipetrova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #397 -: януари 29, 2017, 23:42:05 »

Здравейте булки,
Като ПС на предния ми пост бих искала да отправя благодарност към Пламен Шопов за добре свършената работа. Много сме доволни и от трейлъра и от филма. Поздрави! smile
Активен
iv4eto_k
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #398 -: март 18, 2017, 10:41:50 »

Здравейте на всички  smile

Това е първият ми пост тук, та се надявам да е на място.

Сватбата ни ще е края на Август месец 2017 в с. Арбанаси. Въпреки, че съм свършила повечето неща (за голяма част от тях планирам да споделя впечатления из подходящите места на форума) - ресторант, кумове, фотограф, халки, то все още нямам достатъчно информация за добър DJ водещ от района.

Ще съм изключително благодарна някой да ми препоръча. Не знам дали се практикува, но би било страхотно ако има вариант за двама професионалисти, които работят вече заедно и са запознати цялостно с начина, по който протича сватбеното събитие, като единия да е DJ водещ, а другия да провежда бутафорен сватбен ритуал в заведението?

Планирам да не се възмолзвам от агенция нито за декорация, нито за нещо друго. Не съм очарована от досегашните си открития по темата. Евентуално може би човек, само за самия ден, който да помага с основни неща, за да не занимават нас - младоженците, за дреболии когато не му е времето.

В общината ще отидем същия ден само с най-близките, за това ми се искаше да направим подобен ритуал, за остатъка от гостите си. Ако има подобна двойка, която да извършва тези две неща би било изключително подходящо. Разчитам на вас за съвет  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: март 18, 2017, 19:07:06 »

Добре дошла,iv4eto_k!

Дано се посъживи тази тема. smile

За агенциите в региона съм на същото мнение, имах възможност да се убедя миналото лято.

П.П Капацитетът на пощата ти за съобщения е изчерпан, трябва да изтриеш някое.
Активен
iv4eto_k
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #400 -: март 18, 2017, 19:45:16 »

Не знам как е възможно smile имам само едно единствено съобщение. Няма даже какво да изтрия  nea Много странно.

И аз се надявам да се съживи темичката  smile Също ми идва на ум, че ми се иска организатор/ координатор само за деня на самата сватба и това също ще е интересен момент. Не съм наясно дали се практикува често, дали може да не е агенция и т.н. Със сигурност не искам да занимавам роднини и приятели със задължения.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: март 18, 2017, 20:05:18 »

Това с изнесените(фалшиви ритуали) не се ли прави пак от служители на общината?
Аз не съм се спирала на такъв вариант, не съм и проучвала, впечатленията ми са от познати.
По принцип Дж и водещите на сватби правят така нареченото посрещане и захранване на младоженците(има различни ритуали).
Например на Валентин Тенев беше посрещане по пътека със захранване, всички родителни участват в ритуала, наздравица с шампанско и разполагане по местата(на кумовете и младоженците, гостите са си на местата). Малко по-късно има палене на ритуален огън, думи, които той казва и така на татък, при всеки е различно.

Като се срещнете с Дж той ще ви обясни подробно всичко.

Ние като се срещнахме с него, той така подробно ни представи сценария, че едва тогава си дадохме сметка, че се женим хахаха.


Аз също никак не харесвам дискотечните Дж

Разбира се има младоженци, които търсят именно това.

Все си мисля, по всичко, което описваш,че бихте останали доволни от Тенев.

Не че му правя някаква реклама. Има много булки от форума със сватби организирани с него, но повечето за съжаление отдавна не пишат.

Ако мога с нещо друго да съм полезна като информация, често влизам във форума, не се притеснявай да питаш.


П.П Като новорегистриран потребител имаш съвсем малък капацитет. Като натрупаш малко мнения, 10-15, ще се промени.
И все още не е достъпна пощата.
Активен
Nikol_M
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #402 -: март 25, 2017, 15:43:27 »

Привет и от мен!

Нашата сватба ще бъде на 12.08.2017 в гр. Елена. Сватбата ще е малка - около 70 човека в комплекс "Тихия кът". Засега сме запазили само мястото и една група "Бумеранг" от Варна (правят добри кавъри на предимно рок песни), които ще свирят на живо. Ние живеем във Варна и пиша тук с молба за контакти на професионалисти (от които сте доволни) и които биха се навили да участват в организацията на сватба в Елена.
Търси се:
ДЖ - за времето, през което групата няма да свири
Фотограф
Декоратор (флорист)
Гримьори и фризьори, които биха се навили да дойдат в комплекса и да направят мен и няколко други човека.

Извинявам се, че не съм прочела предишните съобщения, но исках първо да пиша. Сега ще върна назад и ще разгледам, какво сте писали и препоръчали. Междувременно ако някой се сети за подходящи професионалисти - да отговори smile

Усмихнат ден!
Благодаря предварително!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: март 25, 2017, 16:23:43 »

Мога да ти препоръчам Стефка от Стефи елеганс за прическа. Ходи на място , добре работи , бързо и цените са добри. В салона има и фризьорка, но не е много добра. Аз бях кума миналата година и не съм ги ангажирала аз лично , а булката. Затова не мога да се сетя как се казваше гримьорката,  беше от друго студио със сигурност.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #404 -: март 26, 2017, 03:14:20 »

ДЖ препоръчвам ДЖ Данчо от Велико Търново. Млад, амбициозен, на няколко пъти сме го ползвали за фирмени партита, на няколко сватби съм го виждал как работи.
Контакт : 0988979710
https://www.facebook.com/partyagencygo4show/?pnref=story.unseen-section
Понеже искаш да се сменя с групата, да споделя нещо важно. Джя е човека който трябва да води всички ритуали и партито, групата е разнообразие и колорит, но тя едва ли ще има нужните познания и опит.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines