Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:33:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 195462 пъти)
 
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #420 -: юли 31, 2015, 08:03:44 »

Леле, менюто във Вега е уникално, не знам какъв готвач имат, нооо...страшно съм впечатлена. Bravo
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #421 -: юли 31, 2015, 09:11:49 »

Не съм се сетила да чета в тази тема преди да изберем менюто, но нищо. Да си кажа какво сме избрали и тогавашните ни разсъждения.
1.Шопска салата
2.предястие палачинка с пил.месо, краставички, гъби, кашкавал
3.св.вратни пържолки задушени в сос от печурки и манатарки+сотирани картофи
Идеята беше да има салата без колбаси, доста хора гледам избягват шунки и подобни по заведения. Лека салата, отива си с ракия. Притеснява ме, че я споменавате към простите салати, но знам че краставици, домати и сирене всеки яде, за сметка на песто, фета и други модерни. Основното им с пиле, едно сухо, не го харесахме, но свинското със соса беше уникално. Пържолката се отделяше на хапки без нож. Но и ножовете са супер на ресторанта. Не знам дали ви се е случвало да стържете до посиняване на пръста nea
Ще им и плато от филе елена, пастърма,луканка, гауда и ементал. Ядки ще си внасяваме.
Разбира се и торта ще има, но още не сме търсили.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юли 31, 2015, 17:15:38 »

Здравейте момичета, дегустация ще правим в седмицата на сватбата, защото ММ много държи да присъства, а той се прибира 5 дни пред деня.
Та...това на което сме се спрели за сега:

~Салата Асорти (домати, краставица, Снежанка, печена чушка, сирене, кашкавал, маслини)
~Пълнени картофи с пиле, запечени с кашкавал и сметанов сос
~Свинско гръбче (св. контра филе, пресни гъби, лук, мащерка, сос)
Активен
nejla
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #423 -: октомври 23, 2015, 17:50:50 »

Менюто , което ни направиха в Рай беше много вкусно , грамажът беше както си трябва , а не оскъсните порции , които ми предлагаха в Дунав. Пр *INLOVE*и нас имаше салата шопска, основно пържолка, картофи, задушени зеленчуци,питки , торта от Шоколино
Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #424 -: януари 06, 2016, 20:49:09 »

Здравейте , искам да попитам дали някоя от вас е запозната с така наречените детски куверти. Има ги в много от ресторантите ,но няма примерно меню за тях ? Освен ,че не включват 0,50гр алкохол дали има друга разлика? И колко надолу са в парите ?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #425 -: януари 07, 2016, 09:22:16 »

Мисля, че си зависи от ресторанта smile Както се договорите с управителя общо взето - например има някои ресторанти, които предлагат хамбургери и картофки за децата...в нашия случай децата нямаха предястие, а салатата беше заменена с просто домати и краставици да не се мръщят на другите съставки, иначе пак си имаха месо и картофки, цената беше на половината на менюто за възрастни  smile В някои ресторанти предлагат и пица, понеже децата много я обичат...различно е, в общи линии каквото си харесате вие, това ще ви направят  smile За цената вече си е политика на ресторанта Wink А 50те грама алкохол може да ги замените със сокче или безалкохолно  smile Успех  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 07, 2016, 09:27:23 »

Ние имахме 4 деца на сватбата, като 2 от тях бяха на 6-7 години им поръчахме детски менюта, а на другите не, като оставихме родителите да изберат, какво от менюто да им поръчат.. Според мен преценете възрастта на дечицата, както и дали няма някакви специфични нужди, консултирайте с родителите най-добре.. Освен, ако не са над 10, че ще стане страшна хамалогия...

Кувертите в ресторантите обикновено, както е написала Фери, изключват предястието и има салата от домати и краставици, с някакви картофки и пилешки хапки.. Това е в масовия случай.. 
Активен
paranoir
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #427 -: януари 07, 2016, 09:56:02 »

Благодаря ви много момичета,ще има доста дечица на сватбата (около 10  - от 5 до 10 години) и ми се искаше за тях да има нещо различно което да си хапнат с удоволствие. Мерси за бързите отговора ,ще разпитам в набелязаните ресторанти.
Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #428 -: януари 20, 2016, 14:46:55 »

Не намирам бюфета за особено подходящ... huhhuh.gif Най-малкото ще има струпване, по-срамежливи, не мисля че е подходящ за сватби или по-официални събития.

Иначе нашето меню ще е 4 степенно:

1. Салата - за сега мислим да е нещо традиционно: домати, краставици, плочка сирене... или комбинация от салати. Имаме време да помислим.
2. Предястие - пълнени гъбки с кайма и чушка бюрек.
3. Основно - свинско с печен гъбен сос и пиле рокфор, за да има избор. Гарнитурата е задушени зеленчуци и печени картофи.
4. Торта.

Ще има и месни плата с най-различни мезета, ядки.

Мисля че е достатъчно. Заложихме умишелнео на по-традиционно меню, едва ли точно в този ден трябва да експериментираме с вкусовете на гостите. А ние хапваме доста нетрадиционни неща, но все пак  good

Това ми допада най-много, като меню  girl_wink


* 12239680_1030621386969320_1814272624472575864_n.jpg (46.18 KB, 832x300 - видяно 793 пъти.)
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: април 07, 2017, 23:22:16 »

Ооо, колко интересни разговори тук! Ние пък точно бюфет ще имаме и то - барбекю! Тук повечето сватби са с бюфет и гостите това и ще очакват. Но ние няма да имаме много гости, максимум 50 човека и все много близки. Ще празнуваме навън, около басейн, като в единия край на басейна има изкуствена "плажна ивица" и после бар... На бара ще са готвачите и барбекюто ще е там. Според мен е чудесна идея за 1во джулайска сватба! Ама може би така се мисля само щото идеята беше моя  laugh
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: април 10, 2017, 10:44:30 »

Аз също много бих се изкефила на подобен род бюфет-барбекю  good В България повечето хора биха били  shok , но ако съм гост на такава сватба бих адмирирала.  good

Вече започнаха да се отпускат домакините на събития и да залагат на бюфет при напитките, което е супер, сигурно ще доживеем в България и хапването да е на бюфет, но ни трябва време  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #431 -: април 10, 2017, 16:27:19 »

Аз съм била на сватбено тържество с бюфет и то основно с барбекю. Сервираха единствено салати. Идеята беше всичко да е непретенциозно. В случая обаче става дума за сравнително малко гости - около 50-60 човека и то млади. Най-възрастните бяха родителите на младоженците.
Накрая имаше торта - индивидуални парчета, без ритуал с рязането.
При "нашенски" тип сватби с по 100+ човека няма как да се получи.
Активен
Mellie
Сватбар
***
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: април 11, 2017, 13:29:25 »

Ами тук съм бела на няколко сватби с по 150 човека и много добре си се получаваше. Според мен е въпрос на организация. И на кой какво е свикнал. Ние ще сме само 50 човека, така че не мисла, че ще е проблем. Менютата, които гледахме ми се виждаха толкова ограничаващи... а така кой каквото иска и избор голям. Ще имаме и десерти - сладолед, тирамису и продова салата, освен тортата, която ще режем официално. След вечеря ще има плата със сирене и плодове за нощните птици дето ще стоят до късно.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines