Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:03:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 195481 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 12, 2015, 13:54:57 »

Съгласна съм с тебе, Нат.. Още един минус на Капрезето, макар да е единствената салата, която ММ яде, но ще свърши за 15 минути, а и не е най-засищащата салата, а все пак са си доста часове на пиене и е важно за мъжете  pardon
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 12, 2015, 14:30:26 »

opice, nansita, звучи много вкусно.  good
Ние също уж сме решили, но имаме още време да го сменим. Какво мислите:
Букет от български предястия-шопска салата, колбаси,кашкавал, яйце, снежанка,кьопоолу, маслини, сармичка
Дуо бюрек-бюрек от патладжан и бюрек от чушка, съчетани с млечно-копъров сос
Пиле Тракия-пилешки гърди, мариновани в кисело мляко и градински подправки, поднесени върху сотирани тиквички с мащерка и пюре от картофи
Селекция от подбрани колбаси и сирена трапезица, луканка, шунка от бут и български сирена
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: май 12, 2015, 14:46:17 »

artemida777, питай ги кога ще панират бюрека. Имай предвид, че голямо количество от предястието, което е панирано, се приготвя по обяд и до вечерта панировката вече леко ще се е скапала.
За миксираната салата - посъветвайте се кога ще ги сервират, за да няма фал. Практиката е салатите да са заредени по масите, когато гостите започват да се настаняват. Ако не сте на открито, няма голям проблем, но навън има опасност да се развали нещо в горещините.
Основното звучи мноого вкусно.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #408 -: май 12, 2015, 14:51:45 »

Оххх  artemida777 основното ми звучи супер  heart Относно гръцката салата - прекалено обикновена ми се вижда, макар че наистина би се харесала на всички smile Аз съм фен на Цезар и като цяло на зелените, но сте прави че не вървят с ракия изобщо Wink Капрезето също я обожавам, но не всички обичат соса...Все пак имаме време до август, сигурно в последния момент ще го решавам smile Менюто, което ние сме си избрали е:
Гръцка салата
Пълнен картоф с пушен свински бут и гъби запечен с кашкавал
Свинско бон филе пълнено с меки сиренца, ядки, полято с основен сос и гарнирано с картофки на пара
Колбаси и сирена
Също така ни допада и: Салата Капрезе
Микс от панирани сиренца с конфито от боровинки
Свинско бон филе със сушени домати /свинско бон филе на скара, сушени домати и маслини, задушени в основен сос, сервирани с билкови картофи/
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #409 -: май 12, 2015, 14:56:12 »

Другите два фаворите са:

Салата „Фитнес”
/домат, моцарела, краставица, зелена салата с маслини/
Зеленчукови хапки от печени тиквички и патладжани с мус от сирене
Мариновано пилешко филе, гратинирано с кашкавал и гъби, поднесено с бейби картофки

и

Салата Капрезе
Микс от панирани сиренца с конфито от боровинки
Свинско бон филе със сушени домати /свинско бон филе на скара, сушени домати и маслини, задушени в основен сос, сервирани с билкови картофи/
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 12, 2015, 14:58:32 »

Feribotka, зеленолистните салати са ми любими, но за съжаление за мен са много неподходящи за сватба и то през лятото. Обяснявам: приготвя се голямо количество салата, която в един момент "спада" от горещините, а и защото не е приготвена на момента.
В ресторанта имаха уникални зеленолистни салати с всякакви дресинги, ама  cray да ни ги приготвят на момента.
А другите ястия ми звучат много вкусно. Взех да огладнявам леко  Torte
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: май 12, 2015, 15:01:32 »

Тъкмо си написах коментар, който изцяло припокрива написаното от Нансита и го изтрих, защото видях, че го е написала първа  beating
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: май 12, 2015, 22:14:14 »

Дааа, това за бюрека не се бях сетила. задължително ще го проверя. Надявам се да не ни сервират храна престояла 5-6 часа.  beating

Feribotka, на мен това ми допада най-много:
Салата „Фитнес”
/домат, моцарела, краставица, зелена салата с маслини/
Зеленчукови хапки от печени тиквички и патладжани с мус от сирене
Мариновано пилешко филе, гратинирано с кашкавал и гъби, поднесено с бейби картофки
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #413 -: май 13, 2015, 14:09:59 »

Да и на мен, ама го няма любимото свинско на ММ  nea засега ще е някакъв хибрид, но ще го решаваме в движение smile Благодаря на всички  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юли 30, 2015, 07:57:46 »

Снощи бяхме на дегустация в ресторанта.. Спряхме се на:

1. Гръцка салата (Домати, краставици, лук, маслини, сирене, чушка и риган)
2. Предястие - Патладжан, чери домати, печени чушки, запечени с козе сирене и сирене Моцарела

До тук бяхме абсолютно категорични...Но с основното имам леки съмнения, кое да изберем... Бяха страхотни и двете свинско и пилешно, като свинското беше леко сухо и това е единственото ми притеснение..

Едното: Свински талери от бонфиле с Трюфел сос, гратинирани картофи и задушени моркови
Другото: Крехко пилешко със свежи билки, мащерка и лимон, поднесени със задушени зеленчуци

В случая свинското не беше тежко изобщо, но беше сухо... Може би на повечето хора би се харесало повече пилешкото, но Трюфел сосът и гратинираните картофи, бяха невероятни  blush  huhhuh.gif
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #415 -: юли 30, 2015, 09:07:11 »

И ние довечера сме на дегустация Bravo

Абе сетих се да питам вашите менюта включват ли ядки? Чудя се дали допълнително трябва да взимаме.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юли 30, 2015, 09:19:58 »

Тони, пилешкото ми звучи много вкусно, но пък и свинското не е зле. Ако наистина те притеснява, че няма да се хареса, изберете другото.

dreamcometrue88, нашето меню нямаше включени ядки. От ресторанта казаха, че може да си ги внесем и ние изчислихме горе долу да се падат по 50 гр на човек. И се изядоха между другото.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юли 30, 2015, 09:26:19 »

Ние не посмяхме да заложим на свинско, защото много хора, които не са вегетарианци, просто не го ядат. Много мъже пък се мусят на пилешкото, че не било месо, ама нямат проблем да го ядат иначе.  pleasantry Та вземи предвид и това като избирате месото.
Дрийм, би трябвало да можете да си внесете ядки, особено ако има уиски, ще вървят много. Вече зависи дали ви се дават толкова пари за ядки  pardon
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юли 30, 2015, 10:05:41 »

При нас пък забравиха да сложат ядките с уискито! После ни върнаха всичките пакети с ядки.

Аз лично не бих заложила на ястие със сос, макар и супер вкусен, защото обикновено сосът хваща коричка, когато изстине и се получава една гелообразна гнус.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юли 30, 2015, 10:37:14 »

Нати, няма ястие без сос, но хубавото е, че и трите сватби, от които черпя опит за кухнята на ресторанта са супер доволни от соса.. Това, което ядохме на последната сватба, на която присъствах беше със сос от кедрови ядки, беше също супер като консистенция  good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines