Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:38:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 4 част  (Прочетена 173381 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: октомври 19, 2015, 11:58:55 »

Аз не съм писала в тази тема, макар че планирах сватбата ни да е в Търново или Арбанаси. Ама след едно едномесечно проучване, се отказах и я изместихме в Русе.
Какво ме отказа: трудната комуникация с почти всички ресторанти. Нямах възможност да ходя лично, защото от студентка не живея в града и се прибирам само за празници. От Интерхотел даже не благоволиха да ми отговорят на официалното запитване по e-mail.
От Янтра имам лични впечатления от 2008-2009- организирахме бал и преди това бяхме на сватба. Хареса ми обслужването, комуникацията беше доста лесна, но сега пак всичко става само с ходене на място.

Тедита, честито за кумовете! Започва подготовката с пълна пара Wink
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #361 -: октомври 22, 2015, 09:03:58 »

Miss, нашата сватба беше в началото на юли тази година и се проведе в Рачев Резиденс, Арбанаси. Относно ограничението, което се коментира тук до 23 часа, от опит казвам, че нямаше такова нещо. Купонът си продължи с пълна сила до 3 часа и музиката не беше намалявана. Ние нямахме абсолютно никакво ограничение до кога да продължи партито, просто си платихме сътветния овъртайм и това беше. Но като правило в почти всички оферти, които ресторантите подготвят, посочват 23 часа, защото така е по закон. Най-добре говори с Росинка, тя отговаря за сватбените събития, или още по-добре със самия Рачев smile

alexandrova, на нас никой не ни е поставял такива условия да си настаняваме гостите, за да може партито да продължи до по-късно.

Ако ви трябват повече детайли питайте smile
« Последна редакция: октомври 22, 2015, 09:13:45 от Pronovias_SP » Активен
tina_mm
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #362 -: октомври 23, 2015, 22:56:02 »

Хоп и аз в темата smile
Радвам се, че се разписаха кандидат булките за 2016г. И ние сме се насочили към района на Арбанаси.  Изчетох почти щялата тема, и благодаря на всички за споделения опит-безценен е!

С tedittta , даже имаме и съвпадение в избраната дата- избрали сме 3.9.2016 smile

Имаме запазен фотограф... поканили сме си и кумове..всичко останало предстой. Имахме и запазен ресторант още преди месец, но резервацията пропадна и сме почти в изходна позиция от към заведение.

Напълно споделям мнението на nansita комуникацията с почти всички ресторанти е много трудна и туткава..имам чувството, че съм тръгнала да 'продавам' нещо а не да 'купувам' от тях. За съжаление и ние нямаме възможност да посещаваме на място заведенията, и комуникацията ще трябва да е предимно по тел./интернет. 

Ще ви следя с интерес... smile
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #363 -: октомври 24, 2015, 14:40:54 »

Благодаря pronovians ! може да споделиш кои екипи беше наела за вашето тържество или също и на лични. И роклята от къде ти беше?
Tina_mm поздравления! Радвам се че се събираме повече, ще бъде интересно! Защо пропадна резервацията?  girl_impossible добре че се е случило още в самото начало на подготовката !
Кои са другите места които сте набелязали? Арбанаси Палас и Българка на нас ни бяха също от фаворитите!
Активен
ivaivanova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #364 -: октомври 25, 2015, 20:46:13 »

Хайде и аз при вас. Нашата дата е 04.06.2016 Искам сватбата да е в Арбанаси, но след като прочетох темата виждам, че има голям проблем с часа, до който може да продължи сватбата. За сега сме определили дата, надявам се, през идващата седмица да имаме вече и ресторант.
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #365 -: октомври 26, 2015, 00:46:31 »

Добре дошла , ivaivanova  give_rose
Желая ти късмет да намериш желаното място!!!
Активен
tedittta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #366 -: октомври 26, 2015, 09:41:47 »

Здравейте на всички нови попълнения!
tina_mm, и на мен ми е интересно защо ви е пропаднала резервацията и за къде беше. Кой ви е фотографа, аз разглеждам ли разглеждам, още не съм си харесала, чудя се дали искам да са 2-ма или само един... Още чакам милото да намери свободна събота, че работното му време е много плаващо, и да обикаляме ресторантите...
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #367 -: октомври 26, 2015, 19:06:45 »

Честито на висички бъдещи младоженки! Наслаждавайте се на предсватбената подготовка и нека всичко да мене гладко!

По молба на Мiss споделям и екипите, с които работихме

сватбена агенция: Мeриан
DJ и ведещ:  Теодоси и Мартин
видеооператор: Петър Петров
фотографи: Благовеста Филепова -Варна и Пламен Андреев- София
водеща изнесен ритуал: Нина Вачкова
рокля: St. Patrick by Pronovias, Köln, Германия

От всички екипи съм изключително доволна
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #368 -: октомври 26, 2015, 20:28:25 »

Честито на висички бъдещи младоженки! Наслаждавайте се на предсватбената подготовка и нека всичко да мене гладко!

По молба на Мiss споделям и екипите, с които работихме

сватбена агенция: Мeриан
DJ и ведещ:  Теодоси и Мартин
видеооператор: Петър Петров
фотографи: Благовеста Филипова -Варна и Пламен Андреев- София
водеща изнесен ритуал: Нина Вачкова
рокля: St. Patrick by Pronovias, Köln, Германия
грим, прическа, маникюр и педикюр: салон Чар
Активен
tina_mm
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #369 -: октомври 26, 2015, 22:25:52 »

Miss , teditta резервацията беше в Парк Хотел Арбанаси, уточнихме всички важни първоначални въпроси и капарирахме, след 1 седмица управителката ми се обади с молба да сменим датата. 1во защото сме получили потвърждение от администрацията на хотела, а не от управата(WTF..) и 2ро тъй като избраната дата не била подходяща( заради вероятността от няколко почивни/неработни дни). Обясних и колко нелепо ми се струва случващото се, след седмица се чухме и отменихме резервацията-определено нямам желание, нещата да се случват на сила...празник ще създаваме все пак smile danceg  yahoo
 И те така..все още чакам..почти месец  детайлна оферта от Етнографски комплекс Българка, като това ми остана последен желан вариант в с.Арбанаси.
Рачев резиденс е зает за 3.09.2013. Арбанаси Палас ще имат примерни менюта чак пролетта на 2016 а на мен не ми се резервира "на сляпо". И с тези четири хотела моят избор се изчерпва, тях си бях харесала най-много по снимки и информация.
Хубавото при нас е, че имаме резервен вариант е нов комплекс на около 40км от Арбанаси, където ще може да се съберем с всички гости, и сме си го харесали, така че може да се отдалечим от големите градове smile

Фотограф избрахме : Макс Буковски, той снима в екип със съпругата си.

Пак ще препрочитам темите, и ще следя за споделен опит с агенции, DJ, водещи и т.н. знам че има много време, но аз обичам да съм подготвена smile
Активен
tedittta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #370 -: октомври 27, 2015, 09:35:45 »

Еее, ама какви са тея глупости с многото почивни дни... Значи да не си правя труда да ги търся тези, иначе бяхме планирали и там да идем. И щом има и заети вече ресторанти, трябва да дам зор на годеника ми да търсим сериозно, че да не останем без място  mda
Активен
ivaivanova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #371 -: октомври 27, 2015, 10:53:40 »

Голям проблем се оказа ресторанта. В Парк хотел Арбанаси, за да останем по до късно искат да наемем половината хотелска част.   В Рачев куверта ми се стори доста висок. Минимума е 45 лв., но пък казаха, че можем да останем срещу заплащане.
В Севастократор същата история, предложиха ни да влезем в ресторанта в 17ч та до 24ч. са 7 часа.
Започвам да се замислям, и може би ще отидем почивните дни да видим кака е положението в комплексите около Елена. Моя приятелка правиха сватба в едно малко комплексче в Елена и даже с нощувките на гостите им излязло доста добра цена, понеже им правят отстъпка в нощувките.
Мислех си, че ресторанта е най-малкия проблем, а то се оказва, че още с ресторанта започнаха главоблъсканиците.

Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #372 -: октомври 27, 2015, 17:35:17 »

Наистина какви са тези работи от парк хотел Арбанаси ??? crazy
Искаш да им дадеш пари а те бягат !
Ivaivanova , наистина не е малко в Рачев , но в тази цена може да включиш и тортата.
Колко човека ще е сватбата , защото в севастократор ако са повече няма достатъчно място за танци ...
Активен
ivaivanova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #373 -: октомври 27, 2015, 20:05:19 »

Miss около 90-100 човека, в Севастократор имат и втора зала, която отварят и се събират и повече от 100 човека, без гостите да са разделени.
Иначе за Рачев 45 с тортата, но фирмата от, която ми предлагат торта не ми харесва. Тортата ни задължително ще бъде от Лучия, просто си имам мнение по въпроса за останалите сладкарски фирми в бранша.
Активен
Miss
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #374 -: октомври 27, 2015, 21:00:49 »

Честно казано аз нямам мнение относно тези от които има възможност Да е тортата. А ще пробвам май месец когато се пребера до България . По отношение на лучията и аз също съм много доволна от тях.
А за севастократор , знам я залата . На мен лично ми е доста тъмна . Но ако това е вашето място ❤️ Смело напред!  give_rose
Аз не искам да се повтарям , но ние избрахме нашето място само заради ограничението във времето , което всички останали поставяха пред нас.  nea
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines